گیلان، زیباکنار
0133416

ویلا سنتی یا ویلا لوکس؟ انتخاب شما برای خرید ویلا در شمال کدام است؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
ویلا سنتی یا ویلا لوکس

 ویلایی که می‌توان در آن با طبیعت همنشین بود و روزهای سرد زمستان را در کنار یک شومینه طبیعی با بوی چوب نیم سوخته و نم باران سر کرد. زندگی در ویلا سنتی یکی از علاقمندی‌های افرادی است که هنوز هم در رویاهای خود با نوستالژی ها زندگی می‌کنند. اما مسئله این است که ویلا سنتی یا ویلا لوکس ؟ انتخاب شما برای خرید ویلا در شمال کدام است؟ در ادامه با مجموعه آرش همراه باشید تا این موضوع را به‌طور مفصل بررسی‌کنیم.

انسان‌ها خواه ناخواه عاشق نوستالژی و بازگشتن به‌دوران شیرین کودکی هستند. دورانی که زندگی‌ها ساده‌تر بود و خبری از این همه تکنولوژی و یاغی گری های مدرن نبود. دورانی که می‌شد تابستان‌ها در حیاط خانه و زیر درختان سربه‌فلک‌کشیده خوابید و چشم به ستارگان آسمان دوخت. روزهایی که باران می بارید و می‌شد صدای شر شر آن را بر ناودان شنید و حوض آبی رنگی که همیشه پر از ماهی‌های قرمز و گلدان‌های شمعدانی بود. اما این روزها زندگی رنگ و بوی دیگری گرفته. حتی در خرید ویلا در شمال نیز عده زیادی به‌دنبال خرید ویلای لاکچری و مدرن هستند.اما هنوز هم عده زیادی هستند که تمایل به زندگی در ویلاهای قدیمی و سنتی را دارند.

ویلای لوکس بخریم یا ویلای سنتی؟

پاسخ این سوال به‌هیچ‌وجه پاسخی قاطعانه نیست چرا که این موضوع کاملاً بستگی به علایق و سلیقه‌های شخصی شما دارد. زندگی در ویلای سنتی و ویلای لاکچری هر دام دارای حسن ها و معایب مختلفی هستند. البته ممکن است معایب زندگی در ویلای سنتی از دید طرفداران این سبک زندگی باز هم حسن محسوب شود. بنابراین بهتر است بگوییم ویژگی‌های مختلفی در مورد زندگی در ویلای سنتی و لاکچری وجود دارد که باعث‌شده تا افراد با سلیقه‌های گوناگون به‌سمت خرید هرکدام از آن‌ها کشیده شوند.

به‌عنوان مثال یکی از مواردی که می‌توان آن را به‌عنوان یک تفاوت بزرگ بین ویلای سنتی و ویلای لوکس دانست قیمت خرید ویلا است. مطمئناً ویلای لوکس با حجم بالایی از امکانات دارای قیمت بیشتری است بنابراین اگر طرفدار زندگی در ویلای لوکس هستید باید سرمایه قابل توجهی را برای خرید ویلا دست و پا کنید. با این حال ممکن است شما سرمایه لازم برای خرید ویلای لوکس را هم داشته‌باشید اما باز هم طرفدار زندگی در ویلای سنتی باشید.

امکانات زندگی در ویلای سنتی و ویلای لوکس

اگر عاشق زندگی در حال و هوای نوستالژیک هستید باید قید بسیاری از امکانات امروزی را بزنید. توقع برخورداری از امکانات بالا در ویلای سنتی همانند این است که بخواهید به‌دوران گذشته باز گردید اما امکانات مدرن و امروزی را همراه خود ببرید. چنین چیزی قاعدتاً ممکن نیست. در ویلای سنتی شما امکانات زندگی قدیم را خواهید داشت. شومینهای طبیعی، یک حوض با کاشی‌های آبی رنگ، کفپوش‌های چوبی و دیوارهایی که نه عایق صدا هستند و نه عایق گرما. بنابراین زندگی در ویلای سنتی را باید با امکانات خاص این ویلا بخواهید.

از طرفی در ویلای لوکس می‌توانید انواع و اقسام امکانات را داشته‌باشید. از سیستم‌های هوشمند گرفته تا استخر و جکوزی و سیستم‌های سرمایش و گرمایش پیشرفته و شیشه‌های دوجداره. بنابراین در ویلای لوکس از لحاظ امکانات هیچ‌گونه کمبودی حس نخواهید کرد.

مقایسه قیمت ویلای لوکس و ویلای سنتی

واضح و بدیهی است که قیمت ویلای لوکس به‌واسطه امکانات بی‌نظیری که درون آن تعبیه شده است بیشتر از ویلای سنتی است. اغلب متریال‌هایی که در ویلای سنتی به‌کار می‌رود از قلب طبیعت آمده‌اند و با این فضا عجین هستند در حال که متریال‌های مورد استفاده برای ساخت ویلای لوکس متریال‌های نوین و مدرن هستند که قیمت آن‌ها بسیار بیشتر از متریال‌های سنتی است. به این جهت که این متریال‌ها میزان مقاومت بیشتری دارند و در برابر شرایط آب‌وهوایی دوام و ماندگاری بالاتری را دارا هستند. بنابراین برای خرید ویلای سنتی به سرمایه کمتری نیاز است.

با این حال هرچه میزان امکانات موجود در وای سنتی بیشتر شود و از متریال بهتری برای ساخت آن استفاده شود می‌تواند گفت که قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

ویلای لوکس و سنتی در جنگل یا کنار ساحل؟

اغلب ویلاهای سنتی در جنگل و در مناطق روستایی ساخته می‌شوند. هرچند که ویلاهای ساحلی نیز می‌توانند به سبک سنتی ساخته شوند اما به‌طور عمده شاهد ویلاهای سنتی در مناطق روستایی شمال هستیم. ویلاهایی که حال و هوای زندگی قدیمی را با خود همراه دارند و همزمان با پا گذاشتن به آن‌ها لشکری از خاطرات قدیمی و خاطرات دوران کودکی به‌سمت شما هجوم می‌آورند.

صبح گاهان با صدای پرندگان جنگلی و مرغ و خروس های محوطه بیدار خواهید شد و صبحانهای محلی و تازه نوش جتن خواهید کرد. حتی می‌توانید در کنار سکونت در ویلا به باغداری و کاشت گیاهان و درختچه ها در باغچه‌های ویلا بپردازید. شما یک زندگی سنتی تمام‌عیار را در ویلای سنتی تجربه خواهید کرد. اگر توان دل‌کندن از امکانات امروزی و مدرن را دارید می‌توانید بهترین و شیرین ترین اوقات را در ویلای سنتی داشته‌باشید. به هرحال این موضوع را نیز در نظر بگیرید که سرمایش و گرمایش ویلا در تابستان و زمستان ممکن است کمی بامشکل دچار شود. طبیعتاً ویلایی که تجهیزات مدرن و تکنولوژیک در آن نقشی ندارند در این گونه موارد ممکن است کمی با چالش روبه‌رو شود.

اغلب ویلاهای مدرن و لاکچری در حوالی ساحل ساخته می‌شوند پس اگر خریدار ویلای لوکس هستید می‌توانید در حوالی ساحل سراغ از آن بگیرید. البته بهتر است اینگونه بگوییم که ویلاهای لوکس و مدرن هم در حوالی ساحل و هم در جنگل ساخته می‌شوند اما ویلاهای سنتی را اغلب در روستاهای شمال به مرحله ساخت می‌رسانند. چرا که قیمت قیمت زمین در حوالی ساحل به مراتب بیشتر از مناطق جنگلی است و ساخت ویلای سنتی در این مناطق امری به‌صرفه نیست. لااقل برای سازندگان که اینطور است.

تفاوت نمای ویلای سنتی و ویلای لوکس

نمای ویلای سنتی به‌نوعی همان نمای ویلا به سبک روستیک است. این سبک از نما یادآور حال و هوای روستا و مناطق جنگلی است و تداعی‌کننده زندگی به سبک قدیمی و نوستالژیک است. به‌طور کلی نمای ویلاهای سنتی را با سفال و چوب کار می‌کنند و با الهام از طبیعت اطراف نمای نهایی را اجرا می‌کنند. پنجره‌های چوبی با گلدان‌های شمعدانی و یاس که در لبه‌های پنجره چیده شده و سفال هایی با طرح‌های سنتی و نقش برجسته که می‌تواند حال و هوای زیبا و سنتی به نمای ویلا بدهد را در نمای ویلای سنتی شاهد هستیم.

برای اینکه مقاومت ویلای سنتی در برابر عوامل محیطی بالا رود به‌طور عمده از ترمووود در نمای ویلا استفاده می‌شود. همچنین می‌توان به‌علت نزدیکی متریال سفال با چوب، از سفال نیز به‌طور ترکیبی در نمای ویلای سنتی استفاده کرد. کاشی‌هایی با طرح سنتی و حال و هوای قدیمی می‌توانند زینت بخش نهایی نمای ویلا باشند.

این‌ها در حالی ست که نمای ویلای مدرن کاملاً متفاوت از ویلای سنتی است. متریال‌های شیشه‌ای، فلزی و کامپوزیت را می‌توان در نمای ویلای مدرن مشاهده کرد. نمای ویلای مدرن یک نمای چشم‌نواز و زیباست که اغلب با پنجره‌های گسترده و نورپردازی‌های شیک و لاکچری همراه است. نمای رومی و نمای کلاسیک دو نمونه از نماهایی هستند که در ویلاهای لاوکس پیاده‌سازی می‌شوند.

دکوراسیون داخلی ویلای لوکس و یلای سنتی

راحتی بگوییم وارد شدن به ویلای سنتی و ویلای لوکس به منزله وارد شدن به دو دنیای متفاوت استو شما با وارد شدن به ویلای لوکس با تجهیزاتی شیک و مدرن روبه‌رو می‌شوید. تجهیزات شیک و کامل در آشپزخانه، میز غذاخوری مجلل، تابلوهای هنری، مبلمان شیک و سلطنتی و لوسترهای مدرن و زیبا. در گوشه کنار ویلا می‌توانید تجهیزاتی مدرن و لوکس را مشاهده کنید.

در حالی که با وارد شدن به ویلای سنتی حال‌وهوایی قدیمی و صمیمی به شما دست خواهد داد. احتمالاً قالیچه‌های نوستالژیک و گلیم های دستبافت را در ویلا خوهید دید، به‌همراه شومینه چوبی و فرش‌هایی از حصیر و مبلمانی با پارچه‌های سنتی. حال و هوای داخلی ویلای سنتی و حتی طراحی آن کاملاً متفاوت از ویلای لوکس است. بنابراین اگر شخصیت و روحیه شما به گونه‌ای است که این سبک از زندگی را می پسندید بهتر است سراغ خرید ویلای سنتی بروید.

نتیجه‌گیری

خرید ویلای سنتی و ویلای لوکس در شمال کاملاً متناسب با سلایق و خواسته‌های شما صورت می‌پذیرد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که عاشق حال و هوای نوستالژیک و در عین حال ماجراجویی و زندگی ساده و صمیمی هستید می‌توانید اقدام به خرید ویلای سنتی نمایید اما اگر تفریحات لاکچری را می پسندید و سفر به شمال را به منزله یک تفریح تمام‌عیار با امکانات کامل می‌بینید می‌توانید برای خرید ویلای لوکس در شمال قدم بردارید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×