گیلان، زیباکنار
0133416

دریاچه استیل دریاچه متحرک (تالاب استیل)

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-01-29
دریاچه استیل

شمال ایران به‌ویژه استان گیلان به‌قدری مناطق گردشگری و تفریحی دارد که اگر چندین کتاب نیز درباره معرفی مناطق گردشگری این استان نوشته شود کم است، چرا که جای جای این استان سرسبز و حاصلخیر از دشت و جنگل و دریا و آبشار و تالاب گسترده شده است. در این نوشتار سعی داریم تا مطالبی درباره دریاچه استیل یا تالاب استیل  که به دریاچه متحرک نیز معروف است مطالبی را برای آشنایی شما بازگو کنیم تا به‌هنگام سفر به استان گیلان از این منطقه خوش آب هوای نیز بازدید کنید. ویلای فروشی گیلان و همچنین گیلان ویلای فروشی در استان گیلان با خرید ویلا گیلان می‌توانید در منطقه گردشگر پذیر گیلان صاحب ویلا شوید و از عواید و خدمات آن استفاده کنید.

دریاچه استیل دریاچه متحرک در کجا قرار دارد

دریاچه استیل در هفت کیلومتری شهر بندری آستارا و در حاشیه جاده رشت به آستارا  و در دل یک منطقه جنگلی جای گرفته است. تالاب استیل یکی از مناطق گردشگری و توریستی این شهر زیبا و سرسبز به‌شمار می‌رود که سالانه گردشگران زیادی برای تماشای دریاچه استیل به این دیار سفر می‌کنند. از سال 1384 این تالاب به‌عنوان یکی از 5 منطقه گردشگری استان گیلان شناخته‌شده است.. با ویلا فروشی گیلان و گیلان ویلای فروشی و همچنین با خیرد ویلا گیلان می‌توانند از مناطق بکر و طبیعت دلنواز مناطق شمالی استفاده کنید.

ویژگی‌های منطقه گردشگری تالاب استیل

تالاب استیل این دریاچه متحرک که از آن به‌عنوان یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر آستارا نام برده می‌شود دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است. در دریاچه متحرک تالاب استیل شما می‌توانید ماهیان زیادی مانند کپور و اردک ماهی را یافت کنید. این ماهیان از گونهای کم یاب جانوری محسوب می‌شوند. دریاچه متحرک یا همان دریاچه استیل یکی از مناطق اصلی اسکان پرندگان کمیاب است که از کشورهای همجوار و اروپای مرکزی و ماورای خزر و مناطق قطبی به این منطقه زیبا برای زاد و ولد کوچ می‌کنند.

از دیگر ویژگی‌های دریاچه استیل که به دریاچه متحرک نیز معروف است می‌توان به‌صرفه اقتصادی این تالاب اشاره کرد. دریاچه متحرک با قرارگرفتن در مسیر جاده و کوه اسپیناس و همجواری آن با هتل بین‌المللی سبب‌شده تا سالانه این تالاب میزبان گردشگران بسیاری باشد. کوچ پرندگان با گونه‌های مختلف سبب‌شده تا گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور برای تماشای پرندگان کمیاب و همچنین تماشای مناطق اطراف دریاچه متحرک که در یک منطقه توریستی گردشگری واقع‌شده است به این دیار سفر کنند. همانطور که می‌دانید ورود گردشگر مساوی با ورد پول و ارز به آن منطقه است. ویلا فروشی گیلان و همچنین گیلان ویلا فروشی طی سال‌های اخیر با فروش ویلا گیلان توانسته اند مسافران زیادی را صاحب ویلا کنند.

از مهمترین گونه پرندگان این منطقه می‌توان به چینگیر نوک سرخ اشاره کرد. با ویلا فروشی گیلان و گیلان ویلای فروشی و همچنین با خیرد ویلا گیلان می‌توانند از مناطق بکر و طبیعت دلنواز مناطق شمالی استفاده کنید.

درختان متحرک و دریاچه متحرک؟

از ویژگی‌های  بارز تالاب استیل می‌توان به‌وجود درختان توسکا در این دریاچه اشاره کرد که جلوه ویژه‌ای را به‌وجود آورده است. جالب است بدانید درختان این تالاب به‌واسطه قرارگرفتن ریشه آنان در آب دریاچه همواره در پهنای تالاب جابه جا می‌شوند و حرکت کنند که همین حرکت درختان فضای بی‌نظیری را ایجاد می‌کند به‌همین علت است که دریاچه استیل به تالاب درختان شناور نیز معروف شده است. این پایان ماجرا نیست اگر شما شب در اطراف این دریاچه حیرت انگیر چادر بزنید پس از گذشت یک روز  شاهد جابه‌جایی دریاچه خواهید شد، به‌طوری که درختان کوتاه داخل دریاچه ناپدید می‌شوند و دوباره نمایان می‌شوند.

تصور کنید درختی در لابه‌لای آب شروع به حرکت می‌کند چه حسی به شما دست می‌دهد جز این است که دهان شما از تعجب باز می‌ماند و شیفته حرکت درختان می‌شوید یا دریاچه حرکت می‌کند و درختان را محو می‌شود چه خواهید کرد. قطعاً  باور آن در ذهن ما نمی‌گنجد مگرآنکه با چشم خود ببینیم چه آن هم قطعاً مانند یک رویای شیرین در خاطر ما ثبت می‌شود.در زیبایی این تالاب همین بس که گویی در بهشت به تماشای زیبایی نشسته اید. ویلا فروشی گیلان و گیلان ویلا فروشی با خرید ویلا می توایند در بهشت ایران یعنی استان گیلان صاحب ویلا شوید و از سفر خود لذت ببرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×