گیلان، زیباکنار
0133416

راهنمای خرید ویلا شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1396-12-26
راهنمای خرید ویلای شمال

راهنمای خرید ویلا شمال از رعایت استانداردها تا چگونگی پیداکردن یک سازنده مناسب نکاتی است که در این نوشته به آن پرداخته‌شده است.

شاید اهمیت خرید ویلا شمال را زمانی بتوان درک کرد که کار دیگر از کار گذشته باشد. تحقیق و جستجو درباره ویلای خوب در شمال نباید صرفاً به جهت زیبایی، متراژ  و یا تنها چشم‌اندازهای طبیعی ویلا بررسی شود.

نکات راهنمای خرید ویلا شمال

خرید ویلا در شمال به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بسیار اساسی و مهم در زندگی شما باید در نظر گرفته‌شود. صرف خرید ویلا به‌عنوان یک دارایی می‌تواند همین دارایی را هم از دست شما خارج کند. در صورتی‌که ویلای شمال شما آنچنان که باید کیفیت و مرغوبیت لازم را برخوردار نباشد و جز یک زیبایی اولیه چیز دیگری برای جلب توجه نداشته باشد.

در مقالات قبلی در خصوص لزوم سرمایه‌گذاری و خرید ویلا در شمال صحبت کردیم. اینکه اگر این سرمایه‌گذاری را در مناطقی انجام دهید که دیدگاه اقتصادی در کنار تجربه استفاده از محیط زیبا و استفاده از مواهب طبیعت با آب‌وهوای مناسب باشد. چرا ارزش بیشتر سرمایه‌گذاری شما برای خرید ویلا بیشتر می‌شود.

اما کمتر به این موضوع پرداخته شد که چه استانداردها و المان‌هایی را برای این سرمایه‌گذاری و خرید ویلا در شمال کشور باید در نظر داشته‌باشید. در واقع شما برای  خرید ویلا الزاماً به تخصص خاصی نیاز ندارید. قرار نیست شما مهندس معماری و یا کارشناس هوا و فضا باشید تا شرایط یک ویلا را بررسی کنید.

انتخاب و خرید ویلا در شمال تنها وابسته به چند رهنمود ساده و کاربردی است که ما در این مقاله به‌عنوان یک دیدگاه کلی به شما خواهیم گفت.

معماری و اصول اولیه ویلا

اولین اصول انتخاب ویلا در شمال همان معیارهای انتخاب منزل در اغلب دیگر مناطق کشور است. یعنی توجه به

 • معماری
 • جانمایی
 • اتاق خواب‌ها
 • نورگیرها
 • آشپرخانه
 • طراحی
 • رنگ‌آمیزی
 • از این قبیل موارد

که عمدتاً سلیقه‌ای است و شما باید ویلایی را خریداری کنید که باب میل شما باشد.

وقتی همه این موارد از نر شما مطلوب باشد ویلای شما یک ویلای دائمی و یک ملک مطلوب خواهد بود و تردید نداشته‌باشید که این موارد را همه دوست دارند. منظور اینکه اگر زمانی قرار شدن ویلا را دوباره به پول تبدیل کنید و اقدام به فروش ویلا شمال خود کنید، مشتری آن همیشه هست.

نمای بیرونی ویلا

فراموش نکنید بر خلاف سایر موارد ساختمانی ویلا مانند آشپرخانه و اتاق خواب و … که سلیقه‌ای است، نمای ویلا را تنها بر اساس سلیقه انتخاب نکنید.

میزان رطوبت در شمال کشور بالا است و این رطوبت در هر نقطه نسبت به نقطه دیگر متفاوت است. نمای ویلا باید به‌شکلی باشد که جوابگوی رطوبت محیط باشد و در ضمن باید شیب مناسب و عایق‌بندی زیری مناسبی داشته باشد.

عایق‌بندی ویلا

صحبت از عایق‌بندی شد. در نظر داشته‌باشید که اهمیت عایق‌بندی ویلا تنها برای سقف و نمای بیرونی سازه نیست. باید  اصول عایق‌بندی ساختمان ویلا به‌شکل اساسی و بر اساس استانداردهای مناطق بارانی و با رطوبت بالا انجام‌شده باشد.

خرید ویلا از فروشندگان و انبوه سازان معتبر

این نکته اهمیت زیادی دارد. فروشندگان زیادی در شمال کشور ادعای فروش ویلا دارند ولی متاسفانه حاضر به ارائه ضمانت‌های لازم نیستند. آن‌ها اعتبار کافی ندارند، خودشان طراح و سازنده ویلا نیستند و تعهدی به مشتری ندارند. این قبیل فروشندگان، از اهمیت ساخت و زیر ساخت‌ها اطلاعی ندارند و قیمت‌های غیر واقعی ارائه می‌کنند.

شما باید از شرکتی خرید کنید که اعتبار لازم را داشته باشد. شرکت‌هایی که به اصول مشتری‌مداری واقف هستند و به‌خوبی تعهدات لازم و ضمانت‌های لازم را به مشتری می‌دهند. مهم‌تر از همه، دارای پشتوانه و اعتبار لازم و رزومه قوی کاری هستند.

چگونه یک شرکت معتبر فروش ویلا در شمال را پیدا کنیم؟

شرکت‌ها و انبوه‌سازان معتبر شخصیت حقوقی دارند. آنها به‌خوبی با استانداردهای ساخت‌وساز در مناطق مختلف شمال کشور آشنایی دارند و کادر تخصصی و حرفه‌ای آنها متناسب با نوع تحصیلات و تخصص خود به‌کارگرفته‌شده‌اند.

از نشانه‌های شرکت‌های انبوه‌ساز و یا فروش ویلای موفق و معتبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از مصالح با کیفیت
 • انجام معماری همراه با تکنیک‌های زیبایی و پارامترهای اصولی
 • استفاده از طرح زیبا در کنار کیفیت بالا
 • ماندگاری و دوام سازه‌های قبلی

یک شرکت معتبر ساخت ویلا در شمال به‌هیچ‌عنوان حاضر نیست به قیمت ارزان تمام‌شدن ویلا اعتبار خود را با استفاده از مصالح بی‌کیفیت و نامرغوب از دست بدهد.

این شرکت‌ها امضا خود را بر روی سازه‌ها و شهرک‌های ساحلی و مجتمع‌های ویلایی خود باقی می‌گذارند. آن‌ها به ساخت ویلای شمالی که کار آنها باشد افتخار می‌کنند و همواره درباره آن به شما اطمینان می‌دهند.

یکی دیگر از نشانه‌های شرکت‌های موفق انبوه‌ساز ویلای شمال این است که این شرکت‌ها همیشه ساخته‌ها و مهندسی خود را دارند. در نتیجه، آن‌ها به‌هیچ‌عنوان اقدام به فروش ویلاهای غیر که شناختی در خصوص آن ندارند، نمی‌کنند.

این موضوع باعث می‌شود تا به‌راحتی درباره زیرسازی ویلا تا مصالح و اقدامات خاص ساخت ویلا هم برای شما توضیحات کافی را داشته‌باشند.

چه مواردی را باید در راهنمای خرید ویلا شمال استعلام کرد؟

ویلا یک ساختمان  با سند ملکی و حقوقی است. مالک این فرد باید سند ملکی داشته باشد و برای ساخت این ویلا باید  پروانه ساخت دریافت کرده باشد. ساختمان‌هایی که بدون مجوز ساخته شوند و پروانه ساخت لازم را نداشته‌باشند معمولاً کیفیت لازم را ندارند.

هر منطقه در شمال دارای اداره مخصوص ثبت خود است و به‌همین دلیل باید پروانه ساخت از اداره مربوطه دریافت شده باشد. مثلاً برای خرید ویلا در انزلی باید ابتدا از اداره این منطقه پروانه ساخت دریافت شده باشد.

داشتن پروانه ساخت یعنی داشتن سند و مجوز ساخت و اینکه مهندسینی نظارت لازم را برای ساخت ویلا دارند. لذا برای خرید ویلا سند و پروانه ساخت ویلا را حتماً استعلام کنید.

خرید ویلای اکازیون در شمال

استانداردهای لازم برای ساخت ویلا

یکی از موارد  مهمی که به اعتبار خرید ویلا در شمال شما کمک می‌کند، نگاهی به استانداردهای شرکت سازنده و یا نوع ساخت ویلا است. مناطق شمالی نیاز به معماری و طرح خاص ساخت خود را دارد.

لذا ابتدا باید مراحل ساخت را بررسی کنید و ببینید که آیا شرکت در همه مراحل استاندارد ها را رعایت کرده یا خیر. انتخاب ویلا در شمال با انتخاب شرکت انبوه‌سازان آرش به‌عنوان معتبرترین شرکت ساخت‌وساز ویلا در شمال کار بسیار ساده‌ای خواهد بود.

یک شرکت خوش‌نام در زمینه ساخت ویلای شمال

شرکت انبوه‌سازان آرش به‌عنوان بزرگترین و صاحب‌نام‌ترین شرکت ساخت ویلا، شهرک‌های ساحلی و مجتمع‌های ویلایی در شمال کشور، منطقه آزاد انزلی، زیباکنار و گیلان است.

این مجموعه از ابتدا هدف خود را ارتقا سطح ویلاهای ساخته‌شده در شمال کشور با توجه به بالاترین استانداردهای جهانی قرارداد است. همچنین با تکیه بر دانش و تخصص داخلی و الگوگرفتن و ایده‌های نو در ساخت ویلاهای خارجی توانسته مدرن‌ترین مجتمع‌های ویلایی و شهرک‌های ساحلی را در شمال کشور راه‌اندازی کند.

شهرک‌های ساحلی آرش و مجتمع‌های ویلایی آرش با در نظر گرفتن شرایط آب‌وهوایی و با استفاده از مرغوب‌ترین مصالح ساخت ویلا تحت سخت‌ترین آزمایشات کیفی بتون و سازه ساخته‌شده‌اند. چه اینکه قبل از هر چیز اعتبار و شخصیت شرکت و شهروند ایرانی پاس داشته می‌شود.

با شرایط مختلف فروش ویلا در شمال توسط شرکت انبوه‌سازان آرش سرمایه‌گذاری و خرید ویلا در شمال کشور دیگر یک رویا نیست. بهترین ویلاها را در شهرک‌های ویلایی آرش با بهترین دسترسی و بالاترین و مدرن‌ترین امکانات از ما بخواهید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×