گیلان، زیباکنار
0133416

دشت‌لار مازندران و جذابیتی به پهنای دامنه دماوند

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
دشت‌ لار مازندران

اگر روزی گذرتان به لاریجان در استان مازندران افتاد و هوس کردید دل را به دشتی وسیع بزنید راه تان را به‌سمت دشت لار مازندران کج کنید. این دشت زیبا و وسیع در حاشیه کوه سربه‌فلک‌کشیده‌ی دماوند قرار دارد و هم مرز با تهران است.

جنوب دشت لار، بخشی از شمیرانات را شامل می‌شود. شرق و شمال آن به لاریجان و نور در استان مازندران منتهی می‌شود. درنهایت می‌رسیم به اصل ماجرا که کوه دماوند است.

این دشت زیبا و خارق‌العاده در زمان‌های دور و دراز گذشته مکانی برای تفریح و خوشگذرانی پادشاهان ایرانی بوده است. خودتان دریابید که این دشت تا چه حد زیبا و خوش آب‌وهواست که انتخاب اصلی پادشاهان برای تفریح در منطقه دماوند شده.

این دشت زیبا حدود پنجاه سال است که لقب پارک ملی را به‌خود اختصاص داده. این بار می‌خواهیم با هم سری به این منطقه‌‌ی زیبا و حفاظت‌شده که چندان هم دور از پایتخت نیست بزنیم. بنابراین در این سفر مجازی ما را همراهی کنید.

چگونه به دشت لار برسیم؟

اگر قصد سفر به دشت لار را نموده‌اید و می‌خواهید یک آخر هفته جذاب و پر هیجان داشته‌باشید راه‌های مختلفی پیش روی شماست. قبل از اینکه راهی دشت لار شوید بد نیست بدانید که این منطقه یک منطقه حفاظت‌شده با حیوانات و گونه‌های گیاهی کمیاب و خارق‌العاده است. بنابراین اجازه ندارید ماشین شخصی‌تان را بیش از حد وارد محدود آن کنید. پس اگر طرفدار طبیعت‌گردی های طولانی و راه پیمایی نیستید بهتر است مقصد دیگری را برگزینید. اما اگر عشق هیجان و دیدن طبیعتی بکر که اسب‌های وحشی آزادانه و رها در آن می دوند در رگ های شما جریان دارد مسیر را ادامه دهید.

برای رسیدن به دشت لار بهتر است جاده تهران آمل یعنی جاده آبعلی را انتخاب کنید. شما در نقطه‌ای از این مسیر به سه‌راهی پلور می‌رسید. بعد از رسیدن به سه‌راهی باید مسیر را تا ورودی محیط بانی ادامه دهید. این ورودی در واقع ورودی شرقی است و راه آن کاملاً صاف و هموار است.

جنوب دشت لار راه به سوی لواسانات دارد. بنابراین مسیرهای پیش رو از این منطقه خواهند گذشت. اگر این راه را انتخاب کردید باید از سمت لواسان به‌سمت روستای ایرا راه بیفتید. از این روستا تا محیط بانی قوشخانه مسیری پر فراز و نشیب و سنگلاخ در انتظار شماست. پیش از عزیمت شرایط مسیر را بسنجید و اگر مایل به طی‌کردن مسیری خاکی هستید وارد این راه شوید.

مسیر دیگری برای رسیدن به دشت لار وجود دارد. که از روستای افجه در شمیران به‌سمت این دشت باز می‌شود. این مسیر نیز فراز و نشیب های زیادی دارد و باید از مسیرهایی مال رو عبور کنید. بنابراین بهترین راه برای رسیدن به دشت لار جاده آبعلی است.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

دشت لار میعادگاه عاشقان طبیعت با گیاهان کمیاب و خاص

گیاهان خاصی در دشت لار رشد می‌کنند که شما را حیرت زده خواهند کرد. بنابراین اگر عاشق چیدن گیاهان دارویی و خوش عطر هستید توصیه می‌کنیم که سبدی کوچک همراه خود داشته‌باشید تا از این گیاهان معطر و کمیاب بی‌بهره نمانید. حدود چهارصد گونه گیاهی را می‌توان در دشت لار پیدا کرد. که بیش از سیصد گونه آن‌ها دائمی هستند. گیاهانی از قبیل آویشن، کاسنی، بومادران، بارهنگ، باریجه، پیازک و گون نمونه‌ای از این گیاهان هستند.

اگر عاشق گیاهان و گل‌های رنگارنگ هستید به مکان خوبی قدم گذاشته‌اید چرا که دشت لار پر از گل‌های شقایق و زنبق است که در فصل بهار این دشت را همچون یک بوم نقاشی رنگارنگ در چشمان شما به تصویر می‌کشند.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

کمپینگ در دشت لار

اگر بعد از رسیدن به دشت لار عاشق طبیعت بی‌نظیر و منظره‌های فوق‌العاده آن شدید! سعی کنید بیش از حد احساسی نشوید و فکر کمپینگ به سرتان نزند. اقامت شبانه در این دشت آن هم در کمپ چندان مورد تایید نیست چرا که انواع و اقسام گونه‌های حیوانی به‌طور آزادانه در این دشت رها هستند. هیچ بعید نیست نیمه های شب در حالی که خواب هستید یک مار، عقرب یا گرگ وارد کمپ شما شود.

بنابراین پیش از تاریک‌شدن هوا سعی کنید گشت‌وگذار خود را پایان دهید. گونه‌های حیوانی بی‌نظیری در این دشت زندگی می‌کنند و از همین رو دشت لار منطقه‌ای حفاظت‌شده است. خرگوش، درنا، بز کوهی، لاک پشت، آهو، روباه و قوچ از جمله‌این حیوانات هستند که دیدن آن‌ها از نزدیک نیز لطف دیگری دارد. البته نه همه آن ها! بنابراین فکر کمپینگ شبانه در دشت لار را از سر بیرون کنید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سد لار مکانی عالی برای ماهیگیری

اگر اسم دشت لار را شنیده باشید مطمئناً پشت بند آن نام سد لار را هم زیاد شنیده‌اید. سدی پر آب و زیبا که در حوالی دشت لار قرار دارد. برای رسیدن به سد لار مسیر کوتاهی را باید پیاده‌روی کنید. هم فال است و هم تماشا. در واقع هم ورزش می‌کنید و هم تفریحی جانانه با دیدن مناظر زیبا و بکر. بعد از رسیدن به سد لار می‌توانید کمی دیگر مسیر راه در پیش بگیرید و راهی رودخانه دلیچای شوید. همچنین رودخانه سفید رود نیز در حوالی شما خواهد بود. اگر عاشق ماهیگیری و تجربه‌های هیجان‌انگیز هستید می‌توانید در سد لار اقدام به ماهیگیری نمایید. بهار و تابستان‌های لار بهترین زمان برای ماهیگیری در این سد زیبا و زلال است.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

کوه‌های پرصلابت دشت لار گریزی برای کوهنوردی

کوهنوردانی که با سودای پیمایش کوه دماوند به این منطقه می‌آیند ! می‌توانند گریزی به کوه‌های دشت لار بزنند و در این منطقه نیز کوهنوردی کنند. کوه‌های زیبایی که دورتادور دشت لار را فراگرفته همچون سربازانی پرصلابت از این دشت زیبا و سرسبز پاسداری می‌کنند. دیو آسیاب، پهنک، گل زرد، سیاهچال، اسب کلک و زرشکی از جمله‌این کوه‌ها هستند ! که در خلق چشم‌انداز بی‌نظیر اسن منطقه دست داشتند.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آبشار سفید آب دشت لار پناهگاه عشایر

اگر می‌خواهید با یک تیر نه‌تنها دو نشان بلکه چند نشان بزنید و از تمام جنبه‌های منحصربه‌فرد این دشت زیبا استفاده کنید می‌توانید سری هم به آبشار سفید آب بزنید که در دشت لار واقع‌شده است. این آبشار را با نام آبشار قو نیز می‌شناسند. اگر مسیر دره سفید آب را در پیش بگیرید در انتها این دره به آبشار با شکوهی به نان آبشار سفید آب خواهید رسید، که شما را محو زیبایی خود خواهد کرد. این دره زیبا و بکر پناهگاهی برای دامداران و عشایر در فصل‌های سرد سال است.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

مهمان‌نوازی عشایر خونگرم دشت لار 

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هم صحبتی و هم نشینی با عشایر و مردمان غیور و اصیل را دوست می دارید. در دشت لار مازندران می‌توانید با این مردمان خوش ذوق و خونگرم همنشین شوید. شک نداشته‌باشید که آن‌ها با محصولات طبیعی و نان های خوش عطر و تنوری از شما پذیرایی خواهند کرد. هم نشینی با این مردمان خونگرم شوق زندگانی به انسان می بخشد و روح را جلا می‌دهد.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

عکاسی در دشت لار را فراموش نکنید

اگر می‌خواهید عکس‌هایی خاص و منحصربه‌فرد داشته‌باشید. در این منطقه دست به‌دوربین شوید و عکس‌های بی‌نظیری از خود در دامان طبیعت ثبت کنید. دشت لار مازندران به‌قدری چشم‌اندازهای خاص و زیبا دارد که مطمئناً بخش زیادی از روز را سرگرم عکاسی از طبیعت خواهید شد. دشت وسعی از گل‌های زنبق و شقایق و کوهستان‌های مرتفع که به احتمال زیاد قله آن‌ها پوشیده از برف است. آسمانی آبی و تلالو نور خورشید بر پهنه دشت زیبا همه و همه از جذابیت‌های این دشت منحصربه‌فرد و زیبا است.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

از طبیعت بکر دشت لار محافظت کنید

طبیعت زیبای دشت لار مازندران به ما می‌گوید که روزی این پهنه وسیع سرزمین انواع گونه‌های گیاهی و جانورانی زیبا و منحصربه‌فرد بوده که متاسفانه امروزه روز جز یک نام چیزی از آن‌ها باقی نمانده. بنابراین در محافظت از طبیعت بکر دشت لار مازندران تمام دقت خود را اعمال کنید. صید بی‌حد و مرز ماهیان، چیدن بیش از حد گیاهان و رهاکردن زباله‌ها در طبیعت از مواردی هستند که عواقب ناخوشایندی برای طبیعت دارند. بنابراین، ما در هلدینگ آرش از شما می‌خواهیم که از آن پاسداری کنید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری از دشت‌ لار مازندران

دشت لار مازندران مکانی زیبا در حاشیه کوه پرصلابت دماوند است و برای سپری‌کردن یک آخر هفته جذاب و هیجان‌انگیز بسیار مناسب و ایده‌آل است. اگر می‌خواهید تفریحاتی همچون طبیعت‌گردی، کوهنوردی، ماهیگیری، دوچرخه‌سواری را داشته باشید، اینجا گزینه مناسبی است. همچنین تجربیات جدیدی همچون همنشینی با مردمان خوش ذوق عشایر را تجربه خواهید کرد و کوله‌باری از خاطرات را در انتهای روز همراه خود به شهر و دیارتان می‌برید. این دشت زیبا با مناظر و چشم‌اندازهای خاص خود می‌تواند برای همیشه در ذهن شما ماندگار شود.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×