گیلان، زیباکنار
0133416

روستای تالون (طالون) تهران

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-09-17
روستای تالون

‌آبشار تالون در روستای تالون قرار دارد. روستایی که گزینه خوبی برای سفر کوتاه مدت شماست، به‌خصوص اگر ساکن تهران باشید. چشم‌انداز زیبای کوهستانی، آسمانی آبی، آبشار زیبایی که روی صخره‌‌ها در حال فرو ریختن است و تمام زیبایی‌هایی که در این متن نمی‌گنجد، نوید یک مکان رویایی برای گذراندن ساعتی به‌دور از شلوغی شهر را به شما می‌دهد.

روستای تالون کجاست؟

تالون یا طالون، روستایی از توابع بخش کن در دهستان سولقان است که منطقه‌‌ای کوهستانی و سنگی در شمال غرب تهران است.

اگر می‌خواهید همیشه سر زنده بمانید بهتر است تا هر از چند گاهی از روستا های اطراف شهر خود دیدن‌کنید. تماشای زندگی ساده و پر رونق روستاییان که به‌دور از تکنولوژی ‌های روز در جریان است، تجربه زیباییست که امید را در انسان زنده می‌کند.

بهترین زمان سفر به روستای تالون فصل‌های بهار، تابستان و پاییز است که زیبایی این روستا چند برابر است. علاوه بر این زمستان‌های این روستا بسیار سرد است.

زبان محلی روستاییان تاتی بوده که افراد بومی به شیرینی هر چه تمام تر آن را به زبان می‌آورند. شغل اکثر اهالی دامداری و باغداریست.

درختان میوه زیادی در تالون رشد می‌کنند که میوه‌های این درختان پربار گیلاس، آلبالو، گردو، هلو و… است. اکثر این درختان در اوایل تیر به بار می نشینند و شما می‌توانید از باغداران به قیمت مناسب گیلاس و آلبالوی با کیفیت خرید کنید.

برای رسیدن به روستای زیبای تالون می‌توانید از مسیر دسترسی : جاده کن – سولقان استفاده کنید. روستای تالون تا تهران تنها ۲۰ کیلومتر فاصله دارد و نزدیک‌ترین فرودگاه به آن فرودگاه مهرآباد تهران است.

برای رفتن به روستای تالون و بازدید از آبشار تالون نیاز به راهنما ندارید. توجه کنید که تلفن همراه در این روستا آنتن‌دهی دارد و می‌توانید از GPS برای راهنمایی و رسیدن به مقصد خود استفاده کنید.

چون این روستا سوپر مارکت ندارد، بهتر است در سفر خود خوراکی به مقدار نیاز با خود به‌همراه داشته‌باشید. همچنین اقامتگاهی در نزدیکی این جاذبه دیدنی وجود ندارد. پس باید ساعت حرکت خود را جوری تنظیم کنید که شب به مکان اقامت خود باز گردید.

اگر به روستای تالون سفر کردید حتماً از جاذبه‌های دیدنی اطراف مثل روستای رندان نیز دیدن‌کنید.

اگر به‌دنبال بازدید از طبیعت پاییزی هستید تا مناظر زیبایی را از میان شان برای عکاسی شکار کنید، به تالون بروید اما حتماً در صورت پخت و پز منقل یا اجاق گازی همراه داشته‌باشید و در طبیعت آتش روشن نکنید.

فراموش نکنیم پاکی محیط‌زیست را با زباله آلوده نکنیم. طبیعت پاکبان ندارد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×