گیلان، زیباکنار
0133416

نگهداری از استخر باغ‌ویلا در زمستان

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
استخر‌ باغ‌ویلا در زمستان

 استخر ویلا مکانی برای لذت‌بردن از اوقاتی شیرین در هوای مطبوع و دل‌انگیز بهار و گرمای روح افزای تابستان است. بعید است کسی پیدا شود که از آب تنی در استخری تمیز با آب درخشان و زلال روی گردان باشد. اما لذت‌بردن در استخری تمیز و پاک در فصل تابستان و بهار منوط به این است که در فصل زمستان مراقبت درستی را از استخر ویلای خود به عمل آورده باشید و نکات نگهداری از استخر‌ باغ‌ویلا در زمستان دانسته باشید.

استخر هم مانند سایر بخش‌های ویلا نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. رها کردن استخر به حال خود در فصل‌های سرد سال به‌هیچ‌وجه کار درستی نیست بنابراین باید دقت داشته‌باشید که نظافت استخر را تا حد ممکن رعایت کنید و شرایطی ایجاد کنید تا هیچ‌گونه مشکل و خللی متوجه استخر ویلای شما نشود. در ادامه قصد داریم تعدادی از مهمترین نکات نگهداری استخر باغ ویلا را در فصل زمستان مطرح کنیم بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استخر خود را مجهز به تجهیزات و امکانات لازم برای روبه‌رو شدن با روزهای سرد نمایید

پیش از اینکه روزهای سرد پاییز و زمستان فرار برسد و استخر شما را طعمه باد و طوفان های زمستانی کند باید به فکر خرید امکانات و تجهیزات کافی برای مراقبت از استخر باغ ویلا باشید. تجهیزاتی مانند روکش مقاوم برای پوشاندن استخر خالی،  پوشش‌های عایق لوله‌های آب، محافظ عایق برای پمپ آب استخر و مواد محافظ برای جلوگیری از یخ زدگی مکنده ها و ایجاد تعادل شیمیایی در آب استخر. بهتر است این تجهیزات را از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید تا از سالم‌بودن آن‌ها خاطری آسوده داشته‌باشید.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آب استخر را خالی کنید

یکی از مشکلات عدیده در فصل زمستان که برای استخر باغ ویلا رخ می‌دهد یخ زدگی آب استخر است. این موضوع باعث می‌شود تا شما هم نتوانید از آب استخر استفاده درستی داشته‌باشید. دمای هوا در فصل زمستان بسیار پایین است و نمی‌توان در آب استخر شنا کرد بنابراین لزومی هم ندارد که استخر را پر از آب نگه دارید.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

برگ‌های خشک را از سبد های استخر و از کف آن خالی کنید

فصل زمستان فصل بارش باران‌های پیاپی و برف‌های سنگین است. فصلی که برگ‌های درختان تقریباً به‌طور کامل ریزی خواهند داشت و برگی بر تنه برهنه آن‌ها باقی نخواهد ماند. بنابراین بعید نیست که با وزش بادهای تند و ریزش برگ‌های خشک درختان این برگ ها به‌سمت استخر باغ ویلا هدایت شوند. محیط باغ ویلا پر از دار و درخت است بنابراین مطمئناً حجم این برگ ها نیز زیاد است. جمع شدن برگ ها در کف استخر و در سبدهای آن می‌تواند مسیر آب را مسدود کند و باعث ایجاد گرفتگی در استخر شود.

شما باید دائما سبدهای استخر را از این برگ‌های خشک خالی کنید تا مسیر آب مسدود نشود. به‌ویژه اگر می‌خواهید از استخر استفاده خاصی داشته‌باشید. چنانچه برگ‌های خشک را از استخر خالی نکنید ممکن است پمپ استخر دچار خرابی شود. فرقی ندارد که تمیز کننده های استخر شما اتوماتیک است یا دستی. به هر حال کیسه ها باید خالی شوند. بنابراین تمیز کردن استخر از برگ‌های خشک را پشت گوش نیندازید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

قرار دادن پوشش دائمی روی استخر پر از آب ممنوع

اگر می‌خواهید روی استخر خود پوشش قرار دهید تا راه ورود برگ‌های خزان زده و خشک به درون آن را ببنیدید باید حتماً آب استخر را خالی کنید اما اگر استخر شما پر از آب است به‌هیچ‌عنوان پوشش دائمی روی آن قرار ندهید چرا که آب استخر باید حتماً با هوای آزاد در تماس باشد تا از بوی بد کلر در امان بماند. با قرار دادن پوشش روی آب شما مسیر ارتباط آب استخر با اکسیژن هوا را مسدود می‌کنید و رفته رفته اکسیژن آب به اتمام می‌رسد.

همین موضوع باعث می‌شد تا در نهایت آب به بوی بدی دچار شود. اگر می‌خواهید با وجود آبی که درون استخر قرار دارد روی استخر را در روزهای بارانی و طوفانی بپوشانید این کار را تنها دو بار در هفته انجام دهید و باقی روزها روی آب را باز بگذارید تا راه ارتباط با اکسیژن بسته نشود. در غیر این‌صورت دائما نیاز به تعویض آب استخر خواهید داشت.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

عایق‌بندی کردن پمپ آب استخر در باغ ویلا

اگر شرایط اقلیمی در مکان باغ ویلای شما بسیار سرد و خشک است باید حتماً آب استخر را خالی کنید و پوششی مقاوم روی آن قرار دهید. با این کار شما از ترک‌خوردن و شکستگی دیواره های استخر و همچنین آسیب رسیدن به پمپ آب جلوگیری خواهید کرد. دقت داشته‌باشید که در این شرایط باید پمپ آب را عایق‌بندی کنید تا از شدت سرما دچار آسیب نشود. پمپ آب به‌هیچ‌وجه نباید خیس و مرطوب باشد و باید دائما خشک شود. دقت داشته‌باشید که در انتخاب پوشش برای استخر از یک پوشش مقاوم استفاده کنید چرا که پوشش‌های نازک ممکن است نتوانند به‌خوبی از استخر شما حفاظت کنند.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ترکیبات شیمیایی آب استخر را متعادل کنید

بسیار مهم است که در فصل زمستان به متعادل سازی ترکیبات شیمیایی آب استخر اهمیت دهید و این مقدار را متعادل سازید. مواردی از جمله مقداری پی اچ آب، مقدار کلر و سایر عناصر شیمیایی آب استخر باید در حالت تنظیم‌شدهای قرار گیرند. بنابراین آب استخر تا فرا رسیدن فصل بهار سلامت خود را حفظ خواهد کرد و با آمد بهار نیاز به صرف هزینه‌های گزاف و بیهوده برای متعادل سازی آب استخر در باغ ویلا نخواهید داشت.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سطح آب درون استخر را تنظیم کنید

هرچند که عده زیادی آب استخر را در فصل زمستان تخلیه می‌کنند اما خالی کردن کامل آب استخر چندان راه حل کارگشایی در فصل زمستان نخواهد بود. چرا که با خالی کردن کامل آب استخر این آب را سطح زیرین استخر هدایت می‌شود و بسیار محتمل است که این آب در زمستان در این بخش منجمد شود. آب منجمد شده که اکنون دیگر به یخ تبدیل شده موجب می‌شود تا خاک زیرین این لایه نیز منبسط شود و این انبساط در سر تا سر استخر گسترده شود و به دیواره ها و کف استخر فشار وارد کند بنابراین به‌هیچ‌عنوان بعید نیست که کاشی‌های دیواره استخر و کف آن دچار ترک خوردگی و شکستگی شوند.

بنابراین به‌جای اینکه آب استخر را به‌طور کامل خالی کنید سعی کنید سطح آن را متعادل سازید. چرا که وجود آب کافی در استخر در فصل‌های پاییز و زمستان موجب می‌شود تا کاشی‌های دیواره های استخر و کف استخر از طوفان و باد در امان بمانند. اما این نکته را نیز فراموش نکنید که آب جمع شده در استخر در اثر بارش برف و باران باید سریعاً از استخر خالی شود.

نظافت استخر در فصل زمستان ضروری است

زمستان فصلی ست که استخر باغ ویلا در این فصل بیش از سایر فصل‌ها نیاز به مراقبت و نظافت دارد بنابراین نباید از نظافت آن غافل شوید. به‌ویژه‌اینکه برگ‌های خشک زمستانی کرد و خاک زیادی را همراه خود می‌آورند و در آب برف و باران نیز گل و لای زیادی وجود دارد. انباشه شدن این گرد و خاک ها و تبدیل آن‌ها به گل می‌تواند مسیر آب استخر را مسدود کند و از طرفی محیط استخر را به محیطی آلوده تبدیل کند. شما قرار است در فصل بهار و تابستان در آب اسن استخر شنا کنید بنابراین باید از نظافت و سلامت آن اطمینان کامل داشته‌باشید. شما می‌تواند با یک جارو یا طی دیواره ها و کف استخر را تمیز کاری کنید و آن را از گل و لای پاکیزه نمایید.

یکی از دلایل اصلی ایجاد جلبک و خزه بر دیواره های استخر همین موضوع است. عدم نظافت استخر و تمیز نمودن آب‌های آن می‌تواند بستری مناسب برای رشد جلبک در استخر را فراهم نماید. از طرفی این موضوع در ارتباط مستقیم با زیبایی استخر شما است.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تجهیزات استخر را به‌طور کامل خاموش کنید

دقت داشته‌باشید که تمامی تجهیزات برقی استخر باید در فصل زمستان خاموش باشند. پمپ تصفیه، دستگاه‌های گند زدایی و دستگاه کلر زن باید به‌طور کامل خاموش شوند. روشن ماندن این تجهیزات موجب می‌شود تا کارایی آن‌ها دچار اختلال شود و یا به‌دلیل عدم توجه کافی شما به عملکرد آن‌ها اتفاقات ناگواری رقم بخورد.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

فصل زمستان فصلی ست که باید خود را از سرمای آن در امان نگاه دارید. این موضوع را باید به تمامی تجهیزات و امکانات باغ ویلا از جمله استخر نیز تعمیم دهید. به‌ویژه‌اینکه شما احتمالاً در زمستان در باغ ویلای خود حضور کمتری خواهید داشت بنابراین باید حواس‌تان به‌طور کامل به استخر باغ ویلا باشد تا دچار گرفتگی، پوسیدگی، ترک خوردگی و آلودگی نشود. بنابراین باید تمامی نکات مربوط به نگهداری از استخر باغ ویلا را در این فصل رعایت کنید.

دقت داشته‌باشید که نظافت نگهداری از استخر باغ ویلا در زمستان از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که رفته رفته با گرم شدن هوا شما آغاز به استفاده دوباره از استخر باغ ویلا خواهید نمود و در صورت عدم توجه به نظافت استخر ممکن است مواردی از جمله خزه و جلبک بر سطح استخر پدیدار شوند و سلامتی شما را در معرض خطر قرار دهند بنابراین نگهداری از استخر باغ ویلا در فصل زمستان بسیار تا بسیار حائز اهمیت است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×