گیلان ، زیبا کنار
0133416

خرید مصالح برای ساخت ویلا در رامسر

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-12-18
مصالح برای ساخت ویلا در رامسر

خرید مصالح برای ساخت ویلا در رامسر … اقبال و علاقه مردم به سفر به شمال در ایران سابقه ی طولانی دارد. به دلیل آب و هوای دل‌چسب مناطق شمالی ایران اغلب افراد ترجیح می دهند تا برای گذراندن تعطیلات به این مناطق سفر کنند.

همین امر موجب شده است تا در سال های اخیر ساخت ویلا در شمال کشور و خصوصا منطقه ی رامسر افزایش شدیدی پیدا کند. برای ساخت ویلا در رامسر و سایر نقاط شمال کشور مصالحی مورد نیاز است که در ادامه ی مقاله به این موارد اشاره خواهیم کرد.

خرید مصالح

یکی از مهم ترین بخش ها در هنگام ساخت ویلا در شمال کشور انتخاب مصالح درست برای ساخت است. مناطق شمالی کشور ایران به دلیل آب و هوای خاصی که دارند به مصالحی خاصی برای ساخت و ساز نیاز دارند.

هزینه خرید مصالح در تهران و شمال کشور با توجه به نوسانات اخیر در بازار تقریباً برابر است و اما خرید مصالح از شمال یک حسن دارند و آن این است که شما هزینه باربری و حمل و نقل کمتری پرداخت خواهید کرد و نیاز نیست دائماً بین شمال و تهران برای خرید صمالح در رفت و آمد باشید.

در گذشته که سااخت ویلا در شما کشور به شدت امروز نبود مصالح در شمال با قیمت کمتری به فروش می رسیدند اما در حال حاضر این امر اتفاق نمی افتد و عمده تفاوت بین قیمت مصالح مربوط به هزینه حمل و نقل است.

مقایسه هزینه خرید مصالح

در حال حاضر اغلب انواع مصالح چه سنتی و چه مدرن که برای ساخت ویلا در شمال کشور نیاز هستند در بازار شمال وجود دارند و نیاز نیست تا برای خرید به تهران سفر کنید مگر اینکه برای طراحی داخلی سبک خاصی مد نظر داشته باشید.

که حتما نیاز به خرید از تهران راداشته باشیدو حتی به دلیل اینکه عمده ساخت و ساز ها در شمال کشور به صورت ویلا است برخی از مصالح در شمال کشور یافت می شوند که در تهران وجود دارند، چرا که آب و هوای شرجی و باران فرواان در شمال کشور در تهران وجود ندارد.

انتخاب مصالح مناسب، بر عهده‌ی معمار و طراح ویلا است. مصالحی که برای ساخت در شمال به کار می روند به دو نکته بستگی دارند: 1- رطوبت و آب و هوای منطقه 2- نوع ساختمان ، ویلایی یا آپارتمانی

ساخت ویلای جنگلی در شمال

به طور کلی ساخت ویلا در شمال بر اساس اصول و قواعد خاصی است که برای هر نوع ویلا چه ساحلی و چه جنگلی یکسان هستند. تفاوت اصلی در ویلاهای ساحلی و جنگلی در نوع مصالح به کار رفته در ساخت است،

برای ساخت ویلاهای ساحلی باید از مصالحی استفاده شود که نسبت به آب و نم مقاوم باشند. برای ساخت ویلای ساحلی به جای گچ باید از اتو کلاو استفاده کرد چرا که گچ نیز نسبت به آب و رطوبت حساس است و پس از مدتی فرسوده می شود. همچنین نمای بیرونی ویلاهای ساحلی از مصالح کاذب و چوب هستند .

در ساخت ویلای جنگلی نیز باید اسکلت کلی ساختمان از بتن باشد اما نیاز نیست که به جای گچ از اتوکلاو استفاده شود چون میزان آب و رطوبت در بخش های جنگلی کمتر است.

خاک شمال کشور به دلیل بارش های فروانی که در این منطقه رخ می دهد نسبت به سایر مناطق کشور سست تر هستند، در هنگام گود برداری برای ایجاد اسکلت اصلی ساختمان باید به امنیت سازه توجه کرد، گود برداری باید اصولی انجام شود.

برخی از افراد برای صرفه جویی در وقت گودبرداری انجام نمی دهند که بسیار خطرناک است و خسارت جبران ناپذیری را به همراه دارد.

مصالحی که برای ساخت ویلا در شمال کشور به کار می روند به غیر از موارد ذکر شده معمولاً یکسان هستند و برای ساخت ویلا در شمال معمولاً از مصالحی چون شن، بلوک سیمانی، سیمان،سنگ، کاشی، موزاییک، لیکا، مصالح کاذب به مانند سقف های کاذب و دیواره های کاذب استفاده می شود.

بتن: مخلوطی از سیمان و آب با درصد مشخص

سیمان : باعث افزایش استحکام و چسبندگی بتون ها به هم می شود. بهترین مارک سیمان در حال حاضر برند پرتلند است. سیمان یکی از مصالح محبوب برای ساخت ویلا در شمال است. سیمان یکی از مصالحی است که به راحتی در دسترس قرار دارد، قیمت کمی دارد، نیروی کار به آن آشنا است،

سطحی صاف و یکنواخت ایجاد می کند و به سرعت ساخته می شود به همین دلیل است که اغلب معماران و سازندگان ترجیح می  دهند تا از سیمان در ساخت ویلا استفاده کنند. سیمان یکی از مصالح مهم و مناسب برای دیوار های بیرونی ویلا است،می توان به راحتی با استفاده از سیمان برای طراحی های مینیمال استفاده کرد.

در هنگام استفاده از سیمان باید توجه داشته باشید که از ارتفاع کافی از سطح زمین را در نظر بگیرید و سپس شروع به سیمان کاری کنید، چرا که رطوبت زمین باعث فرسایش و خرابی سیمان می شود.

علاوه بر این به دلیل مقاومت بیشتر سیمان نسبت به گچ در برابر آب می توان در داخل ویلا نیز از سیمان به عنوان جایگزین گچ استفاده کرد.

درست است که سیمان از همه نظر مناسب و خوب است اما باید توجه داشته باشید که سیمان هر چند سال یک‌بار باید ترمیم شود چرا که پس از مدتی دچار کثیفی و فرسودگی می شود.

چوب:

به دلیل اینکه آهن در شمال زنگ می زند برای ساخت در و نمای بیرونی ویلا ها از چوب مرغوب استفاده می شود.

سنگ:

پله ها و نمایی بیرونی ویلا ها علاوه بر چوب از سنگ نیز ساخته می شود تمامی این موارد به این دلیل است که آهن و فلزات در شما کشور زنگ می زنند و بعد از مدتی باید عوض شوند.

سنگ زیبایی و مقاومت بالایی دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. نکته مهم در ارتباط با استفاده از سنگ در نمای ساختمان این است که همه ی سنگ ها برای استفاده در نمای ساختمان مناسب نیستند.

به عنوان مثال سنگ های مرمریت از تنوع و زیبایی بالایی برخوردار هستند اما اصلاً  برای استفاده در فضای بیرونی ویلا مناسب نیستند چرا که در رطوبت و تابش نور مستقیم خورشید به سرعت تغییر رنگ می دهند و تیره می شوند بنابراین هزینه ی نگهداری از این نوع سنگ ها بالا است.

سنگ های تراورتن یکی از سنگ های  مناسب برای ساخت ویلا در شمال هستند  اما تنوع رنگی کیم دارند و برای استفاده نیاز به پرداخت بیشتری نسبت به سنگ های مرمریت دارند.

انواع سنگ

سنگ های گرانیت نیز با توجه به مقاومت بالایی که دارند ازجمله مصالح مناسب برای ساخت ویلا در شمال کشور هستند. سنگ‌های گرانیت به دلیل مقاومت بالا و قیمت مناسب نسبت به سایر سنگ ها، برای پوشش فضاهای خارجی مثل کف فضای باز انتخاب مناسبی هستند.

آجر سفالی یا بلوک های سفالی :این مدل از آجر ها وزن کمتر و قدرت چسبندگی و استحکام بالاتری دارند و برای ساخت ویلا در شمال گزینه مناسبی هستند.اغلب افراد به دلیل قیمت مناسب تر از آجر در ساخت ویلا استفاده می کنند، اما آجر به دلیل اینکه رطوبت را به خود جذب می کند جزو مصالح مناسب برای ساخت ویلا در شمال کشور نیست.

علاوه بر این به دلیل نوع خاص اقلیمی  در شمال کشور آجر در این منطقه دچار شوره زنی شدید می شود. امروزه آجرهایی تولید می شوند که سازگاری بیشتری با آب و هوای شمال دارند، می توان از این آجر ها در شمال کشور استفاده کرد.

گچ ساده و گچ ضد آب:

گچ یکی از مصالحی است که برای ساخت اغلب ساختمان ها به کار می رود و در دسترس  است  اما در برابر آب و رطوبت مقاوم نیست و دچار فرسودگی می شود. برای اینکه بتوان از گچ در شمال کشور هم استفاده کرد ، گچ را با موادی ترکیب می کنند، این مواد باعث می شوند تا مقاومت گچ در برابر رطوبت بالا برود.

مصالح مناسب برای تیغه چینی

مصالحی که برای تیغه چینی استفاده می شوند به عواملی بستگی دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

وزن :

هر چه قدر وزن مصالح به کار رفته بیشتر باشد، سازه سنگین تر می شود، به همین دلیل بهتر است که زمان انتخاب مصالح به وزن آن ها و میزان مقاومت سازه توجه کنیم. وزن مصالح نسبت به حجمی که دارند به ترتیب عبارت‌اند از بلوک سفالی، بلوک لیکا،  بلوک سیمانی و آجر.

هزینه ی تمام شده: بلوک های سیمانی قیمت بسیار کمتری دارند و در شمال کشور به راحتی در دسترس هستند.بلوک های سیمانی به دلیل قیمت کمی که دارند برای ساخت ویلا مناسب هستند علاوه بر اینکه مقاومت بیشتری دارند.

ساخت ویلا در رامسر دارای اصولی است و در صورتی که این اصول برای ساخت ویلا در رامسر رعایت نشوند ویلای ساخته شده دوما و استحکام کافی را ندارد. در این مقاله مهم ترین مواردی را که باید برای ساخت ویلا در شمال کشور مد نظر داشته باشید را بررسی کردیم این موارد از جمله مهم ترین مواردی هستند که باید برای ساخت ویلا در شمال کشور مد نظر داشته باشید.

نتیجه گیری

مصالحی که برای ساخت به کار می روندف مصالح مورد استفاده باید مقاومت بالا در برابر رطوبت داشته باشند.اگر مصالح به کار رفته در ویلاهای ساخته شده در رامسر مناسب نباشند ویلای ساخته شده دوام کافی ندارد و پس از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

اگر شما هم به دنبال ساخت ویلا در رامسر هستید باید توجه داشته باشید که ساخت ویلا در رامسر نیازمند داشتن مجوزهایی است و در صورتی که این مجوز ها دریافت نشده باشند ویلای ساخته شده قابل استفاده نخواهد بود.

در هنگام ساخت ویلا در زمین های رامسر توجه داشته باشید که زمینی که در آن ویلا می سازید اجازه ساخت و ساز داشته باشد در غیر این صورت ویلایی که ساخته اید پایان کار دریافت نخواهد کرد و خراب می شود.

اگر به دنبال خرید ویلا در مناطق رامسر هستید بهتر است برای جلوگیری از هر نوع ضرر با شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند همکاری کنید.

شرکت انبوه سازان آرش به مدیریت و سرمایه گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت و ساز شهرک های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است.

مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت و ساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×