گیلان ، زیبا کنار
0133416

ابزارهای آنلاین چگونه شما را در جستجوی املاک کمک می کنند؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-25
ابزارهای آنلاین

گذشت آن دوران که برای خرید ملک و ویلا راهی طولانی را طی می کردند تا به مقصد برسند و بعد یکی یکی ویلاهای شهر های اطراف را بررسی کنند بلکه یک مورد را پسند نمایند. امروزه روز افراد برای زمان خود ارزش قائل هستند و به دنبال راه هایی می باشند که با بیشترین بهره وری و در کمترین زمان آن ها را به اهداف شان برساند. در مورد خرید ویلا نیز داستان به همین شکل است. دیگر نیازی به طی کردن راه های طولانی و دردسرهای فراوان برای گشتن در بین مشاورین املاک وجود ندارد و با کمک ابزارهای آنلاین جستجو املاک می توانید هر چیزی که مد نظر شما است را برسی کنید.

هر مجموعه ای  ابزارهای آنلاین جستجو املاک در اختیار مشتریانش قرار داده است تا بتوانند بدون نگرانی از بابت رفت آمد های طولانی و صرف انرژی از طریق اینترنت و ابزارهای آنلاین ویلاهای مورد نظرشان را بررسی کنند.

البته این نکته را فراموش نکنید که هر روشی در کنار خوبی هایی که دارد می تواند معایبی را نیز داشته باشد بنابراین دقت داشته باشید که ابزارهای آنلاین نیز کم و کاستی هایی دارند. در ادامه با ما همراه شوید تا بگوییم که ابزارهای آنلاین چگونه می توانند شما را در جستجو و خرید املاک یاری می کنند.

دنبال سایت های معتبر فروش املاک باشید

نوشتن یک واژه ی کوتاه و زدن دکمه ی جستجو کافی ست تا خیل عظیمی از نتایج جستجو برای خرید ویلا و املاک در مقابل چشمان شما نقش ببندد. آیا در بین این همه نتایج جستجو می توان به همه ی وبسایت های فروش املاک و همه ی تبلیغات اعتماد کرد؟ قطعا خیر.

نمی توان به همه ی نتایج نمایش داده شده اعتماد کرد بنابراین باید تعدادی از وبسایت های معروف و معتبر فروش املاک را بشناسید و به آن ها مراجعه کنید.

وارد شدن به وبسایت هایی که نام و نشان درستی ندارند می تواند شما را به بیراهه ها بکشاند؛ مشاهده تبلیغات برای فروش ویلاهایی که اصلا وجود خارجی ندارند و یا حتی ذره ای با عکس هایی که در وبسایت ها ثبت شده شباهتی ندارند. بنابراین شش دانگ حواس تان را جمع کنید که وبسایتی که به آن مراجعه کرده اید معتبر باشد. اما معتبر بودن یک وبسایت فروش املاک را چگونه می توان فهمید؟

معتبر بودن یک وبسایت فروش املاک را از کجا می توان فهمید؟

پیش از هر چیز به نماد اعتماد الکترونیک در وبسایت مربوطه دقت داشته باشید. وبسایت هایی که فاقد نماد اعتماد الکترونیک هستند هیچ گونه اعتباری ندارند. شما بایستی نام مجموعه مورد نظر را در مراجع ذی صلاح به صورت اینترنتی جستجو کنید و اطمینان حاصل نمایید که کمپانی مربوطه ثبت قانونی شده است. بنابراین می توانید به آن اعتماد کنید و شروع به جستجوی ویلا در آن نمایید.برای مثال خرید اپارتمان رشت

می توان با توجه به ویژگی های دلخواه به دنبال یک ملک خاص بود

نکته ی خوب و موثری که در جستجوی ملک به صورت آنلاین وجود دارد این است که ابزارهای آنلاین به شما امکان فیلتر کردن برخی از ویژگی ها را می دهند. دوبلکس بودن یا فلت بودن ویلا، متراژ ویلا، تعداد اتاق های خواب، دارا بودن استخر، سرویس های بهداشتی، شهر مورد نظر و سایر امکانات ویلا توسط شما قابل فیلتر کردن هستند بنابراین می توانید با توجه به امکانات و ویژگی هایی که مد نظر دارید اقدام به جستجوی ملک نمایید. در حالی که در جستجوی عادی ممکن است وقت زیادی از شما بابت بررسی انواع مختلف ملک ها با امکانات گوناگون در مناطق مختلف گرفته شود. شما به صورت اینترنتی و از طریق ابزارهای آنلاین می توانید تنها با فشردن یک دکمه تعداد زیادی از ویژگی های مهم یک ملک را فیلتر کنید و به آنچه که می خواهید سریع تر دسترسی پیدا کنید.

ابزارهای آنلاین به شما کمک می کنند با توجه به بودجه تان به دنبال ملکی مناسب باشید

ممکن است شما نیز  با این چالش روبرو شده باشید که با مشاهده ی یک ملک آن را پسند کرده باشید اما در نهایت با شنیدن قیمت اش از خرید آن منصرف شده باشید. این موضوع متاسفانه می تواند تاثیر مخربی بر شما داشته باشد. گاهی اوقات با مراجعه به یک مشاور املاک و بررسی ویلاهای اطراف گزینه هایی پیش روی مان قرار می گیرد که ممکن است ما را به هوس بیندازد اما با شنیدن قیمت اش پا پس بکشیم.

اما زمان جستجوی ویلا یا ملک به صورت اینترنتی می توانید گزینه ای را برای فیلتر و تعیین بازه ی قیمتی ویلا تعیین کنید تا نتایج نمایش داده شده از حیث قیمتی در بازه ی تعیین شده ی شما قرار داشته باشند. بنابراین تمام گزینه هایی که پیش رو دارید قابل بررسی هستند و می توانید آن ها را از لحاظ امکانات، منطقه و ویژگی ها بدون داشتن هیچ گونه دغدغه از بابت قیمت بررسی کنید چرا که می دانید ویلای نمایش داده شده در بازه ی قیمتی شما قرار دارد.

آیا ابزارهای آنلاین می توانند برای خرید یک ملک کافی باشند؟

پاسخ این سوال قطعا خیر است. ابزارهای آنلاین جستجو املاکن به شما کمک می کنند تا قیمت ها دست تان بیاید و آگاه شوید که ویلاها و املاک در مناطق مختلف چه امکانات و ویژگی هایی دارند و شرایط خرید چگونه است. کاری که شما در نهایت باید انجام دهید دریافت مشاوره از یک کارشناس حرفه ای در حوزه ی خرید و فروش املاک است. هیچ گاه بدون دریافت مشاوره و گفتگو با افراد متخصص و حرفه ای اقدام به خرید ملک ننمایید چرا که احتمال شکست خوردن شما در این صورت بالا خواهد بود.

کارشناسان حرفه ای میتوانند پیچ و خم های این مسیر پر چالش را برای شما آسان نمایند و موانع را یکی یکی از سر راه شما بردارند. گاهی اوقات نکات ریز و ظریفی وجود دارد که جز کارشناسان متبحر در حوزه ی خرید و فروش ویلا و املاک بدان ها آگاهی ندارند.  بنابراین حتما یک مشاور حرفه ای در کنار خود داشته باشید. ترکیبی از ابزارهای آنلاین و یک مشاور کاربلد در حیطه ی خرید ملک می تواند بهترین تجویز برای شمایی باشد که قصد خرید ویلا یا ملک را دارید.

ابزارهای آنلاین و بازار فیزیکی فروش ملک مکمل یکدیگرند نه جایگزین

دقت داشته باشید که مزایا و معایب خرید و فروش ملک به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین شما را گیج نکند. شما قرار نیست بین این دو یکی را انتخاب کنید بلکه قرار است به طور مسالمت آمیز و در حد اعتدال از هر دوی این ها بهره مند شوید. هر کدام دارای مزایایی هستند که معایب دیگری را پوشش می دهد. مهم این است که بتوانید درست و به موقع از آن ها استفاده کنید.

مثال

به عنوان مثال اگر قصد خرید ملک را دارید بهتر است پیش از ورود به بازار فیزیکی فروش ملک، از ابزارهای آنلاین استفاده کنید وبا جستجویی کامل در این فضا اطلاعات مفیدی به دست آورید. از موقعیت ویلاها، قیمت ویلاها و شرایط خرید مطلع شوید تا در زمان خرید حضوری اطلاعات کافی داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام به خرید ویلا یا ملک نمایید. ابزارهای آنلاین به شما در راستای آگاهی بیشتر کمک می کنند و قرار نیست تمام مسیر را توسط آن ها بپیمایید و تا دم خرید ملک پیش بروید.

به عنوان مثال ممکن است تصاویری از ویلا در وبسایت های آنلاین مشاهده کنید که صرفا یک عکس نمایشی باشد و هیچ ارتباطی به ویلای مورد نظر نداشته باشد. و یا ممکن است عکس هایی از ویلا در ابزارهای آنلاین قرار داده شده باشد که تنها زوایای خوب ویلا را نشان دهد و باعث شود تصور کنید تمام چشم اندازهای ویلا همین میزان جذاب و دیدنی است. شما متوجه خرابی های ویلا در ابزارهای آنلاین نمی شوید همینطور میزان امنیت منطقه و دسترسی آن به امکانات شهری را نمی توانید بسنجید، تا زمانی که ویلا را از نزدیک ندیده باشید.

ترکیب کردن ابزارهای آنلاین با بازار فیزیکی فروش ملک

از طرفی گشت و گذار در بازار فروش فیزیکی می تواند طاقت فرسا و خسته کننده باشد و شما را به سمت گزینه هایی پیش ببرد که اصلا باب میل شما نیست بنابراین زمان و انرژی زیادی از شما گرفته می شود.

پس بهترین کار ترکیب کردن ابزارهای آنلاین با بازار فیزیکی فروش ملک است. شما با جستجو در بین ویلاها در ابزارهای آنلاین اطلاعات کاملی از باب امکانات و قیمت آن ها به دست می آورید و در جستجوهایی که قرار است در دنیای واقعی صورت دهید به دنبال بررسی همان ویلا ها از نزدیک خواهید رفت. همچنین اطلاعات کاملی از قیمت و شرایط خرید خواهید داشت.

نتیجه گیری

داشتن یک مشاور حرفه ای در حوزه ی خرید ملک می تواند معامله ی شما را به یک معامله ی پر سود تبدیل کند. به ویژه اگر سر رشته ی زیادی در این حوزه ندارید و نمی دانید که هنگام خرید ملک باید چه موضوعاتی را پر رنگ تر از سایر موضوعات مورد بررسی قرار دهید. بنابراین برای خرید ملک حتما از یک کارشناس فروش ملک کمک بگیرید. کارشناسان حرفه ای را نیز می توانید به صورت آنلاین و از طریق وبسایت های معتبر پیدا کنید. مجموعه شهرک سازان آرش با در اختیار داشتن یک تیم حرفه ای از متخصصین فروش ویلا می تواند شما را در راستای خرید ملک در شمال یاری نماید. فراموش نکنید که مسیر خرید ملک مسیری نیست که تمام آن را توسط ابزارهای آنلاین طی کنید. بازدید از ملک و مراحل قانونی خرید ملک باید به شکل حضوری طی شود.

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×