گیلان، زیباکنار
0133416

طراحی سقف استخر ویلا و مهمترین نکاتی که باید بدانید!

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
طراحی سقف استخر ویلا

طراحی سقف استخر ویلا  : شاید شما هم تصور می‌کنید که استخر ویلا فقط مناسب روزهای تابستانی سال است. هرچند که استفاده از استخر ویلا در این روزها بیشتر است اما با احداث یک سقف عالی برای استخر ویلا می‌توانید به‌راحتی آن را به یک استخر چهارفصل تبدیل کنید. سقف استخر در واقع یک پوشش مقاوم است که روی استخر را پوشش می‌دهد و اغلب از جنس آلومینیوم و ورق های پلی کربنات است که در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند. شما می‌توانید سقف ثابت یا متحرک روی استخر ویلای خود نصب کنید. در ادامه قصد داریم توضیحاتی در مورد طراحی سقف ویلا و مهمترین نکات آن بگوییم بنابراین با ما همراه باشید.

طراحی سقف متحرک برای استخر با کنترل از راه دور

یکی از محبوب‌ترین سقف هایی که برای استخر ویلا درنظرگرفته می‌شود سقف متحرک با کنترل از راه دور است. شما می‌توانید با استفاده از یک ریموت سقف استخر را جابجا کنید بنابراین در روزهای سرد سال می‌توانید پوشش استخر را روی آن حفظ کنید و در روزهای گرم سال اجازه دهید تلالو و درخشش نور طلایی رنگ خورشید بر پهنه آب استخر ویلای شما را تابناک تر از آنچه که هست جلوه دهد.

نکته مهم در این نوع سقف متحرک این است که برای جابه‌جایی آن نیازی به هیچ حرکت اضافه ندارید شما می‌توانید همانطور که در تراس ویلا نشسته اید از سر جای خودتان پوشش استخر را روی آن بکشید. به‌عنوان تصور کنید در حال استراحت در ویلا هستید و به یک باره باران بهاری همراه با بادهای شدید که احتمالاً گرد و خاک به‌همراه دارد از راه می‌رسد. به‌جای اینکه فاصله زیادی تا استخر طی کنید و در این باد و باران اقدام به پوشاندن سطح استخر به‌طور فیزیکی نمایید می‌توانید تنها با زدن یک دکمه سقف استخر را ببندید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

جلوگیری از آلوده شدن آب استخر با طراحی سقف متحرک برای آن

یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق آن از آلوده شدن آب استخر جلوگیری کرد طراحی سقف متحرک برای استخر است. وجود سقف اجازه نمی‌دهد که هیچ‌گونه آلودگی اعم از گرد و غبار و حشرات موذی وارد آب‌های استخر شما شوند بنابراین اگر در مورد ورود آلودگی به آب‌های استخر دچار نگرانی هستید می‌توانید برای استخر تان یک سقف طراحی کنید.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

طراحی سقف تخت و صاف برای استخر ویلا

طراحی سقف مسطح یکی از انواع طراحی‌هایی است که برای سقف ویلا درنظرگرفته می‌شود. این نوع سقف بیشتر برای جلوگیری از ورود آلودگی ها به آب استخر است چرا که زیبایی چندانی از دید بصری برای استخر ایجاد نخواهد کرد. سقف های مسطح ممکن است در حین بارندگی باعث تجمع آب روی سقف استخر شوند و در اثر سنگین شدن وزن آب دچار شکستگی و ترک برداشتن شوند. بنابراین اگر ویلای شما در منطقه‌ای واقع‌شده است که بارش‌های سنگین برف و باران در آن صورت می‌پذیرد از طراحی سقف تخت برای استخر ویلا خودداری کنید. اما در حالت کلی می‌توان سقف مسطح را انتخاب خوبی برای جلوگیری از ورود آلودگی ها و حشرات به استخر دانست.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

طراحی سقف شیب‌دار برای استخر ویلا

این سقف شباهت زیادی به سقف مسطح دارد با این تفاوت که در طراحی آن یک شیب کوچک لحاظ می‌شود. این شیب مانع از تجمع آب روی سقف استخر می‌شود. در صورت بارش برف و باران آبی که روی سقف استخر فرود می‌آید در اثر شیب وجود به‌سمت پایین سرازیر می‌شود بنابراین سازه سقف مجبور به تحمل وزن آب نخواهد شد.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

طراحی سقف گنبدی شکل برای استخر ویلا

رسیدیم به محبوب‌ترین و زیباترین نوع سقف برای استخر ویلا که سقف گنبدی شکل است. این سقف دارای مقطع نیم دایرهای شکل است که سرتاسر استخر شما را پوشش می‌دهد. در واقع همانند یک درپوش روی استخر شما قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید در عین تعبیه سقف برای استخر ویلا، ظاهر آن یک ظاهر شیک و لاکچری باشد ما به شما تعبیه سقف گنبدی شکل را پیشنهاد می‌کنیم. این سقف‌ها دارای ظاهری لوکس هستند و ارتفاع بیشتری تا سطح آب استخر ایجاد می‌کنند.بنابراین فضای کافی برای شما در زیر سقف وجود خواهد داشت. شما می‌توانید در روزهای بارانی سال سقف گنبدی شکل را ببندید و حتی در هوای بارانی نیز در آب استخر آب تنی کنید. اغلب سقف های گنبدی شکل از ورقه های آلومینیوم و ورق های پلی کربنات تولید می‌شوند.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

طراحی سقف ریلی برای استخر

سقف های ریلی از نوع سقف هایی هستند که می‌توانید آن را در روزهای مختلف سال باز و بسته کنید. این نوع سقف‌ها از جمله محبوب‌ترین سقف هایی هستند که برای استخر ویلا طراحی می‌شوند.

مخفی شدن از تیر رس نگاه‌های مزاحم با طراحی سقف آلومینیومی برای استخر

طراحی سقف استخر ویلا در شمال می‌تواند با استفاده از متریال‌های شفاف مانند ورق های پلی کربنات و یا با استفاده از متریال‌هایی مانند آلومینیوم انجام شود. اما هرکدام از این‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. این روزها با وجود ساخت‌وسازهای فراوان و وجود ویلاهای متعدد در کنار هم دیگر نمی‌توان با خیال آسوده در استخر ویلای شخصی خود تنی به آب زد و نگران نگاه‌های مزاحم نبود. به‌ویژه اگر می‌خواهید حریم شخص خود و خانواده‌تان را حفظ کنید. اما چاره آن استفاده نکردن از استخر نیست بلکه طراحی یک سقف آلومینیومی برای استخر جهت در امان ماندن از نگاه‌های مزاحم اطرافیان است. سقف های آلومینیومی به شما این امکان را می‌دهند تا با خیال آسوده بتوانید از استخر ویلای خود در کمال حفظ حریم شخصی استفاده کنید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

صرفه‌جویی در هزینه روشنایی با طراحی سقف پلی کربنات برای استخر

استفاده از ورق های پلی کربنات در طراحی سقف استخر ویلا دارای مزایای زیادی است. یکی از مزایای مهم آن این است که در زیر سقف همچنان روشنایی و تابش نور خورشید وجود دارد بنابراین نیازی به تعبیه لامپ های روشنایی و صرف هزینه‌های اضافی نخواهید داشت. حتی در هنگام شب نیز که هوا تاریک است می‌توانید از روشنایی محیط استفاده کنید و در استخر آب تنی نمایید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جلوگیری از تابش اشعه ماورابنفش و آنتی یو وی با ورق های پلی کربنات

یکی از مشکلاتی که افراد بعد از شناکردن در استخر های روباز با آن مواجه می‌شوند آفتاب سوختگی حاصل از شناکردن در آب است. برای جلوگیری از این معضل می‌توانید اقدام به طراحی سقف برای استخر ویلا نمایید. چنانچه اقدام به طراحی سقف آلومینیومی‌نمودید به‌طور کامل جلوی تابش اشعه خورشید گرفته می‌شود و می‌توانید با خیال آسوده در استخر تان شنا کنید و از تابش نور خورشید در امان باشید.

اما نکته‌ای که در مورد ورق های پلی کربنات وجود دارد این است که این ورق های آنتی یو وی هستند و از تابش اشعه مضر ماورابنفش به سطح پوست ما جلوگیری می‌کنند. بنابراین با چالش‌هایی همچون آفتاب سوختگی درگیر نخواهید بود و خیال‌تان آسوده است که پوستی سالم خواهید داشت.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

به تعادل رسیدن دما با طراحی سقف برای استخر ویلا

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد طراحی سقف استخر وجود دارد این است که این سقف‌ها باعث می‌شوند تا دمای آب استخر به تعادل برسد. در واقع در فصل‌های سرد سال اجازه نمی‌دهند که آب استخر بیش از حد سرد شود و در فصل‌های گرم سال نیز از گرم شدن آب استخر جلوگیری می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید در هر نوع شرایط آب‌وهوایی از آب استخر استفاده کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

حفظ سلامتی با تعبیه و طراحی سقف برای استخر ویلا

شناکردن در آب‌هایی که احتمال وجود حشرات، گرد و غبار، خس و خاشاک و آلودگی‌های محیطی در آن زیاد است برای سلامت شما و به‌ویژه کودکان‌تان بسیار مضر خواهد بود. بنابراین با طراحی سقف برای استخر ویلا می‌توانید سلامت خود و خانواده‌تان را ضمانت کنید.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

طراحی سقف برای استخر ویلا در شمال نه‌تنها مزایا و ویژگی‌های مهم ذکر شده در بالا را دارد بلکه باعث زیباتر شدن ویلای شما خواهد شد. مطمئناً ویلایی که دارای استخر مسقف است جذابیت بیشتری نسبت به یک استخر عادی دارد.

با وجود سقف در استخر ویلا می‌توانید در هرکدام از فصل‌های سال از استخر ویلا استفاده کنید و همچنین حریم خصوصی خود و خانواده‌تان را حفظ نمایید. جلوگیری از تابش اشعه ماروابنفش به پوست شما از جمله مهمترین مزایای طراحی سقف برای استخر ویلا است چرا که سلامتی شما بدون شک در درجه‌ی اول از اولویت‌ها قرار دارد. شما می‌توانید سقف متحرک، سقف ثابت، سقف ریلی و حتی سقف پارچه‌ای برای استخر خود طراحی کنید. هرکدام از این سقف‌ها دارای هزینه‌های متفاوتی هستند. شاید کاربرد همه آن‌ها در نهایت یکی باشد اما از لحاظ زیبایی و میزان حفاظت با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

 

 

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×