گیلان، زیباکنار
0133416

چرا نباید شب را در آب‌گرم رینه لاریجان بمانیم؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-22
آب گرم رینه

این روزها استفاده از چشمه‌های آب‌گرم نه‌ تنها یک روش درمانی بلکه نوعی تفریح است. افراد زیادی برای تفریح و سیاحت به آب‌گرم رینه لاریجان سفر می‌کنند. شاید برای شما این سوال مطرح شود که رینه کجاست؟ رینه یکی از شهرهای کوچک مازندارن در حوالی شهرستان آمل است که پای مسافران و گردشگران زیادی را با سودای بهره‌مندی از آب‌های گرم خود به این منطقه کشانده و یکی از نقاط مهم گردشگری آب‌گرم رینه است .

 رینه

قله دماوند همان قله‌ای که از شهر تهران چیزی از آن پیدا نیست و پشت انبوهی از دود و آلودگی محو شده است، دارای چشم‌اندازی تمیز و زیبا از شهر ییلاقی رینه است. این موضوع حاکی از هوای تمیز و پاک این منطقه است. رینه در واقع یکی از توابع لاریجان است که آب‌وهوای ییلاقی آن یکی از جذابیت‌های این منطقه است.

خوبی مهم منطقه رینه این است که فاصله بسیار کمی تا پایتخت دارد و چنانچه قصد داشته‌ باشید سفری برای آخر هفته‌تان جور کنید می‌توانید سفر به رینه را انتخاب نمایید. چراکه در مدت‌زمان کمی، حدوداً دو ساعت به این منطقه ییلاقی و زیبا خواهید رسید. رینه برای سپری‌کردن یک نیم روز زیبا و مفرح، انتخابی عالی است.

آب‌گرم رینه در کدام منطقه واقع‌شده است؟

همانطور که گفتیم آب‌گرم رینه لاریجان در فاصله نسبتاً معقولی از پایتخت قرار دارد و می‌تواند برای سفری نصف روز عالی باشد. هرچند که مردمان بومی مازندران نیز برای بهره‌مندی از چشمه‌های آب‌گرم رینه به این نقطه سفر می‌کنند. اما اقامت برای شب در رینه توصیه نمی‌شود. در ادامه دلیل این موضوع را خواهیم گفت. اجازه دهید پیش از اینکه وارد این موضوع شویم کمی از آب‌گرم رینه و خاصیت‌های بی‌نظیر آن بگوییم.

یکی از دلایل مهم معروف‌بودن رینه، وجود چشمه‌هایآب‌گرم در این منطقه است. برای افرادی که در تهران ساکن هستند و از دود و الودگی‌های این شهر به تنگ آمده‌اند، رینه مکانی عالی برای کسب آرامش و بازگشتن به تعادلی نسبی در سلامت روح است. شما می‌توانید با آب‌تنی در چشمه‌های آب‌گرم رینه، از شر دردهای عضلانی خلاص شوید و خاصیت‌های بی‌نظیر این آب‌گرم را تجربه کنید.

چنانچه از سمت تهران راهی رینه شده‌اید، بعد از رفتن به‌ سمت رودهن و افتادن در جاده هراز، این جاده را به مقصد آمل ادامه دهید. بعد از گذشتن از پلور و ردکردن آب اسکف حدوداً 3 الی 4 کیلومتر جلوتر تابلویی در پیش دیدگان شما خودنمایی می‌کند که شما را به‌ سمت آب‌گرم رینه هدایت کرده است.

چرا شب را در آب‌گرم رینه لاریجان نمانیم؟

همانطور که گفتیم رینه شهری ییلاقی است که به آب‌گرم‌های خود معروف است. هدف اصلی افرادی که به این منطقه سفر می‌کنند بهره‌مندی از این آب‌گرم است. بنابراین بهتر است سفری کوتاه در حد نصف روز به رینه داشته‌ باشید و در این مدت کوتاه به گشت و گذار و سیاحت و همچنین بهره‌مندی از آب‌های گرم طبیعی بپردازید. شما می‌توانید شب را در روستاها یا شهرهای اطراف اقامت کنید و یا دوباره راهی تهران شوید.

نکته مهم در مورد اقامت بیش از حد و اقامت شبانه در رینه این است که شما به میزان محدودی می‌توانید از آب‌گرم رینه استفاده کنید. البته منظور ما این نیست که محدودیت از لحاظ ورود به حمام یا آب‌گرم‌های رینه وجود دارد. بلکه شما هر زمان که خواستید می‌توانید از آب‌گرم استفاده کنید. اما از لحاظ علمی و پزشکی، ماندن بیش از یک ساعت در آب‌گرم می‌تواند مقادیر زیاد گوگرد را وارد بدن شما کند که امری خطرناک است.

بنابراین حتی اگر بخواهید هم استفاده از آب‌گرم در زمان شب کار صحیح و تاییدشده‌ای نیست. شما می‌توانید صبح زود راهی رینه شوید و تا ظهر در آب‌های گرم به استراحت و تفریح بپردازید، بعد از آن نوش‌جان‌نمودن یک ناهار جانانه می‌تواند امری لذت‌بخش و عالی باشد.

گشت‌وگذار در روستا

اگر تمایل به گشت‌وگذار در روستا داشته‌ باشید می‌توانید در عرض یک یا دو ساعت کل روستا را بگردید. در نهایت در محدوده عصر و غروب نیز می‌توانید راهی شهر و دیار خود شوید. زیرا همانطور که گفتیم، استفاده از آب‌گرم در شب به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. بنابراین اگر از راه نزدیک آمده‌اید توصیه می‌کنیم که به شهر خود بازگردید و اگر از راه دوری آمده‌اید توصیه می‌کنیم که شب را در شهرهای اطراف اقامت داشته‌ باشید. بدین جهت که اقامت در رینه برای شما بسیار گران تمام خواهد شد.

مکان‌های اقامتی و ویلا و سوئیت

رینه دارای مکان‌های اقامتی و ویلا و سوئیت‌هایی برای مهمانان است. اما هزینه اجاره ویلاها در رینه بسیار زیاد است. بنابراین به‌ جای اینکه در رینه اقامت کنید و هزینه بالایی برای ویلا پرداخت کنید، می‌توانید به شهرستان‌های اطراف بروید و با هزینه کمتری اقدام به اجاره ویلا نمایید. منطقه رینه بیشتر از بابت آب‌گرم‌های خود معروف است و چندان برای اقامت مناسب نیست.

در واقع هزینه‌ای که می‌خواهید برای اقامت در رینه بپردازید را می‌توانید صرف اقامت و اجاره ویلا در شهرستان‌های دیگر مازندران نمایید که برای اقامت شبانگاهی شما بسیار بهتر و به‌صرفه‌تر هستند. افرادی که به رینه می‌آیند، اغلب دو سه ساعت در این روستا برای استفاد از آب‌گرم اقامت دارند و بعد با مینی‌بوس‌هایی که به‌ سمت تهران، آمل و بابل می‌رود، راهی می‌شوند.

به‌ جای اقامت شبانه در رینه بهتر است به کدام شهر برویم؟

دلایلی که برای عدم اقامت شبانه در رینه گفتیم احتمالاً شما را مجاب خواهد کرد که اقامت در این شهر امری منطقی نیست. بنابراین بهتر است به‌ جای رینه در کدام شهر اقامت کنیم؟ یکی از بهترین شهرهای نزدیک به رینه که می‌توانید برای اقامت شبانه انتخاب کنید آمل است. در این شهر می‌توانید اقدام به اجاره ویلا و سوئیت با قیمتی مناسب‌تر نمایید. در عین حال از امکانات بیشتری نیز برخوردار خواهید بود. از رینه تا شهر آمل حدوداً دو ساعت راه برای پیمودن وجود دارد.

اگر قصد اقامت در هتل را داشتید می‌توانید با جستجویی ساده به هتل‌های معروف این شهر دسترسی داشته‌ باشید. با این حال اجاره ویلا و سوئیت امری منطقی‌تر خواهد بود. چراکه قطعاً هزینه کمتری نسبت به هتل پرداخت خواهید کرد و در صورت زیادبودن تعداد همسفرانی که دارید امری بسیار به‌صرفه‌تر است. در آمل می‌توانید به تمامی امکاناتی که مورد نیازتان خواهد بود دسترسی داشته‌ باشید.

آمل همچنین مسیری نزدیک به تهران و سایر شهرستان‌های مازندارن دارد. بنابراین در مدت‌ کوتاهی می‌توانید به مناطق مختلف مازندران نیز دسترسی پیدا کنید. از طرفی بابل هم حدوداً دو ساعت راه تا رینه دارد. بنابراین اگر تمایل داشتید تا به دریا نزدیک‌تر باشید می‌توانید بابل را به‌ جای آمل انتخاب کنید و به جنگل‌های سرسبز و دریای خزر دسترسی بیشتری پیدا کنید.

از رینه چه سوغاتی بیاوریم؟

اگر به رینه سفر کردید و دل‌تان هوای خرید سوغاتی را کرد باید بگوییم که این منطقه ییلاقی به‌واسطه‌ی موقعیت جغرافیایی خود و دشت‌های سرسبز در دامنه کوه‌های دماوند، گیاهان دارویی زیادی را به‌ عنوان رهاورد به شما سوغاتی خواهد داد. حتی خودتان می‌توانید برای چند ساعتی که در رینه اقامت دارید راهی این دشت‌های سرسبز شوید و اقدام به چیدن گیاهان دارویی نمایید. به قولی هم فال است و هم تماشا. هم می‌توانید سوغاتی رینه را تهیه کنید و هم سرگرمی مفرحی برای خود جور کنید.

عسل طبیعی رینه نیز یکی از سوغاتی‌های معروف این منطقه است که می‌توانید در هنگام بازگشت خریداری کنید.

نتیجه‌گیری

همانطور که گفتیم رینه یکی از مناطق بکر و دیدنی در استان مازندارن است که جذابیت آن تنها محدود به زیبایی‌های آن نیست، چشمه‌های آب‌گرم طبیعی با خاصیت‌های فراوان دارویی که در دل خود جای داده، هر زمان از سال پای گردشگران را به این منطق باز می‌کند.

اقامت شبانه در رینه چیزی نیست که به شما توصیه کنیم. چراکه ویلاهای این منطقه اغلب دارای آب‌گرم پرفشار است و همین موضوع موجب چند برابرشدن قیمت اجاره ویلا در رینه شده است. بنابراین به‌ جای اقامت در رینه و پرداخت هزینه‌های گزاف می‌توانید شب را در شهرهای اطراف سپری کنید.

هرچند که امکان استفاده از آب‌گرم در هر زمان که خواستید مهیاست با این حال نمی‌توانید کل روز را در آب گرم سپری کنید. واردشدن بیش از حد عناصر موجود در آب‌گرم به بدن می‌تواند امری خطرناک باشد. بنابراین بهتر است شب را در رینه لاریجان نمانید و هرگاه که هوس آب‌گرم کردید، در مدت‌ کوتاهی راهی شوید و سری به این منطقه بزنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×