گیلان، زیباکنار
0133416

تولد دوباره در آبگرم کوته‌کومه

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1398-08-20

صحبت از چشمه آبگرم که می‌شود اولین اسمی که به‌ذهنمان خطور می‌کند آبگرم سرعین است. فارغ از این که میهن به این پهناوری حتماً چشمه‌های آبگرم دیگری نیز دارد که از سفر به آن‌ها لذت ببرید. یکی از این چشمه‌های آبگرم، چشمه آبگرم کوته‌کومه در آستارا است.

برای توصیف زیبایی‌های چشمه آبگرم کوته‌کومه اول باید کمی در مورد آستارا صحبت کنیم. اگر در روی نقشه بین رشته‌کوه‌های تالش، دریای خزر و شمال گیلان را نگاه کنید. اسم آستارا به‌چشمتان می‌خورد. جالب است بدانید که این شهر در زمان گذشته و در تقسیمات کشوری یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شده است.

آستارا همچنین آخرین نقطه مرزی استان گیلان با جمهوری آذربایجان است. از میان تمام جاذبه‌های شهر آستارا به‌چشمه و روستای کوته‌کومه بروید تا بار دیگر معنای سلامتی را حس کنید. پا گذاشتن در این آب شفا بخش حس بی‌نظیر سلامتی را به شما یاد آوری می‌کند؛ و جانی تازه به شما می‌دهد.

وقتی در آب این چشمه شنا می‌کنید احساس می‌کنید که دوباره متولد شده‌اید؛ اما این تولد دوباره تنها مربوط به جسمتان نخواهد بود. درست است که شناکردن در چشمه آبگرم کوته‌کومه می‌تواند برای سلامتی جسم و درمان انواع بیماری‌های رماتیسمی، پوستی و مفاصل مفید باشد؛ اما روح شما نیز دوباره متولد می‌شود. چرا که هنگام شنا طبیعتی زیبا شما را احاطه کرده است؛ و این احساس لذت‌بخش و شادی آفرین را مضاعف می‌کند.

 

کوته کومه

شنیدن طبیعت در کوته‌کومه
به جز دیدن طبیعت، شنیدن طبیعت نیز در این منطقه جریان دارد. آبشار لاتون که بزرگ ترین آبشار گیلان است. در نزدیکی این منطقه قرار دارد و شما به‌وضوح می‌توانید صدای ریختن آب از ارتفاع را در هر جایی که هستید بشنوید. البته تمام صدا هایی که از جریان آب می شنوید مربوط به آبشارهای منطقه نیست. در نزدیکی روستای کوته کومه و چشمه آبگرم آن یک رود خانه نیز جریان دارد؛ که بخشی از صدای جریان آب نیز مربوط به‌همان رود خانه است. این رود خانه که با چشمه آبگرم کوته کومه هم‌جوار است از طریق پلی چوبی اهالی روستا را به این چشمه متصل می‌کند. تا آن‌ها هم از این آب زلال بهره ببرند. روستای کوته کومه تنها 20 خانوار دارد و اهالی آن به زبان تالشی صحبت می‌کنند؛ و البته ترکی و فارسی را هم بلدند. این روستا در 9 کیلو متری شهری به اسم لوندویل قرار دارد. برای دیدن بخش‌های بیشتر روستا و ماندن در آن می‌توانید خانه‌های روستایی کرایه کنید؛ و برای چند روز به سبک مردمان روستا زندگی کنید. قطعاً تجربه بی‌نظیری را کسب خواهید نمود.

 

کوته کومه

صخره‌نوردی در کوته‌کومه
سایر نقاط دیدنی روستا شامل قلعه گورستان و آسیابی کهنه است؛ که نشان می‌دهد از دیر باز تمدن و زندگی در این منطقه رونق داشته است. البته برای فهمیدن این موضوع کافی است نگاهی دوباره به موقعیت آستارا بیندازیم. آستارا شهری است که از یک طرف به اردبیل، از طرف دیگر به رشت و از شمال به جمهوری آذربایجان و شهر باکو می‌رسد. پس طبیعی است که نشانه های تمدن در این منطقه را مشاهده کنیم. اگر از آمادگی بدنی خوبی برخوردار باشید می‌توانید کوه نوردی و رسیدن به آبشار ها را در کنار صخره‌هایشان نیز امتحان کنید. روستا و چشمه کوته کومه یکی از نقاطی است که با سفر در اواخر زمستان و اوایل بهار می‌توانید زنده شدن طبیعت را به‌خوبی مشاهده کنید؛ و ببینید که چطور زندگی دوباره جریان می ‌یابد. اگر هم برای استفاده از چشمه آبگرم کوته کومه دچار وسواس هستید، نگران نباشید. امکانات رفاهی از جمله دوش و سرویس بهداشتی در کنار چشمه فراهم است و شما می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید. برای رسیدن به کوته کومه کافیست مسیر آستارا را بلد باشید. در 10 کیلو متری شهر لوندویل می‌توانید به روستای کوته کومه برسید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×