گیلان، زیباکنار
0133416

روستای حسن‌سرا روستایی بدون آلودگی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1398-08-19

روستای حسن‌سرا، روستایی بدون آلودگی

تا تعطیلاتی از راه می‌رسد باز هم به یاد شمال و طبیعت بی‌نظیرش می‌افتیم و مسیرمان را برای دیدن دریای آبی ادامه می‌دهیم تا آرامش بگیریم؛ اما وقتی به دریا می‌رسیم چه اتفاقی می افتد؟ انگار درجا خشکمان می‌زند به ساحل پر از زباله که نگاه می‌کنیم از آمدنمان پشیمان می‌شویم و حالمان بد می‌شود. با خود فکر می‌کنیم چطور ممکن است ما به‌عنوان برترین موجودات روی زمین این طور به‌طبیعت اطرافمان صدمه بزنیم. فکر می‌کنیم که شاید دفعه بعد به ساحل تمیز تری برویم. این نوشته را تا انتها دنبال کنید تا یک ساحل فوق‌العاده زیبا و تمیز را برای سفر داشته‌باشید؛ اما دقت کنید که این معرفی پلی برای آلوده شدنش نباشد. اگر خواستید به شمال بیایید یکسره به رودسر سفر کنید. در 5 کیلو متری رودسر و 75 کیلو متری شهر رشت به روستایی می‌رسید که نامش حسن سرا است. روستای حسن سرا همان جایی است که شما جلو تر از هر چیزی حس پاکیزگی را دریافت خواهید کرد؛ و از انتخابتان پشیمان نخواهید شد. روستای حسن سرا یکی از روستا های طولی یا همان خطی ایران است. بدین معنا که در امتداد یک خط شکل گرفته است. طبق سر شماری سال 1395 جمعیت این روستا 622 نفر است؛ که از طریق دامداری و کشاورزی امرار معاش می‌کنند. فصل ماهیگیری هم که فرا رسد مثل تمام شمالی ها قایق‌هایشان را به آب انداخته و راهی دریا می‌شوند تا تور های خود را پهن کنند. ماهی‌هایی که در بساطشان یافت می‌شود انواع مختلفی دارد. مثل فیل ماهی، اوزون برون، کاس ماهی. البته از پرورش طیور هم غافل نمی‌شوند. اصلاً می‌توان با جدیت گفت که یکی از نشانه های روستایی بودن بیدار شدن با آواز خروس است. اگر این چنین نباشد دیگر معنایی ندارد. ساحل این روستا در بخش شمالی آن واقع‌شده است. از سمت شرق این روستا به گیلاکجان، از غرب آن به داروگر محله و از جنوب به سیاوان محله می‌رسید.

 

روستای حسن سرا

 

ساحل، اصلی‌ترین زیبایی روستای حسن سرا

دیدن زیبایی‌های روستای حسن‌سرا منحصر به ساحل آن نیست؛ اما می‌توان گفت ساحل اصلی‌ترین زیبایی اش است. آب‌های خروشانی که دم به دم با خود سوغاتیای از دریا می‌آورند و پای شما را خیس می‌کنند قایق‌های کهنه روی محکمی که به دل آب می‌زنند، انعکاس پرتو خورشید از روی شن‌های ساحل که به‌چشمان شما می‌رسد، همه و همه دلایلی است که شما را مجاب می‌کند یک‌بار هم که شده به این روستا سفر کنید؛ اما در خود روستا دلبر ترین صحنه ممکن، دیدن یورتمه رفتن اسب‌های آزاد و رهایی است که بند اسارت هیچ انسانی بر گردنشان نیست. هنگامی که نسیمی می‌وزد و علف ها و شالیزار ها را مانند موجی تکان می‌دهد و عطر شالی ها را در هوا پخش می‌کند نغمه زندگی نواخته می‌شود.

 

روستای حسن سرا

 

روستای حسن‌سرا تابلو نقاشی با سبک رئالیسم

روستای حسن سرا تابلو نقاشی با سبک رئالیسم است؛ اما چرا این را می گویم؟ هنگامی که به لب ساحل رفته اید. برای لحظاتی دیدن ساحل را فراموش کنید و پشت به آن بایستید. وقتی پشت به ساحل ایستاده‌اید طبیعتاً منظره جلوی روی شما منظره روستا است. حال خوب نگاه کنید از بالا به پایین را به‌دقت چک کنید. ببینید که چگونه ابتدا کوه‌ها و بعد در امتداد آن درختان و گیاهان ترسیم شده‌اند. درست مانند یک تابلوی نقاشی با جزییات کامل است. پس بد نیست از این تابلو عکسی هم بگیرید تا وقت دلتنگی هایتان به آن خیره شوید؛ اما اگر می‌خواهید عکس‌های به اصطلاح هنری بگیرید به بخشی از روستا بروید که قایق‌ها روی زمین هستند و به حالات مختلف پراکنده شده‌اند.

برای بهتر شدن عکس‌هایتان به‌دوربین حرفه‌ای احتیاج دارید؛ اما اگر دوربین ندارید با همان گوشی همراهتان کار را ادامه دهید و در آخر عکستان را ویرایش کنید. حتماً عکس‌های جالبی خواهد شد؛ که بی‌شک می‌تواند یکی از پست های اینستاگرامتان را پر کند. گرفتن عکس از ساحل در هوای طوفانی نیز جالب خواهد بود.   

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×