گیلان ، زیبا کنار
0133416

دهکده ییلاقی فیلبند

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-11
دهکده ییلاقی فیلبند

دهکده ییلاقی فیلبند از جمله مناطقی در استان مازندران است که چشم اندازی جادویی بر فراز ابرها دارد که حتی نمی توان توصیفی زیبا و درخور، به زیبایی چشم انداز جاودانه ی آن ارائه داد. تنها باید از نزدیک به این منطقه سفر کنید تا شاهد چشم انداز رویایی دهکده ییلاقی فیلبند از نزدیک باشید.

برای اکثر ما پیش آمده است که برخی روزها با تعجب و تحسین به ابرهای زیبا در آسمان خیره شده ایم. دنیا حقیقتا مکان بسیار زیبایی برای زندگی و پر از صحنه های شگفت انگیز و جادویی است. اگر تا به حال در یک پرواز بر فراز ابرها بوده اید، مطمئنا می دانید که تماشای توده ابرهای متراکم و زیبا آن هم از فاصله ی نزدیک تا چه حد خارق العاده است.

با این حال باز هم از شیشه ی کوچک هواپیما مجالی برای لمس و تجربه ی حس خوب هم جواری با ابرهای سفید و زیبا وجود ندارد. اگر عاشق صحنه های حیرت انگیز هستید و می خواهید از فاصله ی نزدیک تری و در ارتفاعات بالاتر با ابرها روبرو شوید، به کشورهای اروپایی فکر نکنید چرا که ممکن است با توصیف این صحنه ها به یاد مناظری در کشور سوئیس یا هلند افتاده باشید! اما باید گفت که مکان های زیبایی در کشور عزیزمان ایران برای این تجربه شیرین و شگفت انگیز وجود دارد.

دهکده ییلاقی فیلبند در کجا واقع شده است؟

اگر پیش از خواندن این مطلب تصاویری از دهکده ییلاقی فیلبند مشاهده کرده باشید و شناختی از این منطقه نداشته باشید، احتمالا تصور خواهید کرد که دهکده ییلاقی فیلبند در نقطه ای از اروپا واقع شده است؛ مثلا سوئیس یا احتمالا بلژیک! اما راه دور نروید. این دهکده زیبا در کشور ایران و استان مازندارن واقع شده است.

دهکده ییلاقی فیلبند را می توان مرتفع ترین نقطه استان مازندران دانست. این دهکده در ارتفاع 2300 متری از سطح دریا واقع شده و می توان آن را بام زیبای مازندارن دانست.

در دهکده ییلاقی فیلبند کل وسعت خزر با آب های خروشانش زیر پای شما خواهد بود. با حضور در ارتفاعات این دهکده می توان ابرهای خوش نقش و در هم فرو رفته ی آسمان را در فاصله ای اندک به تماشا نشست.

نزدیک ترین شهرستان به دهکده ییلاقی فیلبند، شهرستان بابل می باشد که در جنوب غربی این دهکده قرار گرفته. ساده ترین و تنها مسیر دسترسی به دهکده ییلاقی فیلبند مسیر فرعی چلاو واقع در جاده هرزا می باشد. بنابراین اگر در جاده هراز بودید و هوای تجربه ای هیجان انگیز به سر شما زد، مسیرتان را به سمت این دهکده ی حیرت انگیز و زیبا کج کنید. مطمئنا پشیمان نخواهید شد.

چشم انداز حیرت انگیز دهکده ییلاقی فیلبند

بهترین زمان برای خیره شدن به چشم انداز دهکده ییلاقی فیلبند، در زمان طلوع یا غروب خورشید است. زیبایی این منطقه در این ساعات به اوج بلوغ خود می رسد. غروب دهکده با منظره ای از ابرها همچون تکه هایی از پارچه های سفید خون آلود که از قرص درخشان خورشید آویخته شده اند و در نور سرخ رنگ غروب کم کم محو می شوند صحنه ای به یاد ماندنی خواهد بود. به راستی که غرق شدن در این منظره، گذر زمان را از یاد شما خواهد برد. طلوع خورشید هم دست کمی از غروب آن ندارد و به باور عده ی زیادی از افراد، صحنه ی به مراتب جذاب تری را به رخ خواهد کشید.

در ارتفاعات دهکده ییلاقی فیلبند خبری از آلودگی، دود، سر و صدا و امواج مزاحم دیجیتالی نیست و تنها چیزی که صدای آن به گوش می رسد سکوت است و سکوت که هر از گاهی با صدای پرندگان و آواز دوردست آن ها در هم شکسته می شود.

بهترین فصل برای سفر به دهکده ییلاقی فیلبند

دهکده ییلاقی فیلبند در تمام فصول سال زیبایی خود را به رخ می کشد؛ گویی این منطقه جادویی هیچ زمانی را برای استراحت خود در نظر نگرفته است. فرقی ندارد در کدام فصل سال به این منطقه می آیید، شما هرگز دست خالی باز نخواهید گشت.

بهار

در فصل بهار دهکده ییلاقی فیلبند دیدنی ست؛ عطر خوش شکوفه های بهاری و توت های وحشی که با رقص هماهنگ برگهای درختان در وزش بادهای بهاری در هم آمیخته و دریای خزر که دیگر زیر حجم زیادی از توده ابرهای زیبا و سفید مخفی شده است و قله هایی سرکشیده به فلک که کم کم از زیر مه سر بیرون می آورند و خودنمایی می کنند. همه و همه ی این ها برای ساعت ها نشستن در دامنه های این دهکده زیبا و محو شدن در آن کافی ست. صدای جوش و خروش چشمه هایی که با آمدن بهار به راه افتاده اند برای تکمیل این حجم از زیبایی کافی ست.

تابستان

از تابستان دهکده ییلاقی فیلبند هرچه بگوییم کم گفته ایم، درختانی تنومند که دیگر اکنون به اوج سرسبزی خود رسیده اند و سبزینه های آنان زیر تابش مستقیم نور خورشید به رنگ سبزی تند تر از همیشه می نماید، دشت هایی که در پای دامنه همچون دنباله لباس دختران شمالی پر از گل های رنگارنگ شده و هوایی پاک که برای استنشاق آن ریه ها پر از خواهش خواهد شد.

تابستان دهکده ییلاقی فیلبند در کمال پختگی و زیبایی، جای خود را به پاییز طلایی می دهد تا پاییز این پادشاه فصل ها بتواند با اسب زرین پوش خود هر چه با شکوه تر در دهکده بخرامد و دلبری کند. پاییز فیلبند، پاییزی عاشقانه است که رقص برگ های سرخ و طلایی را می توان همچون بارش تکه های ابریشم و طلا بر پهنه ی این دهکده ی رویایی دانست.

زمستان

زمستان است که حسن ختام فصل ها و نقطه ی پایانی بر این کمال و زیبایی است. بارش برف بر دامنه های فیلبند در فصل زمستان، دهکده را در سکوت و آرامشی بی بدیل فر خواهد برد تا دوباره طبیعت جانی تازه بگیرد و پای عاشقان و دوستدارانش را به این دهکده ی رویایی باز کند.

فرقی ندارد در کدام فصل عازم دهکده ییلاقی فیلبند هستید، شما همیشه شگفتی هایی برای غرق شدن در این منطقه خواهید یافت. دهکده ییلاقی فیلبند از جذابیت های مازندران است که مقصد اول عده ی زیادی از افرادی ست که عاشق ارتفاعات و هوای پاک و تازه شمال هستند.

اما چرا سفر به دهکده ییلاقی فیلبند؟

اگر عاشق سفرهای هیجان انگیز و پر خاطره هستید و تمایل دارید تا سری به مکان های جدید و شگفت انگیزی بزنید که دست کمتری انسانی به آنجا رسیده، دهکده ییلاقی فیلبند بهترین انتخاب است. رقص نور خورشید بر پهنه ی دریایی از ابرها که به آرامی در حال حرکت هستند و تلالو نور خورشید را به چشمان شما بازتاب می کنند، صحنه ای نیست که در هر کجای این سرزمین بتوانید مشاهده گرش باشید. دهکده ییلاقی فیلبند بهترین مکان برای افرادی ست که عاشق عکاسی هستند و تمایل به خلاقیت و نوآوری در عکس های خود دارند. منظره ی طلوع و غروب خورشید بر پهنه ی دریای ابرها، منظره ایست که حتی با ساده ترین گوشی ها هم نمی توان عکسی معمولی از آن درآورد. این صحنه ها برای عکاسی و عاشقان این هنر، بی نظیر است.

باران های بهاری دهکده ییلاقی فیلبند همواره با رنگین کمانی دلپذیر همنشین می شود چرا که در ارتفاعات، شکست نور به سادگی رخ می دهد و قوسی از رنگ های دلفریب و جذاب را در کنار هم به رخ بینندگان می کشد.

اگر به دنبال کسب تجربه های جدید در سفر به شمال  و صحنه های سحر انگیز هستید، دهکده ییلاقی فیلبند بهترین انتخاب برای فصل های بهار و تابستان است. حتی خزان طلایی این منطقه دست کمی از فصل های سرسبز ندارد و با شکوه و زیبایی هرچه تمام جلوه گری می کند.

نتیجه گیری

دهکده ییلاقی فیلبند همانطور که از اسم آن پیداست بهترین منطقه برای گذراندن روزهای بلند و گرم تابستان است. این منطقه در بهتر و تابستان با فضای مطبوع و خنک خود پذیرای گردشگرانی است که از راه های دور آمده اند تا لختی در آسایش این دهکده بیاسایند و تجربه های جدید کسب کنند.

اگر از راه دور به دهکده ییلاقی فیلبند آمده اید زمان ارزشمندتان را در کلبه به هدر ندهید و به گشت و گذار در حوالی دهکده بپردازید. مطمئنا از دیدن دام هایی که در دامنه های دهکده در توده ای از مه غلیظ در حال چرا هستند و بوی خاک نم خورده در حالی که پهنه ای از ابرهای زیبا در مقالب چشمان تان نقش بسته حالی سرخوشی پیدا خواهید کرد.

توصیه می شود اگر می خواهید برای گشت و گذار به روستای اطراف سر بزنید این کار را بدون راهنما و راه بلد انجام ندهید، چرا که احتمال گم شدن شما وجود خواهد داشت. روستای سنگ چال یکی از روستاهای زیبا در حوالی فیلبند است که زیبایی آن دست کمی از این دهکده ندارد. صعود به قله های سر به فلک کشیده نیز نیاز به آمادگی بدنی و راهنمای حرفه ای دارد، بنابراین اگر خواستید سری به حوالی فیلبند بزنید حتما از یک راهنمای راه بلد کمک بگیرید و تنها به استفاده از نقشه اکتفا نکنید. برای شما آرزو می کنیم که اوقات خوش و آرامش بخشی را در این دهکده ی رویایی و شگفت انگیز تجربه کنید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×