خرید زمین در شمال | سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال |خرید زمین در روستاهای شمال

خرید زمین در شمال

خرید ، فروش و قیمت زمین در شمال ایران

مطمئنا هیچکس از ضرر کردن در قبال سرمایه گذاری در یک پروژه خشنود نخواهد شد. همه به دنبال کسب سود و چند برابر کردن سرمایه خود هستند. آن هم در شرایط اقتصادی فعلی که قیمت ها به سرعت در حال تغییر است. چنانچه از این قطار سریع السیر جا بمانید ممکن است حالا حالا ها نتوانید خود را به آن برسانید. بنابراین باید راهی برای یک سرمایه گذاری ایمن پیدا کنید و هرچه سریع تر اقدام به چند برابر کردن سرمایه خود کنید. وگرنه ممکن است با یرمایه ای که در حال حاضر در دست دارید تا همی چند سال دیگر هم نتوانید کاری کنید.

راه های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد. کافی ست برنامه سرمایه گذاری را با عده ای از نزدیکان تان در میان بگذارید تا خیل عظیمی از ایده های متفاوت به سمت شما سرازیر شود. از سپرده گذاری در بانک گرفته تا خرید ارز و سکه ی طلا. ایده هایی که به شما ارائه می شود ممکن است سود بالایی داشته باشد و ریسک آن نیز بسیار بالا باشد و یا ممکن است سود کمی در بر داشته باشد و ریسک آن نیز متعاقبا کم باشد. اما شما در واقع به دنبال راهی برای یک سرمایه گذاری پر سود و کم ریسک هستید. بنابراین از فکر سپرده گذاری در بانک و خرید طلا بیرون بیایید. این روش ها مدت هاست که امتحان خود را پس داده و نشان داده که نمی تواند راهی مطئمن و قابل اتکا برای سرمایه گذاری باشد. آن هم با نوسانات بالایی که در بازار ارز و در سوددهی بانک ها وجود دارد و عده ی زیادی را گرفتار کرده. بنابراین باید جستجوی بیشتری برای یک راه استوار و مطمئن انجام دهید. بدون شک با درصد بالایی از اطمینان در نهایت به گزینه ی خرید زمین در شمال خواهید رسید. خرید زمین در شمال چند سالی می شود که تب و تاب بالایی به راه انداخته و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

یکی از نشانه های مطمئن بودن این روش از سرمایه گذاری این است که در سال های اخیر کسی از خرید زمین در شما ناراضی برنگشته است. همه ی آن افرادی که برای خرید زمین در شمال اقدام کرده اند با دست پر و با سوددهی بالا از این معامله باز گشته اند و آینده ی خوشی را در این سرمایه گذاری برای خود رقم زده اند. همین نکته می تواند نکته ای امیدوار کننده باشد تا از بابت سوددهی بالا در خرید زمین در شمال خاطری آسوده داشه باشیم.

قیمت زمین در شمال چه در استان مازندران و چه در استان های گیلان و گلستان روز به روز در حال افزایش است و این افزایش قیمت می تواند سرمایه شما را در مدت زمان کوتاهی چند برابر کند. در واقع شما به جای سرمایه گذاری در روش های دیگر و انتظار طولانی تر برای کسب سود بالا می توانید با خرید زمین در شمال در مدت زمان کوتاهی به سود بالایی دست پیدا کنید. آن هم با کمترین میزان ریسک. ریسک خرید زمین در شمال بسیار کم است در حدی که می توان این رقم را نزدیک صفر دانست. چند درصد ریسکی که برای این سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود باز هم به انتخاب و هوشمندی شما بستگی دارد که کدام منطقه از شمال را برای خرید زمین انتخاب کنید.

هرچه در انتخاب زمین برای خرید در شمال آگاهانه تر قدم بردارید، ریسک این سرمایه گذاری به صفر نزدیک تر می شود بنابراین باید در این مسیر از کارشناسان و مشاورین خبره و آینده نگر کمک بگیرید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

برای آشنایی بیشتر با شرکت انبوه سازان آرش می توانید لینک های زیر را مشاهده فرمایید:

سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال

خرید زمین در شمال نه تنها جنبه ی تفریحی دارد بلکه بخش اعظمی از این هدف به سرمایه گذاری مربوط می شود. عده ی زیادی از افراد بعد از خرید زمین در شمال با توجه به کاربری زمین شروع به استفاده از آن می نمایند و عده ای دیگر ممکن است زمین خریداری شده را بدون استفاده نگاه دارند و منتظر بالا رفتن قیمت آن بمانند. با این حال استفاده از زمین خریداری شده در شمال با هر نوع کاربری که دارد می تواند موجب بالا رفتن میزان سوددهی برای شما شود.

ممکن است عده ای تصور کنند که با نگه داشتن سرمایه به طور راکد در حال محافظت از سرمایه خود هستند در حالی که این کار نه تنها محافظت از سرمایه نام ندارد بلکه می توان آن را به نوعی ضرر رساندن به خود دانست. شما با راکد نگاه داشتن سرمایه تان در حال ضرر رساندن به خودتان هستید. سرمایه شما در طول زمان دچار کاهش ارزش می شود. به این معنا که ممکن است سال دیگر همین موقع ارزشی که امروز دارد را نداشته باشد. بنابراین تصور نکنید که با این کار هیچ خطری را متوجه سرمایه تان نکرده اید و به نوعی سود کرده اید، خیر. ریسک پذیر بودن گاهی اوقات می تواند پیامدهای خوشایندی برای شما داشته باشد به شرطی که بدانید در کدام مسیر و به چه میزان باید ریسک کنید و قدم هایتان را آگاهانه و حساب شده بردارید.

سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال از آن دست سرمایه گذاری ها می باشد که کمترین میزان ریسک را به خود اختصاص می دهد. این میزان ریسک به قدری پایین است که بیراه نیست اگر بگوییم نزدیک صفر می باشد. خرید زمین در شمال آن هم با رشد قیمت های تصاعدی در مناطق مختلف شمال می تواند یک سرمایه گذاری با ریسک بسیار پایین باشد.

اینکه شما در این راه چه میزان سود خواهید کرد کاملا بستگی به میزان سرمایه اولیه و منطقه ای دارد که قصد سرمایه گذاری در آن را نموده اید. بینابراین اگر سر رشته ای در این حوزه ندارید حتما از کارشناسان و مشاورین خبره در این مسیر یاری بجویید. شناخت مناطق مختلف شمال و میزان بازدهی هر منطقه چیزی نیست که از عهده ی هر فرد تازه کاری برآید. کارشناسان خبره در این حوزه با بررسی قیمت ها به طور روزانه و داشتن سرنخ برای سال ها از مناطق مختلف به خوبی می توانند منطقه ای مناسب را برای خرید زمین در شمال به شما معرفی کنند.

سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال می تواند برای آینده ی شما و فرزندان تان سوآوری بالایی داشته باشد. بنابراین به آن به چشم یک گزینه نگاه نکنید بلکه آن را تنها انتخاب خود بدانید.

 

مهم ترین نکات حقوقی در خرید زمین در شمال

خرید زمین در شمال همانند سایر روش های سرمایه گذاری نیازمند چک کردن نکات حقوقی متعددی می باشد که عدم رعیات کردن آن ها می تواند عواقب ناخوشایندی در پی داشته باشد. چه بسا افراد زیادی که با بی توجهی به این نکات حقوقی مهم بخش زیادی از سرمایه خود را از دست داده اند. بنابراین اگر نمی خواهید حتی یک ریال در این مسیر ضرر کنید این نکات حقوقی را جدی بگیرید. چنانچه در این حوزه هیچ گونه سر رشته ای ندارید و نمی دانید که باید چه راهی را انتخاب کنید بهتر است از کارشناسان حقوقی معتبر و کارآزموده در این مسیر کمک بگیرید.

  • سند دار بودن زمین در شمال

یکی از مهمترین نکات حقوقی در خرید زمین در شمال سند دار بودن زمین است. چه بسیار زمین های فاقد سندی که در شمال به فروش می رسند و فروشندگان متقلب تنها به ارائه ی تک تکه کاغذ پاره و جا زدن آن به عنوان سند زمین اقدام به فروش زمین در شمال می نمایند. زمین های زیادی در شمال وجود دارند که فاقد سند هستند. این زمین ها در هنگام فروش و احیانا برای ساخت و ساز با مشکلات متعددی روبرو خواهند شد.

ممکن است فروشندگان وعده های عجیب و رویایی در مورد این گونه زمین ها به شما بدهند. به عنوان مثال ممکن است به شما بگویند که بعد از چند سال رشد قیمتی این زمین چندین برابر زمین های دیگر خواهد بود و برای شما سوددهی بالایی خواهد داشت. در حالی که حتی ممکن است شما هرگز موفق به فروش زمین نشوید! بنابراین چه سودی؟ این کار تماما ضرر به دنبال خود دارد و موجب از دست رفتن سرمایه شما خواهد شد بنابراین به هیچ عنوان اقدام به خرید زمین فاقد سند در شمال ننماید حتی اگر وعده های چرب و نرمی به شما داده شد. چرا که اگر موقعیت این زمین خوب بود فروشنده هرگز اقدام به فروش آن با قیمتی پایین نمی نمود. زمین های فاقد سند دارای قیمت کمتری هستند و این موضوع نباید هرگز روی تصمیم شما تاثیر بگذارد.

  • دقت به نوع کاربری زمین در شمال

مورد دیگری که در خرید زمین در شمال و نکات حقوقی وجود دارد نوع کاربری زمین است. دقت داشته باشید که زمین های شمال دارای انواع مختلفی از کاربری ها هستند بنابراین پیش از خرید زمین مطمئن شوید که کاربری زمین مورد نظر همان است که شما می خواهید. حواس تان باشد که فروشنده زمین با کاربری کشاورزی را به جای زمین با کاربری مسکونی به شما نفروشد. این کار گاهی اوقات با آگاهی و گاهی اوقات بدون آگاهی خریدار صورت می پذیرد گاهی اوقات فروشندگان به قصد کلاهبردازی یک زمین با کاربری کشاورزی را به جای زمین با کاربری مسکونی به خریدار می فروشند و او را متحمل ضرر سنگینی می نمایند چرا که کاربری مسکونی قیمتی بیشتری دارد. گاهی اوقات نیز با وعده های عجیب و غریب و قول ساخت و ساز در زمین کشاورزی زمین مورد نظر را به خریدار قالب می کنند. در این گونه مواقع حواس تان باشد که سند زمین را به دقت مطالعه کنید و از نوع کاربری آن آگاه شوید.

  • رضایت تمامی مالکین برای فروش زمین

اگر زمین مورد نظر برای خریداری دارای چند مالک متفاوت است باید رضایت تمامی مالکین برای خرید زمین جلب شود. دقت داشته باشید که گاهی اوقات برخی از مالکان به دلیل مشکلاتی که با هم دارند حاضر به فروش زمین نمی شوند و ممکن است یکی از آن ها به طور سر خود اقدام به فروش نماید. در اینگونه مواقع شما باید دقت داشته باشید که امضای رضایت سایر شرکا نیز پای معامله ثبت شود. در غیر اینصورت با مشکلات حقوقی برخورد خواهید کرد.

  • وقفی نبودن زمین در شمال

برای خرید زمین در شمال به این نکته دقت فراوان داشته باشید که زمین مورد نظر وقفی نباشد. این نکته در واقع یکی از نکات حقوقی بسیار مهم در خرید زمین در شمال است. شما بایستی از مراجع معتبر و ذی صلاح استعلام های لازم را بگیرید و مطمئن شوید که زمین مورد نظر از این بابت هیچ گونه مشکلی ندارد.

باز هم می گوییم اگر برای خرید زمین در شمال سر رشته ای از نکات حقوقی ندارید حتما از یک کارشناس حرفه ای در کنار خود یاری بگیرید.

هدف از خرید زمین در شمال

اگر بخواهیم هدف اصلی از خرید زمین در شمال را بگوییم؛ هدفی که تمامی اهدف دیگر را درون خود مستتر نموده است باید سرمایه گذاری را عنوان کنیم. هدف اصلی خریداران زمین در شمال سرمایه گذاری است. حال عده ای در کنار این سرمایه گذاری ترجیح می دهند به ساخت و ساز ویلا بپردازند و خانه ای را برای اوقات فراغت و تفریحات خود در شمال بنا کنند. ساخت ویلا در شمال یکی از مواردی است که بعد از خرید زمین توسط خریداران انجام می شود. با ساخت ویلا می توانید ارزش زمین خود را چند برابر کنید. بنابراین در هنگام فروش زمین می توانید سود بیشتری را حاصل نمایید.

عده ای از افراد با قصد راه اندازی یک کسب و کار در شمال اقدام به خرید زمین می نمایند. پیاده سازی باغ های میوه در شمال به عنوان یکی از کسب و کارهای پر درآمد و پر رونق محسوب می شود. بنابراین می توانید در عین حال که یک زمین با کاربری باغ دارید از آن کسب درآمد نیز نمایید. البته از طریق ساخت ویلا و اجازه آن نیز می توانید کسب درآمد نمایید. بنابراین کسب درآمد هم یکی از اهداف مهم افرادی است که اقدام به خرید زمین در شمال می نمایند.

راه انداختن زمین کشاورزی و یا یک باغ می تواند به رونق کسب و کارها در شمال کمک کند و موجب درآمد زایی برای شما شود. بنابراین اگر می خواهید در عین حال که یک سرمایه گذاری مطمئن انجام می دهید، درآمد نیز کسب کنید به فکر خرید زمین در شمال باشید.

کاربری زمین شمال

زمین های شمال دارای کاربری متفاوتی هستند. از کاربری مسکونی گرفته تا کاربری تجاری انواع مختلفی از کاربری هستند که می توانند برای شما سوددهی به دنبال داشته باشند. نکته ی مهم در مورد کاربری های مختلف زمین در شمال این است که شما نمی توانید در یک زمین با کاربری خاص فعالیت دیگری غیر از فعالیت تعیین شده انجام دهید. به عنوان مثال اگر کاربری زمین شما کاربری تجاری باشد نمی توانید از آن به عنوان یک زمین با کاربری مسکونی استفاده کنسد. اما کاربری های مختلف زمین در شمال چه کاربری هایی هستند؟

کاربری مسکونی یکی از پر طرفدار ترین کاربری های زمین در شمال است که قیمت آن نیز به نسبت کاربری های دیگر بیشتر است. کاربری زمین در سند آن عنوان می شود بنابراین هنگام خرید زمین دقت داشته باشید که کاربری زمین همانی باشد که به دنبال خریدش هستید. کاربری مسکونی اغلب برای ساخت و ساز ویلا مورد استفاده می باشد. افرادی که به دنبال زمین با کاربری مسکونی هستند به طور معمولی قصد ساخت ویلا را دارند.

کاربری تجاری نیز یکی از کاربری های زمین در شمال است که آن هم طرفداران خاص خود را دارد. این نوع کاربری زمین برای راه اندازی کسب و کارها، احداث پاساژ و واحدهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر قصد دارید کسب و کاری در شمال راه اندازی کنید و به دنبال تاسیس یک واحد تجاری هستید سراغ خرید زمین با کاربری تجاری بروید. دقت داشته باشید که زمین خریداری شده با کاربری خاص را با توجه به مناطق اطرافش خریداری کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید زمین با کاربری تجاری در شمال خریداری کنید به حوزه های اطراف آن زمین نگاه کنید و به این موضوع فکر کنید که آیا زمین شما جای پیشرفت دارد و می تواند به عنوان یک واحد تجاری موفق بعدها به کار و فعالیت ادامه دهد؟ آیا زمین های اطراف مورد ساخت و ساز قرار گرفته اند و اصطلاحا در اطراف زمین شما آبادی وجود دارد یا خیر.

به عنوان مثال ممکن است زمین مورد نظر در یک نقطه ی پرت و خارج از شهر مستقر شده باشد. به این موضوع دقت داشته باشید که شما بعدها قرار است در این زمین ساخت و ساز کنید و به فعالیت بپردازید بنابراین شرایط رشد و پیشرفت آن را در نظر داشته باشید.

زمین های زراعی نیز کاربری خاص خود را دارند. در این زمین ها هیچ فعالیتی جز کشت و کار نمی توان انجام داد. خاک این زمین ها اغلب خاکی حاصلخیز است و مناسب برای کشت و کار می باشد. بنابراین هنگام خرید زمین کشاورزی و زراعی به نوع خاک زمین و مرغوب بودن آن دقت داشته باشید. چرا که در هر نوع زمینی نمی توان به کشت و کار و زراعت پرداخت.

کاربری صنعتی زمین در شمال نیز مختص آن دسته از افرادی است که می خواهند کسب و کاری صنعتی را در شهرهای شمالی راه اندازی کنند. این زمین ها باید در محدوده ی خارج از شهر قرار داشته باشد. بنابراین هنگام خرید زمین با کاربری صنعتی به این موضوع دقت داشته باشید چرا که ممکن است بعدها برای شما دردسر ساز شود.

زمین با کاربری ورزشی، آموزشی، مذهبی، بهداشتی و خدمات شهری نیز از دیگر انواع کاربری ها هستند که در هنگام خرید باید در سند مربوط به زمین نوع کاربری عنوان شده باشد. با این حال اگر نمی خواهید خود را درگیر مسائل قانونی و حقوقی کنید بهتر است از یک مشاور حرفه ای در این حوزه کمک بگیرید.

آق اولر

مزایای خرید زمین در شمال

خرید زمین در شمال برای شما دردسرهای سایر سرمایه گذاری ها را به دنبال ندارد. به عنوان مثال در خرید سکه ممکن است شما هر روز یک چشم تان به نرخ طلا باشد که آیا پایین رفته یا بالاتر آمده است در واقع مدام در نگرانی و هول و هراس هستید که مبادا سرمایه تان را از دست بدهید و یا ضرر کنید در حال که با خرید زمین در شمال هیچ کدام از این نگرانی ها را نخواهید داشت. شما خیال تان از این بابت راحت است که قیمت زمین به هیچ وجه سقوط نخواهد کرد. در واقع قیمت زمین در شمال همواره در حال رشد است و هیچ گاه پایین نخواهد آمد بنابراین از بابت سود و زیبان نگرانی ندارید و نیازی نیست تا به طور روزانه قیمت زمین را چک کنید چرا که می دانید قیمت زمین شما رو به رشد است.

بنابراین یکی از مزایای مهم خرید زمین در شمال این است که شما از بابت سود آوری خیالی آسوده دارید و نیاز به نگرانی از بابت دغدغه های متداول سرمایه گذاری ندارید.

با خرید زمین در شمال می دانید که سرمایه شما همواره در حال رشد است و ضرری در کار نخواهد بود. این موضوع خودش به نوعی نعمت است چرا که هیچ استرسی به شما وارد نخواهد شد.

یکی از مزایای مهم خرید زمین در شمال این است که می توانید با توجه به نوع کاربری زمین خریداری شده از آن به شکل بهینه استفاده کنید. در واقع می توانید در کنار سرمایه گذاری کسب درآمد نیز داشته باشید. این کسب درآمد برای شما می تواند به شکل راه اندازی یک کسب و کار باشد و یا ساخت و ساز ویلا و اجاره ی آن باشد. حتی اگر نخواهید ویلای خود را اجاره دهید می توانید با سکونت در شمال از آب و هوای بکر و طبیعت زیبای آن محظوظ شوید. چیزی که در سایر نقاط کسور دسترسی به آن چندان راحت نیست.

مزیت دیگری که در خرید زمین در شمال نهفته است دور شدن از بحران های کم آبی و زندگی در منطقه ای با امکانات عالی می باشد. به لطف منابع طبیعی موجود در خطه ی شمال این منطقه دارای شرایطی عالی برای کشت و کار و زندگی می باشد. بحرانی که سالهاست گریبانگیر مناطق زیادی در ایران شده است هنوز به طور کامل پایش به شمال باز نشده. بنابرین اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار پر رونق را دارید می توانید با خرید زمین در شمال استارت این کسب و کار را بزنید. اگر اهل زراعت هستید و به دنبال خطه ای حاصلخیز برای کسب و کار هستید خزید زمین در شمال می تواند ایده ای عالی برای شما باشد.

چشم انداز اینده زمین شمال

مطمئنا برای افرادی که قصد خرید زمین در شمال را دارند، آینده ی این سرمایه گذاری بسیار مهم است. برای اینکه از بابت آینده سرمایه گذاری در خرید زمین در شمال چشم اندازی کلی داشته باشیم بهتر است به گذشته برگردیم. به زمانی که افراد برای خرید زمین در شمال اقدام نمودند و حالا چند سالی از سرمایه گذاری آن ها می گذرد. آیا کسی را سراغ دارید که از سرمایه گذاری چند سال قبل خود در شمال پشیمان باشد؟ تمام افرادی که سال ها پیش برای خرید زمین در شمال اقدام نمودند اکنون در حال درو کردن کشت ها خود هستند بنابراین چشم انداز خرید زمین در شما چشم اندازی روشن است که می توان آن را از سرنوشت کسانی که سالها پیش در این خطه سرمایه گذاری کرده اند دریافت.

شما می توانید با خرید زمین در شمال برای سال ها بعد سرمایه ای قابل توجه داشته باشید. از جمله مواردی که سرمایه گذاری در خرید زمین در شمال را به یک سرمایه گذاری آینده دار تبدیل کرده است، رشد تصاعدی قیمت زمین در شمال است. بنابراین چشم اندازی که از این اقدام می بینیم به هیچ عنوان چشم انداز تیره ای نیست و تماما سوددهی می باشد.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید برای آینده فرزندان خود سرمایه ای دست و پا کنید قید سپرده گذاری در بانک و سوددهی های اندک آن را بزنید. سودی که بانک نصیب شما خواهد کرد به هیچ عنوان قابل مقایسه با خرید زمین در شمال نیست. خرید یک زمین حتی بدون ساخت و ساز در آن می تواند آینده فرزندان تان را از بابت داشتن سرمایه ای قابل توجه ایمن نماید. شما بدون اینکه هر روز نگران نوسانات قیمت زمین در شمال باشید می توانید یک سرمایه گذاری پر سود انجام دهید.

مناطق زیادی در شمال وجود دارند که در حال رشد و پیشرفت می باشند بنابراین با خرید زمین در این مناطق می توان آینده ای روشن را رقم زد چرا که این مناطق در چند سال آینده می توانند به مناطقی با موقعیت عالی تبدیل شوند. چه از لحاظ رشد و رونق کسب و کارها و چه از لحاظ شرایط زندگی.

وجود آلودگی هوا و ترافیک های سرسام آور در شهرهای مختلف باع بروز عارضه های زیادی در افراد شده است. زندگی در شهرهای شلوغی چون تهران تا چند سال قبل بسیار پر طرفدار بود اما این روزها افراد به دنبال مکانی با هوای سالم برای زندگی هستند. شمال همان منطقه ای است که میت واند یک چشم انداز روشن و امیدوار کننده از بابت ضمانت سلامتی به افراد بدهد. بنابراین جای تعجب نیست که افراد زیادی تمای دارند تا برای زندگی به شمال بروند و اقدام و به خرید زمین نمایند. چشم اندازی که از زندگی سالم در شمال برای افراد می توان مشاهده کرد را در هیچ شهر دیگری نمی توان دید. بنابرایم یکی از دلایل محکم برای خرید زمین در شمال داشتن زک زندگی سالم و بی دغدغه و به دور از هرگونه آلودگی می باشد.

عوامل تعیین کننده قیمت زمین

قیمت زمین در شمال روز به روز در حال افزایش است اما این درصد رشد در تمام نقاط شمال یکسان نیست. در برخی مناطق این میزان رشد بیشتر و در برخی مناطق این میزان رشد کمتر است. بنابراین بسیار مهم است که در کدام منطقه ی شمال اقدام به خرید زمین نموده اید. این موضوع می تواند تعیین کننده ی قیمت زمین باشد. برای خرید زمین در برخی از مناطق شمال باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. به عنوان مثال مناطق ساحلی دارای زمین های گران قیمت تری نسبت ه مناطق جنگلی هستند اما حتی در این موضوع نیز استثنا وجود دارد. به عنوان مثال زمین های جنگلی در رامسر ممکن است بسیار گران تر از زمین های ساحلی در یکی از شهرهای کوچک مازندرا ن باشد. بنابراین هنگام خرید زمین در شمال باید به شهر و منطقه ی مورد نظر توجه داشته باشید.

نوع کاربری می تواند یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده ی قیمت زمین در شمال باشد. به عنوان مثال زمین های با کاربری مسکونی در شمال دارای قیمت بیشتری از زمین هایی با کاربری زراعی و باغ هستند. بنابراین در هنگام خرید زمین مشخص خواهد شد که قیمت زمین در چه حد است چرا که نوع کاربری بر آن تاثیر خواهد گذاشت. اگر به دنبال خرید زمین با کاربری مسکونی هستید باید سرمایه بیشتری آماده کنید و اگر می خواهید زمینی با کاربری زراعی خریداری کنید می توانید کمی صرفه جویی را چاشنی سرمایه گذاری تان نمایید.

دقت داشته باشید که قیمت زمین در شمال هنگام خرید بر روی شد آن نیز موثر است. به عنوان مثال خرید زمین در منطقه ای مانند رامسر ممکن است نیاز به سرمایه بیشتری داشته باشد اما شک نداشته باشید که بازدهی این سرمایه گذاری در آینده برای شما بیشتر خواهد بود. چرا که رشد قیمتی چنین زمین هایی در شمال بیشتر است.

یکی از عوامل تعیین کننده ی قیمت زمین در شمال این است که زمین مورد نظر شما در چه فاصله ای از امکانات شهری واقع شده است. اگر به دنبال خرید زمین مسکونی هستید بدانید که هرچه امکانات شهری بیشتری در حول و حوش زمین شما قرار داشه باشد مطئنا قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. در حال که زمین هایی که در مناطق دورتر واقع شده اند قیمت کمتری خواهند داشت. با این حال برای عده ای این موضوع اهمیت چندانی ندارد چرا که همان زمین ها نیز دارای رشد قیمتی هستند و می توانند به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن شناخته شوند.

آب و هوای منطقه نیز می تواند بر قیمت زمین تاثیر گذار باشد. بدهی است که در منطقه ای مانند شمال که همه به دنبال آب و هوایی عالی هستند خرید زمین در منطقه ای خوش آب و هوا می تواند یک امتیاز عالی محسوب شود. بنابراین اگر به دنبال خرید زمین در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا هستید بهتر است سرمایه قابل توجهی برای این خرید آماده کنید.

هرچه چشم انداز یک زمین بهتر باشد به همان نسبت قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال زمین که چشم انداز آن رو به ساحل و یا جنگل های انبوه باشد قطها قیمت بالاتری نسبت به زمینی خواهد داشت که چشم انداز آن رو به خیابان است و یا چشم انداز خاص ندارد. درست است که زمین های شمال دارای موقعیت های خوبی هستند اما همه ی آن ها چشم اندازهای جالبی ندارند. برخی از زمین های شمال به قدری در احاطه ی ساخت و سازها قرار گرفته اند که چشم انداز آن ها به طور کامل کور شده است. بنابراین می توان چشم انداز زمین را عاملی تعیین کننده برای قیمت آن دانست.

خرید زمین در روستاهای شمال

عده ی زیادی با هدف خرید زمین در روستاهای شمال دست به این سرمایه گذاری می زنند. روستاهای شمال دارای آب و هوایی عالی هستند و به مراتب از مناطق شهری می توانند بهتر باشند. هرچند که زمین های روستایی غالب زمین های جنگلی هستند و یا با کاربری زراعی فروخته می شوند اما می توانید در مناطق روستایی نیز اقدام به خرید زمین مسکونی نمایید.

ساخت ویلا در روستاهای شمال و زندگی در این مناطق سرسبز و دلنشین از آرزوهای هر فردی است که عاشق زندگی به سبک روستایی و در حال و هوای روستا می باشد. ممکن است تصور کنید خرید زمین در روستاهای شمال ممکن است طرفداران چندانی نداشته باشد اما سخت در اشتباهید چرا که زمین های روستایی گاهی اوقات طرفداران بیشتری را نیز به خود اختصاص می دهند. دلیل آن هم آب و هوای مطبوع و طبیعت بکر و دلنشین روستا است که توانسته پای افراد زیادی را برای خرید زمین در روستاهای شمال باز کند.

نکته ی مهمی که در مورد خرید زمین در روستاهای شمال مطرح می شود این است که قیمت زمین در روستاهای شمال به طور عمده کمتر از سایر مناطق می باشد چرا که زمین های روستایی اغلب زمین های جنگلی هستند و برای ساخت کلبه های جنگلی یا ویلاهای جنگلی مورد استفاده قرار می گیرند. شاید این زمین ها رشد قیمتی در حد زمین های ساحلی و سایر زمین های شهری نداشته باشند اما می توانند یک انتخاب عالی برای ساخت ویلا و زندگی در هوایی پاک و بی آلایش باشند.

خرید زمین در روستاهای شمال یک انتخاب عالی برای افرادی است که می خواهند در کنار زندگی در شمال به کشت و کار نیز بپردازند و یک سبک تمام عیار از زندگی روستایی را تجربه کنند. بنابراین برای خرید زمین در شمال می توانید به زمین ها روستایی نیز به عنوان یکی از اولویت های خود نگاه کنید.

بهترین مکان برای خرید زمین

بهترین مکان برای خرید زمین در شمال با توجه به علایق و خواسته های شما تعریف می شود با این حال برای اینکه بدانید چه زمین برای خرید در شمال می تواند بهتریت انتخاب باشد باید به میزان بازدهی و رشد قیمت آن دقت داشته باشید. به این موضوع توجه کنید که با سرمایه فعلی شما چه زمینی را می توان خریدارای کرد که رشد قیمتی آن در عرض چند سال بهتر از سایر مناطق باشد.

وسعت زمین را نیز مد نظر داشته باشید. ممکن است شما در منطقه ای اقدام به خرید زمین نمایید و بتوانید با سرمایه ای که در دست دارید به عنوان مثال یک زمین ۵۰۰ متری خریداری کنید اما با همان سرمایه در منطقه ای دیگر زمینی ۲۵۰ متری خریداری کنید با این تفاوت که میزان بازدهی در منطقه ی دوم بسیار بیشتر از منطقه ای اول است. در واقع شما با خرید زمین اول می توانید زمینی بزرگتر داشته باشید اما با خرید زمین در منطقه ی دوم می توانید بازدهی بیشتری را نصیب خود کنید. این موضوع به سلیقه و خواسته های شما بستگی دارد که به دنبال چه چیزی هستند؟ آیا برای ساخت ویلا به دنبال زمین با وسعت بالا هستید یا می خواهید زمینی کوچکتر اما با بازدهی بیشتر خریداری کنید؟

برای خرید زمین زراعی به خاک منطقه دقت کنید. اگر می خواهید محصولی خاص را درون زمین زراعی خود کشت کنید باید به دنبال زمین با خاک حاصلخیز و مناسب باشید بنابراین بهتر است در این راستا از یک کارشناس حرفه ای کمک بگیرید تا بتوانید انتخابی هوشمندانه و آگاهانه داشته باشید.

خرید زمین ارزان قیمت در شمال

برای خرید زمین ارزان در شمال باید به دنبال خرید زمین در شهرهایی باشید که در حال رشد و پیشرفت هستند. شهرهایی که پیشرفت خوبی تا کنون داشته اند به همان نسبت قیمت های بیشتری را به خود اختصاص داده اند بنابراین با خرید زمین در شهرهایی که در حال رشد و توسعه می باشند می توانید هم با قیمت کمتری اقدام به خرید زمین در شمال نمایید و هم آینده نگر باشید و رشد بیشتری در آینده را نصیب خود کنید.

خرید زمین های جنگلی در شمال می تواند برای شروع سرمایه گذاری انتخاب خوبی باشد. زمین های ساحلی اغلب دارای قیمت بیشتری هستند و خرید آن ها نیاز به سرمایه بیشتری دارد به ویژه اگر فاصله ی کمتری با دریا داشته باشند. بنابراین می تواندی برای شروع سرمایه گذاری سراغ زمین های جنگلی بروید و در مناطق جنگلی و کوهستانی اقدام به خرید زمین نمایید. مناطق روستایی نیز می توانند انتخاب خوبی باشند.

برای خرید زمین ارزان قیمت در شمال نباید تن به خرید هر نوع زمینی بدهید. گاهی اوقات ممکن است فروشندگان پیشنهاد زمین های فاقد سند را به شما بدهند و با وسوسه ی قیمت کمتر شما را برای خرید این زمین ها فریب دهند. خرید زمین های فاقد سند نه تنها سودی در بر نخواهد داشت بلکه زیانی عظیم برای شما به دنبال دارد و چه بسا تمام سرمایه خود را از دست بدهید. بنابراین به هیج وجه سراغ خرید چنین زمین هایی نروید.

برای خرید زمین ارزان قیمت در شمال بهترین راه این است که سراغ از فروشندگان و مشاورین خبره و حرفه ای در این حوزه بگیرید تا راهنمایی های جامع و کاملی دریافت کنید. دریافت کمک از کارشناسان حرفه ای می تواند این مسیر دشوار و ناهموار را برای شما سهل و ساده نماید.

کارشناسان فروش مجموعه