گیلان، زیباکنار
0133416

کلبه‌وحشت بندرانزلی رویا یا واقعیت؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-02-08
کلبه وحشت انزلی

کلبه‌وحشت بندرانزلی رویا یا واقعیت؟

اگر از شما درباره کلبه‌وحشت سوال کنند یاد فیلم ها و سریال‌های که در این زمینه ساخته‌شده است می‌افتید، و وجود کلبه وحشت را خیالی و خارج از باور می‌دانید که فقط درفیلم‌های هالیوودی وجود دارد. توجه‌داشته‌باشید برخی مواقع فلیم ها خارج از قاعده خیال نویسنده و کارگردان است و فیلمنامه بر گرفته از دنیای واقعی است.

به‌طور مثال در دل بندر انزلی و در جنگل‌های آن کلبهای وجود دارد که به کلبه وحشت معروف است. درباره این کلبه حرف و حدیث های زیادی نقل و قول شده که باعث‌شده تا مردم از این کلبه وحشت داشته‌باشند و به آن نزدیک هم نشوند. در این نوشتار ما قصد داریم به صحت و سقم وجود کلبه وحشت انزلی نگاهی بی افکنیم.

کلبه‌وحشت بندرانزلی در کجا قرار دارد؟

در نزدیکی بندر انزلی و در منطقه صومعه‌سرا روستایی وجود دارد به‌نام هفت دغنان روستایی زیبا با جنگلها سرسبز و درختانی سر به آسمون کشیده است. این جنگل در محوطه بیرونی روستا قرار گرفته است در این جنگل زیبا کلبهای وجود دارد که سبب وحشت مردم از این جنگل و کلبه شده است این کلبه را که در دل جنگل قرار دارد کلبه وحشت می نامند.
دلایل وجود کلبه وحشت

گفته می‌شود این کلبه از قدیم در دل جنگل بوده و توصیه شده هرگز نباید به آن نزدیک و یا داخل آن شد. در این مبحث به اتفاقاتی که در این کلبه افتاده است اشاره خواهیم نمود که عبارتند از:

1.ماجرای ورود چهار پسر دانشجو به کلبه: اولین اتفاق مرموز در این کلبه وحشت به سال 1365 بر می‌گردد. در این سال چهار پسر دانشجو به این جنگل می‌آیند و با هم طبق قول و قراری که داشتند شب را سعی می‌کنند در کلبه بمانند و ماجرا جویی خودشان را دنبال کنند. چهار پسر دانشجو شب در کلبه می مانند ولی متاسفانه شب معلوم نمیشود چه اتفاقی می افتد که دو نفر از دانشجویان پا به فرار می‌گذارند. یک نفر نیز فوت و دیگری نیز دیوانه می‌شود. روایت است که بعد از این اتفاق کلبه را پلمپ می‌کنند تا کسی وارد نشود ولی این پایان ماجرا نبود.

2.داستان ورود سه دختر به کلبه وحشت: پس از قرین به چهار سال یعنی در سال 1369 سه دختر دانشجو با هم عهد می‌کنند که وارد این کلبه رمز آلود شوند و آنها به‌طور پنهانی وارد کلبه می‌شوند تا شب را در این کلبه بمانند.

بعد از دو روز اهالی روستا دختری را پیدا کردند که شوکه شده و از ترس به‌خود می پیچید و به کلبه اشاره می‌کرد و بالاخره افرادی آمدند و درب پلمپ را شکستند و وقتی وارد کلبه شدند جنازه دو دختر جوان را مشاهده نمودند. این اتفاق باعث شد دوباره نام کلبه وحشت سر زبان های بیفتد. دختری هم که زنده بود بعد از 4 ماه خودشکی کرد تا قصه رمز آلود این کلبه همچنان ادامه داشته باشد.
پایان سخن

حرف‌ها و حدیت هایی که درباره کلبه‌وحشت بندرانزلی وجود دارد بیشتر به یک درام و قصه یا فیلم شباهت دارد تا واقعیت و بسیار دور از ذهن است. البته توجه‌داشته‌باشید دلایل و شواهدی وجود ندارد چه چنین اتفاقاتی افتاده و یا فقط باور مرم است که این امر نیاز به بررسی و کارشناسی دارد تا ابعاد ماجرا برای عموم روشن شود. به‌نظر شما آیا کلبه وحشتی وجود دارد؟

شرکت انبوه‌سازان آرش با ساخت ویلا در ساحل زیباکنار و همچنین احداث شهرک‌های ویلایی آرش توانسته در زمینه خدمت‌رسانی به مسافران و گردشگران عمل کند. شما نیز می‌توانید با خرید ویلا زیباکنار در ساحل زیبا و دلنواز زیباکنار صاحب ویلا شوید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×