گیلان ، زیبا کنار
0133416

آق اولر پر رمز راز را دیده اید ؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-07-03
آق اولر

بی شک اگر می خواهید تا مکانی بی نظیر در دل کوه ها ی سر برافراشته در آسمان را ببینید همین الان شروع به جمع کردن وسایل تان برای این سفر کنید .

 اینجا هنوز هم می شود به هنگام غروب آفتاب به دور از شلوغی شهر های بزرگ از دور دست ها گوش به نوای گوش نواز و آرام و جذاب نی چوپانان کوهستان های تالش سپرد . نوایی شاید غمناک اما پر از رمز و راز که گویای تاریخ و قدمت این روستاهاست.

 

آق اولر از جمله مناطق ییلاقی در کوهستان های تالش است . این منطقه از مناطقی است که البته ارزش تاریخی بسیار زیادی هم دارد. از جمله بناهای تاریخی تالش می توانیم به بنا هایی مانند بنای کاخ سردار امجد و در مریان هم به حمام مریان اشاره کنیم .

مریان و آق اولر درمسافت ۲۲ کیلومتری ارتفاعات غرب منطقه تالش قرار دارند که  از پدیده های تاریخی و طبیعی این منطقه  زیبا به شمار می آیند.

روستای آق اولر روستایی است ، صد البته تاریخی در جنگل های انبوه با درختان سر بر افراشته در دل  کوهستان های تالش با آب و هوایی بینظیر، که تابستان های خنک و هوای روح نواز آن  دوباره به انسان جان می بخشد . این کوه ها و مناظر طبیعی آن ها بخصوص در فصل بهار شکوه طبیعت شگفت انگیز گیلان را نمایان می کند . البته ناگفته نماند که صدای بلبلان در درختان جنگل های این مناطق سمفونی زیبا و البته دل انگیزی را ایجاد می کند که البته قابل وصف نیست.

 

آق اولر آق اولر

 

این منطقه دارای جنگل های بینظیر و چشم نوازی است که نفس هر بازدید کننده ای را در سینه حبس می کند . این جنگل ها همان درختانی اند که در ایام بهار و تابستان سبز و در پاییز مانند یک تابلوی نقاشی نارنجی و قرمز و هزار رنگ  است و هر ساله تعداد زیادی از دوستداران طبیعت و بخصوص عاشقان هنر عکاسی را به خود جذب می کند . در این مکان همزمان با وزش بادهای پاییزی ، برگ های سرخ و زرد و قهوه ای این درختان در هوا به رقص و آواز در می آیند و سیمای زیبای طبیعت تالش را تزیین و البته نقاشی می کنند .

خودروی شخصی شما اگر شما تمایل داشته باشید که به آق اولر سفر کنید باید از مکان های زیر عبور کند  :

پس از طی کردن خیابان های تالش در منتهی الی شمال شهر و عبور از روی پلی که بر رودخانه گرگان رود احداث شده است و  بعد از گردش به سمت چپ و در جهت غرب و پس از عبور از روستا های هره دشت، نال بند، بالده کری، ماشین خانه، کیش دبی، تنگاب، نولبلاغ، کبلامک ، شیله وشت ، سینه هونی، کله ور، مریان سرانجام به روستای زیبای آق اولر می رسید. این مسیر تماماٌ آسفالته است و مانند تمام جاده های کوهستانی پر پیچ و خم و البته سر بالایی است .  برخی اوقات این سربالایی ها به سراشیبی نسبتاٌ تندی تبدیل شده. در مسیر راه شما، عموماٌ گرگان رود در سمت چپ جاده قرار دارد.

در این مسیر چشم نواز رود هایی زیبا و پر خروش وجود دارند که با عبور خود از بستر دره های پر پیچ و خم کوه های سربلند تالش، به زیبایی و لطافت ذاتی طبیعت شمال جلوه ای بی بدیع داده و با سر و صدا و کف آلودگی و خشنی خود به سمت دریا جهت دارند.

مریان و آق اولر فقط گوشه ای از زیبایی های طبیعی کوهستان های تالش است . زمان آن رسیده تا مدتی از فضای شلوغ شهرتان بیرون بزنید و به یک سفر جذاب بروید و البته باید اقرار کنیم هیف می شود که آق اولر را برای این سفر تان انتخاب نکنید. برای رسیدن به این شگفتی طبیعت فقط کافیست از شهر تالش به سمت مریان به مدت زمان یک ساعت در دل جنگل ها و کوهستان های بینظیر تالش رانندگی کنید تا ضمن دیدن زیبایی جنگل های رنگارنگ در دامنه کوه های تالش، مناظر دلنواز مریان و آق اولر را نیز نظاره گر باشید و از تمام آنچه در اطرافتان می بینید بینهایت لذت ببرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×