گیلان، زیباکنار
0133416

ساخت استخر سرپوشیده در ویلا شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-11-19
مراحل ساخت استخر سرپوشیده

ساخت استخر سرپوشیده در ویلای شمال… داشتن ویلا در شمال کشور آرزوی همه افرادی است که به شمال کشور و طبیعت آن علاقه‌مند هستند.

داشتن ویلای اختصاصی به شما این امکان را می‌دهد تا هر روز در سال که خواستید برای سفر به شمال کشور بروید و نیازی به اجاره ویلا ندارید و  علاوه بر این داشتن ویلای اختصاصی به شما این امکان را می‌دهد تا تجهیزات ویلایتان را در جهت افزایش رفاه خودتان افزایش دهید. یکی از امکانات جانبی که همه ویلاها آن را ندارند استخر سرپوشیده است.

داشتن استخر سرپوشیده در ویلا به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی در هر ساعت از شبانه روز به شنا بپردازید و به قول معروف تنی به آب بزنید و خستگی رفع کنید.

اگر شما هم به فکر ساخت استخر سر پوشیده در ویلایتان افتاده‌اید در ادامه مقاله همراه ما باشید تا تمامی نکاتی را که باید در هنگام ساخت ویلا سرپوشیده در ویلا مد نظر داشته‌باشید با هم بررسی کنیم.

ساخت استخر سرپوشیده

به‌طور کلی روش‌های مختلفی برای ساخت استخر سرپوشیده وجود دارد. نکته مهمی که باید در ابتدا مد نظر قرار دهید این است که ساخت استخر سرپوشیده با استخر های بدون سقف متفاوت است و مراحل ساخت این دو مدل از استخر با یکدیگر یکی نیستند. ساده‌ترین روش‌ها برای ساخت استخر سرپوشیده عبارتند از:

ساخت استخر به کمک یک قاب فایبر گلاس و لایه عایق ضد آب پلاستیکی  روی چمن، حفر زمین و دیوار چینی و یا استفاده از غلاف های عایق.

برای اینک انتخاب کنید کدام روش ساخت مناسب ویلای شما است باید ابتدا به چند نکته اساسی توجه کنید و براساس این نکات روش ساخت مناسب را برای ساخت ویلایتان انتخاب کنید.

به استخر با چه ابعادی نیاز دارید؟

استخر شما قرار است سرپوشیده باشد یا سرباز؟

فرم و شکلی که برای استخر در نظر دارید چیست؟ قبل از اقدام به ساخت باید نقشه استخر را طراحی و در اختیار داشته‌باشید.

امکانات خاصی که برای استخرتان مدنظر دارید چیست؟

برای ساخت استخر می‌خواهید از جمله موادی استفاده کنید؟

پیش از اینکه برای ساخت استخر دست به‌کار شوید باید جواب تمام سؤالاتی که مطرح کردیم را برای خودتان کاملاً مشخص کنید. نمی‌شود بدون مشخص کردن نوع مواد برای ساخت و داشتن نقشه مناسب، برای ساخت استخر اقدام کنید. اگر خودتان تخصص و مهارت کافی در این زمینه ندارید حتماً از افراد ماهر و حرفه‌ای کمک بگیرید.

شاید نیاز باشد مبلغی را خرج کنید اما در عوض استخری کاملاً  اصولی خواهید داشت. در ادامه مقاله تمام سؤالاتی که مطرح کرده‌ایم را ب طور کامل و شفاف توضیح می‌دهیم تا جای ابهامی برای شما باقی نماند.

ابعاد استخر

مسلم است که اولین نکته‌ای که در هنگام ساخت استخر باید مد نظر داشته‌باشید ابعاد زمینی است که برای ساخت استخر در ویلا در اختیار دارید. مسلم است که ابعاد استخر شما در نهایت کاملاً وابسته به متراژ زمینی است که برای ساخت استخر درنظرگرفته اید. اگر ویلای شما از پیش‌ساخته‌شده است و شما آن را خریداری کرده و بعد به فکر ایجاد استخر در آن افتاده‌اید، ساخت استخر در داخل ساختمان ویلا هزینه بسیار بالایی برای شما دارد، در این جور مواقع ساخت استخر در محوطه باز ویلا بهترین انتخاب برای شما است.

برای ساخت استخر در محوطه ویلا نیز باید توجه‌داشته‌باشید که زمان کافی برای ساخت استخر در اختیار دارید یا خیر. به‌عنوان مثال ساخت استخر در فصل زمستان در محوطه باز ویلا اصلاً مناسب نیست، بارش باران و برف در فرایند ساخت اختلال زیادی ایجاد می‌کنند.

لذا در هنگام شروع به‌کار برای ساخت استخر باید توجه‌داشته‌باشید که مدت‌زمان ساخت به فصول سرد که احتمال بازش باران و برف در آن وجود دارد تداخل نداشته باشد.

حال اگر شما در حال ساخت ویلا هستید و می‌خواهید استخر را در داخل ویلا بسازید برای سرپوشیده و یا سر باز بودن ویلا کاملاً مختار هستید و م توانید در حین ساخت نقشه استخر را در داخل ویلا طراحی کنید و همراه با ساخت ویلا، ساخت استخر را نیز پیش ببرید.

در این مرحله به متراژی که در اختیار دارید توجه‌داشته‌باشید تا در انتها برای اتمام کار و گرفتن پایان کار دچار مشکل نشوید. مراحل ساخت استخر سرپوشیده

شکل و ساختار استخر

نکته بعدی که در هنگام ساخت استخر باید مد نظر قرار دهید فرم و شکل استخر است. پس از اینکه متراژی که برای ساخت استخر مد نظر دارید مشخص شد باید برای طراحی شکل استخر اقدام کنی.د در حال حاضر استخر ها به‌شکل‌های مختلفی طراحی و اجرا می‌شوند و شما می‌توانید براساس مساحتی که در اختیار دارید یکی از انواع استخر را انتخاب و اجرا کنید.

در صورتی که شکل استخر درست انتخاب شود هم باعث صرفه‌جویی در فضا و هم در وقت برای شما می‌شود. علاوه بر این موارد شما با انتخاب استخر مناسب هزینه کمتری برای طراحی صرف می‌کنید.

به‌عنوان مثال استخر های ساده مستطیلی هزینه اجرایی کمتری دارند و برای استفاده حداکثری از فضا مناسب هستند،  این مدل از استخر ها خصوصاً برای افرادی که به‌دنبال استخر برای تمرینات شنا هستند انتخاب بسیار مناسبی هستند.

استخرهایی که به‌صورت هلالی و فرم دار  هستند علاوه بر پیچیدگی در طراحی و اجرا فضایی زیادی را اشغال می‌کنند و بیشتر برای تفریح مناسب هستند یا تمرین حرفه‌ای شنا و غواصی.

پس از اینکه مساحت در اختیار برای ساخت استخر و ابعادی که برای ساخت استخر مد نظر دارید را مشخص کردید نوبت به مشخص کرد امکاناتی می‌رسد که در استخر خودتان به آن‌ها نیاز دارید. امکانات و تأسیساتی که برای ساخت استخر به‌کار می‌روند با توجه به نوع استخر متفاوت هستند.

مسائل حقوقی برای ساخت استخر سرپوشیده

امکاناتی که  شما می‌توانید در داخل استخرتان قرار دهید با توجه به نوع استخر و سرپوشیده یا سر باز بودن آن متفاوت هستند. به‌طور کلی برخی از امکانات باید در تمام  استخر ها قرار داشته‌باشند این امکانات عبارتند از :

پمپ استخر، فیلتر استخر، کلر زن، مبدل گرمایش، پمپ گرمایش، نردبان استخر، سیلیس برای فیلتر آب. این موارد باید در تمامی استخر ها قرار داشته باشد علاوه بر این موارد اگر قصد دارید تا به‌صورت حرفه‌ای از استخر استفاده کنید به ابزاری برای تصفیه حرفه‌ای و تخصصی آب نیاز دارید این ابزار عبارتند از:

دستگاه کنترل کلر و کنترل  PH، نانودوزینگ پمپ، چراغ استخر، لوازم جکوزی، پمپ آب جکوزی، پکیج گرمایش و سرمایش استخر، اسکیمر استخر، کفشور استخر، رینگ استیل جکوزی، بلوئر جکوزی، اسکیمر جکوزی، گریل استخر، نازل جکوزی، سرجت جکوزی، چراغ جکوزی، هیتر مناسب برای سونای خشک .

این‌ها مواردی هستند که وجودشان در تمام استخر ها واجب نیست و شما می‌توانید بر اساس نیازی که دارید از این موارد در داخل استخر و در حین فرایند ساخت استفاده کنید. مراحل ساخت استخر سرپوشیده

دریافت مجوز ساخت

تمام انواع استخر ها برای ساخت  نیاز به مجوز دارند‌ و  شما باید پیش از اقدام به ساخت  براساس طرحی که برای ساخت ویلا مد نظر دارید برای دریافت مجوز مراجعه کنید.

برخی از افراد فکر می‌کنند که تنها استخرهایی که برای استفاده عموم افراد ساخته می‌شوند نیاز به مجوز دارند، این تفکر کاملاً اشتباه است و تمامی انواع استخر ها چه خانگی و چه عمومی برای ساخت نیاز به مجوز دارند .

ساخت استخر بدون مجوز اصلاً  توصیه نمی‌شود.در هنگام اخذ مجوز باید حتماً مشخص کنید که چه نوع استخری قرار است ساخته شود و جه امکاناتی را شامل می‌شود.

اگر استخر ساخته‌شده با مجوز گرفته‌شده مغایرت داشته باشد عملاً مجوز شما باطل است. شاید این نکته در ابتدا ساده به‌نظر بیاید اما با رعایت آن و داشتن مجوز بسیار راحت‌تر می‌توانید برای ساخت استخر اقدام کنید افرادی که بدون مجوز برای شما استخر می سازند، عواقب پس از آن را به عهده نمی‌گیرند.

نتیجه‌گیری

ساخت استخر سرپوشیده در ویلا کار تخصصی است و برای ساخت آن باید از افراد خبره و ماهر در این امر کمک بگیرید تا دچار مشکل در حین ساخت و پس از آن نشوید.

بخری از ویلاها از ابتدا دارای استخر سرپوشیده هستند و اگر شما قصد خرید ویلا دارید و دوست دارید استخر داشته‌باشید پیشنهاد ما این است که از ابتدا برای خرید این دسته از ویلاها اقدام کنید چرا که به هر حال ساخت استخر در ویلا فرایند تخصصی است و به زمان و هزینه نیاز دارد.

مگر اینکه شما ظاهر و فرمی خاص را برای ساخت استخر در نظر داشته‌باشید در این صورت باید در هنگام  خرید ویلا این نکته را مد نظر داشته‌باشید و ویلایی را انتخاب کنید که مساحت کافی برای ساخت استخر را دارا باشد. مراحل ساخت استخر سرپوشیده

شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت و ساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است. مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×