گیلان، زیباکنار
0133416

روستای سرولات روستایی کوهستانی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1398-08-19

رامسر یکی از شهرهای شهره در میان اهل سفر است. شهری به زیبایی بهشت که تک‌تک جاذبه‌های آن خود یادآور گوشه کوچکی از بهشت است. اما اگر کمی سرتان را بچرخانید و در اطراف رامسر جست‌و‌جو کنید، به نام‌هایی نظیر چابکسر، آچی رود و سرولات برخورد می‌کنید.

درباره روستای سرولات بیشتر بدانید

سرولات یکی از روستا های توابع چابکسر است. این روستا در کنار رود خانه‌ای به اسم آچی رود شکل گرفته است. سرولات روستایی کوهستانی است و در دامنه کوه‌های البرز واقع‌شده است. این منطقه مانند خیلی از بخش‌های سرزمین شمال مناظر بسیاری شامل رودخانه، کوهستان، دریا و جنگل را در بر دارد.

نکته مهم این مناظر دید شما به باغ‌های میوه به‌ویژه درختان پرتقال است. حتماً می‌دانید که پرتقال یکی از معروف‌ترین محصولات رامسر و توابع آن است. همان‌طور که گفته شد روستای سرولات از توابع چابکسر است و 3 کیلومتر با آن فاصله دارد. فاصله این روستا با رامسر نیز 22 کیلومتر است.

سرولات

سرولات یکی از روستاهای خوشمزه ایران

برای این که به این روستا برسید باید اول از محله قدیمی که در واقع ورودی سرولات است گذر کنید. این محله قدیمی زرسر نام دارد که از قدیم باغات پرتقال آن معروف است و ورودی کوهستانی دره سرولات است.

این روستا خود راه ورود به چند روستای دیگر از جمله روستاهای جنگسر، لیکام، لیمه سرا، منه سئه و پشتاسران است. این روستا به‌دلیل رودخانه آچی رود محل مناسبی برای پیک‌نیک و گذراندن اوقات فراغت کنار خانواده است.

خوراکی‌های خوشمزه

بخش قابل توجه این روستا اما خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه آن است. ما ایرانیان در سفرها و گردش‌هایمان به غذا و خوراکمان اهمیت فراوانی می‌دهیم. از جمله انتظارمان از یک سفر خوب به‌جز دیدن طبیعت خوردن غذای خوشمزه است. سرولات یکی از روستاهای خوشمزه ایران است.

خودمانی بگویم اگر شما هم در سفرهایتان به شکم و غذایتان اهمیت ویژه‌ای می‌دهید، حتماً باید سری به سرولات بزنید و از رستوران‌هایش دیدن‌کنید و مزه غذاهایش را بچشید.

یکی از رستوران‌هایی که در سفر به سرولات حتماً با آن مواجه خواهید شد، رستوران خاور خانم است. غذاهایی که می‌توانید سفارش بدهید، شامل غذاهای زیر است:

  • مرغ شکم‌پر
  • کباب ترش
  • باقالی قاتق
  • میرزا قاسمی
  • انواع غذاهای شمالی

اما آن چه که شما را ترغیب می‌کند به رستوران خاور خانم بروید و همچنین باعث می‌شود شلوغی آن‌جا را تحمل کنید، منظره زیر پایتان است.

وقتی در ایوان رستوران پشت میز نشسته‌اید در حالی که منتظرید غذایتان را بیاورند، چشم‌های شما دارند غذای خود را می‌خورند. چشم‌های شما غذا می خورند و سیر نمی‌شوند از تماشای طبیعتی که زیر پایتان است.

پس با این اوصاف اگر قصد رفتن به سرولات را داشتید حتماً به تماشای طبیعت هنگام غذا خوردن بنشینید. البته اگر شما فرد درون‌گرایی‌ باشید، غذاخوردن در شلوغی احوال خوشی را در شما ایجاد نمی‌کند. در این وضعیت احساس می‌کنید که هر چه زودتر باید از محیط فرار کنید؛ اما صبوری در این موقعیت حداقل غذای خوشمزه تقدیم‌تان می‌کند.

پیدا کردن ویلا در سرولات

با این که سرولات 22 کیلومتر با رامسر و 3 کیلومتر با چابکسر فاصله دارد، روستای وابسته‌ای نیست. پس برای پیدا کردن ویلا به زحمت نمی‌افتید. چرا که این روستا به‌دلیل منظره‌هایی که به‌واسطه کوهستانی بودنش ایجاد می‌کند، محل بسیار مناسبی برای ساخت‌وساز است.

اگر دقت کنید در میان سرسبزی ها، پراکندگی هایی با رنگ قرمز که بام ویلاها هستند به‌چشم می خورند. پس شما برای ماندن در سرولات کافیست به‌سراغ اجاره‌کردن یکی از این ویلاها بروید و از امکانات آن استفاده کنید.

اگر خواستید ذخیره‌ای از خوراکی‌های خوشمزه برای مسیر برگشتتان داشته‌باشید و یا مقداری سوغاتی تهیه کنید و با خود به شهرتان ببرید، حتماً به مغازه‌های روستا سری بزنید. در این مغازه‌ها انواع ترشی‌جات، لواشک و خوراکی‌های خوشمزه شمالی به وفور یافت می‌شود.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×