گیلان، زیباکنار
0133416

روش استعلام سند ویلا با کد‌ملی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
استعلام سند ویلا با کد‌ملی

روش استعلام سند ویلا با کد‌ملی چیست؟

یکی از اولین‌ گام‌هایی که برای خرید ویلا در شمال باید طی شود، حصول اطمینان از نوع سند و قانونی‌بودن آن است که در قالب استعلام سند مطرح می‌گردد. باید روش‌های استعلام سند ویلا با کد‌ملی را بدانیم. زیان‌هایی که افراد از خرید ویلا بدون درنظرگرفتن و طی‌کردن مراحل مربوط به استعلام سند طی کرده‌اند، یکی از هشدارهایی است که موجب می‌شود استعلام سند ویلا شمال را بسیار جدی بگیریم.

شاید تصور کنید برای این کار نیاز به مراحل پیچیده و عیجبی است که بسیار وقت‌گیر است، اما این تصور را کنار بگذارید چرا که شما می‌توانید با در دست‌داشتن شماره ملی و همچنین به‌ صورت آنلاین، اقدام به استعلام سند نمایید و در کم‌ترین زمان ممکن نتیجه استعلام را دریافت کنید.

شما می‌توانید هم به‌ صورت حضوری با مراجعه به سازمان اسناد و املاک و هم از طریق سامانه آنلاین اقدام به استعلام سند ویلا نمایید. در ادامه قصد داریم روش استعلام سند ویلا با کد‌ملی را بررسی کنیم. بنابراین اگر قصد خرید ویلا دارید و می‌خواهید طریقه استعلام سند ویلا با کد‌ملی را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

برای خرید ویلا استخردار در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چرا به استعلام سند ویلا احتیاج داریم؟

دلایل محکم زیادی برای انجام این کار وجود دارد به‌‌عنوان مثال چنانچه ویلایی که قصد خرید آن را دارید یک ویلای مشاع باشد و به‌ جز فروشنده اصلی، پای شرکای او در میان باشد، اطلاع از این موضوع به‌ هنگام خرید ویلا برای شما بسیار ضروری است، چراکه برای فروش ویلاهایی که دارای چند مالک هستند، رضایت تمامی مالکان به‌ هنگام فروش الزامی است.

بنابراین اگر یکی از مالکان اقدام به فروش ویلا بدون مطلع‌نمودن سایر شرکای خود نماید، شما نیز در این بین گرفتار خواهید شد. بنابراین بسیار مهم است که از مشاع‌بودن ویلا مطلع شوید. همچنین ممکن است سند ویلای مذکور به‌ نام مالک دیگری غیر از فروشنده آن باشد.

در واقع ویلایی که شما در حال خرید آن هستید ویلایی ست که صاحب آن روحش هم از این معامله خبر ندارد. بنابراین می‌توان حدس زد که در این معامله نه‌ تنها متضرر خواهید شد، بلکه درگیر روندهای قانونی نیز می‌شوید.

موارد دیگری نیز وجود دارد که شما را برای استعلام سند ملزم می‌نماید. همچون اوقافی‌بودن ویلا و رهن‌بودن سند ویلا در بانک. اگر سند ویلا به‌ دلیل دریافت وام بانکی و یا هر دلیل دیگری در گرو بانک باشد، می‌توانید از طریق یک استعلام ساده متوجه این قضیه شوید. خرید چنین ویلاهایی نه از لحاظ منطقی و نه از لحاظ قانونی صحیح نیست.

بنابراین می‌توان گفت که استعلام وضعیت سند بسیاری از چیزها را مشخص خواهد کرد که فروشندگان متقلب سعی در مخفی‌کردن آن دارند. افرادی که قصد کلاهبرداری داشته‌ باشند ممکن است به ترفندهای مختلف شما را برای خرید ویلا مجاب کنند، اما یک استعلام می‌تواند دست آنان را برای شما رو کند و شما را از وضعیت سند مطلع سازد.

برای خرید ویلا در سرخرود با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

استعلام سند ویلا چه مدت‌ به طول می انجامد؟

استعلام سند ویلا مدت‌زمان زیادی به طول نمی‌انجامد. این مدت‌زمان حدوداً یک تا دو هفته است. در واقع در عرض این زمان کوتاه شما می‌توانید نتیجه استعلام را در اختیار داشته‌ باشید. فراموش نکنید که فروشندگان معتبر و قانونی هیچ ترس و واهمه‌ای از استعلام‌گرفتن شما نخواهند داشت و با کمال میل شما را برای این کار تشویق خواهند کرد، تا با خاطری آسوده برای خرید ویلا قدم بردارید.

طریقه استعلام سند ویلا با کد‌ملی چگونه است؟

برای استعلام‌گرفتن از سند ویلا باید به اطلاعات شخصی و فردی مالک ویلا همچون شماره ملی او دسترسی داشته‌ باشید. بنابراین برای استعلام سند ویلا با کد‌ملی نیاز به همکاری و همراهی مالک ویلا دارید.

چنانچه ریگی به کفش فروشنده نباشد، بدون شک اسناد و مدارک کافی را برای این کار ارائه خواهد کرد. در واقع هدف شما از این کار این است که مطمئن شوید مالک ویلا و فروشنده ویلا یک نفر هستند و ویلایی که قصد خرید آن را دارید ویلایی فاقد گره‌های قانونی است.

برای خرید ویلا در بابلسر با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

برای این منظور باید به یکی از دفاتر اسناد رسمی در نزدیک‌ترین مکان موجود به ویلا مراجعه کنید و درخواستی مبنی برای استعلام سند ثبت نمایید. بدین‌منظور استعلام‌های مختلفی از سازمان شهرداری، سازمان دارایی، اداری ثبت، اداره بیمه و سایر سازمان‌های مربوطه گرفته می‌شود و در قالب یک نتیجه کلی ارائه می‌گردد. نتیجه این استعلام مشخص می‌کند که آیا سند ملک سندی معتبر است یا خیر.

استعلام سند ویلا به‌صورت آنلاین

شما به‌‌صورت آنلاین نیز می‌توانید اقدام به استعلام سند ویلا نمایید. سامانه آنلاین اسناد و املاک کشور بدین منظور در اختیار شما است. بنابراین نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر اسناد رسمی نخواهید داشت.

در این حالت نیز به شماره ملی مالک و سایر مشخصات فردی او نیاز است. شما بعد از آپلودنمودن اسناد خواسته‌شده در وب‌سایت و ارائه اطلاعات شخصی مالک از قبیل شماره ملی، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد. این کد، همان چیزی است که می‌توانید از طریق آن از وضعیت سند همچون توقیف‌بودن و مشاع‌بودن و غیره مطلع شوید. شما می‌توانید سند تک‌برگ را نیز به‌ همین روش استعلام کنید.

برای خرید ویلا نوساز در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

استعلام سند ویلا به روش‌های حضوری و آنلاین مقدور است. شما برای خرید ویلا در شمال، پیش از اینکه دست به پرداخت هزینه خرید ویلا بزنید و یا هیچ برگه‌ای را امضا کنید، بایستی برای استعلام سند پیش‌قدم شوید.

برای استعلام سند ویلا در شمال، شما نیاز به شماره ملی مالک ویلا و یا در واقع همان صاحب سند دارید. بنابراین همکاری فروشنده در این زمینه می‌تواند جریان فروش ویلا و استعلام سند را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

فروشندگانی که قصد فروش قانونی ویلا را دارند و اصطلاحاً ریگی به کفش‌شان نیست شما را برای این استعلام یاری خواهند کرد. توصیه می‌شود که استعلام های لازم را پیش از خرید ویلا و قبل از امضاکردن برگه‌های خرید و قول‌نامه دریافت کنید. اینگونه با خیالی آسوده ویلای دلخواه‌تان را به روشی قانونی و بی‌دردسر خریداری نمایید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×