گیلان ، زیبا کنار
0133416

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

وقتی صحبت از پرواز به شهرهای شمالی می شود عده ی زیادی معترض می شوند که چگونه می تواند لذت سفر در جاده های رویایی و زیبای شمالی را رها کرد و تن به پرواز داد؟ اما باید گفت که داستان رامسر با تمام شهرهای شمالی فرق دارد. فرودگاه رامسر فرودگاهی لوکس و تشریفاتی ست که از همان ابتدا نیز با همین قصد و نیت طراحی شد.

فعالیت های تحقیقاتی برای ساخت این فرودگاه از سال 1309 توسط مهندسین آلمانی آغاز شد و در نهایت این فرودگاه توسط خاندان پهلوی در سال 1331 تاسیس شد و با قصد جابجا نمودن اعضای این خاندان ار تهران به قصر های شمالی و خارج از کشور احداث گردید اما رفته رفته زمانی که جا پای خود را محکم کرد برای سایر سفرهای عامه مردم نیز پروازهایی را اختصاص داد.

از آنجایی که این فرودگاه اختصاصا برای خاندان سلطنتی تاسیس شده بود ویژگی های خاص و منحصر به فردی داشت. چه در بحث امکانات و چه در بحث طراحی.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

تاریخچه فرودگاه رامسر

همانطور که گفته شد طرح این فرودگاه در سال 1309 کلید خورد و در سال 1331 به مرحله بهره برداری رسید. آنچه که در مورد فرودگاه رامسر می توان گفت این است که این فرودگاه در سال های اول افتتاح تنها مختص استفاده ی خاندان پهلوی بود و در واقع اولین هواپیمایی که محمدرضا شاه را از ایران به مقصد ایتالیا از کشور خارج کرد از فرودگاه رامسر بلند شد.

در سال های اولیه افتتاح این فرودگاه بیشتر مورد استفاده ی خاندان پهلوی بود اما رفته رفته مردم نیز امکان استفاده از آن را پیدا کردند. شهرت فرودگاه رامسر از کودتای 28 مرداد به بعد افزایش یافت.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

موقعیت فرودگاه رامسر

فرودگاه رامسر که در گذشته آن را با نام فرودگاه بین المللی رامسر می شناختند در مجاورت دریای بی کران خزر واقع شده است. برای رسیدن به فرودگاه زیبا و وسیع رامسر باید مسیر جاده ی تنکابن رامسر را در پیش بگیرید و این جاده را تا زمانی که به میدان شهید خلعتبری می رسید ادامه دهید.

برای پیش فروش ویلا در شمال  با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

باندهای پرواز فرودگاه رامسر

فرودگاه عظیم رامسر دارای دو باند پرواز می باشد. یکی از این باند ها که باند آسفالت فرودگاه می باشد دارای 1500 متر طول و 45 متر عرض می باشد. و اما باند دیگری که باند بتنی این فرودگاه می باشد قریب ده سال گذشته افتتاح گردید که به طور ویژه مختص هواپیماهای ایرباس 320 می باشد چرا که این هواپیماها به باند عریض و طویل تری احتیاج دارند. فاز دوم بهره برداری از فرودگاه رامسر آن را به فرودگاهی وسیع تر با مساحت حدود دو برابر مساحت قبلی آن تبدیل کرد.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

افتخارات فرودگاه رامسر

اگر بخواهیم از افتخارات فرودگاه رامسر بگوییم باید به تعداد پروازهای زیاد آن در طول یک روز اشاره کنیم که رکورد 179 پرواز تفریحی و 16 پرواز مسافربری در طول یک روز را به خود اختصاص داده است. به جرات می توان گفت که هیچ فرودگاهی در ایرانی تاکنون نتوانسته این آمار روزانه پرواز را به خود اختصاص دهد.

سایت هواشناسی فرودگاه رامسر

یکی از امکانات ویژه که در فرودگاه رامسر وجود دارد یک سایت هواشناسی سینوپتیک می باشد که به طور 24 ساعته وضعیت جوی را مورد بررسی و پایش قرار می دهد.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

پارکینگ وسیع فرودگاه رامسر

پارکینگ فرودگاه رامسر هیچگاه شما را از بابت کمبود جا نگران نخواهد کرد چرا که دارای ظرفیت بالایی می باشد. ظرفیت پارکینگ این فرودگاه که به طور رو باز طراحی شده 110 ماشین می باشد. بنابراین می توانید با خیال آسوده خودروی شخصی خود را درون این پارکینگ قرار دهید.

کافی شاپ و رستوران مجلل فرودگاه رامسر

مگر می شود فرودگاهی به مثابه فرودگاه رامسر فاقد کافی شاپ و یا دارای یک کافی شاپ یا رستوران کوچک باشد؟ کافی شاپ فرودگاه رامسر یک کافی شاپ زیبا و مجلل می باشد و انواع خوراکی ها و نوشیدنی ها در آن سرو می شود. بنابراین می توانید در زمان استراحت و یا پیش از سفر به این کافی شاپ بروید و یک میان وعده میل نمایید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

مقاصد پرواز فرودگاه رامسر

اگر قصد دارید از تهران به رامسر و یا بالعکس سفری هوایی داشته باشید نیاری نیست تاریخ و روز سفر را چک کنید چرا که هر روز می توانید با این پرواز سفر کنید. فرودگاه رامسر دارای پرواز روزانه از رامسر به تهران و بالعکس می باشد. شما می توانید در روزهایی خاص از هفته نیز از رامسر به مشهد نیز سفر داشته باشید که تعداد آن ها دو پرواز در هفته است.

این فرودگاه در حال حاضر هیچ گونه سفر خارجی را پوشش را نمی دهد اما در حال حاضر زمزمه هایی مبنی بر آوردن پروازهای بین المللی در این فرودگاه وجود دارد که هنوز قطعی نشده است.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

سرویس دهی تاکسی های فرودگاه رامسر

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که بعد از رسیدن به فرودگاه دنبال تاکسی بوده اید. در فرودگاه رامسر تمامی تاکسی ها به ردیف آماده خدمت رسانی به شما می باشند. این تاکسی ها شما را به هر نقطه ای از شهر رامسر خواهند رساند. بنابراین اگر با آدرس های شهر رامسر آشنایی ندارید نگران نباشید چرا که رانندگان آن شما را به طور دقیق به مکان ویلا یا هر کجا که بخواهید می رسانند.

چه جاذبه هایی اطراف فرودگاه رامسر وجود دارد؟

شاید برایتان سوال باشد که چه جاذبه هایی در اطراف فرودگاه رامسر وجود دارد. مطمئنا خودتان هم خوب می دانید که شهر رامسرپر از جاذبه های دیدنی و بی نظیر است. از جمله جاذبه های دیدنی در اطراف فرودگاه رامسر می توان به ساحل خزر اشاره کرد که بزرگترین و قابل توجه ترین آن ها می باشد. چنانچه قدم زنان از فرودگاه رامسر خارج شوید در عرض پنج دقیقه پیاده روی به ساحل زیبای خزر خواهید رسید.

جواهر ده نیز یکی از روستاهای خوش آب و هوا و بکر در نزدیکی رامسر می باشد. اگر به سودای رفتن به این ده زیبا با پرواز خود را به رامسر رسانده اید می توانید در مدت زمانی کوتاهی به این دهکده زیبا برسید چرا که فاصله آن با فرودگاه رامسر تنها 30 کیلومتر است.

تله کابین رامسر یکی از جذابیت های ویژه این شهر می باشد که بی برو برگرد با سفر به رامسر باید آن را امتحان کنید. اگر با پرواز به مقصد رامسر رسیده اید و می خواهید به سمت تله کابین راهی شوید می توانید با طی کردن تنها 12 کیلومتر به تله کابین رامسر که نام بام رامسر را دارد برسید.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

بلوار معلم در نزدیکی فرودگاه رامسر

یکی از زیباترین بلوارهای رامسر و شاید مازندران بلوار معلم می باشد. پیاده روی در این بلوار زیبا بسیار لذت بخش است. چنانچه با پرواز به مقصد رامسر رسیده اید می توانید از فرودگاه به سمت این بلوار پیاده روی کنید چرا که فاصله این بلوار تا فرودگاه تنها سه کیلومتر می باشد.

کاخ مرمر در نزدیکی فرودگاه رامسر

وقتی صحبت از فرودگاه رامسر و تاریخچه آن می شود همه به یاد پروازهای شاه می افتیم که به منظور تفریح و سپری کردن اوقات در کاخ های شمالی خود سوار این پروازها می شد. بنابراین ممکن است کنجکاور شوید که این کاخ ها کجا هستند و چه ظاهری دارند. کاخ مرمر در فاصله ی بسیار کمی از فرودگاه رامسر واقع شده است. چنانچه به قلعه مارکوه برسید تا کاخ مرمر کمتر از چهار کیلومتر فاصله خواهید داشت. به طور کلی روی هم رفته فاصله ی شما از فرودگاه رامسر تا کاخ شاه حدود چهارده کیلومتر خواهد بود.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

وسعت فرودگاه رامسر

فرودگاه رامسر در طی این سال ها وسیع و وسیع تر شده است. وسعت این فرودگاه در فاز اول آن برابر با 11000 متر مربع بود و در فاز دوم این رقم به 22000 متر مربع افزایش پیدا کرد چرا که یک باند جدید برای هواپیماهای ایرباس به آن اضافه شد. فرودگاه رامسر یکی از زیباترین و وسیع ترین فرودگاه ههای ایران است که در شمال کشور نمونه ندارد.

واحد سوختگیری در فرودگاه رامسر

از جمله دیگر امکانات فرودگاه رامسر واحد سوختگیری آن می باشد که به طور همیشگی فعال است.

برای خرید ویلا سند شش دانگ شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

راهنمای آشنایی با فرودگاه رامسر

نتیجه گیری

فرودگاه رامسر که نام آن نامی دیرینه می باشد دارای قدمت بالایی است. این فرودگاه یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران می باشد و در واقع اولین فرودگاهی است که در شمال کشور افتتاح گردید.

این فرودگاه در زمان پهلوی و به منظور جابجایی افراد این خاندان به کاخ های شمالی افتتاح شد اما بعد ها مردم نیز اجازه ی استفاده از آن را پیدا کردند. این فرودگاه در سال 1331 توسط مهندسین آلمانی به عرصه بهره برداری رسید و اولین پرواز خارجی شاه در آن صورت گرفت که به مقصد ایتالیا بود.
چنانچه می خواهید از زیبایی های رامسر دیدن کنید و سفری به این شهر داشته باشید می توانید از تهران و اصفهان و گاهی اوقات نیز از اهواز به مقصد رامسر پرواز داشته باشید و در کمترین زمان به مقصد رامسر عروس شهرهای شمالی ایران برسید.

امکانات ویژه در این فرودگاه و وسعت بالای آن، توانسته این فرودگاه را به یکی از قابل توجه ترین فرودگاه های ایران تبدیل کند. احتمال اضافه شدن پرواز های جدید در فرودگاه رامسر و همچنین پروازهای بین المللی در این فرودگاه وجود دارد. بنابراین احتمال اینکه بتوانید از اقصی نقاط کشور به سمت این شهر زیبا رهسپار شوید بسیار زیاد خواهد بود.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×