گیلان ، زیبا کنار
0133416

ایده های نورپردازی در محوطه سازی ویلا

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
نورپردازی محوطه ویلای شمال

برخی افراد بر این باورند که ویلای آن ها در شب جلوه ی خاص تری نسبت به روز دارد. این حرف کمی عجیب است چرا که در روز نور و روشنایی خورشید وجود دارد و انوار تابناکی که محوطه ویلا را روشن می سازد و زیبایی های آن را نمایان می سازد. اما نکته جذابیت بیشتر ویلا در شب هنگام این است که نورپردازی شب به‌طور اصولی و تنظیم شده ای در ویلا طراحی شده. به هنگام روز تمام بخش‌های محوطه روشن است و نمی‌توان هیچ عنصری را برجسته سازی کرد، اما می‌توان هنر طراح را در شب هنگام بیشتر به رخ کشید و نمایان نمود. به‌ویژه اگر قوام بیشتری در نورپردازی وجود داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا راه‌ها و ایده های نورپردازی در محوطه ویلا را با هم بررسی کنیم.

برای اطلاع از قیمت کاخ ویلا در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

استفاده از فایر پیت برای نورپردازی محوطه ویلا

شاید این ایده کمی عجیب و غیر معمول به نظر برسد، اما باید گفت که استفاده از فایر پیت می‌تواند محدوده ی خاصی از ویلای شما را همچون یک نقطه ی نورانی و تابناک به نمایش درآورد. کافی ست این ایده را اجرایی کنید تا متوجه درخشش و جذابیت آن شوید. وجود فایر پیت می‌تواند فضای محوطه را به فضایی دوستانه و صمیمانه تبدیل کند که آرامش در آن موج می زند. جمع شدن دور شعله های گرم و رنگین آتش در فایر پیت در حین یک مهمانی دوستانه یا گپ و گفت خانوادگی به هنگام شب می‌تواند بسیار تا بسیار جذاب باشد. همچنین در روزهای سرد و پاییزی نیز می‌توانید افیر پیت را در محوطه روشن کنید و شاهد منظره ی زیبا و دل انگیزی که ایجاد شده باشید. شما می‌توانید از چوب های طبیعی یا چراغ های ال ای دی درون فایر پیت استفاده کنید.

استفاده از گلدان های نورانی در محوطه ویلا

شاید تصورتان در مورد گلدان های نورانی تصور عجیبی باشد، اما باید گفت که این گلدان ها در طول ساعات روز گلدان هایی عادی و ساده هستند که هیچ تفاوتی با یک گلدان معمولی ندارند؛ اما به هنگام شب، نوری بسیار زیبا و ملایم از خود ساطع می‌کنند. در این ایده نورپردازی در محوطه سازی ویلا، شما می‌توانید این گدان ها را روی پله ها و مسیرهای خاصی که می‌خواهید مورد توجه باشد بچینید و زیبایی ویلای را دو چندان کنید.

برای خرید خانه ویلایی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

گلدان های نورانی در انواع سایز، ابعاد و شکل در دسترس هستند و می‌توانید بر اساس سلیقه تان این گلدان ها را خریداری کنید. بدنه ی گلدان های نورانی کاملاً مات است و نور شیری رنگ بسیار زیبایی از خود ساطع می‌کنند. نور این گلدان ها نه زرد و نه سفید است بلکه نور بسیار زیبایی ست که باعث آرامش و جلب توجه بیشتر خواهد شد. نکته قابل توجه اینجاست که گلدان های نورانی دارای بدنه ای ضد آب هستند و قرار گرفتن آن ها در هوای بارانی و مرطوب هیچ آسیبی به آن ها وارد نخواهد کرد. جلوه ی زیبایی که این گلدان ها ایجاد می‌کنند بی‌شک شما را عاشق خود خواهد کرد.

نورپردازی استخر را فراموش نکنید

نورپردازی استخر نه تنها جلوه ای زیبا و درخشان به محوطه ویلا شما می‌دهد، بلکه ایمنی استخر را نیز تامین خواهد کرد. نورپردازی در مسیر پله‌های استخر و دور تا دور استخر می‌تواند باعث افزایش ایمنی و فضایی زیبا و آرامش بخش شود. شما می‌توانید از نورهای رنگی و زیبا برای نورپردازی استخر بهره بگیرید و زیر آب نیز این چراغ های نورانی را نصب کنید تا جلوه ی استخر ویلای شما بیشتر شود. اگر از یک طراحی حرفه‌ای در نورپردازی کف، دیواره و اطراف استخر یاری بگیرید بی‌شک جلوه ی نهایی استخر شما جادویی خواهد بود. آن زمان که نور از کف استخر به سطح آب می تابد گویی الماس هایی ریز و درخشان بر سطح آب قرار دارند و شکوه محوطه شما یقینا بیشتر خواهد شد.

برای خرید ویلا استخردار در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

تعبیه لامپ های نورانی توکار در زمین

یکی از ایده های جذاب برای نورپردازی در محوطه سازی ویلا قرار دادن تعدادی از چراغ های توکار درون زمین است که اصطلاحاً به آن ها چراغ های دفنی می گویند. این چراغ ها می‌توانند نور بسیار زیبایی را از خود ساطع کنند و محوطه ویلای شما را بسیار جذاب تر از آنچه که هست به نمایش بگذارند. سعی کنید این چراغ ها را در کنار دیوارها با بافت های خاص و آجری، کنار ستون ها، نزدیک مجسمه های سنگی و یا کنار درختان محوطه قرار دهید تا نور ساطع شده از آن ها بافت ها را به زیبایی هرچه تمام تر نشان دهد.

نورپردازی پله‌های ویلا

از دیگر مواردی که باعث تأثیر نورپردازی در ویلا می‌شود استفاده از لامپ های ال ای دی در مسیر راه پله‌های ویلا است. پله‌های ویلا عموما مسیری ممتد است که نورپردازی آن ها می‌تواند این مسیر را بسیار زیباتر از آنچه که به نمایش در آورد. به‌عنوان مثال قرار دادن لامپ های ال ای دی زیر هر کدام از پله ها باعث می‌شود جذابیت سایر پله ها بیشتر شود و در هایت مسیری روشن و زیبا به ارمغان آید.

برای خرید خانه در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

استفاده از لامپ های ریسه ای در آلاچیق

یکی از ایده های موثر در نورپردازی در محوطه سازی ویلا توجه به آلاچیق ویلا است. اگر در آلاچیق ویلای خود میز و صندلی‌هایی به منظور ایجاد فضای صمیمانه جهت صرف غذا چیده اید، می‌توانید بالای سر این میز و صندلی ها از ریسه های نورانی استفاده کنید و ریسه هایی با لامپ های ال دی دی تابناک نصب کنید. اینگونه می‌توانید فضای آلاچیق را به نور بسیار زیبایی مزین کنید و از طرفی حس و حالی شاعرانه و جذاب به فضای آلاچیق یا سایبان بدهید. فرقی ندارد که میز و صندلی‌های فضای باز را کجا قرار داده اید، نصب و تعبیه ریسه های چراغان بالای سر میر می‌تواند فضای آن قسمت از ویلا را بسیار زیبا و چشمگیر نماید.

قرار دادن فانوس های نورانی روی دیوار

یکی دیگر از ایده های جذاب برای نورپردازی ویلا قرار دادن تعدادی فانوس های روشن و نورانی روی دیوار ویلا است. این فانوس های زیبا را می‌توانید در کنار درب ورودی قرار دهید و یا در قسمت هایی قرار دهید که می‌توانید عنصری زیبا برای به نمایش در آوردن وجود دارد. به‌عنوان مثال قرار دادن تنها دو عدد فانوس نورانی یا حتی یک عدد فانوس زیبا در دو طرف یا بالای درب ورودی ویلا می‌تواند جلوه ی بسیار زیبایی به محوطه ویلا دهد.

برای خرید باغ ویلا در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید

 

استفاده از چراغ های پایه کوتاه و پایه بلند در مسیر ورودی

افراد به مسیر ورودی ویلا در وهله ی نخست توجه زیادی می‌کنند. مسیر ورودی ویلا همان مسیری است که افراد ابتدا پا به آن می‌گذارند، بنابراین توقع دارند به زیبایی هرچه تمام معرف حال و هوای ویلا باشد. یکی از ایده های نورپردازی در محوطه سازی ویلا این است که شما می‌توانید تعدادی چراغ های پایه کوتاه و پایه بلند در مسیر ورودی ویلا تعبیه کنید و این چراغ ها را در نقاط مختلف قرار دهید. در کنار تخته های سنگی، کنار بوته های شمشاد و کنار محوطه های گلکاری شده بهترین قسمت ها برای قرار دادن این چراغ ها است.

نورپردازی آب نما در محوطه ویلا

یکی از ایده های جذابی که می‌توانید در نورپردازی محوطه ویلا پیاده سازی کنید نورپردازی آب نمای ویلا است. به‌ویژه اگر آب نمای سنگی یا چوبی در محوطه داشته باشید می‌توانید زیبایی و درخشش آن را با یک نورپردازی زیبا دوچندان کنید. تابش نور رنگین و عبور آن از آب زلال و شفافی که از آب نما در حال عبور است می‌تواند توجه هر بیننده ای را به درخشش خود جلب کند.

استفاده از نور افکن در میان بوته ها و درختان

از دیگر ایده هایی که در حوزه نورپردازی محوطه ویلا کولاک به پا خواهد کرد قرار دادن نورافکن در محوطه ویلا آن هم در بین بوته ها و چمنزارهای ویلا است. شما می‌توانید نورافکن ها را در مکان‌های مناسبی قرار دهید که در معرض دید بیشتری قرار دارند. سعی کنید نورپردازی حرفه‌ای و زیرکانه را اجرا کنید تا باعث جلب توجه بیشتر افراد شوید.

برای خرید زمین هکتاری در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نورپردازی شاخه های درختان

از ایده های جذابی که می‌توانید برای نورپردازی محوطه ویلا به کار ببندید، نورپردازی شاخه های درختان با استفاده از لامپ فستون است. شما می‌توانید از این لامپ ها برای نورپردازی شاخه ها و قسمت هایی همانند طاق استفاده کنید. این لامپ ها وزن کمی‌دارند و می‌توانید آن ها را در ارتفاعات مختلف از شاخه ی درخت آویزان کنید. همچنین استفاده از لامپ های رشته ای ضد آب نیز می‌توان ایده ی خوبی باشد؛ چرا که این لامپ ها اغلب از نور خورشید تغذیه می شوند و دردسر سیم کشی را با خود به همراه ندارند.

نتیجه‌گیری

اگر قصد دارید فضای محوطه ویلا را نورانی و زیبا کنید، باید از ایده های مختلف به‌طور همرمان بهره بگیرید. ایده هایی که دارای تنوع و نوآوری هستند و می‌توانند محوطه ویلا شما را صد چندان زیبا کنند. هرچه ایده های خلاقانه تر و هوشمندانه تری در این باره به کار ببندید، بی‌شک تأثیر نورپردازی در محوطه سازی ویلای شما به شکل هنرمندانه تری افزایش پیدا خواهد کرد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×