گیلان، زیباکنار
0133416

خرید ویلا : تمام نکاتی که باید بدانید

خرید ویلا
دسته‌بندی :
1402-09-16

جای تعجب نیست که خرید ویلا در شمال ایران یکی از امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توان انجام داد. هوای خوب و فضای گردشگری همراه با مجموعه وسیعی از آپارتمان‌ها، ویلاها، پنت‌هاوس‌ها و شهرک‌های ویلایی برای فروش، برای سرمایه‌گذارانی که به‌دنبال خرید ملک در شمال هستند.

با این حال، دلیل قانع‌کننده‌تری دیگری وجود دارد که فرد مجبور به خرید ملک در شمال می‌شود: بسیاری از سرمایه‌گذاران هنگام تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری، اقتصاد شمال را نادیده می‌گیرند، خواه این یک سرمایه‌گذار بزرگ باشد یا کسی که به دنبال خرید ملک برای استفاده شخصی است.

دلایل دیگری که باعث می‌شود کسی از خرید ملک در اینجا سود می‌برد، اطمینان از ایمنی و امنیت کلی در شمال است. نرخ پایین جرم و سرقت این منطقه را به یکی از امن‌ترین مکان‌ها برای زندگی تبدیل کرده است.

بسیاری از مردم به دلیل تفریحات کوتاه‌مدت یا اقامت دوران بازشستگی این منطقه را انتخاب می‌کنند و در بیشتر مواقع در نهایت به خرید آپارتمان یا ویلا برای زندگی می‌پردازند.

نکاتی مالی که باید پیش از خرید ویلا در نظر بگیریم

بیایید در مورد چند فاکتور که در تصمیم‌گیری برای خرید ویلا باید در نظر گرفته شود صحبت کنیم.

نکات خرید یک ویلا

1 – تعیین بودجه‌ای که می‌توانید اختصاص دهید

بودجه باید یکی از اولین عواملی باشد که باید قبل از خرید ویلا به آن توجه کرد. این اولین قدم به‌سوی سرمایه‌گذاری عمده برای خرید ویلا است. همیشه در نظر داشته‌باشید که ابتدا باید هزینه‌های ضروری زندگی خود را کنار  بگذارید و سپس باقیمانده آن را برای خرید در نظر بگیرید.

بهتر است به دلایل گوناگون تا حد امکان از دریافت وام بانکی برای خرید ویلا پرهیز کنید. یکی از دلایل خرید ویلا افزایش آرامش در زندگی شماست. چه برای زندگی و چه برای سرمایه‌گذاری. پس خودتان را بدهکار نکنید! البته اگر نقدینگی شما به اندازه کافی نیست هلدینگ سرمایه‌گذاری آرش طرح‌های زیادی در اختیار شما قرار خواهد داد.

اگر شما در حال حاضر 5 میلیاردتومان در اختیار دارید دلیلی ندارد به‌دنبال یک ویلا با همین قیمت باشید. ضروری است هزینه‌های مربوط به انتقال سند، تجهیز ویلا و سایر موارد لازم را درنظر بگیرید. اجازه بدهید خرید ویلا برای شما خوش‌خاطره باشد.

2 – بهترین فصل فروش ویلا را پیدا کنید

بخش مهمی از فرآیند یک خرید خوب این است که بدانید مردم چه زمانی ویلاهای خود را به بازار عرضه می‌کنند. البته این مورد درباره شرکت‌ها و سازندگان انبوه چندان مصداق ندارد. شرکت‌هایی همچون هلدینگ آرش در تمام ایام سال ویلاهای درجه یکی را برای شما پیشنهاد خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: چرا بازار خرید ویلا در شمال نوسان دارد؟

3 – قیمت فروش مجدد ویلای خود را به‌صورت دقیق ارزیابی کنید

در صورتی که این ویلا را جهت سرمایه‌گذاری خریده‌اید، قیمت فروش مجدد آن را به‌صورت د قیق ارزیابی کنید. قیمت مجدد فروش علاوه بر تورم عمومی که در اقتصاد وجود دارد، به میزان توسعه آن محل نیز بستگی خواهد داشت.

اگر در آن اطراف، ساخت‌وساز قابل توجهی وجود دارد، احتمال اینکه قیمت فروش مجدد شما افزایش چشمگیری داشته باشد بیشتر است.

4 – گزینه اجاره را هم در نظر بگیرید

خرید ویلا همیشه بهترین گزینه نیست. اگر فقط قصد دارید چند روز از سال در ویلای خود بمانید، اجاره ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد. البته ما همواره توصیه می‌کنیم که خرید ویلا به جز استفاده شخصی می‌تواند برای سرمایه‌گذاری یا اجاره‌دادن آن به دیگران هم باشد.

5 – به ویلاهای خیلی ارزان‌قیمت مشکوک باشید

بدبینی خوب نیست اما احتیاط همیشه بهتر است. ویلاهایی که با قیمت خیلی ارزان‌تر از عرف بازار عرضه می‌شوند در بسیاری موارد ممکن است مشکلاتی از این دست داشته باشند:

  • ویلا نیاز به تعمیرات اساسی دارد که به چشم نمی‌آید
  • سند ویلا دارای مشکلاتی است که هنگام معامله مشخص نیست
  • در نزدیکی ویلا طرحی قرار است اجرا شود که مرغوبیت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد

آنچه در هنگام ارزیابی ویلا باید به آن دقت کنیم

ارزیابی دقیق یک ویلا

1 – مکان مناسب جهت خرید ویلا را در نظر بگیرید

نکته بعدی در چک لیست شما برای فرآیند خرید ویلا باید انتخاب مکان مناسب باشد. در اطراف کلان‌شهرهای ایران قصد این کار دارید یا در شمال کشور؟ استان مازندران را نشانه گرفته‌اید یا به‌دنبال خرید ویلا در گیلان هستید؟ اگر گیلان را مدنظر دارید، می‌خواهید خرید ویلا در زیباکنار انجام دهید یا رشت یا لنگرود؟

تناسب مکان بستگی به اهداف شما دارد. اگر ویلا را با هدف سرمایه‌گذاری و افزایش قیمت انتخاب می‌کنید، مکان و نوع ویلا ممکن است متفاوت باشد با ویلایی که قصد اقامت در آن را دارید.

2 – کیفیت ویلای مدنظر خود را انتخاب کنید

ارزیابی کیفیت ساختمان، صرف نظر از اینکه در حال خرید ویلای مستقل هستید یا بخشی از یک شهرک ویلایی، ضروری است. احتمال استفاده از مواد بی‌کیفیت در طول ساخت وجود دارد که هرگز نمی‌دانید. بنابراین، به‌سراغ بهترین توسعه‌دهنده ویلا در شمال کشور بروید تا کیفیت واقعی ساخت‌وساز را تجربه کنید. هلدینگ آرش با توسعه پروژه‌های قابل توجه، توانسته است اعتماد عمومی را به‌خود جلب کند.

3 – امکان شخصی‌سازی و طراحی را برای ویلای خود در نظر بگیرید

طرح‌ها، چیدمان، ساختار نیز نقش بسزایی در خرید ویلا دارد؛ وقتی از داخل ملک عبور می‌کنید، به این فکر کنید که چگونه از فضا استفاده می‌کنید. فعالیت‌هایی را که دوست دارید در هنگام زندگی در خانه‌ایده‌آل خود انجام دهید را تصور کنید. تعیین کنید که چه مقدار کار سفارشی یا مبلمان را می‌توانید انجام دهید، حتی اگر در طول زمان گسترش یابد. حتی اگر در بازسازی احساس راحتی می‌کنید، مطمئن شوید که می‌توانید آن را مدیریت کنید.

4 – به سن و سال ساخت ویلا توجه کنید

سن نقش مهمی در خرید ویلا ایفا می‌کند، به خصوص ویلایی که در تمام زندگی خود به آن توجه کرده‌اید. بهتر است قبل از خرید به مزایا و معایب ویلاهای جدید و قدیمی نگاه کنید.

ثانیاً، ویلاهای قدیمی در مقایسه با ویلاهای جدید ممکن است به تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشند. ممکن است استفاده از ساخت‌وساز جدید مناسب‌تر باشد، و حتی ممکن است بتوانید ویژگی‌های خاصی را انتخاب کرده و خانه را در حین ساخت آن سفارشی کنید.

5 – منطقه ویلا را در طول روز چندبار بررسی کنید

آخرین چیزی که بعد از یک روز پرتحرک طاقت‌فرسا می خواهید، صدای بلند موسیقی از خانه همسایه تا نیمه‌شب است. یک خانه عالی در ساعت 10 صبح ممکن است در طول عصرها چندان خوب به نظر نرسد. بنابراین ایده خوبی است که ویلای مدنظر و بالقوه خود را در بیش از یک زمان و در ساعات مختلف روز مشاهده کنید.

در اطراف محله قدم بزنید و با ساکنان محلی صحبت کنید. پارک‌ها، مغازه‌ها و رستوران‌های محلی را بررسی نمایید. مطمئن شوید که در ویلای جدید خود احساس امنیت می کنید. بسته به مدت زمانی که قصد دارید در ویلای خود بمانید، ممکن است ارزش بررسی گزینه‌های دیگر را نیز داشته باشد.

6 – از داخل ویلا جهت بررسی مجدد عکس بگیرید

همچنین باید به یاد داشته باشید که هنگام مشاهده ویلا از داخل آن عکس بگیرید. گرفتن عکس به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های مختلفی را که در طول تماشای خود دیده‌اید به خاطر بسپارید و تشخیص دهید.

همچنین، اگر ناگهان متوجه شدید که فراموش کرده‌اید چیزی را بررسی کنید، ممکن است بتوانید فقط نگاهی به عکس‌ها بیندازید.

7 – به اولین گزینه خوب بسنده نکنید

اگر ویلای اولی را که دیدید دوست دارید، عالی است، اما چند ویلای دیگر را هم ببینید. مهم است که به چند خانه نگاه کنید تا بتوانید مزایا و معایب را با هم مقایسه کنید. مشاهده ویلاهای بیشتر به شما درک بهتری از گزینه‌ها، دوست‌داشتن و دوست نداشتن‌هایتان می‌دهد.

8 – مشاوری را همراه خود داشته باشید

منظور از مشاور در هنگام بازدید از ویلا حتما یک کارشناس خبره نیست. اما گاهی اوقات بهتر است هنگام نگاه کردن به یک خانه، نظر دوم (یا حتی سوم) را دریافت کنید. یکی از دوستان یا اعضای خانواده ممکن است بتواند به چیزهایی اشاره کند که شما ندیده‌اید، مانند مشکل زهکشی حیاط یا مساله‌ای که از چشم شما به‌دور مانده است.

چه موارد قانونی را در هنگام خرید ویلا در نظر داشته باشیم؟

موارد حقوقی خرید ویلا

1 – تمامی بندهای حقوقی را پیش از خرید ویلا چک کنید

خرید یک ویلا یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های مالی زندگی شماست. به‌همین خاطر لازم است تمام موارد حقوقی آن را در نظر داشته‌باشید. برای اطمینان از روان‌بودن معامله و جلوگیری از مشکلات بعدی، باید با قوانین و اسناد قانونی آشنا باشید.

2 – خرید ویلا از یک سازنده معتبر همیشه بهتر است

چه ویلای شما آماده تحویل باشد و چه در حال ساخت باشد، یک سازنده معتبر بر اساس پروژه‌های پیشین که توسعه داده است، قابلیت ارزیابی بیشتری دارد.

اگر ویلا ساخته‌شده است سازنده معتبر به شما اطمینان خواهد داد که از مصالح خوبی استفاده کرده است. همچنین اگر پروژه در حال ساخت باشد، اطمینان دارید که آن را به پایان خواهد رساند.

3 – از یک مشاور حقوقی کمک بگیرید

یک مشاور حقوقی یا وکیل قرار نیست فقط در هنگام دعوای حقوقی حاضر شود! بلکه چنین فردی می‌تواند به شما کمک کند تا دچار دعوا در زمینه‌های مختلف نشوید.

با صرف هزینه‌ای معقول می‌توانید از مشاوره و حمایت یک کارشناس حقوقی کمک بگیرید تا خرید شما امن و بدون دردسر باشد.

یک انتخاب مناسب برای خرید ویلا داشته‌باشید

این حق همه است که خانه‌ایده‌آل یا ویلای مدنظر خود را بیابند. همانطور که شما و خانواده‌تان فرآیند خرید خانه را شروع می‌کنید، این جنبه‌های حیاتی را در نظر داشته‌باشید. آنها به شما کمک می‌کنند تا روی ویژگی‌هایی که یک ملک باید داشته باشد تا مطابق ایده‌آل شما باشد، تمرکز کنید. پس از بررسی برخی از این نگرانی‌ها، ممکن است اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید ملک آگاه و مراقب هستید.

از طرح‌های سرمایه‌گذاری هلدینگ آرش برای خرید ویلا بهره‌مند شوید

هلدینگ آرش طرح‌های متنوعی را در اختیار متقاضیان خرید ویلا قرار می‌دهد. این طرح‌ها، از نظر متراژ زمین، متراژ بنا، تعداد طبقات، امکانات و قیمت، با یکدیگر متفاوت هستند.

هلدینگ آرش، شرایط پرداخت آسانی را برای شما متقاضیان در نظر دارد. در اکثر طرح‌های این شرکت، امکان پرداخت اقساطی تا ۸ ماه وجود دارد. همچنین، متقاضیان می‌توانند از وام ۹۰ میلیونی بانک مسکن نیز بهره‌مند شوند.

طرح‌های سرمایه‌گذاری هلدینگ آرش

ویژگی‌های سرمایه‌گذاریطرح طاهاطرح طاها پلاسطرح ۶۶ پلاسطرح آتیه سازان فردا
نوع سرمایه‌گذاریمشترک در حوزه املاک و مستغلاتمشترک در حوزه املاک و مستغلاتمشترک در حوزه تجاریمشارکت در ساخت و فروش واحدهای مسکونی
حداقل سرمایه‌گذاری (میلیون تومان)19912066150
مدت زمان بازپرداخت (ماه)8۸ تا ۱۰860
روش بازپرداختاقساطاقساطاقساطاقساط
سودآوری سالیانه (درصد)حداقل ۳۰ حداقل ۳۰ حداقل ۳۰ 20
امکانات و خدماتمالکیت یک سهم از یک واحد ویلایی کاملا مبلهمالکیت یک سهم از یک واحد ویلایی کاملا مبلهمالکیت یک واحد تجاری در مجتمع تجاری آرش‌مالمالکیت یک قطعه زمین با کاربری مسکونی
ریسک سرمایه‌گذارینسبتاً پاییننسبتاً پاییننسبتاً پاییننسبتاً پایین

طرح طاها هلدینگ آرش

طرح طاها هلدینگ آرش یک طرح سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه املاک و مستغلات است که در سال ۱۳۹۸ توسط این هلدینگ در منطقه آزاد انزلی آغاز شد. این طرح فرصتی استثنایی برای سرمایه گذاران خرد و بزرگ فراهم می‌کند تا با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۹۹ میلیون تومان، صاحب یک سهم معادل نیم‌دانگ از یک واحد ویلایی کاملا مبله در یکی از شهرک‌های ویلایی زیبای آرش شوند. این ویلاها، در هر فصل، ۴۰ روز در اختیار خریدار قرار می‌گیرند.

طرح طاها هلدینگ آرش یک طرح سرمایه‌گذاری مناسب برای افرادی است که به دنبال سودآوری بالا، نقدشوندگی بالا و برخورداری از امکانات ویژه در منطقه آزاد انزلی هستند. با توجه به ویژگی‌های این طرح، ریسک سرمایه‌گذاری در آن نسبتاً پایین است. با این حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در این طرح، اطلاعات لازم را کسب کرده و ریسک‌های احتمالی را در نظر بگیرند.

طرح طاهاپلاس هلدینگ آرش

طرح دیگر هلدینگ آرش طرح طاهاپلاس است. در این طرح، متقاضیان می‌توانند با پرداخت پیش‌پرداختی معادل ۱۲۰ میلیون تومان و پیش‌پرداخت و اقساط 8 ماهه مالکیت یک سهم از یک واحد ویلایی کاملا مبله را به‌دست آورند. این ویلاها، در هر فصل، ۱۲ روز در اختیار خریدار قرار می‌گیرند.

واحدهای ویلایی طرح طاهاپلاس دارای امکانات و تجهیزات کاملی مانند مبلمان، لوازم آشپزخانه، سیستم سرمایش و گرمایش، تلویزیون، اینترنت، و غیره هستند.

تمامی امور مربوط به مدیریت و نگهداری واحدهای ویلایی طرح طاها پلاس توسط هلدینگ آرش انجام می‌شود. این امر موجب می شود که سرمایه‌گذاران بدون هیچ دغدغه‌ای از تعطیلات خود لذت ببرند.

طرح ۶۶ پلاس هلدینگ آرش

طرح ۶۶ پلاس هلدینگ آرش، یک فرصت سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور در یکی از استراتژیک‌ترین مناطق آزاد کشور و در یکی از مدرن‌ترین مجتمع‌های چندمنظوره در منطقه آزاد انزلی است. این طرح که پس از اجرای طرح سرمایه‌گذاری موفق طاها که نمونه موفق سرمایه‌گذاری در حوزه اقامتگاه‌های ویلایی شناخته می‌شود، فرصت بی‌نظیری را در عرصه املاک تجاری پدید آورده در سه فاز عرضه سهام مشارکت با پیش‌پرداخت ۶۶ میلیون تومان و در اقساط بلندمدت برای سرمایه­‌گذاران فراهم کرده است.

این طرح در مجتمع تجاری، تفریحی، فرهنگی و گردشگری آرش‌مال اجرا می‌شود. این مجتمع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع و با زیربنای ۴۰۰۰۰ متر مربع در حال ساخت است.

طرح آتیه‌سازان فردا هلدینگ آرش

طرح آتیه‌سازان فردا یکی از طرح‌های سرمایه‌گذاری هلدینگ آرش است که در مهرماه سال 1402 رونمایی شد. در این طرح، 13 قطعه زمین با سند و کاربری مسکونی به مساحت 3987 متر با قیمت متری 150 میلیون تومان عرضه می‌شود.

سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید هر یک از این قطعات زمین، صاحب یک ملک مسکونی در منطقه‌ای با پتانسیل بالای گردشگری شوند.

از مزیت های برجسته این طرح این است که در صورت انصراف از مشارکت در سال اول، %35 سود سرمایه‌گذاری به مشارکت کننده پرداخت می گردد. هلدینگ آرش به سرمایه‌گذاران این طرح، سودآوری سالانه 20 درصدی را تضمین می‌کند. این سودآوری از طریق مشارکت در ساخت و فروش واحدهای مسکونی در شهرک ویلایی آرش محقق خواهد شد.

 

برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×