گیلان، زیباکنار
0133416

چشم‌نوازهای دیدنی و فراموش‌نشدنی باداب‌سورت مازندران

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
باداب‌سورت مازندران

باداب‌سورت مازندران چشمه‌سار دیدنی و منحصربه‌فرد در این استان است. مطمئناً با شنیدن نام چشمه‌سار به یاد رودهای خروشان و زلالی می‌افتید که در مسیر خود تخته‌سنگ‌هایی را جای داده‌اند و آب زلال و شیرین در آن‌ها جریان دارد. اما باداب‌سورت چشمه‌ای کاملاً متفاوت است که ساختار آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این چشمه‌ به‌صورت پلکانی است که هرکدام از پلکان‌های آن دارای آبی با طعم و رنگ متفاوت است.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.
باداب سورت چیست ؟

باداب‌سورت در کجا واقع‌شده است؟

مطمئناً اگر عکس این چشمه سار را برای اولین بار مشاهده کنید تصور می‌کنید که این چشمه سار در کشور یونان یا مصر واقع‌شده است اما باید گفت که این چشمه زیبا و شگفت‌انگیز در روستای اروست در چهاردانگه ساری قرار دارد.

این چشمه دارای آب شور است و به‌‌عنوان یکی از آثار ملی مهم ایران به‌ ثبت رسیده است. موقعیت جغرافیایی دقیق این چشمه را اگر بخواهید باید گفت که در جنوب شرق ساری واقع‌شده و ارتفاعی برابر با 1841 متر از سطح دریا دارد.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چشم‌انداز زیبا در اطراف باداب‌سورت مازندران

با دیدن باداب‌سورت مازندران از نزدیک محو زیبایی‌های بی‌نظیر آن خواهید شد اما بعد از اینکه از بهت زیبایی‌های این چشمه سار در آمدید آن زمان است که نوبت به برانداز کردن چشم‌اندازهای شگرف اطراف خواهد رسید. چشم‌اندازهایی که شما را در دنیایی خیالی غرق خواهد کرد. درختچه‌های جنگلی با میوه‌های وحشی، جنگل‌های سوزنی برگ و بوته هایی که در دره‌های جنوب این چشمه سار جای خوش کرده‌اند.

از جذابیت‌های مهم باداب سورت این است که پلکان های آن دارای رنگ‌های متفاوتی از خانواده زرد و قرمز و نارنجی است بنابراین با یک نگاه کلی به این چشمه سار جشنی از رنگ‌های گرم و عمیق را نظاره خواهید کرد.

باداب سورت چیست ؟

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چشمه‌های باداب‌سورت مازندران

چشمه‌سار باداب‌سورت مازندران دارای سه چشمه مجزا است که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. از طعم و بو تا رنگ و خواص معدنی این چشمه‌ها با هم متفاوت است. در ادامه در مورد این چشمه ها توضیح خواهیم داد.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.
باداب سورت چیست ؟

برمودای اروست در باداب‌سورت

همانطور که گفتیم باداب‌سورت مازندران دارای سه چشمه است که یکی از آن‌ها آبی به‌ شدت شور دارد. در کنار این چشمه شور یک دریاچه کوچک شکل گرفته است که دارای خاصیت درمانی است. بنابراین در تابستان می‌توان از آب آن برای آب‌تنی و شنا و بهره‌بردن از خواص درمانی استفاده کرد.

آنچه که نام برمودای اروست را به‌خود اختصاص داده حفرهای است که در کف این دریاچه وجود دارد و آن را به دریاچهای اسرار آمیز تبدیل کرده. نکته جالب این دریاچه این است که به‌علت دارا بودن آب شور هرگز شاهد یخ زدگی آن در فصل زمستان نخواهید بود.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

حوضچه های مسیر باداب سورت

جذاب‌ترین بخش از باداب سورت حوضچه‌های کوچک و بزرگی است که در مسیر این چشمه‌سار رویت خواهید کرد. حوضچه‌هایی به رنگ‌های طلایی، زرد و اخرایی که انعکاس تصویر بی‌نقص آسمان آبی در آن‌ها و تلالو نور خورشید جذابیت آن‌ها را دوچندان کرده. این حوضچه‌ها در اثر جریان آب از بالای کوه به‌سمت پایین شکل گرفته‌اند و طبیعتی اسرار‌آمیز و خیالی را به نمایش در آورده‌اند.

برخی از این حوضچه‌ها دارای عمق نسبتاً مناسبی هستند و گردشگران از این مزیت بهره برده و وارد آن‌ها می‌شوند تا دلی به آب‌های رنگین باداب سورت بزنند و از خواص معدنی و درمانی آن نیز بهره ببرند.

پوشش گیاهی اطراف باداب سورت

پوشش گیاهی که اطراف باداب صورت مشاهده می‌کنید با پوشش گیاهی سایر مناطق شمالی متفاوت است و این خود نکته‌ای است که این دریاچه را منحصربه‌فرد کرده است. این پوشش گیاهی به‌ صورت درخت‌های کاج و جنگل‌های سوزنی برگ هستند که خود باعث خاص‌شدن هرچه بیشتر این چشمه‌سار شده است.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.
باداب سورت چیست ؟

بهترین فصل برای بازدید از باداب سورت

از آنجایی که آب‌های باداب سورت آب شور است هیچ‌گاه دچار یخ زدگی نخواهد شد. بنابراین فرقی ندارد که در تابستان سفر می‌کنید یا در زمستان اما اگر از ما بپرسید، ما فصل‌های تابستان و بهار را به شما پیشنهاد می‌کنیم به‌ویژه اوایل بهار. باداب سورت چشم‌اندازهای بی‌نظیری دارد و این چشم‌انداز ها در ساعات طول و غروب خورشید به اوج زیبایی خود می‌رسند.

انعکاس نور درخشان و تابناک خورشید بر پهنه باداب سورت رقص نورها را در میانهای این چشمه سار به راه می‌اندازد. تصویری که هرگز از لوح خاطر شما پاک نخواهد شد و برای همیشه در ذهن تان به‌ثبت خواهد رسید. اگر می‌خواهید تنفس هوای مطبوع در کنار دیدن چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز را تجربه کنید ما فصل بهار را برای سفر به باداب سورت به شما پیشنهاد می‌کنیم و توصیه می‌کنیم لااقل یک‌بار منظره شگفت‌انگیز این چشمه سار را در تلالو نور خورشید مشاهده کنید.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.
باداب سورت چیست ؟

تجربه حس رهایی در باداب سورت

باداب سورت 1840 متر از سطح دریا فاصله دارد. زمانی که پای تان به این وسعت بی‌کران می‌رسد و سرزمین‌های تحت محاصره این چشمه سار را رویت می‌کنید به عظمت و وسعت این چشمه سار پی خواهید برد و حسی از رهایی و پرواز سراسر وجود شما را فرا خواهد گرفت. سرزمینی که سر تا سر آن چشمه‌هایی به رنگ طلا خودنمایی می‌کنند و زیر تابش بی امان خورشید می درخشند. به‌راستی که وسعت و عظمت این چشمه سار را باید از نزدیک دید تا شوق رویای پرواز را تجربه کرد.

اکسیر حیات در باداب سورت

این نام زیبا و خیال‌انگیز به دو چشمه دیگری بر می‌گردد که در باداب سورت جریان دارند و کوچکتر از چشمه اول هستند. آب این چشمه ها کمی طعم ترش دارد و رنگ آن نیز نارنجی است.

علت این موضوع وجود مواد معدنی و عناصری است که در آب به‌ صورت محلول وجود دارد و در نهایت زیبایی آن را رقم زده. اگر به‌ خوبی اطراف این چشمه‌ها را نگاه کنید خواهید دید که اکسیدآهن در این حاشیه رسوب کرده است. دلیل رنگ نارنجی این چشمه‌ها نیز وجود اکسید آن در این آب است.

باداب سورت به چه معناست؟

باداب واژهای ست که ریشه آن را باید در فرهنگ مازندران جستجو کرد. این کلمه به معنای آبی است که خاصیت شفادهندگی دارد. باداب یعنی آب شفا بخش. دقیقاً همان ویژگی خاص و منحصربه‌فردی که باداب سورت دارد.

چگونه راهی باداب سورت شویم؟

بدیهی و روشن است که برای رسیدن به باداب سورت باید راهی استان بی‌همتای مازندران شوید. به شهر ساری رهسپار شوید و سراغ از بخش چهاردانگه بگیرید. چهاردانگه در جنوب ساری قرار دارد .بنابراین می‌توانید از سمنان نیز به‌ سمت آن رهسپار شوید. بی‌راه نیست که اقلیم باداب سورت به اقلیم مناطق کویری می‌ماند. این منطقه در هم‌جواری سمنان قرار دارد و هم‌نشینی جذابی از طبیعت کویری و کوهستانی شمال به نمایش در آورده.

بعد از ورود به چهاردانگه به‌سمت روستای پشت کوه بروید و از آنجا مسیرتان را به‌سمت روستای اروست کج کنید. ممکن است پیدا کردن مسیر کمی برایتان دشوار باشد بنابراین از یک مپ کمک بگیرید.

باداب سورت چیست ؟

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.
باداب سورت چیست ؟

از طبیعت بکر و شگفت‌انگیز باداب‌سورت مازندران مانند چشمان‌تان محافظت کنید

از بین رفتن آثار طبیعی شوخی نیست بلکه حقیقتی تلخ است که هر روز شاهد آن هستیم. این ما هستیم که می‌توانیم با دقت عمل و هوشمندی این طبیعت زیبا را حفظ کنیم. در اطراف باداب‌سورت مازندران حفاظ‌ها و سنگ‌چین‌هایی قرار دارد که در چند سال اخیر به این منطقه اضافه کرده‌اند تا از ورود بی‌رویه افراد به حوضچه‌ها جلوگیری شود. هرچند که ورود به‌چشمه‌ها و حوضچه‌های باداب سورت لذت‌بخش است اما اگر افراد زیادی قصد ورود به این حوضچه‌ها را نمایند تا چند سال دیگر خبری از چشمه‌های طلایی رنگ در این منطقه نخواهد بود.

چنانچه به باداب سورت سفر کردید حواس‌تان باشد تا از این منطقه به‌ شکل درستی حفاظت کنید و اجازه ورود کوچک‌ترین آسیبی را به این منطقه ندهید. فراموش نکنید که اینگونه مناطق جزو آثار طبیعی و میراث فرهنگی ایران هستند و باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

گاهی اوقات با دیدن عکس چشمه سارهایی که در کشورهای مکزیک، ایتالیا و آمریکا وجود دارد هوس رفتن به چنین مکان‌هایی به سرمان می‌زند. چشمه سارهایی پلکانی با ظاهری عجیب و شگفت‌انگیز که دارای خواص منحصربه‌فردی هستند.

اما باید گفت که زیباترین نمونه‌این چشمه سارها در ایران وجود دارد و نام آن باداب سورت است. بباداب‌سورت در استان مازندران و شهر ساری واقع‌شده. این چشمه سار دارای ظاهری شگفت‌انگیز است و مانند آن در کشورهایی مانند ترکیه، چین، ایتالیا و آمریکا وجود دارد. ایران ما پر از شگفتی های زیباست که باید برای پیدا کردن و دیدن آن‌ها اهل مکاشفه باشید.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×