گیلان ، زیبا کنار
0133416

مناسب‌ترین شهرهای شمالی برای سرمایه‌گذاری کدامند؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
بهترین شهرهای شمالی قابل سرمایه گذاری

تا چندی پیش خرید ویلا در شمال تنها یک راه برای بالا بردن کیفیت زندگی و داشتن مکانی برای آسایش و تفریح بود اما این تنها لایه ی سطحی ماجرا بود. امروزه روز افراد در این زمینه آگاهی زیادی پیدا کرده اند و می دانند که اصلی ترین و پنهان ترین لایه در خرید ویلا جنبه ی سرمایه گذاری آن است. بنابراین در تکاپوی این هستند که بدانند کدام یک از شهرهای شمالی برای سرمایه گذاری بهتر اند و در کدام شهر باید اقدام به خرید ویلا نمود. بی شک راه های زیادی برای پیدا کردن یک شهر ایده آل جهت سرمایه گذاری وجود دارد. اما به کدام جنبه ها و فاکتورها در این انتخاب باید دقت کرد؟ اگر قصد دارید بهترین شهر شمالی برای سرمایه گذاری را انتخاب کنید در ادامه با ما همراه باشید چرا که نکات ارزنده ای در این باب عنوان خواهیم کرد.

نکات سرمایه گذاری در شهرهای شمالی

1-شهرهایی را انتخاب کنید که در حال توسعه هستند و اشباع نشده اند

اگر برای سرمایه گذاری در شمال مصمم هستید و می خواهید سود بالایی را در این حوزه کسب کنید باید دست به خرید ویلا در مناطقی بزنید که آینده ای روشن پیش روی خود دارند و در حال توسعه هستند. شهرهایی که هنوز ظرفیت آن ها در ساخت و ساز ویلا تکمیل نشده و جا برای پیشرفت و ترقی دارند بهترین شهرها هستند. شما می توانید در این شهرها با مبلغ به صرفه تری اقدام به سرمایه گذاری نمایید و ویلای دلخواه تان را بخرید در حال که می دانید در چند سال آینده توسعه ای روشن در انتظار این شهرهاست. بنابراین با مبلغی کمتر می توانید بازدهی بیشتری را به ارمغان آورید.

برای خرید ویلا نوساز در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

این در حالی ست که اگر قصد خرید ویلا در شهرهایی اشباع شده را داشته باشید بایستی مبلغ بیشتری برای خرید ویلا پرداخت کنید چرا که این شهرها دوره ی توسعه را گذرانده اند و اکنون با شیب عجیبی در حال رشد می باشند. شهرهایی که در حال رشد کردن و پا گرفتن هستند را می توان شهرهایی دانست که سرمایه گذاری در آن ها برای شما صرفه اقتصادی بیشتری به همراه خواهد داشت. بنابراین در حوزه سرمایه گذاری در شمال روی این شهرها تمرکز ویژه داشته باشید.

2-سرمایه گذاری در شهرهایی که دسترسی بیشتری به پایتخت دارند

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب شهر مناسب برای سرمایه گذاری در شمال، نزدیک بودن شهر مورد نظر به پایتخت است. هرچه شهر انتخابی شما فاصله ی کمتری با پایتخت داشته باشد و مسیر دسترسی آن به تهران کمتر باشد می توانید شرایط را در آن بهتر ارزیابی کنید. هر چند که لزوما نزدیک بودن به پایتخت دلیلی کافی برای سرمایه گذاری در شمال نیست اما می توان روی این عامل به عنوان عاملی تاثیر گذار حساب کرد. بنابراین در زمان سرمایه گذاری و یا خرید ویلا در شمال فاصله ی نسبی و مسیرهای دسترسی شهر مورد نظر تا پایتخت را بسنجید.

3-شهرهایی که قدرت نقد شوندگی ویلا در آن بهتر است

اگر می خواهید سرمایه گذاری عاقلانه ای در خطه شمال داشته باشید بهتر است سراغ شهرها و مناطقی بروید که قدرت نقد شوندگی ویلا و زمین در آنها بیشتر است. به این معنا که اگر هر زمان اقدام به فروش ویلا و نقد کردن سرمایه خود داشته باشید می توانید سرعت مشتریانی دست به نقد پیدا کنید و سرمایه خود را نقد کنید. این نکته به طور مستقیم با میزان تقاضا برای سرمایه گذاری یا خرید ویلا در شهرهای شمالی ارتباط دارد. در واقع شهر انتخابی شما بهتر است شهری پر طرفدار و محبوب باشد. موضوع نقد شوندگی در برخی از شهرهای شمالی با وضوح بیشتری جریان دارد بنابراین در انتخاب شهر مورد نظربه این نکته دقت کنید.

برای خرید زمین در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

4-شهرهایی که رونق بالای اقتصادی در حوزه ی کسب و کارها دارند

اگر می خواهید شهری ایده آل را در شمال برای سرمایه گذاری انتخاب کنید توصیه می کنیم به دنیال شهرهایی باشید که کسب و کارها از هر نوعی در آن رونق بالایی دارند و چرخه های اقتصادی شهر با سرعت بیشتری در حال چرخش است. به عنوان مثال خرید ویلا در بند انزلی یا زیباکنار می توند به عنوان یک سرمایه گذاری پر بازده و عالی شناخته شود چرا که وجود بندر تجاری در بندر انزلی موجب رونق گرفتن چرخه های اقتصادی در این منطقه شده است و از آنجایی که این رونق بالاست سایر کسب و کارها نیز در سایه ی این رونق در حال پا گرفتن و رشد کردن هستند. بنابراین اگر بخواهید در این شهرها کسب و کاری راه اندازی کنید احتمال موفقیت و رشد شما بسیار زیاد است. سرمایه گذاری در شمال لزوما با خرید ویلا محقق نخواهد شد بلکه می توانید اقدام به راه اندازی یک کسب و کار نمایید و از این طریق سود بالایی به ارمغان آورید. شهرهایی که رونق اقتصادی بالایی دارند عالی ترین انتخاب ها برای یک سرمایه گذاری امن و مطمئن می باشند.

5-شهرهایی که از لحاظ آب و هوایی شرایط مطلوب تری دارند

تقریبا تمام شهرهای شمالی آب و هوای مطلوبی دارند؛ اما برخی از شهرهای شمالی به گونه ای هستند که تنها در برخی از فصل های سال آب و هوای خوبی دارند. به عنوان مثال فقط در یک فصل از سال می توان به آنجا سفر کرد و سفری خوش داشت. این مناطق یا مناطقی به شدت سرد هستند و یا مناطقی به شدت گرم و شرجی هستند. شما باید سعی کنید در منطقه ای اقدام به خرید ویلا نمایید که از لحاظ شراط آب و هوایی در موقعیت خوبی قرار دارد. به عنوان مثال شهرهایی که فاصله ی معقولی با دریا دارند و از طرفی با جنگل های سر سبز و پر طراوت شمالی همسایه اند، شهرهای خوبی برای سرمایه گذاری هستند. این شهرها را می توانید در غرب استان مازندران و در گیلان پیدا کنید.

برای اجاره ویلا ساحلی در گیلان با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

از آنجایی که شرایط آب و هوایی در این شهرها بهتر است تردد افراد نیز در این شهرها بیشتر خواهد بود و به دنبال آن پیامدهای اقتصادی بهتری برای شما در این رقم خواهد خورد. بنابراین در انتخاب شهر مورد نظر برای سرمایه گذاری شرایط آب و هوایی را نیز لحاظ کنید. این موضوع برای افرادی که قصد کشت و کار و خرید زمین کشاورزی دارند اهمتی بیشتری پیدا می کند. برخی محصولات تنها در شرایط آب و هوایی خاصی رشد می کنند. بنابراین اگر قصد کاشت محصولی خاص را دارید به نوع آب و هوای منطقه دقت زیادی داشته باشید.

6-سرمایه گذاری در شهرهایی که در خط ساحلی واقع شده اند

اگر به فکر بازدهی بالا در سرمایه گذاری هستید می توانید به شهرهایی فکر کنید که در خط ساحلی دریای خزر واقع شده اند. این شهرها دارای رونق بالایی از هر لحاظ می باشند و می توان برای سرمایه گذاری به آن ها فکر کرد. به ویژه ویلاهایی که در خط ساحلی قرار دارند، ویلاهایی هستند که میزان رشد و بازدهی آن ها نسبت به ویلاهای جنگلی بسیار بیشتر است. بنابراین می توانید با خرید ویلای ساحلی سرمایه گذاری مطمئن تری را در خطه ی شمال صورت دهید.

 

7-شهرهایی که جمعیت بیشتری از گردشگران را به سمت خود می کشانند

هرچند که شهرهای شلوغ شهرهای چندان جذابی نیستند اما نمی توان از رونق بالای اقتصادی در آن ها ساده عبور کرد. در واقع شهرهایی که میزان تردد بیشتری در آن ها صورت می پذیرد شهرهایی هستند که می توان در آن ها اقدام به راه اندازی یک کسب و کار نمود. همانطور که گفتیم برای سرمایه گذاری در خطه ی شمال لزوما قرار نیست سراغ خرید ویلا بروید. شما می توانید با خرید یک زمین تجاری یا راه اندازی یک کسب و کار اقدام به سرمایه گذاری در این شهرها نمایید. شهرهای شلوغ و پر تردد برای افرادی که قصد اجاره ویلا را دارند مناسب می باشد اما اگر جنبه های دیگر سرمایه گذاری در این شهرها را بررسی کنید خواهید دید که از جنبه های دیگر این شهرها برای اغلب افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند شهرهای ایده آلی می باشند.

برای خرید باغ ویلا در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

8-سرمایه گذاری در شهرهای شمالی که جاذبه های گردشگری بیشتری دارند

افراد برای سفرهای خود به شمال اغلب شهرهایی را انتخاب می کنند که دارای جاذبه های گردشگری زیادی هستند. بنابراین می توان رونق بالایی را در اینگونه شهرها متصور شد. اگر قصد دارید در شمال اقدام به سرمایه گذاری نمایید به این نکته فکر کنید که شهر مورد نظر از لحاظ میزان محبوبیت در چه جایگاهی قرار دارد. به عنوان مثال شهرهایی مانند متل قو، سرخرود، رامسر، لاهیجان، نوشهر و نور از جمله این شهرها هستند. اگر شهر انتخابی شما شهری با جاذبه های گردشگری فراوان باید و علاوه بر آن در حال توسعه باشد بهتر است چرا که این شهرها، شهرهایی تازه نفس هستند و در حال پا گرفتن می باشند، بنابراین می توانید با سرمایه ای کمتر اقدام به کسب سود بیشتر در این مناطق نمایید.

نتیجه گیری

راه اندازی یک کسب و کار، خرید ویلا و یا خرید زمین گلخانه و پرورش ماهی از جمله مواردی هستند که برای سرمایه گذاری در شمال می توانید به آن ها فکر کنید. بنابراین ذهن خود را لزوما درگیر خرید ویلا در شمال نکنید. شما می توانید یک مجتمع تفریحی یا تجاری راه بیندازید و اقدام به سودآوری نمایید. در انتخاب شهر مورد نظر باید به این نکته دقت کنید که چه نوع از سرمایه گذاری مد نظرتان است. برای خرید ویلا باید اقدام به سرمایه گذاری در برخی شهرهای خاص و برای راه اندازی یک کسب و کار پر سود باید شهرهای دیگری را انتخاب کنید. بنابراین پیش از اینکه به شهر مورد نظر و انتخاب آن فکر کنید نوع سرمایه گذاری تان را مشخص کنید تا انتخاب شهر و منطقه برای شما ساده تر گردد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×