گیلان، زیباکنار
0133416

خرید ویلا کوهستانی در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
خرید ویلا کوهستانی

ویلاهای کوهستانی دارای چشم‌اندازهای بی‌نظیری به کوه‌های پرصلابت شمالی هستند و در تمامی فصل‌های سال مکانی خوبی برای اتراق و اقامت هستند. به‌ویژه اگر اهل سفر در فصل تابستان هستید می‌توانید برای خرید ویلای کوهستانی در شمال اقدام کنید. ویلاهای کوهستانی اغلب در اطراف ییلاقات شمالی واقع‌شده‌اند که آب‌وهوای آن‌ها در تابستان نیز بسیار دلپذیر است.

اگر مشتاق هستید که اطلاعات بیشتری در مورد خرید ویلای کوهستانی در شمال داشته‌باشید با ما همراه شوید تا شوق تان تبدیل به تصمیمی جدی برای این خرید شود.

تا به حال چند بار برای شما پیش آمده است که به‌دلیل شرجی بودن هوای شمال به‌خود قول داده‌اید که دیگر هرگز پایتان را به شمال نگذارید اما دوباره دلتان حال و هوای شمال را کرده است و کوله بار سفر را به مقصد این سرزمین زیبا بسته اید؟

هوای شرجی شمال به‌واقع برای برخی از افراد بسیار آزاردهنده است و نمی‌توان آن را بیش از چند روز تحمل کرد. هرچند که شرجی بودن هوا هم برای عده زیادی از افراد نعمت است. عده زیادی عاشق هوای مرطوب شمال هستند و اصلاً به عشق همین هوا راهی شمال می‌شوند اما می‌خواهیم این را بگوییم که خرید ویلا در شمال لزوماً با چنین شرایطی همراه نیست. اگر تمایلی به آب‌وهوای شرجی ندارید و می‌خواهید در هوای پاک اما خنک و تازه شمال نفس بکشید می‌توانید اقدام به خرید ویلای کوهستانی در شمال نمایید و ویلایی با آب‌وهوای سرد و کوهستانی که خبری از رطوبت و هوای شرجی در آن نیست خریداری کنید.

 

مزایای خرید ویلای کوهستانی در شمال چیست؟

بزرگترین و اصلی‌ترین مزیت خرید ویلای کوهستانی در شمال برخورداری از آب‌وهوای بی‌نظیر کوهستان است. منظره‌ای که در پس پنجره‌های ویلا چشم انتظار شماست، منظره‌ای مه گرفته از قله‌های کوهستان است که خبر از هوای خنک و ییلاقی منطقه سکونت شما می‌دهد.

یکی از خوبی‌های خرید ویلای کوهستانی در شمال این است که در فصل‌های گرم سال ممکن است نیازی به استفاده از تجهیزات سرمایشی همچون کولر و اسپیلت نداشته‌باشید. کافی ست پنجره‌های ویلا را باز کنید و اجازه دهید نسیم خنکی که از دامنه‌های کوهسار روانه به‌سمت شما شده است، درون ویلا جریان پیدا کند.

شب‌های مطبوع ویلاهای کوهستانی را نباید از دست داد. شب‌های به‌قدری هوا لطیف و ملایم است که احتمالاً آرزو می‌کنید کاش شب‌ها طولانی‌تر می‌شد. به‌هیچ‌وجه خبری از رطوبت و هوای شرجی نیست. ویلای ساحلی اگر هزار و یک خوبی داشته باشد یکی از بدی های آن شرجی بودن بیش از حد هوا در حوالی ساحل است. این رطوبت گاها به‌قدری زیاد می‌شود که ممکن است به سازه ویلا آسیب وارد کند. در حالی که ویلای کوهستانی در شمال رنگ چنین آب‌وهوایی را به‌خود نخواهد دید.

دسترسی ویلای کوهستانی به امکانات شهری

تصور نکنید که ویلای کوهستانی لزوماً یک ویلای دور افتاده در نوک قله کوه است که شب‌ها جرئت بیرون آمدن از آن را نخواهید داشت! این تصورات را دور بریزید و نگاهی به ویلاهای کوهستانی و زیبایی که در خطه شمال ساخته‌شده است بیاندازید. بسیاری از ویلاهای کوهستانی در شمال تنها در حدود نیم ساعت با مرکز شهر فاصله دارند. بنابراین هرگاه که اراده کنید می‌توانید به امکانات شهری دسترسی پیدا کنید.

اگر اهل ماجراجویی هستید سراغ خرید ویلای کوهستانی در شمال بروید

ویلاهای کوهستانی در شمال در مناطقی احداث شده‌اند که دورتادور آن‌ها را جنگل‌های سرسبز، آبشار و رودخانه‌های خروشان فراگرفته است. بنابراین هرگز درون ویلا حوصله شما سر نخواهد رفت و از طرفی برای دسترسی به مکان‌های تفریحی نیازی به طی‌کردن مسافت‌های طولانی و دل سپردن به جاده‌های پیچ در پیچ ندارید.

مناطق زیادی در شمال مشرف به کوهستان هستند و در حوالی مناطق کوهستانی ساخته‌شده‌اند. مناطقی در نوشهر، سوادکوه، آمل، رامسر و چالوس هستند که بی‌نظیرترین ویلاهای کوهستانی را می‌توانید در آن‌ها یا روستاهای اطراف شان خریداری کنید.

اساساً برای خرید ویلای کوهستانی در شمال باید راهی مناطق روستایی و حوالی شهر شوید و این خود یک نعمت است. شاید بهتر باشد نام آن را توفیق اجباری بگذاریم. زندگی‌کردن در منطقه‌ای که کمی دورتر از مرکز شهر است و از هیاهوی زندگی شهری خبری در آن نیست؛ در عین حال که می‌توانید چشم‌اندازهایی بکر و بدیع از چمنزارهای سرسبز و مراتع وسیع در دامنه‌های کوهستان داشته‌باشید.

خرید ویلای کوهستانی در شمال رو به دریا

اگر به فر این هستید که با یک تیر دو نشان بزنید و با خرید ویلای کوهستانی در شمال، منظره‌ای رو به دریا نیز داشته‌باشید می‌توانید سراغ شهرهایی چون رامسر، چالوس و نوشهر بروید. این شهرها دارای ویلاهای کوهستانی هستند که چشم‌انداز آن‌ها رو به دریا است. هرچند قیمت خرید این ویلاها بیشتر از ویلاهای کوهستانی معمولی است اما اگر قصد دارید پکیجی کامل از چشم‌انداز و آب‌وهوای مطبوع و دسترسی به امکانات برای خود فراهم کنید می‌توانید سراغ این شهرها بروید.

قیمت خرید ویلای کوهستانی در شمال

این موضوعی اثبات شده است که قیمت خرید ویلای کوهستانی در شمال کمتر از ویلای ساحلی است. مهم نیست که سلیقها طرز فکر شما چیست؛ زمین‌های نزدیک ساحل قیمت بالاتری از ملک‌های جنگلی و کوهستانی دارند. هرچند نمونه‌های استثنا را نیز در بین شهرهای شمالی شاهد هستیم. همچون شهر رامسر که ویلاهای جنگلی در آن گران تر از سایر شهرها است؛ دلیل آن هم چشم‌انداز فوق‌العاده این ویلاهاست.

بنابراین اگر قصد خرید ویلای کوهستانی در شمال را داشتید می‌توانید با قیمتی متعادل تر از مناطق دیگر همچون مناطق ساحلی دست به خرید این ویلاها بزنید. ممکن است حتی بودن در حوالی کوهستان و زندگی در یک ویلای کوهستانی به مراتب برای شما لذت‌بخش تر از زندگی در یک ویلای ساحلی باشد. بنابراین می‌توانید با قیمتی مقرون‌به‌صرفه صاحب ویلای دلخواه خود که همان ویلای کوهستانی است بشوید.

تماشای چهارفصل با خرید ویلای کوهستانی در شمال

قصد مقایسه ندارین اما برای نشان دادن جذابیت‌های ویلای کوهستانی در شمال چاره دیگر جز این نداریم. در یک ویلای ساحلی نمی‌توان تشخیص داد که در کدام فصل سال هستیم. در واقع منظره دریا و موج‌‌های خروشان آن خبری از تغییر فصل نمی‌دهند. تنها با سرد و گرم شدن هوا و وزش نسیم‌های سرد پاییزی می‌توان فهمید که به پاییز نزدیک می‌شویم. اما این تغییر فصل‌ها به زیبایی هرچه تمام در ویلای کوهستانی قابل مشاهده است.

دیدن چهارفصل در ویلای کوهستانی یکی از نعمات خرید ویلای کوهستانی در شمال است. چنین چشم‌اندازی را نمی‌توان در ویلای ساحلی داشت. در واقع شما بایستی با توجه به سلیقه‌ای که دارید انتخاب کنید. آیا چشم‌اندازی از پهنه دریای بیکران و موج‌‌های پرخروش خزر می‌خواهید یا آمد و شد زیبا و هنرمندانه فصل‌های سال که در قاب پنجره ویلا خودنمایی می‌کند؟

مشاهده سرسبزی های کوهستان و مراتعی که غرق در مه شده‌اند و رودخانه‌های جاری در قلب کوه خبر از آمدن فصل بهار می‌دهد. تابستان‌های ویلای کوهستانی نیز دست کمی از بهار آن ندارد. خنکای هوا که در شب درون ویلا می پیچد و نیاز شما را به لباس گرم بیشتر می‌کند.

پاییز و زمستان

اما فصل پاییز و زمستان جلوه‌ای دیگر در ویلای کوهستانی دارد. رقص برگ‌های خزان زده و مشاهده جنگل‌های انبوهی که به رنگ قرمز و طلایی درآمده‌اند حال و هوای دیگری در سر شما خواهد انداخت. این فضا را ترکیب کنید با باران‌های پاییزی و هوای مه گرفته کوهستان ه می‌توانید در کنار آتش شومینه همراه با یک فنجان چای داغ به نظاره آن بنشینید. به‌راستی که این منظره حیرت‌انگیز است.

خرید ویلای کوهستانی برای افرادی که عاشق چشم‌اندازهای بکر و بی‌نظیر هستند بسیار توصیه می‌شود. همین منظره رفته رفته در زمستان سپید پوش خواهد شد و چشمان شما را از پاکی و سفیدی برف نو پر خواهد کرد.

 

نتیجه‌گیری

خرید ویلا در شمال که نباید همیشه در جوار ساحل باشد. گاهی اوقات ویلاهای جنگلی و کوهستانی به زیبایی هرچه تمام می‌توانند روی دست ویلاهای ساحلی بلند شوند. بنابراین اگر عاشق مناظر شگفت‌انگیز و مراتع سرسبز و قله‌های مه گرفته هستید سراغ از خرید ویلای کوهستانی در شمال بگیرید. مجموعه شهرک‌سازان آرش به‌عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های ساخت‌وساز انبوه ویلا در خطه شمال می‌تواند بهترین انتخاب‌های ممکن را پیش پای شما بگذارد. توصیه می‌کنیم که اگر دانش کمی در زمینه خرید ویلا دارید، از مشاورین و متخصصین حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه آرش در تمامی طول مسیر خرید ویلای کوهستانی در شمال همراه شما خواهد بود. برای برقراری ارتباط با کارشناسان مجموعه آرش با شماره تماس‌های درج‌شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×