گیلان، زیباکنار
0133416

روستای تالون (طالون) تهران

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-09-17
روستای تالون

‌آبشار تالون در روستای تالون قرار دارد. روستایی که گزینه خوبی برای سفر کوتاه مدت شماست، به‌خصوص اگر ساکن تهران باشید. چشم‌انداز زیبای کوهستانی، آسمانی آبی، آبشار زیبایی که روی صخره‌‌ها در حال فروریختن است و تمام زیبایی‌هایی که در این متن نمی‌گنجد، نوید مکانی رویایی برای گذراندن ساعتی به‌دور از شلوغی شهر را به شما می‌دهد.

روستای تالون کجاست؟

تالون یا طالون، روستایی از توابع بخش کن در دهستان سولقان است. این روستا در منطقه‌‌ای کوهستانی و سنگی در شمال غرب تهران قرار دارد.

اگر می‌خواهید همیشه سرزنده بمانید بهتر است تا هر از چند گاهی از روستاهای اطراف شهر خود دیدن‌ کنید. تماشای زندگی ساده و پررونق روستاییان که به‌ دور از تکنولوژی‌های روز در جریان است، تجربه زیبایی است که امید را در انسان زنده می‌کند.

بهترین زمان سفر به روستای تالون فصل‌های بهار، تابستان و پاییز است که زیبایی این روستا چند برابر است. زمستان‌های این روستا بسیار سرد است.

زبان محلی روستاییان تاتی بوده که افراد بومی به شیرینی هر چه تمام‌تر آن را به زبان می‌آورند. شغل اکثر اهالی دامداری و باغداری است.

درختان میوه زیادی در تالون رشد می‌کنند که میوه‌های این درختان پربار گیلاس، آلبالو، گردو، هلو و… است. اکثر این درختان در اوایل تیر به بار می‌نشینند و شما می‌توانید از باغداران به قیمت مناسب گیلاس و آلبالوی باکیفیت خرید کنید.

مسیر دسترسی

برای رسیدن به روستای زیبای تالون می‌توانید از مسیر دسترسی: جاده کن – سولقان استفاده کنید. روستای تالون تا تهران تنها ۲۰ کیلومتر فاصله دارد و نزدیک‌ترین فرودگاه به آن فرودگاه مهرآباد تهران است.

برای رفتن به روستای تالون و بازدید از آبشار تالون نیاز به راهنما ندارید. توجه کنید که تلفن همراه در این روستا آنتن‌دهی دارد و می‌توانید از GPS برای راهنمایی و رسیدن به مقصد خود استفاده کنید.

 این روستا سوپرمارکت ندارد. بنابراین بهتر است در سفر خود خوراکی به مقدار نیاز به‌همراه داشته‌ باشید. همچنین اقامتگاهی در نزدیکی این جاذبه دیدنی وجود ندارد. پس باید ساعت حرکت خود را جوری تنظیم کنید که شب به مکان اقامت خود بازگردید.

اگر به روستای تالون سفر کردید حتماً از جاذبه‌های دیدنی اطراف مثل روستای رندان نیز دیدن‌ کنید.

اگر به‌دنبال بازدید از طبیعت پاییزی هستید تا مناظر زیبایی را از میان‌شان برای عکاسی شکار کنید، به تالون بروید. اما حتماً در صورت پخت‌وپز منقل یا اجاق گازی همراه داشته‌ باشید و در طبیعت آتش روشن نکنید.

فراموش نکنیم. محیط‌زیست را با زباله آلوده نکنیم. طبیعت پاکبان ندارد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×