خرید زمین در گیلان | سرمایه گذاری با خرید زمین در گیلان | کاربری خرید زمین در گیلان

خرید ، فروش و قیمت زمین درگیلان

اگر همین اکنون از شما بپرسند که چه مقدار سرمایه دارید به احتمال زیاد گریزی به حساب بانکی خود می زنید و با شمارش تعداد صفرهای آن میزان سرمایه تان را خواهید گرفت. اما اگر از شما بپرسند که ده سال دیگر چه مقدار سرمایه خواهید داشت چه پاسخی می دهید؟ ممکن است حتی در وهله ی اول این سوال کمی تعجب بر انگیز به نظر برسد. مگر می شود مقدار سرمایه ده سال آینده را تخمین زد؟

با این حال ممکن است بگویید که مقدار سرمایه تان برابر خواهد بود با مقدار سودی که در این سال ها بانک به پول اصلی شما اضافه کرده. اما با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهید شد که مقدار سرمایه تان در طی ده سال تغییر چشمگیری نخواهد کرد. همینجاست که باید قید نگه داشتن پول و سرمایه تا را در بانک بزنید. سرمایه گذاری در بانک یک سرمایه گذاری کم ریسک است که البته چند وقت اخیر به لطف بانکهای خصوصی ریسک آن بالا رفته اما به طور کلی در طی مدت زمان طولانی موجب افزایش سرمایه شما نمی شود. آیا دوست ندارید وقتی از شما می پرسند سرمایه تان در ده سال آینده چقدر خواهد بود پاسخی که می دهید رقم کلانی باشد؟ اینگونه خواهید دانست که سرمایه گذاری تان را جای درستی انجام داده اید.

حال بازگردید به ده سال گذشته و تصور کنید در گیلان زمینی خریده بود و در آن یک باغ یا ویلا احداث کرده بودید. افزایش سرمایه شما در این ده سال چقدر بوده؟ با در نظر گرفتن نرخ تورم و رشد قیمت زمین و بالا رفتن قیمت دلا و چه و چه متوجه خواهید شد که سود شما در این ده سال چیزی بسیار بیشتر از تخمین های شما بوده. بنابراین چرا دست دست می کنید و فرصت ها را می سوزانید؟ وقتی که می دانید خرید زمین در گیلان چه سرمایه گذاری کلان و بزرگی است.

خرید زمین در گیلان یک سرمایه گذاری پر سود می باشد و که نه در عرض ده سال بلکه در عرض همان یک سال هم سود بسیار مناسبی تقدیم شما خواهد کرد. خرید زمین به طور کلی یک سرمایه گذاری با ریسک کم و سوددهی بالا می باشد. حال اگر مناطق مناسب را به خوبی بشناسید و سرمایه تان را برای خرید زمین در آنجا قرار دهید که دیگر نور علی نور خواهد شد. گیلان یکی از مناطقی است که ردش قیمت زمین در آنجا به شکلی صعودی در حال پیش روی است. بنابراین اگر سرمایه کافی برای خرید زمین در گیلان داشته باشید و اقدام به خرید زمین در گیلان نکنید شما تنها دست روی دست نگذاشته اید بلکه ضرر هم کرده اید. گاهی اوقات کاری نکردن از هزاران ضرر و زیان بدتر است.

خرید زمین در گیلان با ریسک بسیار کمی همراه است چرا که این منطقه امتحان خود را در سوددهی خرید زمین پس داده و به همگان ثابت کرده چه منطقه ی خوبی برای سرمایه گذاری های بلندمدت می باشد. خرید زمین در گیلان می تواند با اهداف مختلفی صورت پذیرد از زمین پرورش ماهی گرفته تا زمین پرورش اسب و زنبور عسل و باغ میوه و ویلای مسکونی. شما اگر فکر اقتصادی فعالی داشته باشید نه تنها از افزایش قیمت زمین در گیلان سود خواهید کرد بلکه می توانید کسب و کاری پر رونق در گیلان راه اندازی کنید و از قبال آن سود بالایی به دست آورید.

گیلان از جمله استان هایی است که رونق کسب و کار در آن بسیار بالاست. بنابراین اگر می خواهید وارد دنیای تجارت شوید اصطلاحا نان تان در روغن خواهد بود.س در این صورت هم می توانید زمینی که در گیلان خریده اید را داشته باشید و از سود آن استفاده کنید و هم می توانید کسب و کاری پر رزق و روزی به راه بیندازید.

خرید زمین در گیلان برای افرادی که می خواهند از شر و شور دنیای مدرن و تشنج های محیط شهری دور شوند انتخابی ایده آل است. گیلان مادر طبیعت ایران است و جنگل های سرسبز و دلنشینی را در خود جای داده. کافی ست یک بار به جای جای گیلان سفر کنید تا مشتاق خرید زمین در گیلان شوید. زندگی در گیلان شما را به دنیای آرزوهای همیشگی تان خواهد برد. زندگی در جوار طبیعتی سرسبز که هر روز می توان با صدای موج های نرم و آرام دریا به آرامش رسید. پس اگر فردی ریسک پذیر هستید و در عین حال به دنبال سرمایه گذاری هایی با ریسک کم هستید خرید زمین در گیلان را در اولویت لیست خود قرار دهید.

برای آشنایی بیشتر با شرکت انبوه سازان آرش می توانید لینک های زیر را مشاهده فرمایید:

سرمایه گذاری با خرید زمین در گیلان

همانطور که گفتیم خرید زمین در گیلان یک سرمایه گذاری با ریسک بسیار کم است. شما با خرید زمین در گیلان می توانید با چشمان بسته آینده ی مالی ده سال بعد خود را تضمین کنید. زمانی که نرخ ها را زیر و رو می کنید و متوجه می شوید که زمین شما چه رشد کلانی داشته؛ آن زمان است که اهمیت سرمایه گذاری به ویژه در استان گیلان را درک خواهید کرد. چه بسیار افرادی که سال ها پیش بدون فکر سرمایه گذاری اقدام به خرید یک تکه زمین در گیلان نمودند و اکنون زمین آن ها به تکه ای جواهر بدل شده. بنابراین اگر آگاهانه اقدام به خرید زمین در گیلان نمایید مطمئنا سودی قابل توجه دست شما را خواهد گرفت.

افرادی که دارای کودکانی کوچک هستند همیشه این دغدغه ی ذهنی را همراه خود دارند که چه کاری می توان برای آینده ی این کودکان انجام داد؟ چگونه می توان از بابت آینده ی آن ها خیالی آسوده داشت و مطمئن بود که سرمایه ای در آینده برای رونق زندگی آن ها وجود دارد. آن هم با گرانی های پیش رو که مدت هاست ذهن همه را به خود مشغول کرده. اگر تصور می کنید که می توانید با یک حساب بانکی و مبلغی پول که به حساب آن ها می ریزید می توانید آینده آن ها را تامین کنید سخت در اشتباهید چرا که ارزش پول روز به روز کاهش پیدا می کند اما آنچه که ارزش اش روز به روز بالاتر می رود ملک و زمین است. بنابراین همین می شود سر رشته ی کار شما. اینکه به جای پس انداز کردن پول برای کودکان خود اقدام به خرید یک زمین برای آن ها نمایید. لزومی ندارد زمین را به نام آن ها کنید. شما می توانید یک زمین بخرید و آن را به نام خودتان یا همسرتان داشته باشید. حتی می توانید در زمین خود یک ویلا احداث کنید و یا کسب و کاری راه اندازی کنید و آنچه که اهمیت دارد این است که سال ها بعد می توانید پیش فرزندان خود سربلند باشید که در زمانه ای که هیچ اقدامی اطمینان بخش نبود شما دست به یک سرمایه گذاری مطمئن زدید و اکنون می توانید برای آینده ی آن ها که دیگر روزگار جوانی شان می شود سرمایه ای قابل توجه دست و پا کرده باشید. این موضوع لزوما برای خانواده های فرزند دار نیست. بسیاری از زوج ها آینده نگر هستند و می خواهند برای آینده ی خود سرمایه ای داشته باشند. شما ممکن است در دوران میانسالی زمانی که می خواهید پا به سن بگذارید هوس کنید با همسرتان در منطقه ای خوش آب و هوا سکنی گزینید و روزهای خود را در منطقه ی زیبایی مانند گیلان سپری کنید. دوران میانسالی دوره ای ست که نیاز به هوا و طبیعت پاک بیش از همیشه حس می شود. بنابراین برای خرید زمین در گیلان فقط به لحظه ی حال، اکنون و حتی دو سال بعد فکر نکنید.

خرید زمین در گیلان یک سرمایه گذاری بلند مدت است که بعد از چند سال سود واقعی خود را نشان خواهد داد. بنابراین برای اینکه به سود قابل توجهی دست پیدا کنید باید صبر پیشه کنید. داشتن صبر و حوصله کلید موفقیت شما در این مسیر خواهد بود.

چنانچه اهل خرید و فروش زمین و سرمایه گذاری های کوتاه مدت هستید باز هم خرید زمین در گیلان گزینه ای ایده آل برای شماست. خرید زمین در گیلان می تواند به شما این فرصت را بدهد تا با خرید و فروش زمین و ملک در این منطقه در مدت زمان کمتری به سود بالا دست پیدا کنید. هرچند که دردسر های این مسیر بیشتر است اما هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد. شما می توانید با کمی تلاش و پشتکار بیشتر به سود بسیار بالایی دست پیدا کنید و راه های سرمایه گذاری در گیلان را بهتر و بیشتر بیاموزید.

 

مهم ترین نکات حقوقی در خرید زمین در گیلان

برای خرید زمین در گیلان اگر تجربه کافی ندارید بهتر است از یک مشاور حقوقی کمک بگیرید. حتی اگر تصور می کنید که فرد مجربی هستید باز هم از دریافت مشاوره حقوقی سر باز نزنید. چه بسیار افرادی که بدون تجربه بودند و در این مسیر کلاه سرشان رفته. حتی اگر تصور می کنید که فردی زرنگ هستید و می توانید نکات حقوقی نقض شده را تشخیص دهید باز هم سخت در اشتباهید چرا که افراد جاعل و کلاهبردار بسیار زرنگ تر از آن هستند که شما تصور می کنید و می توانند به راحتی شما را فریب دهند. بنابراین اگر می خواهید خرید زمین در گیلان را با اعتماد و اطمینان کامل انجام دهید از یک کارشناس حقوقی کمک بگیرید تا تمام زیر و بم های این مسیر را به خوبی به شما نشان دهد.

یکی از مشکلاتی که حین خرید زمین در گیلان ممکن است رخ دهد خرید زمین زراعی و کشاورزی به جای زمین مسکونی است. از آنجایی که استان گیلان استانی خوش آب و هواست و کشت و کار رو زراعت در آن رونق بسیار دارد بسیاری از زمین های های زمین زراعی، زمین جنگلی و زمین کشاورزی و باغ محسوب می شوند بنابراین شما امکان ساخت و ساز ویلا را در این زمین ها نخواهید داشت. تا جایی که آمار در دسترس می باشد قیمت زمین های زراعی بسیار کمتر از زمین های مسکونی می باشد. یعنی اگر یک فروشنده یک زمین زراعی را با قیمت و نیست زمین مسکونی به شما بفروشد حتی بعد از چند سال هم ممکن است به اصل پول خود نرسید چرا که زمین های کشاورزی نرخ بسیار کمتری از زمین های مسکونی دارند و رشد آن ها بسیار کندتر است. بنابراین برای خرید زمین در گیلان به این دست نکات حقوقی دقت داشته باشید.

بسیار حواس تان را جمع کنید که فروشنده زمین را به جز شما به افراد دیگری به فروش نرسانده باشد. لازمه ی همه ی این ها بهره گیری از تخصص و دانش یک کارشناس حقوقی ماهر است. کارشناسی که سالهاست با این دست مسائل روبرو بوده و اکنون با یک نگاه متوجه خواهد شد که گیر کار کجاست. بنابراین از بابت صرف هزینه و پرداخت دستمزد به کارشناس نگران نباشید شک نداشته باشید که این هزینه ارزش اش را دارد و در طی مدت زمان کمی به شما باز خواهد گشت. به این فکر کنید که تمامی دارایی تان را بابت خرید زمینی در گیلان صرف کرده اید که مالک اش شما نیستید و به لحاظ قانونی هم نمی توانید استفاده از آن داشته باشید. بنابراین اگر برای سرمایه تان و زحمتی که بابت کسب آن کشیده اید ارش قائل هستید اقدام به دریافت مشاوره از یک کارشناس حقوقی نمایید. مطمئنا دریافت راهنمایی در این مسیر می تواند شما را به جای خوبی برساند و یک معامله ی شیرین را برای شما رقم بزند.

هدف از خرید زمین در گیلان

مهم ترین هدف از خرید زمین در گیلان می توان سرمایه گذاری باشد. شما هر هدف دیگری هم که داشته باشید در نهایت هدف سرمایه گذاری در آن مستتر خواهد بود. بنابراین می تواند سر منشا و هدف اصلی خرید زمین در گیلان را سرمایه گذاری دانست. عده ای تمایل دارند سرمایه گذاری بلند مدت انجام دهند و عده ای در این بین به سرمایه گذاری های کوتاه مدت بسنده می کنند. این شما هستید که تعیین می کنید با زمینی که خریده ای چه خواهید کرد. برخی از زمین ها به گونه ای هستند که ضریب رشد آن ها تصاعدی است به این شکل که هرچه بیشتر برای فروش آن ها صبر کنید می توانید سود بیشتری نیز حاصل کنید. بنابراین منطقی ترین راه برای کسب سود بیشتر از طریق خرید زمین در گیلان این است که اقدام به سرمایه گذاری بلند مدت نمایید.

ممکن است عده ای اقدام به خرید زمین کشاورزی در گیلان نمایند. زمین کشاورزی قیمت کمتری نسبت به زمین مسکونی دارد و همین می توان نکته ی مثبت ای باشد. بنابراین اگر سرمایه شما به مقدار خرید یک زمین مسکونی در گیلان نیست می توانید سرمایه خود را بابت خرید یک زمین کشاورزی صرف کنید. شما با کاشت انواع گیاهان و درختان میوه می توانید باغی پر رونق در گیلان داشته باشید و سالانه محصولات خود را برداشت و روانه ی بازار کنید.

یکی از راه هایی که می توان از طریق خرید زمین در گیلان به سود زیادی دست پیدا کرد راه اندازی یک گلخانه می باشد. یک گلخانه می تواند سود زیادی را برای شما رقم بزند. هرچند که خرید تجهیزات گلخانه ای و سیستم های مرکز کمی هزینه بر است اما اگر کاربری زمین شما زراعی باشد می توانید با راه اندازی یک گلخانه کسب و کار پر رونقی داشته باشید. سودی که شما می توانید از راه اندازی یک گلخانه در گیلان به دست آورید چندین برابر یک زمین کشاورزی است بنابراین اگر نگاه بلند مدت به خرید زمین در گیلان دارید می توانید اقدام به ساخت گلخانه در زمین خود نمایید.

اهداف دیگری را نیز می توان از خرید زمین در گیلان داشت و عملی کرد. به عنوان مثال احداث یک استخر پرورش ماهی می تواند ایده ای عالی باشد. اگر زمینی که در گیلان خریداری کرده اید دارای کاربری مسکونی نمی باشد می توانید یک استخر پرورش ماهی راه بیندازید و اقدام به رونق دادن کسب و کار خود نمایید. اینگونه کسب و کارها ماند پرورش ماهی یا گلخانه در استانی مانند گیلان سریعا رونق خواهد گرفت بنابراین فکر اقتصادی داشته باشید و اگر سرمایه تان به خرید زمین مسکونی در گیلان رسید نا امید نشوید. شما هنوز هم راه های زیادی برای رسیدن به سود از طریق خرید زمین در گیلان دارید. گیلان منطقه ای حاصلخیز است و امکان رشد و بالندگی برای انسان ها نیز در این خطه مهیاست. بنابراین به دنبال راهی باشید که بتوانید در کنار لذت بردن از طبیعت بکر و زیبای گیلان راهی برای کسب سود نیز پیشه کنید.

یکی از اهداف پر رنگی که افراد از خرید زمین در گیلان در سر می پرورانند ساخت ویلا در گیلان می باشد. ساخت ویلا نه تنها یک روش مطمئن برای صاحب ویلا شدن می باشد بلکه شما می توانید از این طریق اقدام به حفظ زمین خود و بالا بردن ارزش آن کنید. مطمئنا ویلای شما در گیلان ارزش بسیار زیادی خواهد داشت. بنابراین برای آن می توانید نقشه هایی در سر داشته باشید. شما می توانید با هدف تفریح و استفاده از امکانات رفاهی ویلا اقدام به ساخت آن نمایید و یا اینکه با هدف ساخت و اجاره این کار را پیش ببرید. یکی از اهداف خرید زمین در گیلان ساخت ویلا به قصد اجاره ی آن است. این نیز فکری اقتصادی ست که اصطلاحا مو لای درزش نمی رود. سودی که شما می توانید از اجاره ویلای خود در گیلان به دست آورید سود قابل توجهی ست. در واقع دیگر نمی توان اسم سود را بر آن گذاشت بلکه به نوعی باید آن را کسب درآمد دانست. کسب درآمد شما از این طریق بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین شما نه تنها به طور پنهانی از افزایش قیمت و ارزش زمین خود در گیلان بهره مند می شوید بلکه با دریافت اجاره از افراد می توانید درآمدی قابل توجه از ویلای خود داشته باشید.

اگر در حرفه ی ساخت و ساز فعال هستید نیز خرید زمین در گیلان می تواند برای شما منافع زیادی داشته باشد اما چگونه؟ یکی از اهدافی که شما می توانید از خرید زمین در گیلان در پیش بگیرید خرید زمین به قیمت روز و ساخت و سازهایی است که بعد از فروش این زمین انجام می دهید. برخی از مناطق گیلان مانند زیباکنار رشد بسیار بالایی در قیمت زمین دارند. به عنوان مثال خرید یک زمین در زیبا کنار رشدی چند برابر رشد زمین در یکی دیگر از شهرهای کوچک شمالی و یا سایر شهرستان های کشور دارد. بنابراین اگر سرمایه کافی داشته باشید می توانید اقدام به خرید و فروش زمین و ساخت و ساز ملک در گیلان نمایید. این یکی از اهدافی است که برای اجرا نمودن آن باید دارای مهارت و تخصص در این زمینه باشید اما شک نداشته باشید که سود قابل توجهی در انتظار شما خواهد بود.

کاربری خرید زمین در گیلان

زمین هایی که در گیلان خریداری می کنید می توانند کاربری های مختلفی داشته باشند از کاربری مسکونی گرفته تا کاربری زراعی، تجاری، کشاورزی، آموزشی و درمانی. بنابراین برای خرید زمین در گیلان باید از پیش تصمیم به این موضوع گرفته باشید که هدف شما از خرید زمین در گیلان چیست؟ آیا می خواهید یک فروشگاه تاسیس کنید؟ آیا می خواهید یک گلخانه راه اندازی کنید و یا مثل خیلی از افراد قصد ساخت ویلا را دارید؟ بنابراین می توانید با توجه به نوع کاربری زمین و هدفی که در سر دارید اقدام به خرید زمین در گیلان نمایید.

دقت داشته باشید که نوع زمینی که قصد خرید آن را دارید یا در واقع کاربری زمین در گیلان روی قیمت آن تاثیر گذار است بنابراین برای خرید یک زمین ایده آل با کاربری مناسب باید بودجه ی مورد نظر را تامین کنید.

مزایای خرید زمین در گیلان

خرید زمین در گیلان مزایای بی شماری دارد. اگر بخواهیم صاف و پوست کنده سراغ مهمترین مزیت آن برویم باید گفت که برخورداری از آب و هوای پاک گیلان جذاب ترین مزیت آن است. فکر اینکه هر زمان که خواستید می توانید راهی دریای بی کران خزر و جنگل های پر طراوت گیلان شوید شما را پیشاپیش ذوق زده خواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید از این هوا لذت بیشتری ببرید بهتر است در فکر خرید یک زمین مسکونی در گیلان و ساخت ویلا باشید. با ساخت ویلا می توانید یک زندگی آرام و بی دغدغه را در گیلان تجربه کنید. زندگی آرامی که شاید این روزها آرزوی هر کسی باشد.

از طرفی رونق دادن به کسب و کار این روزها کمی سخت و چالش برانگیز شده. استان گیلان دارای مناطق تجاری و بندر آزاد می باشد بنابراین اگر می خواهید در این حوزه وارد شوید می توانید رونق خوبی به کسب و کارتان بدهید. دقت داشته باشید که شما با خرید زمین در گیلان می توانید وارد مسیرهای جدیدی شوید که فرصت های جدیدی را پیش روی شما می گذارند. بنابراین شاید خرید زمین در گیلان بهانه ای باشد برای پیشرفت های آتی که آینده ی شما را درخشان می کند.

اگر از حیوانات خانگی نگهداری می کنید و همسایگان شما دائما از سر و صدای آن ها شکایت می کنند باید به آن ها هم کمی حق دهید. فضای بسته ی آپارتمان آن هم آپارتمان های امروزی مکان خوبی برای نگهداری از حیوانات نیست. بنابراین اگر عاشق نگهداری از حیوانات خانگی هستید می توانید آن را به زمین یا باغ خود در گیلان ببرید و در مکانی وسیع و دلباز از آن ها نگهداری کنید.

شما همچنین این فرصت را دارید تا عمده ی وقت خود را با گیاهان و درختان سپری کنید. کاری که آرامش را به روح و جان شما خواهد بخشید. چنانچه در زمین خود در گیلان اقدام به ساخت یک باغ ویلا نمودید و با آن را به طور کلی با گیاهان تحت کشت گرفتید به هر حال این فرصت عالی را دارید تا وقتتان را با گیاهان سپری کنید و اقدام به کاشت و پرورش گیاهان نمایید. وقت گذراندن با گیاهان می تواند بسیار دلپذیر و خوشایند باشد بنابراین اگر عاشق گیاهان هستید خرید زمین در گیلان می توانید این رویا را برای شما به واقعیت تبدیل کند.

چشم انداز آینده  زمین در گیلان

اگر گریزی به چند سال گذشته بزنید و وضعیت خرید زمین در گیلان را بررسی کنید متوجه خواهید شد که افرادی با آینده نگری دست به این کار هوشمندانه زدند و اکنون با رشد عجیب و بی سابقه ای در قیمت زمین روبرو هستند. این موضوع نشان می دهد که آینده ی خرید زمین در گیلان همواره آینده ای روشن بوده. شما با خرید زمین در گیلان در سال ها پیش می توانستید سود کنید. بارها و بارها افرادی را دیده ایم که با حسرت گفته اند ای کاش چند سال گذشته به فکر خرید زمین در فلان جا بودم. منظور آن ها از فلان جا همان جایی ست که اکنو رشد خوبی بعد از گذشت سال ها حاصل نموده.

خرید زمین در گیلان هم به همین صورت است. شما می توانید کاری را اکنون انجام دهید که سالها بعد با خرسندی از آن یاد کنید. خرید زمین در گیلان می تواند در آینده برای شما بسیار سودآور باشد. به طور کلی خرید زمین هیچ گاه موجب از دست رفتن سرمایه نشده است. این موضوع را می توان با توجه به آمارهای موجود اثبات کرد. اما رشد قیمت زمین در هر منطقه ای با ضرایب متفاوت صعود می کند. به عنوان مثال خرید زمین در گیلان با خرید زمین در یکی از استان های دیگر ایران هرگز برابر نیست. اصلا چرا راه دور برویم در همین خطه ی شمال و همین استان گیلان هم رشد قیمت زمین در بخش های مختلف و شهرستان های مختلف با هم برابر نیست بنابراین اگر تحقیقات کاملی در مورد خرید زمین در گیلان به عمل آورید و بهترین شهرستان را برای خرید زمین شناسایی کنید می توانید آینده ی روشن تری را برای سرمایه گذاری خود ترسیم نمایید. بنابراین پیش از اینکه اقدام به خرید زمین در گیلان نمایید قیمت زمین در شهرستان های مختلف و ضریب رشد آن ها را با هم بررسی کنید . گاهی خرید یک زمین کوچکتر در یکی از شهرهای گیلان می تواند سودی بسیار بیشتر از خرید زمینی بزرگتر در شهرستانی دیگر برای شما حاصل کند. بنابراین اگر می خواهید یک سرمایه گذاری آینده نگرانه انجام دهید و به فکر آینده هستید بهتر است از یک مشاور و کارشناس حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. یک مشاور می تواند شما را در راستای یک سرمایه گذاری ایمن یاری کند.

عوامل تعیین کننده قیمت زمین در گیلان

یکی از مهم ترین عواملی که روی قیمت زمین در گیلان تاثیر گذار می باشد موقعیت زمین است. اینکه زمین مورد نظر شما در چه منطقه ای واقع شده تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد. به عنوان مثال خرید زمین در کنار دریا با خرید زمین در جنگل قیمت متفاوتی را به خود اختصاص می دهد. زمین هایی که نزدیک دریا هستند به این دلیل که به مناطق شهری دسترسی بالایی دارند و می توانید امکانات شهری را در کنار خود داشته باشید قاعدتا قیمت بیشتری دارند اما این نکته را فراموش نکنید که در برخی شهرهای گیلان نیز قیمت زمین بیش از سایر شهرهای دیگر می باشد و آن هم به دلیل موقعیت ویژه ی این شهرها می باشد. به عنوان مثال در شهری مانند زیبا کنار قیمت زمین بیشتر از شهرهای دیگر گیلان می باشد. به این دلیل که زیباکنار دارای موقعیت بسیار عالی از نظر تجاری می باشد. امکان رشد قیمت زمین شما در این منطقه بسیار بالاست و از این رو قیمت زمین هم در هنگام خرید بیشتر است.

نوع کاربری زمین هم عاملی ست که روی قیمت آن تاثیر گذار است. زمین های مسکونی به طور عمده قیمت بیشتری از زمین های زراعی و کشاورزی دارند. با این حال نمی توان از متراژ زمین غافل شد. اما اگر دو زمین با متراژ یکسان یکی دارای کاربری مسکونی و دیگری دارای کاربری کشاورزی باشد قاعدتا آن که دارای کاربری مسکونی است قیمت بیشتری دارد. بنابراین برای خرید زمین مسکونی باید سرمایه بیشتری دست و پا کنید.

مورد دیگری که روی قیمت زمین در گیلان تاثیر گذار می باشد میزان تقاضا است. به طور عمده قیمت خرید زمین در گیلان در برخی از فصل های سال کمی افول می کند و دلیل آن هم کاهش تقاضای افراد برای خرید زمین است. شما می توانید در این مواقع اقدام به خرید زمین نمایید و در واقع زمین مورد نظرتان را همراه با کاهش قیمت خریداری کنید. در چند وقت اخیر نیز مسائلی مانند بیماری همه گیر کرونا باعث شد تا میزان تقاضا برای خرید زمین در گیلان کاهش پیدا کند و فرصتی شد برای افرادی که قصد داشتن برای خرید زمین در گیلان اقدام کنند و به دنبال قیمت های مناسب بودند.

به طور کلی قیمت زمین در گیلان به موارد زیاد دیگری همچون چشم انداز زمین، موقعیت قرار گیری آن، شرایط آب و هوایی و امکانات و میزان دسترسی آن به شاهراه های اصلی بستگی دارد. اگر قصد دارید زمینی با قیمت مقرون به صرفه و متعادل در گیلان خریداری کنید باید از یک کارشناس حرفه ای کمک بگیرید تا با بررسی دقیق این فاکتورها و میزان بودجه شما بهترین زمین در دسترسی را بتوانید خریداری کنید.

خرید زمین در روستاهای گیلان

اگر نمی خواهید هزینه ی بالایی برای خرید زمین در گیلان پرداخت کنید اما در عین حال به دنبال مکانی خوش آب و هوا در گیلان هستید می توانید برای خرید زمین در روستاهای گیلان اقدام کنید. شما می توانید زمین کشاورزی یا مسکونی در روستاهای گیلان خریداری کنید و یا با یک تیر دو نشان بزنید و هر دوی این زمین ها را در یک روستا خریداری کنید اینگونه می توانید هم اقدام به ساخت ویلای شخصی خود نمایید و هم یک گلخانه یا زمین زراعی کوچک برپا کنید وبه کشت و کار مشغول شوید.

اغلب ویلاهای جنگلی استان گیلان در روستاهای این استان واقع شده به این دلیل که روستاهای گیلان دارای آب و هوایی بسیار مطلوب و دلپذیر هستند و به هیچ عنوان در آن ها خبری از سر و صدا و آلودگی نیست. با خرید زمین در روستاهای گیلان شما باز هم می توانید به سود قابل توجهی دسترسی پیدا کنید. قیمت زمین شما بعد از گذشت مدتی رو به افزایش خواهد گذاشت. شاید تعجب کنید اما بسیاری از ساکنین تهران عاشق سکونت در ویلاهای روستایی گیلان هستند. ویلاهای روستایی گیلان دارای حال و هوایی متفاوت و است و می تواند روح طبیعت را در زندگی شما جاری سازد. بنابراین اگر می خواهید در روستاهای گیلان اقدام به خرید زمین نمایید می توانید از کارشناسان حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید تا در مورد نکات حقوقی این معامله خیالی آسوده داشته باشید. از آنجایی که کاربری زمین های روستایی هم می تواند زراعی و هم مسکونی باشد بسیار مهم است که زمین مورد نظر شما با همان کاربری خاص به شما فروخته شود.

بهترین مکان برای خرید زمین در گیلان

اگر به دبنال خرید زمین در بهترین مکان گیلان هستید باید گفت که بهترین مکان با توجه به بودجه ی شما تعریف می شود. شما پیش از هر پیز باید تعیین کنید که چه میزان بودجه دارید بنابراین با توجه به بودجه ای که در دسترس دارید می توانید گزینه های مختلفی پیش رو داشته باشید.

از دیدگاه کلی بهترین مکان برای خرید زمین در گیلان مکانی است که رشد قیمت آن در بازه های زمانی مختلف دچار هیجانات بازار نشده باشد و با روندی منطقی و صعودی در حال رشد باشد. بنابراین می توانید خیالی آسوده داشته باشید که با خرید آن زمین می توانید بدون نیاز به نگرانی در مورد نوسانات قیمت به سود مناسبی دست پیدا کنید. بنابراین ضریب رشد قیمت زمین را در هنگام خرید زمین در گیلان مد نظر داشته باشید. این ضریب رشد می تواند راهنمای مسیر شما برای انتخاب زمین باشد. هرچه ضریب رشد بیشتر باشد به این معناست که زمین شما در مدت زمان کمتری با رشد بیشتری از لحاظ ارزش و قیمت همراه خواهد بود. در این زمینه نیز باید از یک کارشناس حرفه ای مشاوره دریافت کنید و حواس تان به نرخ های فعلی بازار و نرخ های قبلی آن باشد. تحلیل قیمت ها کاری ست که از عهده ی یک کارشناس حرفه ای بر می آید بنابراین به تنهایی وارد این حیطه نشوید و اجازه دهید یک کارشناس حرفه ای این کار را انجام دهد.

خرید زمین ارزان قیمت در گیلان

کسی که به دنبال صرفه جویی در هزینه های خرید زمین در گیلان نباشد؟ مطمئنا همه می خواهند با قیمت کمتری بتوانند سود بیشتری حاصل نمایند. آوردن سرمایه کمتر در این راه به شما اجازه خواهد داد تا بتوانید در مسیرهای دیگر هم سرمایه گذاری مناسبی داشته باشید. چنانچه قصد دارید زمین ارزان در گیلان خریداری کنید باید قید برخی از مزایا را بزنید. به عنوان مثال خرید زمینی که دسترسی کمتری به امکانات شهری دارد مطمئنا با قیمت کمتری برای شما آب خواهد خورد. همچنین اگر میزان توقع تان در زمینه متراژ زمین را پایی بیاورید باز هم می توانید صرفه جویی قابل توجهی در خرید زمین در گیلان داشته باشید و سود قابل توجهی به دست آورید.

همچنین اگر بین زمین جنگلی و زمین ساحلی در تردید هستید و می دانید که زمین ساحلی قیمت بیشتری دارد می توانید اقدام به خرید زمین جنگلی نمایید و اینگونه قیمت کمتری بابت خرید زمین در گیلان بپردازید. شک نداشته باشید که با کمی صبوری در عرض چند سال می توانید سرمایه خود را چند برابر کنید و در نهایت زمین دلخواه تان را خریداری کنید.

خرید زمین در ییلاقات گیلان

یکی از جذاب ترین بخش های گیلان ییلاقات آن است. مطمئنا برای شما هم پیش آمده که با رفتن به این مناطق آرزو کرده اید کاش می شد یک ویلا یا حداقل یک کلبه کوچک در این ییلاقات داشتید و می توانستید هر روز منظره ای زیبا از کوهستان های پر صلابت گیلان را که در توده ای از ابرهای غلیظ غوطه خورده تماشا کنید. چنانچه قصد دارید در ییلاقات گیلان اقدام به خرید زمین کنید بدانید که ساخت و ساز ویلا در این مناطق دارای شرایط خاص خود می باشد به عنوان مثال ساخت ساختمان هایی که تعداد طبقاتی بیش از حد مجاز دارند و یا سازگار با محیط زیست نیستند در این منطقه مجاز نیست. بنابراین پیش از اینکه اقدام به خرید زمین در ییلاقات گیلان نمایید در مورد این مسائل به خوبی تحقیق کنید و اطلاعات کافی در این باره داشته باشید. با این حال ساختن ویلاهای چند طبقه در ییلاقات صفایی ندارد. زندگی در این مناطق باید همراه با سادگی و به دور از آلایش های شهر نشینی باشد. بنابراین اگر قصد خرید زمین در ییلاقات گیلان را دارید طبیعت را مانند دوست خود بدانید و سعی کنید با ساختن ویلاهای چند طبقه به زیبایی آن آسیب نزنید.