گیلان، زیباکنار
0133416

ساخت ویلا سنتی در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
ساخت ویلای سنتی

پیشنه تاریخی و فرهنگی هر کشور را می‌توان از بناهای اصیل آن تشخیص داد؛ بناهایی که این روزها در حال دادن جای خود به ساختمان‌های لولکس و مدرن هستند. اما هنوز هستند افرادی که با ساخت ویلای سنتی سعی در زنده نگاه داشتن فرهنگ و سنت های ریشه دار ایرانی دارند.

این روزها تا چشم کار می‌کند ویلاهای لاکچری و مدرن را در شمال می‌بینیم که به سبک‌های اروپایی و غربی ساخته می‌شوند. هرچند این ویلاها نیز نمای جذابی دارند و در دسته محبوب‌ترین ویلاهای شمالی قرار دارند اما نمی‌توان از زیبایی و جذابیت ویلاهای سنتی عبور کرد. از همین رو افراد زیاد در سفر به شمال به‌منظور اقامت راهی ویلاهای سنتی می‌شوند و یا اقدام به ساخت ویلای سنتی می‌نمایند. در ادامه قصد داریم گشتی درون ویلاهای سنتی بزنیم و کمی از حال و هوای اصیل این ویلاها سخن بگوییم. پس اگر شما هم مایل به ساخت ویلای سنتی در شمال هستید در ادامه با ما همراه باشید.

برای خرید ویلا در بابلسر با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

موارد بکاررفته در ساخت ویلا سنتی

استفاده از شیشه‌های رنگی و پنجره‌های ارسی در نمای ویلا

بدون شک رقص نورهای رنگارنگی که از شیشه‌های رنگی به درون ویلا می تابند یکی از زیباترین و سحرآمیز ترین صحنه‌هایی ست که می‌توان رویت کرد. این صحنه را به کرات در خانه‌های قدیمی به‌ویژه خانه مادربزرگ ها و پدربزرگ ها دیده‌ایم. شما می‌توانید در ساخت ویلای سنتی در شمال از پنجره‌های ارسی استفاده کنید؛ پنجره‌های ارسی، پنجره‌هایی مشبک هستند که درون آن‌ها شیشه‌های رنگی قرار گرفته و تابشی رنگارنگ از نورهای درخشان را بر پهنه ویلای شما منعکس می‌کند. شیشه‌های رنگی و پنجره‌های ارسی می‌توانند یکی از اساسی‌ترین نمادهای اصیل ایرانی در ویلای سنتی شما باشند.

برای خرید ویلا در نور با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از مصالح بومی در ساخت ویلا سنتی

در ساخت عمده ویلاها از مصالح و متریال‌های عادی و متداول استفاده می‌شود اما اگر می‌خواهید ویلایی سنتی در شمال بسازید باید از مصالح بومی آن منطقه نیز بهره بگیرید. به‌عنوان مثال باید قطعاً از چوب به‌عنوان یکی از اساسی ترین متریال‌ها استفاده کنید. استفاده از متریال‌های بومی یک منطقه در ساخت ویلای سنتی یک قانون است. در ویلاهای شمالی می‌توانید سقف‌های سفالی، دیوارهای سنگی و راه‌پله‌های چوبی را برای ویلا در نظر بگیرید. در واقع نحوه ساخت و پرداخت ویلا بایستی به‌شکلی اصولی انجام شود و متریال‌های مورد استفاده نیز باید مقاومت کافی داشته‌ باشند، اما نوع آن‌ها بهتر است با توجه به منطقه انتخاب شود تا حال و هوای سنتی بیشتری در ویلا جریان پیدا کند. شما می‌توانید پرچین های کوتاه و انبوهی را دورتادور ویلا روی دیوارها ایجاد کنید.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

درنظرگرفتن تراس و بالکن بزرگ و دلباز

 یکی از مشخصه‌های اصلی در ویلاهای سنتی ایجاد یک فضا برای برقراری ارتباط هرچه بیشتر با طبیعت است. بدین منظور قدیمی تر ها ایوان های بزرگ و بالکن های دلبازی را برای ویلا در نظر می گرفتند. شما می‌توانید در این فضای دلباز تعدادی میز و صندلی‌های حصیری و چوبی قرار دهید و ایوان ویلا را به زیباترین شکل ممکن با استفاده از گلدان‌های شمعدانی، گلیم های حصیری و پشتی های سنتی تزئین کنید.

درنظرگرفتن حوض در حیاط ویلا

در نظرگرفتن یک حوض کوچک یا متوسط در میانه حیاط می‌تواند همان ایده‌ای باشد که شما و ساکنین ویلا را به قعر روزهای شیرین گذشته و خاطرات دور و دراز قدیم ببرد. به‌ویژه اگر کمی سلیقه به‌خرج دهید و دورتادور حوض را با گلدان‌های خوش عطر و رنگارنگ تزئین کنید و تعدادی ماهی قرمز درون حوض بیاندازید. وجود حوض و فواره می‌تواند فضای سنتی ویلای شما را تقویت کند و حال‌وهوایی لطیف و دلچسب به ویلا دهد. وجود حوض در روزهای گرم تابستان، بی‌شک به فریاد شما خواهد رسید و با بازگذاشتن فواره‌ها می‌توانید محوطه حیاط را خنک کنید و با نشستن در تراس از این خنکای مطبوع بهره‌مند شوید.

استفاده از چوب در ساخت ویلا سنتی

یکی از خصیصه‌های عجیب و دوست‌داشتنی چوب این است که با بودن در فضایی که این متریال در آنجا به‌کار رفته، حس و حالی عجیب و دوست‌داشتنی به انسان دست می‌دهد. توصیه می‌کنیم که برای ایجاد فضای گرم و صمیمانه در ویلای سنتی خود در شمال از متریال چوب در بخش‌های مختلف ویلا استفاده کنید. تعبیه کفپوش‌های چوبی، نمای چوبی، راه‌پله‌های چوبی و یا آب‌نمای چوبی می‌تواند ایده خوبی در ویلای سنتی شما باشد.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

کاشت درختان سرسبز و پرطراوت در باغچه‌های ویلا

اگر می‌خواهید ذوق و قریحه ایرانی را در ویلای سنتی خود زنده نگاه دارید، باید اقدام به کاشتن گیاهانی پرطراوت و سرسبز نمایید. لازمه این کار این است که باغچه‌هایی کوچک در حیاط ویلا ایجاد کنید و در آن انواع درختان بومی و گیاهان معطر و خوش بوی محلی را بکارید. شک نداشته‌باشید که عطر خوش این گیاهان محلی تأثیر زیادی در حس و حال ویلای سنتی شما خواهد داشت.

تعبیه ستون در نمای ویلا سنتی

ویلاهای سنتی و عمارت‌های قدیمی و اصیل ایرانی دارای ستون هایی پرصلابت و زیبا هستند بنابراین برای اینکه حال و هوای ویلای خود را به حال و هوای یک ویلای سنتی نزدیک کنید باید از ستون در ساختار ویلا استفاده کنید.

ایجاد نقش برجسته و گچبری در نمای ویلا

متریال‌هایی مانند سنگ، چوب، سفال و گچ از جمله متریال‌هایی هستند که در نمای ویلای سنتی استفاده می‌شوند. شما می‌توانید نمای ویلا را با استفاده از این متریال‌ها در حالی که نقش برجسته های ظریف و سنتی روی آن‌ها خودنمایی می‌کند مزین کنید.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از کاشی‌های سنتی

مورد دیگری که در ویلاهای سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد کاشی‌های سنتی است. وجود این کاشی‌ها به‌ویژه در نمای ویلا می‌تواند جذابیت بیشتری به ویلای سنتی شما ببخشد و حس و حالی اصیل به ویلا دهد.

نتیجه‌گیری

زندگی کردن در ویلاهای سنتی آن هم در روز و روزگار امروز که انسان‌ها از اصل خود دور شده‌اند و فرهنگ سنتی ایرانی رنگ باخته می‌تواند نقطه امید و روشنایی بخشی در زندگی انسان‌ها برای زنده کردن خاطرات نوستالژیک و تجربه شیوه‌های جذاب زندگی باشد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×