گیلان ، زیبا کنار
0133416

نمای داخلی ویلای نیم پیلوت و ویژگی‌های آن

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
نمای داخلی ویلای نیم پیلوت

ویلای نیم پیلوت از جمله ویلاهایی ست که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده. به‌ویژه برای آن دسته از خریدارانی که می‌خواهند در عین خرید ویلای دو طبقه صرفه اقتصادی قابل توجهی را برای خود رقم بزنند. طراحان خلاق و نوآور به تازگی به ساخت ویلای نیم پیلوت در شمال روی آورده اند و برای شمایی که می‌خواهید ویلایی بین ویلای فلت و دوبلکس خریداری کنید، ویلای نیم پیلوت انتخابی عالی است. اما ویلای نیم پیلوت چیست و نمای داخلی آن چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا نمای داخلی ویلای نیم پیلوت را با هم بررسی کنیم.

برای خرید ویلا در چمخاله با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ویلای نیم پیلوت چیست؟

اجازه دهید در ابتدا کمی با ویلا نیم پیلوت آشنایی پیدا کنیم تا بعد به بررسی ویژگی‌های آن بپردازیم. یک ویلای فلت را در نظر بگیرید که در سمت چپ یا راست آن بخش کوچکی از سازه به شکل یک نیم طبقه قرار گرفته و یک فضای خالی زیر این بخش از سازه تحت عنوان پیلوت مستقر گشته. فضایی که می‌توانید آن را گاراژ، پیلوت یا پارکینگ بنامید و از آن محفظه برای نگهداری خودرو یا محفظه ای برای انبار کردن خرت و پرت های خود استفاده کنید. این محفظه می‌تواند یک درب مجزا داشته باشد و به‌عنوان بخشی از نمای ساختمان محسوب گردد.

وجود نیم طبقه در قسمتی از سازه ویلای نیم پیلوت

اما آن نیم طبقه ای که در بالا صحبتش را کردیم چیست؟ آن نیم طبقه عموما یک اتاق با یک بالکن یا تراس کوچک است که چشم‌اندازی زیبا به محوطه بیرونی خواهد داشت. بنابراین یکی از ویژگی‌های ویلای نیم پیلوت وجود یک اتاق همراه با یک تراس کوچک در قسمت فوقانی پیلوت است.

برای اجاره ویلای ییلاقی در مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

راه پله در ویلای نیم پیلوت

ویلای نیم پیلوت را شاید بتوان از جهاتی به ویلای دوبلکس شبیه دانست اما این شباهت شاید تنها ده درصد باشد و آن هم به‌دلیل وجود یک مسیر راه پله برای ارتباط دادن دو طبقه ی ویلا است. البته بهتر است از طبقه ی فوقانی با نام نیم طبقه یاد کنیم تا یک طبقه ی کامل. بنابراین در نمای داخلی ویلای نیم پیلوت شاهد راه پله خواهیم بود اما نه از آن راه پله‌هایی که در ویلاهای دوبلکس مشاهده می‌کنیم. بلکه یک راه پله جمع و جور و نقلی در قسمتی از ویلا که موجب ارتباط دادن نیم طبقه ی بالایی با طبقه زیرین می‌شود.

ارتفاع سقف در نیم طبقه فوقانی ویلای نیم پیلوت

 نکته مهم و قابل توجه در مورد ارتفاع سقف در ویلای نیم پیلوت این است که ارتفاع سقف در نیم طبقه ی فوقانی ارتفاع کمتری است چرا که بخشی از این ارتفاع به پیلوت اختصاص داده شده بنابراین طبیعی ست که با ورود به نیم طبقه ی بالایی شاهد ارتفاع کوتاه تری در سقف ویلا باشیم. در اغلب ویلاهای نیم پیلوت طبقه ی فوقانی را به اتاق نشیمن، اتاق مطالعه یا اتاق خواب اختصاص می‌دهند که فضایی بسیار زیبا، دنج و نورگیر است.

برای خرید ویلا در لنگرود با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

وجود بالکن و تراس در نیم طبقه ی فوقانی ویلای نیم پیلوت

یکی از جذابیت‌های ویلای نیم پیلوت این است که در طبقه ی فوقانی ویلا شاهد یک تراس یا بالکن زیبا خواهید بود. این تراس که دقیقا بالای پیلوت واقع شده می‌تواند چشم‌اندازی زیبا از محوطه بیرون ویلا برای شما ایجاد کند. بنابراین اگر اتاق خواب تان در نیم طبقه ی فوقانی واقع شده باشد شاهد چشم‌اندازی زیبا به فضای بیرون از اتاق خود خواهید بود. ممکن است تصور کنید این چشم‌انداز به زیبایی چشم‌اندازهای ویلای دوبلکس نیست اما سخت در اشتباهید. ویلای نیم پیلوت به‌دلیل ساختار نوآورانه ای که دارد برای اغلب خریداران جذاب است و یکی از دلایل جذابیت آن چشم‌اندازی ست که از ارتفاع نه چندان بالا به بیرون خواهید داشت.

وجود محفظه سرپوشیده در ویلای نیم پیلوت

از جمله ویژگی‌های ویلای نیم پیلوت وجود یک محفظه سرپوشیده در بخش زیرین ویلا است که می‌توانید از آن به‌عنوان پارکینگ خودرو و یا مکانی برای انبار کردن وسایل خود استفاده کنید. در واقع شما با خرید ویلای نیم پیلوت صاحب یک انباری و یک پارکینگ سرپوشیده خواهید شد که امنیت ویلای شما را تا حد زیادی بالا خواهد برد. بنابراین می‌توان نقش پیلوت در افزایش امنیت ویلا را قابل توجه دانست. چرا که این محفظه دارای درب جداگانه بوده و می‌توانید تجهیزاتی مانند میز و صندلی‌های فضای باز و سایر تجهیزات ارزشمند ویلا را در زمان نبودتان در این محفظه قرار دهید و درب آن را قفل نمایید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

وجود سرویس های بهداشتی و آشپزخانه در طبقه پایین ویلای نیم پیلوت

آنچه که در نمای داخلی ویلای نیم پیلوت جلب توجه می‌کند وجود سرویس های بهداشتی و آشپزخانه در طبقه ی پایین ویلا است. در این طبقه اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه تعبیه می‌شوند و اتاق های خواب در نیم طبقه ی بالا قرار می‌گیرند. همانطور که گفته شد این دو طبقه توسط یک راه پله جمع و جور و چند پلکانی به هم متصل خواهند شد.

قیمت مقرون‌به‌صرفه ویلای نیم پیلوت

از جمله ویژگی‌های مهمی که افراد را برای خرید یا ساخت ویلای نیم پیلوت راغب ساخته قیمت مقرون‌به‌صرفه این ویلاها در برابر ویلاهای دوبلکس است. بنابراین اگر می‌خواهید یک ویلای شیک با چشم‌اندازی زیبا و خیره کننده به‌ویژه در مناطق جنگلی خریداری نمایید به جای صرف هزینه‌های بالا برای خرید ویلای دوبلکس می‌توانید سرمایه‌تان را برای خرید ویلای نیم پیلوت صرف نمایید.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نتیجه‌گیری

ویلاهای نیم پیلوت دارای طراحی خاص و زیبایی هستند که بدون شک شما را در نگاه اول به یاد ویلاهای اروپایی خواهند انداخت. این ویلاها دارای ظاهری نقلی و جمع و جور هستند و اغلب متراژی متوسط دارند بنابراین برای خانواده هایی با تعداد جمعیت کم مناسب هستند. چشم‌انداز زیبا از نیم طبقه ی بالا، وجود یک محفظه سرپوشیده به‌عنوان انباری و پارکنیگ، قیمت مقرون‌به‌صرفه و طراحی داخلی شیک و دوست‌داشتنی از جمله مواردی ست که افراد را برای خرید ویلای نیم پیلوت ترغیب می نماید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×