گیلان، زیباکنار
0133416

روستای چلک کجاست؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
روستای چلک کجاست؟

روستای چلک کجاست؟ روستای چلک از آن دست روستاهایی است که با دیدن عکس‌هایش در اینترنت به شک خواهید افتاد که که آیا این روستا در هلند واقع‌شده است یا در سوییس؟ باید گفت که هیچکدام! این روستای زیبا و خیال‌انگیز در استان مازندران، بهشت ایران واقع‌ شده است.

روستای چلک نوشهر از جمله زیباترین و شگفت‌انگیزترین روستاهای دیدنی مازندران است که در فاصله ده کیلومتری نوشهر واقع‌ شده است. نزدیک‌بودن این منطقه زیبا به نوشهر باعث‌ شده است که بازار خرید ویلا در آن داغ‌تر از هر جای دیگری باشد.

اگر قصد دارید تعطیلات متفاوت را در منطقه‌ای متفاوت و زیبا سپری کنید، روستای چلک پیشنهاد ما به شماست. اکنون قصد داریم سفری به این دهکده‌ی خیال‌انگیز داشته باشیم. شما هم می‌توانید در این سفر مجازی با ما همراه شوید.

روستای چلک کجاست؟

از نوشهر که به‌ سمت رویان حرکت کنید، به روستای زیبایی در مسیرتان بر خواهید خورد که کوهستان‌های مه‌گرفته اطراف آن، شما را محو خود خواهد کرد. این روستا دارای آب‌وهوایی کوهستانی و مطبوع است و از همین بابت جان می‌دهد برای سفرهای تابستانی.

یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های روستای چلک این است که بازار خرید ویلا در آن داغ است و به مکانی برای سرمایه‌گذاری‌های عظیم تبدیل شده است. شما در روستای چلک از امنیت کاملی برخوردار خواهید بود. چراکه تمامی گلوگاه‌های این شهر دارای دوربین‌های مداربسته‌ای است که تمامی ترددها تحت‌نظر آن‌ها چک می‌شود.

آب‌وهوا چلک :

اگر از آب‌وهوای شرجی شمال فراری هستید و رطوبت بیش از حد نواحی ساحلی شما را آزار می‌دهد، اما قلبا عاشق طبیعت بکر و حیرت‌انگیز این خطه می‌باشید، سفر به چلک باید در لیست سفرهای پیش‌روی شما قرار گیرد. چراکه دارای آب‌وهوایی ییلاقی است.

حضور در دامنه‌های سرسبز چلک و به نظاره‌ایستادن تابش نور ملایم خورشید که از پس ابرهای تکه‌تکه‌شده به شما لبخند می‌زند، می‌تواند حس زندگی دوباره را در وجود شما تجلی بخشد.

شما در روستای چلک می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن به دریا دسترسی پیدا کنید. آیا بی‌نظیر نیست؟ اینکه می‌توانید در منطقه‌ای کوهستانی سکونت داشته‌ باشید و از آب‌وهوای مطبوع آن محظوظ شوید، اما هرگاه که هوس دریا به سرتان زد در کم‌ترین زمان ممکن می‌توانید رهسپار ساحل خزر شوید.

فاصله دریا و جنگل در روستای چلک بیشتر از دو کیلومتر نیست. بنابراین می‌توانید یک روز هیجان‌انگیز را برای خود رقم بزنید. ترکیب گردش در جنگل‌های مه‌گرفته و آب‌تنی در دریای درخشان خزر می‌تواند ترکیبی عجیب و دلچسب باشد که در روستای چلک برای شما مهیا خواهد شد.

در واقع روستای چلک، روستایی است که فاصله بین دریا و جنگل در آن کوتاه‌ترین فاصله در نوشهر است. کم نعمتی نیست که بتوانید در عین حال از این دو معجزه الهی یعنی دریا و جنگل در کنار هم بهره‌مند شوید.

با صعود به ارتفاعات کوهستان‌های چلک می‌توانید پهنه وسیعی از جنگل‌های سرسبز را در یک سمت و دریای بی‌کران و نیلگون خزر را در طرفی دیگر زیر پای خود داشته‌باشید. منظره‌ای شگفت‌انگیز که چشمان شما از دیدن آن سیر نخواهد شد.

از کدام مسیر رهسپار روستای چلک شویم؟

روستای چلک را با اسامی دیگری نیز می‌شناسند. نام‌هایی همچون چیلک یا چالک نیز توسط بومیان منطقه بر این روستا نهاده می‌شود. پس اگر این نام‌ها را شنیدید تعجب نکنید و گیج نشوید. بدانید که منظور همان روستای چلک است. روستای چلک در مرکز بلده کجور قرار دارد و دارای دو حوزه به نام‌های چلک علیا و چلک سفلا است.

نمی‌خواهیم وارد بحث این شویم که همسایگان شرقی و غربی چلک کدام مناطق‌اند، چراکه همسایگان شمالی و جنوبی آن به‌ قدری جذاب و فریبنده هستند که شما را برای راهی‌شدن به‌ سمت این روستا مشتاق‌تر نمایند.

روستای چلک از سمت شمال هم‌مرز با دریای خزر و از سمت جنوب هم‌مرز با جنگل‌های کوهستانی در رشته‌کوه‌های البرز است. نامی کمتر از معجزه نمی‌توان روی این پدیده گذاشت که از یک سمت با دریا و از سمت دیگر با جنگل بتوان هم‌جوار بود.

فاصله روستای چلک تا نوشهر حدود ده تا پانزده کیلومتر است و دسترسی آن به جاده چالوس یک دسترسی بسیار سریع و ساده است. شما تنها بیست کیلومتر راه تا جاده چالوس و هفتاد کیلومتر تا جاده هراز راه در پیش خواهید داشت. بنابراین از هر دوی این مسیرها می‌توانید به‌سمت چلک رهسپار شوید.

اگر می‌خواهید به روستای چلک بروید باید مقصد خود را نوشهر انتخاب کنید. نرسیده به نوشهر به رویان می‌رسید. در رویان بایستی به‌ دنبال تابلویی باشید که مسیر شما را به‌ سمت چلک منحرف می‌کند. هرگاه کوهستان‌های مه‌گرفته و دشت‌های سرسبز را در پس‌زمینه یک مجسمه نقره‌ای‌ رنگ از دور دیدید بدانید که به روستای چلک رسیده‌اید.

جاذبه‌های دیدنی چلک کجاست؟

جاذبه‌ای دیدنی‌تر از منظره توامان دریا و جنگل می‌خواهید؟!

عده زیادی سالانه با سودای دیدن همین مناظر راهی روستای چلک در نوشهر می‌شوند. فرقی ندارد که در بهار به این روستا آمده‌اید یا در پاییز. چلک همیشه شما را با طبیعت بی‌نظیر خود غافلگیر خواهد کرد. اگر به‌دنبال جاذبه‌های دیدنی خاص در چلک می‌گردید در ادامه چند مورد از جذاب‌ترین های آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست.

غارهای چلک

یک غار در غرب چلک و یک غار در شرق چلک مستقر شده است. غاری که در جانب شرق روستا قرار دارد در جوار کاخ ریاست جمهوری است که بسیار جذاب و دیدنی ست. این غار در فهرست آثار ملی به‌ ثبت رسیده است. بد نیست اگر سری به چلک زدید، از آنجا نیز بازدید کنید.

مزارع پرورش ماهی در چلک

اگر تمایل خاصی به خرید ماهی و صرف یک وعده تازه و سالم دارید، سری به این مزارع در روستای چلک بزنید. در این مزارع انواع ماهی‌های قزل‌آلا و خاویار پرورش داده می‌شود.

ییلاقات اطراف چلک

اگر به‌ دنبال ماجراجویی در سرزمین‌هایی مه‌گرفته و خیال‌انگیز هستید، سری به ییلاقات اطراف چلک بزنید تا بتوانید کرانه‌های دریای زیبای خزر را از ارتفاعاتی بالادست تماشا کنید و در آن سوی ابرها لذت نفس‌کشیدن در هوای تازه را تجربه کنید.

این ییلاقات عبارتند از کجور، وازک، دلسم، کندلوس و واز. توصیه می‌کنیم اگر بین همه این موارد مردد شدید، جنگل‌های زیبای واز را از دست ندهید که مثالش را هیچ کجا نخواهید دید.

دریاچه ارواح

تالاب ارواح یکی از دیدنی‌های جذاب و شگفت‌انگیز در حوالی چلک است که می‌توانید سری به این بزنید و ارواح چوبین را که سر از آب برآورده‌اند از نزدیک ببینید. نترسید! منظورمان تنه‌های نصفه درختانی است که با پایین رفتن سطح آب از تالاب سر بر می‌آورند و همچون ارواحی ایستاده، سایه بر سطح تالاب می‌افکنند.

این‌ها تعابیری است که مردم محلی چلک از تالاب ارواح دارند و علت نام‌گذاری آن نیز همین است. بنابراین درگیر اسم آن نشوید و سری به این تالاب زیبا و حیرت‌انگیز بزنید.

کدام فصل برای سفر به چلک بهتر است؟

از آنجایی که روستای چلک یک روستای کوهستانی با چشم‌اندازی از دریا است، می‌توان آب‌وهوای آن را آب‌وهوایی مطبوع دانست که در فصل تابستان نیز طبع لطیف خود را حفظ می‌کند. بنابراین از شرجی بودن هوا در فصل تابستان خبری نیست.

شما در عین حال که می‌توانید چشم‌اندازی عالی به دریا داشته‌باشید از آب‌وهوایی کوهستانی بهره‌مندی می‌شوید. هر چهار فصل چلک زیباست. فصل پاییز با طبیعت رنگارنگ این روستا می‌توان جانی تازه گرفت.

رقص برگ‌های خشک پاییزی که هماهنگ با سمفونی باد و باران فرو می‌ریزند و منظره‌ای از بارش طلایی برگ‌ها پدید می‌آورند دیدنی است و نمی‌توان آن را از دست داد. اگر در فصل‌های سرد سال همچون پاییز و زمستان قصد سفر به چلک را داشتید، حتماً لباس گرم به اندازه کافی همراه خود داشته‌ باشید.

نتیجه‌گیری

روستای چلک در نوشهر مازندران به روستایی بیدار معروف است که حتی شب‌های آن نیز شب‌هایی روشن و است و خبر از تاریکی نیست. با سفر به چلک می‌توانید زیبایی استان مازندران را در یک قاب زیبا ببینید.

کوهستان، دریا و جنگل همگی از جذابیت‌های روستای چلک هستند که می‌توانید به تمامی آن‌ها دسترسی سریع و راحتی داشته‌ باشید.روستای چلک یکی از پرطرفدارترین روستاها برای خرید ویلا در شمال است. بنابراین از بابت اقامتگاه به‌هیچ‌عنوان نگران نباشید.

نیازی نیست برای اجاره ویلا به نوشهر بروید بلکه می‌توانید در روستای چلک زیباترین اقامتگاه‌ها همچون ویلاهای شیک و اقامتگاه‌های بومگردی را اجاره نمایید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×