گیلان، زیباکنار
0133416

چگونه یک آلاچیق برای ویلای شمال بسازیم؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
آلاچیق برای ویلای شمال

سپری‌کردن چند ساعت از روز در فضای آزاد و در دل طبیعت می‌تواند تأثیر شگرفی در روحیه و روان انسان داشته باشد. ارتباط انسان با طبیعت می‌تواند بسیاری از مشکلات روحی انسان را بشوید و جای آن‌ها را به احساسات مثبت و انرژی‌هایی با فرکانس بالا دهد بنابراین ناخودآگاه شاهد افزایش کیفیت زندگی و بهبود حالی و هوای خود خواهید بود. بنابراین تا می‌توانید از فضای آزاد ویلای خود استفاده کنید و چند ساعت از روز را در هوای آزاد و در پناه یک آلاچیق جمع‌وجور و نقلی در محوطه ویلا سپری کنید. آلاچیق‌های مختلفی را می‌توان برای ویلا در نظر گرفت که ساخت هرکدام روش خاص خود را دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه ساخت آلاچیق در ویلای شمال را با هم بررسی کنیم.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ساخت آلاچیق برای ویلای شمال

 یکی از انتخاب‌های متداول برای ساخت آلاچیق در ویلای شمال، ساخت آلاچیق چوبی در محوطه ویلا است. آلاچیق‌های چوبی نه‌تنها با طبیعت دل‌انگیز ویلای شما سازگاری بالایی دارند بلکه با ظاهر جذاب و دلنشین خود می‌توانند فضای ویلا را زیبا نمایند. در ساخت آلاچیق‌های چوبی به‌طور عمده از سنگ و چوب استفاده می‌شود. چوب مورد استفاده در ساخت این نوع آلاچیق چوب سرو و کاج است. این چوب‌ها به‌منظور جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی توسط حشرات موذی به موادی خاص آغشته می‌شوند.

ساخت سقف سفالی، چوبی و گیاهی برای آلاچیق

سقف آلاچیق باید به‌طور عمده سقفی بدون درز و منفذ باشد تا از شما در روزهای بارانی محافظت نماید و جلوی خیس شدن شما را بگیرد. بنابراین می‌توانید سقف آلاچیق را با استفاده از متریال‌هایی مانند چوب و سفال پوشش دهید. شما همچنین می‌توانید از ساقه‌های برنج، گیاهان رونده و یا الیاف دیگر برای ساخت سقف آلاچیق استفاده کنید. این سقف‌ها در واقع سقف های گیاهی محسوب می‌شوند. عبور نور از لای شاخ و برگ‌های گیاهان و منافذی که در سقف آلاچیق وجود دارد می‌تواند فضای آلاچیق را بسیار زیبا کند. سقف های چوبی مشبک نیز دقیقاً همین کار را خواهند کرد با این تفاوت که در برابر باد و باران مقاومت بیشتری نسبت به سقف های گیاهی دارند.

برای ساخت ویلا سنتی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه میز و صندلی درون آلاچیق

برای اینکه یک آلاچیق تمام‌عیار داشته‌باشید می‌توانید تعدادی میز و صندلی‌های فضای باز خریداری کنید و درون آلاچیق قرار دهید. از آنجایی که فضای آلاچیق مسقف است و میز و صندلی‌ها به میزان کمتری تحت تأثیر شرایط جوی قرار دارند می‌توانید برای فضای آلاچیق خود مبلمان راحتی و یا چرمی نیز تهیه کنید و اینگونه سنگ تمام بگذارید. تعبیه میز و صندلی‌های چوبی و حصیری نیز ایده خوبی برای ساخت آلاچیق است. شما می‌توانید گرداگرد این میز و صندلی به صرف عصرانه و صبحانه بنشینید و یا در یک عصر دل‌انگیز بهاری مشغول مطالعه کتاب دلخواه‌تان به‌همراه صرف یک فنجان قهوه شوید و از صدای خوش پرندگان خوش الحان و بال زدن پروانه های خوش نقش و نگار در حوالی خود لذت ببرید.

ایجاد حصار دورتادور آلاچیق

آلاچیق بر عکس سایبان دارای حصاری دورتادور خود است. شما می‌توانید نرده‌های چوبی یا تخته‌های چوبی مشبک را دورتادور آلاچیق تعبیه کنید. ایجاد ستون های چوبی و سنگی دورتادور آلاچیق نیز ایده‌ای ست که باعث زیباتر شدن آن خواهد شد. پرده‌های پارچه‌ای نیز جزو مواردی هستند که استفاده از آن‌ها در اطراف آلاچیق بسیار متداول است. این پرده‌ها جلوی تابش مستقیم نور خورشید به درون آلاچیق را می‌گیرند و همچنین باعث ایجاد فضای خصوصی درون آلاچیق خواهند شد.

برای خرید ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

قرار دادن پیچک های رونده روی نرده‌های آلاچیق

بعد از ساخت بدنه و اسکلت اصلی آلاچیق بایستی سراغ زیباسازی آن بروید. یکی از دلایل تمایل افراد برای سپری‌کردن اوقات خود در محوطه ویلا درون آلاچیق، وجود گل‌ها و گیاهان خوش عطر و رنگارنگی ست که دورتادور آلاچیق را فرا گرفته. بهترین انتخاب برای زیباسازی آلاچیق استفاده از گل‌های رونده و پیچک هایی که بر تنه چوبی آلاچیق حرکت کند. شما می‌توانید تعدادی گلدان‌های گل را در حوالی آلاچیق قرار دهید و شاخه‌های این گیاهان را از بدنه آلایچیق آویزان کنید. فراموش نکنید که زیباسازی فضای آلاچیق باعث افزایش میل و رغبت شما برای قرارگرفتن در این فضا خواهد شد.

تعبیه لامپ های آویز فانتزی و فانوس در آلاچیق

اگر می‌خواهید یک آلاچیق تمام‌عیار داشته‌باشید که در شب‌های دل‌انگیز و مطبوع بهاری در آن بنشینید و یا گرد آتشی کوچک در شب‌های پاییزی در آن جمع شوید باید تعدای فانوس‌های نورانی و لامپ های فانتزی آویز در آلاچیق نصب کنید. با این کار باعث نورانی شدن آلاچیق و ایجاد فضایی روشن در شب‌ها خواهید شد. شما می‌توانید تعدادی چراغ‌های ایستاده پایه دار در اطراف آلاچیق تعبیه کنید و یا فضای داخلی آلاچیق را با استفاده از فانوس‌های تزئینی و لامپ های آویز مزین کنید و روشن نمایید.

برای خرید ویلا در متل قو با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ساخت آلاچیق فلزی در ویلای شمال

یکی از نمونه آلاچیق‌هایی که در ویلاهای شمال ساخته می‌شود آلاچیق فلزی است اما این آلاچیق طرفداران زیادی ندارد چرا که احتمال زنگ زدگی فلز در ویلاهای شمالی بسیار زیاد است. با این حال می‌توانید از متریال‌های مقاوم در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی برای ساخت آلاچیق در ویلای شمال خود استفاده کنید.

خرید آلاچیق پیش‌ساخته برای ویلای شمال

اگر می‌خواهید خود را متوجه کمترین زحمت سازید و روندی طولانی و وقت‌گیر را بابت ساخت آلاچیق در ویلای شمال صرف نکنید می‌توانید از آلاچیق‌های پیش‌ساخته استفاده کنید. این آلاچیق‌ها قابلیت جابه‌جایی دارند و در اغلب شهرهای معروف شمالی به فروش می‌رسند.

برای اجاره ویلا در محمود آباد با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

طراحی آلاچیق در ویلای شمال از جمله‌ ایده‌هایی است که می‌تواند ویلای شما را بسیار شیک و جذاب نماید. آلاچیق یکی از پناهگاه‌های اصلی افراد در روزهای دل‌انگیز پاییزی و عصر های مطبوع بهاری است. تماشای طبیعت زیبای ویلا از حصار آلاچیق و نشستن به صرف یک فنجان قهوه و گپ و گفتی دوستانه می‌تواند همان دلیلی باشد که شما را برای ساخت آلاچیق مجاب خواهد کرد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×