گیلان ، زیبا کنار
0133416

معرفی موزه های گرگان

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
معرفی موزه های گرگان

معرفی موزه های گرگان

سفر به هر شهر یعنی باز کردن و خواندن کتابی قطور که خط به خط آن روایتگر تاریخچه ی پنهان شده در پس آن شهر است. اینگونه می توان فراز و نشیب هایی که در تاریخ یک شهر رخ داده و آنچه که از سر مردمان آن شهر گذشته را به همراه فرهنگ آن ها درک کرد.

به این منظور باید آشنایی بیشتری با فرهنگ و آثار تاریخی آن شهر پیدا کرد. گرگان یکی از شهرهای شمالی ایران است که تاریخچه ای غنی در پس آن نهفته است. آثار تاریخی این شهر که حکایت از پر بار بودن این منطقه در دوران قاجار دارد نشان می دهد گرگان روزهای پر تب و تاب زیادی را پشت سر گذاشته تا به جای کنونی خود رسیده. تاریخ غنی و طبیعت بکر این منطقه توانسته پای گردشگران زیادی را هر ساله به این خطه باز کند.

اگر شما هم به شهر گرگان سفر کردید حیف است بدون آگاهی از تاریخ غنی و پر بار این شهر آن را ترک کنید بنابراین توصیه می کنیم که سری به موزه های معروف گرگان بزنید. در ادامه قصد داریم موزه گردی جانانه ای در گرگان داشته باشیم و بهترین موزه های آن را معرفی کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

کاخ موزه گرگان

کاخ موزه گرگان را می توان یکی از زیباترین عمارت های این شهر دانست که در دوران پهلوی و در سال 1317 بنا شد. این موزه یکی از 12 عمارت مجلل شاه در خطه ی شمال کشور است که امروزه روز به عنوان یک موزه ی جذاب و سرگرم کننده شناخته می شود.

این کاخ به سبک اروپایی ساخته شده است و دارای دو طبقه می باشد. در واقع این کاخ در ابتدا برای خاندان رضا شاه بنا شد و بعدها مورد استفاده ی خانواده ی او قرار گرفت. فضای داخلی این کاخ موزه به شدت گیرا و جذاب است. پیش از ورود به کاخ موزه با فضایی سرسبز و طبیعتی دلنشین روبرو خواهید شد. درختان سر به فلک کشیده ی نخل و گلهای رنگارنگی که عطر و بوی آن ها فضای محوطه کاخ را به فضایی عطرآگین تبدیل کرده.

داخل کاخ موزه گرگان می توانید وسیله های سلطنتی و همچنین تندیس های ارزشمندی را از نزدیک مشاهده کنید. این تندیس ها در واقع تندیس دانشمندان و شاعران گرگانی می باشد که نامی نیک از خود در تاریخ کهن گرگان به جای گذاشته اند. میرداماد استرآبادی یکی از فیلسوف های معروف، ابوالحسن جرجانی خطاط و شاعر، محمدرضا لطفی آهنگساز و ردیف دان و بسیاری از ادیبان و حکیمان گرگانی را می توانید به خوبی بشناسید.

ظروف قیمتی، مبلمان سلطنتی،اتاق ملکه با تمام متعلقاتش و اشیاء قیمتی را نیز می توانید در طبقه فوقانی این کاخ موزه در گرگان مشاهده نمایید. مطمئنا با دیدن این آثار زیبا و جذاب برای ساعت ها غرق آن ها خواهید شد.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

کاخ موزه گرگان

معرفی موزه های گرگان

موزه باستان شناسی گرگان

موزه باستان شناسی در گرگان یکی از موزه های زیبا با محتویات ارزشمند و جذابی می باشد که حاکی از تاریخ کهن این سرزمین است. به محض ورود به موزه باستان شناسی گرگان حال و هوای موزه و اتمسفر تاریخی آن شما را مجذوب خود خواهد کرد. خمره های سفالی و صندوق های چوبی در کنار سنگ مزارها که از دوره ی اسلامی تا حال حاضر به جای مانده اند در این محوطه به چشم می خورد و به احتمال زیاد شما را برای مدتی مجذوب تماشای خود خواهد کرد. حس قرار گرفتن در فضایی که آثار ارزشمند تاریخی در آن قرار دارد به ناگاه انسان را به وجد و هیجان می آورد.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بعد از ورود به محوطه ی اصلی با آثار متعددی روبرو خواهید شد که در 19 ویترین جداگانه و 25 تابلو گنجانده شده اند. برای گشت و گذار در این موزه باید زمان زیادی سپری کنید چرا که آثار ارزشمند زیادی در آن گنجانده شده است. آنچه که بیش از هر چیز دیگری توجه شما را به خود جلب خواهد کرد اشیاء سفالی، سکه های قدیمی، ظروف شیشه ای، ظرف های سنگی و سفالی می باشد. نسخه های خطی را نیز می توانید کمابیش در ویترین های این موزه مشاهده کنید. تصور اینکه افرادی در روزگاران دور تاریخ این دست نوشته ها را به ثبت رسانده اند و اکنون ما حافظ آن هستیم تلفیقی از حس هیجان توام با افتخار است.

برای خرید ویلا سند شش دانگ شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

شما می توانید روی دیوارها تابلوهای نقاشی با سبک های مختلف را مشاهده کنید که سبک های مختلفی در هر کدام از آن ها به کار رفته است و شما را در دنیایی اسرار آمیز غرق خواهد کرد. این آثار به شما این امکان را می دهند تا با فرهنگ و تاریخ قدمت دار سرزمین هیرکان یا همان استرآباد آشنایی بیشتری پیدا کنید.

برای پیش فروش ویلا در شمال  با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

موزه باستان شناسی گرگان

معرفی موزه های گرگان

موزه سنگ و گوهر آمتیست گرگان(موزه زمین شناسی)

اگر عاشق دیدن سنگ های قدیمی یا همان فسیل هایی هستید که از دوران مختلف تاریخ به جای مانده راهی موزه زمین شناسی گرگان شوید. این موزه پر از سنگ ها، فسیل ها و کانی هایی است که نظر آن ها را در جایی نمی توان یافت. تعداد نمونه سنگ های این موزه به بیش از 150 نمونه می رسد که متعلق به کشورهای مختلف جهان می باشد و اکنون در موزه زمین شناسی گرگان گرد هم آمده اند.

یکی از جذاب ترین نمونه های این موزه را می توان شهاب سنگی چند میلیارد ساله دانست که از دوران ژوراسیک به جای مانده. شاید تعجب کنید اما واقعیت این است که این شهاب سنگ متعلق به چیزی بیش از دویست میلیون سال گذشته می باشد و اکنون در گرگان می توان آن را از نزدیک رویت کرد. تعداد زیادی از سنگ های تراشکاری شه و کانی های قیمتی نیز در بخش های مختلف این موزه به چشم می خورد.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

موزه سنگ و گوهر آمتیست گرگان(موزه زمین شناسی)

معرفی موزه های گرگان

موزه صنایع دستی امیر لطیفی گرگان

استان گلستان دارای قومیت های مختلفی می باشد و این نشان از تنوع بالای فرهنگ و غنی بودن تاریخچه ی این مرز و بوم دارد. خانه ی امیر لطیفی ها که از آن با نام موزه امیر لطیفی یاد می شود یکی از جذاب ترین خانه های تاریخی در شهر زیبای گرگان است که می توانید انواع صنایع دستی های استان گلستان را در انواع مختلف در آن از نزدیک رویت کنید و با فرهنگ و هنر این مرز و بوم از نزدیک آشنا شوید.

از جمله صنایع دستی های جذابی که در این موزه به نمایش در آمده می توان به قالی های سنتی، ابریشم، جاجیم و گلیم اشاره کرد. بسیاری از صنایع دستی های به نمایش در آمده در موزه امیرلطیفی به باد فراموش سپرده شده اند و این موزه کمک می کند تا نام و یاد آن ها در اذهان مردن زنده بماند و در تاریخ کهن این شهر ثبت شوند.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

خانه امیر لطیفی ها به خودی خود یکی از خانه های قدیمی با وسعت بسیار بالا در استان گرگان می باشد که معماری آن نمادی از تاریخ کهن این سرزمین در عهد قاجار می باشد. به محض ورود به این خانه ی قدیمی و اصیل با یک درب چوبی روبرو خواهید شد که دارای کوبه های زیبا مخصو بانوان و آقایان می باشد.

بعد از اینکه از مسیری باریک عبور کردید به به حیاط وسیع و با صفای این خانه می رسید که حجره های مختلف دور تا دور آن را فرا گرفته است. در هر کدام از حجره ها می توانید از آثار تاریخی و صنایع دستی زیبای گرگان و استان گلستان دیدن کنید.

مواردی از قبیل ظروف سنتی ، پوشش های سنتی گلستان، زیور آلات سنتی گلستان، ابزارهای نخ ریسی، آهنگری، زین اسب و شمشیر در این موزه نمادی از جنگاوری هایی است که در این سرزمین توسط مردمان آن رخ داده و در تاریخ ماندگار شده.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

موزه صنایع دستی امیر لطیفی گرگان

معرفی موزه های گرگان

موزه فرهنگ روستایی

موزه فرهنگ روستایی برای آن دسته از افرادی که عاشق طبیعت و زیبایی آن های بکر و بی نظیر آن هستند یک موزه عالی و دیدنی خواهد بود. موزه فرهنگ روستایی در گرگان در جنگ قرق واقع شده و بعد از دومین موزه روستایی کشور می باشد.

در این موزه روستایی تمامی نمادهای فرهنگی و تاریخی و صنایع دستی استان گلستان به نمایش درآمده. این موزه دارای یک بنای قدیمی و کاه گلی می باشه که به سبک خانه های روستایی شمالی ساخته شده و می توان آن را به عنوان یک بنای ارزشمند در این شهر تلقی کرد.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

موزه فرهنگ روستاییمعرفی موزه های گرگان

نتیجه گیری

گرگان یکی از شهرهای ایران است که در دوران قاجار یکی از قطب های اصلی حکومت بوده و به دلیل موقعیت استراتژیکی که داشته مکان ایده آلی برای مراوده به روسیه محسوب می شده.

وجود کاخ شاه قاجار در گرگان و خانه های قدیمی و عمارت های با شکوه به سبک معماری دوران قاجار حاکی از این است که که در دوران قاجار این شهر یکی از پر بار ترین شهرهای تاریخ بوده است.

هرچند که آثار زیادی از آن دوران در این شهر به جا نمانده اما همان چیزی که امروزه روز در موزه های گرگان مشاهده می کنیم بخش زیادی از تاریخ قاجار را نشان می دهند. اگر به شهر زیبای گرگان سفر کردید توصیه می کنیم که حتما به موزه های آن سر بزنید و از آثار تاریخی به جا مانده از دوره های تاریخ و حتی ما قبل تاریخ دیدن کنید. آثاری که قدمت برخی از آن ها به بیش از دویست میلیون سال گذشته می رسد.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×