گیلان، زیباکنار
0133416

خنک‌کردن ویلا در تابستان با روش‌های مقرون‌به‌صرفه

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
خنک‌کردن ویلا در تابستان

خنک‌کردن ویلا در تابستان با روش‌های مقرون‌به‌صرفه چگونه امکانپذیر است؟ سپری‌کردن روزهای گرم و طاقت‌فرسای تابستانی در حالی که تنها چیزی که از پنجره‌های ویلا مهمان شما خواهد شد گرما و حرارت است، به‌واقع آستانه صبر و تحمل شما را کاهش خواهد داد. از طرفی می‌خواهید تمام سیستم‌های سرمایشی ویلا را روشن کنید و در خنکای باد آن لذت یک خواب دلچسب نیمروزی را تجربه کنید و از طرف دیگر فکر هزینه‌های بالای مصرف انرژی و مسئولیتی که از بابت صرفه‌جویی در انرژی بر دوش شماست، اجازه این کار را به شما نخواهد داد.

در واقع شاید بتوانید در طول روز تنها چند ساعت از سیستم‌های سرمایشی پرمصرف استفاده کنید. اما باقی روز چه خواهید کرد؟ چگونه می‌توانید با روش‌های مقرون‌به‌صرفه ویلای خود را خنک کنید و خود را از عذاب گرما و حرارت روزهای داغ و طولانی تابستان رهایی دهید؟ در ادامه قصد داریم تعدادی از بهترین روش‌ها برای خنک‌کردن ویلا را به شما معرفی کنیم. این روش‌ها در عین کارایی بالا، هزینه کمی روی دست‌تان خواهند گذاشت و حتی می‌توانند موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها شوند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

روش‌های خنک‌کردن ویلا در تابستان

منتظر وزش باد از پنجره‌ها نباشید و آن‌ها را ببندید!

شاید تصور عمده افراد بر این باشد که همراه با بازکردن پنجره‌های خانه، نسیمی ملایم یا بادی خنک به درون ویلا می‌وزد. اما سخت در اشتباهید. بازکردن پنجره‌های ویلا آن هم در یک ظهر گرم تابستانی، چیزی جز گرما و رطوبت فضای بیرون را به درون ویلا راه نخواهد داد. بنابراین به‌ جای بازکردن پنجره‌ها و یا بازگذاشتن درب‌های ویلا آن‌ها را ببندید. اجازه ندهید هوای خنک درون ویلا به بیرون برود و جایگزین آن، هوای گرم بیرون شود.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از پرده‌های مات و حصیری برای پنجره‌های ویلا

بستن پنجره‌ها پایان کار نیست. شما باید راهی برای ممانعت از ورود نور و گرما از پس شیشه‌های ویلا پیدا کنید. چراکه گرما می‌تواند همچنان از پس شیشه‌های ویلا به درون ویلا راه پیدا کند. راهکار اساسی در این باره، استفاده از پرده‌های مات و کدر و یا پرده‌های حصیری است، که به‌ طور کلی راه ورود نور و حرارت به درون ویلا را سد می‌کند. سعی کنید پرده‌های سفیدرنگ و مات انتخاب کنید، تا میزان جذب نور و گرما توسط آن‌ها کمتر باشد.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

از لامپ‌های کم‌مصرف در ویلا استفاده کنید

یکی از قوی‌ترین منابع ایجاد گرما و حرارت در ویلا لامپ‌های پرنور و پرمصرفی هستند که به‌ محض تاریک‌شدن هوا روشن می‌کنید. در واقع افراد توقع دارند که با تاریک‌شدن هوا و نزدیک‌شدن شب هوا خنک‌تر شود، در حالی که با روشن‌کردن لامپ‌های پرنور و پرمصرف تمام معادلات را بر هم می‌زنند. استفاده از لامپ‌های رشته‌ای کم مصرف می‌تواند باعث خنک‌ترشدن فضای ویلا به‌ویژه در هنگام شب شود. تا جایی که می‌توانید در هنگام شب از لامپ‌های کم‌نور در ویلا استفاده کنید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از پنکه‌های سقفی و کوچک به‌ جای کولر و اسپیلت

اگر در انتخاب روش‌های مقرون‌به‌صرفه برای خنک‌کردن ویلا مصمم هستید، بهتر است به‌ جای کولر از پنکه‌های کوچک یا پنکه‌های سقفی، استفاده کنید و برای اثربخشی بیشتر یک کیسه یخ مقابل آن‌ها قرار دهید تا هوایی که جریان پیدا می‌کند، هوایی خنک‌تر و دلپذیرتر باشد. دقت داشته‌ باشید که اگر قصد دارید پنکه سقفی در ویلا نصب کنید تنظیمات آن را به گونه‌ای انجام دهید که جهت چرخش پنکه خلاف جهت عقربه‌های ساعت باشد. در غیر این‌صورت احتمالاً ویلای شما خنک تر که نخواهد شد هیچ ممکن است گرمتر هم شود!

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

فن آشپزخانه را روشن کنید

ممکن است در وهله اول تصور کنید که این راه، راه چندان مناسبی نیست. مگر یک فن تا چه حد توان و قدرت برای خنک‌کردن ویلا دارد؟ اما بهتر است از این جنبه به قضیه نگاه کنید که هوای سرد سنگین‌تر است و هوای گرم سبک‌تر، بنابراین هوای گرم به‌سمت بالا حرکت می‌کند. چنانچه شما فن آشپزخانه را روشن کنید هوای گرم که در نزدیکی سقف قرار دارد به‌ مرور از ویلا خارج خواهد شد و جریان هوای خنک بیشتری درون ویلا به راه می‌افتد. منتظر نباشید تا به‌ محض روشن‌کردن فن متوجه خنک‌شدن هوا شوید. بعد از چند ساعت کارکردن مداوم فن، خواهید دید که جریان هوای خنک‌تری درون ویلا به راه افتاده. بنابراین یکی از راه‌های مقرون‌به‌صرفه برای خنک‌کردن ویلا را می‌توان روشن‌کردن فن آشپزخانه دانست.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

برای خنک‌کردن ویلا در تابستان طبخ غذا را به ساعات اوج گرما موکول نکنید

چنانچه قصد پخت غذا دارید سعی کنید این کار را در ساعات اولیه روز که هوا خنک‌تر است، انجام دهید. روشن‌کردن گاز و اجاق فر آن هم در ساعات اوج گرما در هنگام ظهر می‌تواند باعث گرم‌شدن بیش از حد ویلای شما شود. بنابراین مجبور خواهید شد تا درجه‌ی دستگاه‌های سرمایشی را کاهش دهید و اینگونه مصرف برق‌تان بالا خواهد رفت. اما اگر غذا را در ساعات اولیه روز طبخ نمایید مطمئناً در ساعات اوج گرما به‌واسطه خاموش‌بودن اجاق گاز احساس گرمای کمتری خواهید کرد و می‌توانید با روش‌های گفته‌‎شده ویلا را به‌ شکلی مقرون‌به‌صرفه خنک کنید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

برای خنک‌کردن ویلا در تابستان برای پنجره‌های ویلا سایبان تعبیه کنید

بستن پنجره‌ها، استفاده از شیشه‌های مات و کدر و استفاده از پرده‌های ضخیم می‌تواند باعث کاهش گرما و خنک‌شدن ویلا شود. اما اگر یک سایبان برای پنجره‌های رو به آفتاب تعبیه کنید، شاهد معجزه خنک‌شدن ویلا در زمانی بسیار کوتاه خواهید بود. شما می‌توانید یک پوشش ضد یووی روی پنجره‌ها نصب کنید و در کنار آن از یک سایبان کمک بگیرید. اینگونه خواهید دید که گرمای بسیار کمتری وارد ویلا خواهد شد.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

در هنگام شب اجازه دهید هوا درون ویلا جریان داشته باشد

بستن پنجره‌ها و درب‌های ویلا مختص ساعات گرم روز است. در ساعات شب دمای هوا کاهش پیدا می‌کند و جریانی از باد خنک به راه می‌افتد. بنابراین سعی کنید تعدادی از پنجره‌های ویلا را باز کنید و اجازه دهید هوا تازه شود. دقت داشته‌ باشید که بازکردن یک پنجره کافی نیست. به منظور اینکه باد مسیر خود را پیدا کند و درون ویلا به جریان بیفتد باید حداقل دو پنجره یا تعداد بیشتری از پنجره‌ها باز باشند.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

اگر نمی‌توانید از نور دست بکشید گیاهان خود را مقابل پنجره‌ها قرار دهید

با وجود همه راهکارهایی که برای کاهش حرارت و گرما از پس پنجره‌ها گفته شد ممکن است شما هنوز هم نتوانید با تاریک‌شدن ویلا کنار بیایید و همچنان می‌خواهید که در عین بهره‌مندی از انوار طلایی رنگ خورشید ویلای خود را خنک کنید بهتر است گیاهان‌تان را مقابل پنجره قرار دهید. اینگونه هم گیاهان شما نور کافی جذب خواهند کرد و هم بخش زیادی از گرما و حرارت خورشید توسط آن‌ها جذب می‌شود و سایه زیبایی نیز در اتاق نشیمن و یا سالن ویلای شما افکنده خواهد شد. بنابراین قراردادن گیاهان جاذب نور در پس پنجره‌ها یکی از راه‌های مقرون‌به‌صرفه در خنک‌کردن ویلا است.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

قراردادن تجهیزات سرمایشی در جای مناسب

شاید ساده و پیش پاافتاده به‌ نظر برسد، اما یکی از راه‌هایی که می‌توان ویلا را با روشی مقرون‌به‌صرفه خنک کرد قراردادن تجهیزات سرمایشی در جای مناسب است. بسیاری از اوقات انتخاب یک مکان نامناسب می‌تواند جلوی جریان‌یافتن هوای خنک در ویلا را بگیرد. بنابراین هرچقدر هم که درجه تجهیزات سرمایشی را کاهش دهید، تأثیر محسوسی حس نخواهید کرد اما کافی است جای آن را تغییر دهید و در جای مناسب آن را تعبیه کنید تا مشاهده کنید که چگونه هوای خنک به‌ سادگی در ویلا جریان پیدا می‌کند.

وسایل الکترونیکی که مورد استفاده نیستند را از برق بکشید

گاهی اوقات بخشی از گرمای تولید شده در ویلا به‌علت متصل بودن وسایل الکترونیکی به برق است. وسایلی که مورد استفاده شما نیستند اما به‌علت سهل انگاری یا از روی عادت آن‌ها را به برق متصل کرده‌اید. تلویزیون، لپتاپ، کامپیوتر، چراغ مطالعه و سه‌راهی شارژ می‌توانند از جمله‌این وسایل باشند. با خارج کردن این تجهیزات از سیستم برق می‌توانید کمی به خنک شدن فضای داخلی کمک کنید.

نتیجه‌گیری درباره ‌روش‌های خنک‌کردن ویلا در تابستان

همیشه اولین راهکار برای خنک‌کردن ویلا و خانه در تابستان روشن‌کردن تجهیزاتی مانند کولر یا اسپیلت است اما این تجهیزات مصرف برق بالایی دارند و هزینه‌های گزافی روی دست شما می‌گذارند. بنابراین به‌ جای اینکه مستقیم سراغ این راهکار بروید می‌توانید به روش‌های مقرون‌به‌صرفه همچون پوشاندن پنجره‌ها، استفاده از پنکه سقفی، موکول کردن طبخ غذا و اتوکشی به ساعاتی غیر از ساعات اوج گرما و همچنین درختکاری در اطراف ویلا فکر کنید. خنک کردن ویلا به روش‌های مقرون‌به‌صرفه آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت و دشوار نیست بنابراین سعی کنید هر تعداد از این روش‌ها را که می‌توانید اجرا کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×