گیلان ، زیبا کنار
0133416

روستای جواهرده کجاست؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
روستای جواهرده

دور از انصاف است اگر بخواهیم جواهرده این روستای معرکه و دلنشین را به چیزی غیر از نام زیبای آن تشبیه کنیم. روستای جواهرده به واقع تکه ای جواهر است که در ارتفاعات مازندران جای خوش کرده است و همچون نام زیبایش بر فراز اقیانوسی از ابرهای پهناور می درخشد. بعید است کسی به رامسر سفر کند و قید دیدن جواهرده این روستای شگفت انگیز را بزند.

در انتهای جاده ی پر پیچ و خم و سر سبز رامسر به روستایی جواهر نشان خواهید رسید. گویی در حقیقت نیز به گنجی نایاب و ارزشمند دست پیدا کرده اید که ارزش آمدن این راه طولانی را داشته.

جواهر ده

جواهرده روستایی ییلاقی است که جان می دهد برا تعطیلات تابستانی. جنگل های مه گرفته و آب و هوای خنک و مطبوع جواهرده شما را از حال و هوای زندگی ماشینی و پر هیاهو دور خواهید کرد. در ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا، جایی که انسان های شهری و زندگی ملال آور و کسل کننده ی روزمره حتی ذره ای به چشم نمی آید می توانید بی دغدغه در روستای زیبای جواهرده روزگار بگذرانید. حضور در این ارتفاع و این مکان شگفت انگیز به شما حس و حال دور شدن از دنیای خاکستری مدرن و نزدیک شدن هر چه بیشتر به قلب طبیعتی را می دهد که مادر زمین است.

روستای جواهرده همان جاییست که می توان کوله بار دغدغه ها را در ابتدای جاده ی پر ماجرا و پیچ و خم دار آن بر زمین گذاشت و سبک بال تا ارتفاعی دوهزار متری پرواز کرد. به راستی که رسیدن به منظره ی شگفت انگیز و زیبایی که روستای جواهرده آن بالا برای شما تدارک دیده است چیزی جز دو بال پرواز نمی خواهد.

روستای جواهرده کجاست؟

نمی توان شگفتی های روستای جواهرده را مو به مو به تصویر کشید. این روستا همچون یک بوم نقاشی پر از جزئیات و رنگ و لعاب های تکرار نشدنی و چشم نواز است که تنها باید با چشم جان آن را به نظاره نشست. برای رسیدن به این منطقه ی بهشتی باید به مقصد رامسر رهسپار جاده شوید. تا اینجای کار خواهید فهمید که جاده ای رویایی در انتظار شماست.

روستای جواهرده در فاصله ی 27 کیلومتری رامسر جای خوش کرده است و فاصله ی چندانی با این شهر ندارد. از ارتفاع جواهرده از سطح دریا اگر بگوییم یقین پیدا خواهید کرد که گشت و گذار در روستای جواهرده چیزی جز قدم زدن بر فراز ابرها نیست. این روستا در ارتفاع دو هزار متری از سطح دریای نیلگون خزر واقع شده است. هر آنچه بر زمین است از ارتفاع بلند بالای روستای جواهرده همچون نقطه ای محو به نظر می رسد.  پس بیراه نیست اگر بگوییم روستای جواهرده شما را به دنیای دیگری خواهد برد.

نقشه برای رسیدن به روستای جواهرده

اگر اهل باز کردن نقشه برای رسیدن به مقصد در سفرها هستید، بهتر است جهت گیری خود را ضلع جنوب غربی رامسر در نظر بگیرید چرا که روستای جواهرده در این نقطه واقع شده است.

آنجا که خاطر جمع شدید به رامسر رسیده اید سراغ از میدان شهید رجایی بگیرید. راسته ی این میدان را به سمت جنوب در پیش بگیرید و بعد از گذر نمودن از سه راهی فلسطین راهی جاده ی جواهرده شوید. طولی نخواهد کشید که بعد از اندکی رانندگی در این مسیر پر پیچ و خم و رویایی به روستای جواهرده خواهید رسید. شک نکنید که نیمی از لذت حضور در روستای جواهرده طی کردن مسیر شگفت انگیز و رویایی آن است بنابراین عزم تان را جزم نکنید که هرچه سریع تر به آن بالا برسید و از مسیر نیز لذت کافی را ببرید. اما زیبایی های این مسیر چیست که از آن دم می زنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا از جاذبه های مسیر جواهرده برایتان بگوییم.

شگفتی های جاده ی زیبای رامسر جواهرده چیست؟

اگر بگوییم هیچ جاده ای در زیبایی به گرد پای جاده ی جواهر در ایران نمی رسد بیراه نگفته ایم. باید در مسیر جاده ی جواهرده باشید تا این حس را با تمام وجود لمس کنید؛ پیش روی در جاده ی جواهرده حسی از پرواز را به شما خواهد داد گویی هر لحظه در حال اوج گرفتن در بهشتی سبز رنگ هستید. روح تان در این مسیر به پرواز در خواهد آمد و شما را با خود همراه خواهد کرد. حس دیدن درختان انبوه و سر به فلک کشیده ای که در مسیری مه آلود پیش چشمان شما سبز می شوند و تنفس در هوایی که اتمسفر آن به واقع شما را با خود به بهشت خواهد برد حس و حالی تکرار نشدنی است.

تونل های پوشیده از گیاهان

از دالان های بهشتی جواهرده نگوییم که چه رویای دلنشین برای شما خواهد ساخت. برخی قسمت های جاده ی جواهرده تونل هایی وجود دارد که از پوشش های گیاهی بکر و بینظیر پوشیده شده است و عبور از آن ها حس و حال عبور از دالان های بهشتی را به شما خواهد داد. احتمالا در این لحظات حسرت خواهید خورد که چرا بشر هنوز موفق به ثبت دستگاهی برای ذخیره سازی حس و حال های ناب و خارق العاده نشده است. پس بسنده خواهید کرد به عکاسی و لذت بردن از مناظری که نوازشگر چشمان شما در این مسیر است.

هرچه در این جاده ی رویایی پیش روی می کنید به عظمت و شکوه کردگار پی خواهید برد. آنجا که بعد از طی کردن پیچ و خم های مسیر به روستای ییلاقی جواهرده می رسید با دیدن منظره ای از ابرها که همنشین با سطح روستا شده است چند لحظه مات تان خواهد برد و بر جای خود خشکتان خواهد زد. به راستی که نمی توان مسخ این منظره ی شگفت انگیز و دیدنی نشد. اما سعی کنید هرچه سریع تر به خودتان بیایید و راهی این دهکده ی زیبا شوید چرا که شگفتی های جدیدی در انتظار شماست.

دریاچه قو؛ دریاچه ای زمرد نشان در قلب کوهستان های مه گرفته

آیا تا به حال زمرد قیمتی را از نزدیک دیده اید؟ اگر ندیده اید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا راهی دریاچه قو در قلب دهکده ی جواهرده شوید و به معنای واقعی کلمه با واژه ی زمرد آشنا شوید. دریاچه قو یکی از شگفتی های بی نظیر در روستای جواهرده می باشد که همچون زمردی سبز رنگ در قلب جنگل های سرسبز جواهرده کاشته شده است. این دریاچه در واقع یک دریاچه مصنوعی است که به مرور زمان گسترش پیدا کرده و بزرگ و بزرگ تر شده است.

شما می توانید در آلاچیق های چوبی دور تا دور این دریاچه لختی به آسایش بپردازید و از این عالم خاکی دور شوید. سیر کردن در رویاها چیزی نیست که در این روستای زیبا باید به آن بپردازید چرا که رویایی واقعی همینجاست؛ در قلب همین دهکده ی زیبا و در جوار دریاچه ی زیبای قو.

شما می توانید بر پهنه ی این دریاچه سوار بر قایق های پدالی شوید و هیجان قایق سواری در حالی که دور تا دور تان را کوهستان های سرسبز فرار گرفته تجربه کنید. شک نداشته باشید که با یک بار بازدید از این دریاچه زیبا و لذت قایق سواری در آن، در هر بار سفر به شمال به هوای آن راهی جواهرده خواهید شد.

بوستان جنگلی صفارود؛ جایی که مانند اسمش صفایی بی مثال دارد

طبیعتا افرادی که به جواهرده سفر می کنند به دنبال کسب آرامش به این منطقه آمده اند پس اگر می خواهید ردپای آرامش را دنبال کنید و به مامن آن برسید ما شما را به جنگل زیبا و دنج صفارود در جواهرده راهی می کنیم. این بوستان زیبا در فاصله ی نه کیلومتر از جاده ی جواهرده قرار گرفته است. ترکیبی از سمفونی صدای آبشارهای خروشان این بوستان با صدای پرندگان و شاخ و برگ های درختان که در هر بار وزش نسیم صدای خش خش آن ها در سکوت مطلق به گوش می خورد می تواند آرامش بخش روح و جان شما باشد.

بوستان صفارود دارای چشمه های آب معدنی می باشد پس اگر میخواهید آب زلال و گوارای این چشمه ها را با خود همراه ببرید، چند بطری و ظرف مناسب همراه داشته باشید. جنگل صفارود جنگلی زیبا و بکر در قلب روستای جواهرده است که می توان در آرامش آن غوطه خورد و ساعت ها محو زیبایی طبیعت مه گرفته ی آن شد.

بهترین فصل برای سفر به روستای جواهرده

جواهرده روستایی ییلاقی است. در این حد که سفر به جواهرده در تابستان نیز شما را برای همراه داشتن پتو و لباس گرم مجاب خواهد کرد. اگر عاشق سفر به شمال هستید و می خواهید به دور از هوای شرجی آن گذران روزگار کنید و اوقات خوشی را سپری نمایید، فصل بهار و تابستان را برای سفر به جواهرده انتخاب کنید. این روستا در فصل های پاییز و زمستان آب و هوایی سرد و یخبندان دارد و چندان مناسب سفر نیست.

نتیجه گیری

اگر می خواهید راهی جواهرده این روستای محشر و شگفت انگیز شوید دو چیز را فراموش نکنید؛ لباس گرم و دوربین عکاسی! روستای جواهرده با منظره ای شگفت انگیز و طبیعتی بکر و دلنشین، خاطراتی شیرین و تکرار نشدنی را در سفر برای شما رقم خواهد زد. شک نداشته باشید که چشم اندازهایی که در جواهرده خواهید دید را در هیچ کجای دیگر مثالش را پیدا نخواهید کرد. بنابراین دوربین عکاسی خود را آماده کنید و فضای خالی به اندازه ی کافی در آن ایجاد کنید که قدم به قدم با مناظری بکر روبرو خواهید شد.

 

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×