گیلان، زیباکنار
0133416

بررسی نکات ساخت ویلا هوشمند

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-01-22
ویلای هوشمند

ساخت ویلای هوشمند در شمال نیازمند رعایت نکاتی است که ما در این مقاله به آن‌ها پرداخته‌ایم. شرکت انبوه‌سازان آرش ساخت ویلا را برای شما راحت کرده است.

ساختمان‌های هوشمند نسل نو و مدرنی در ساختمان‌سازی هستند که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و فن‌آوری‌ها به صاحبین خانه امکان استفاده از تکنولوژی در تمامی زوایای خانه را می‌دهند. این تکنولوژی ها مصرف برق و انرژی را به‌شدت کاهش می‌دهند و سهولت استفاده از امکانات در خانه را برای ساکنین فراهم می‌کنند.

هوشمند بودن یک ساختمان با توجه به نوع کاربری ساختمان متفاوت است. ساختمان‌های تجاری و خدماتی و یا حتی برخی از ساختمان‌های صنعتی هم می‌توانند از تجهیزات نسل نو به‌منظور هوشمند سازی ساختمان استفاده‌کنند ولی ابعاد موضوعی ما بیشتر پیرامون هوشمند سازی ویلاهای شمال است.

همچنین این ویلاها از سیستم‌های روشنایی کاملاً هوشمند و برنامه‌ریزی شده بهره می‌گیرند تا با استفاده از قابلیت های پنل های مانیتوری و یا تبلت های تعبیه شده کاربران بتوانند میزان نور را بر اساس لوکس برنامه زیری کنند و یا با حرکت از زیر چراغ‌های اتاق و تنها در زمان مورد نیاز برای استفاده چرغ های روشنایی به‌صورت اتوماتیک به‌کار بیافتند .

در یک ویلای هوشمند صاحبین ویلا از امکانات مختلف به‌سادگی بهره می‌گیرند و اغلب این امکانات با استفاده از کنترل های از راه دور و به‌صورت اتوماتیک تنظیم می‌شوند. در ویلاهای هوشمند سیستم تهوهی هوشمند تعبیه شده است تا با اندازه‌گیری میزان رطوبت، گرما و سرمای داخل ویلا اقدام به رساندن درجه هوای ویلا، رطوبت و پاکیزگی هوا به حد نرمال با استفاده از پیشرفته‌ترین پنل های کولر های گازی و یا سیستم‌های تهویه مرکزی در شهرک‌های ساحلی هستند.

ویلا های هوشمند می‌توانند سیستم نور گیر متفاوت و با پرده‌های قابل تنظیم داشته‌باشند، می‌توانند تنوع نور داشته‌باشند، سیستم تنظیم دما و گرمایش و سرمایش دارند  و به‌سادگی می‌توان بدون نیاز به حضور در ویالا شمال از قبل خانه را با استفاده از یک تلفن هوشمند مهیای حضور در ویلا کرد.

ویلاهای هوشمند از یک نسل پیشرفته آبیاری در فضای سبز هم استفاده می‌کنند. اغلب به‌دلیل عدم استفاده مکرر از ویلاها به‌خصوص برای افرادی که از ویلاهای شمالی به‌منظور مقاصد تفریحی و چند ماهه در سال بهره می‌گیرند امکان آبیاری تمام وقت وجود ندارد. برای این منظور یا باید فردی را برای این منظور استخدام کرد که هزینه‌های بسیار زیادی دارد و یا با استفاده از سیستم‌های آبیاری هوشمند تعبیه شده در این ویلاهای هوشمند این قابلیت را برای صاحب خانه و یا صاحب ویلا فراهم نمود که از راه دور و با استفاده از موبایل و تنها یک نرم افزار در زمان‌های مورد نیاز کار آبیاری ویلا را انجام داد.

حتی در برخی از ویلاهای هوشمند پیشرفته تر این امکان برای صاحبین ویلا فراهم شده تا با استفاده از قابلیت تغییر رنگ و نور اتاق‌ها و یا نحوه نورپردازی بهترین امکانات تنوع را برای خود فراهم نمایند.

این قابلیت ها در ساختمان‌ها و یا ویلاهای هوشمند تنوع زیادی دارند و بسته به هزینه‌ای که که صاحب خانه انجام می‌دهد این امکانات می‌تواند تغییراتی اساسی داشته باشد.

 

استفاده از آب نماها، استخرها و جکوزی ها، سونا و … نیز همه قابلیت های زیادی در هوشمند سازی دارند

هزینه ساخت ویلا هوشمند در شمال

حال یکی از اصلی‌ترین سئوالات این است که با توجه به این امکانات آیا هزینه‌های تمام‌شده برای مشتری زیاد نخواهد بود؟

ساخت ویلا هوشمند در شمال قطعاً هزینه کمی به‌دنبال ندارد. اغلب افراد دارای سرمایه بیشتر این کار را انجام می‌دهند و یا افراد که از ویلاهای لوکس استفاده می‌کنند به‌دنبال ایجاد شرایط مطلوب تر اقدام به هوشمند سازی ویلا می‌کنند. ولی با این وجود اصل هوشمند سازی ویلا نباید تنها دلیل برای هزینه و قیمت بالای ویلا باشد.

در اصل هر چه آپشن‌های مورد استفاده درساخت ویلا هوشمند بیشتر باشد قیمت تمام‌شده هم برای صاحب ویلا بیشتر می‌شود. مثلا ویلای هوشمندی که تنها سیستم اطفا حریق و یا اعلام حریق و سیستم روشنایی هوشمند دارد با ویلای هوشمندی که از سیستم‌های فوق به‌همراه سیستم تهویه مطبوع، سیستم روشنایی، سیستم‌های مانیتورینگ و ایمنی و … برای هوشمن دسازی بهره می‌گیرد قابل قیاس از نظر قیمتی نیستند.

در اصل باید اینگونه گفت که هزینه‌های ساخت ویلا هوشمند هیچ سقف و انتهایی ندارد. هر چه هزینه کنید قابلیت های بیشتری در هوشمند سازی ویلای خود می‌توانید  انتخاب کنید. امروزه شرکت‌های زیادی هستند که در تولید تجهیزات هوشمند سازی بسیار تنوع دارند و می‌توانند یک ویلای ساده را با بیشترین تجهیزات هوشمند سازی مجهز نمایند.

حتی خود هزینه‌های تجهیزات هوشمند سازی نیز تفاوت قیمت دارد. تجهیزات هوشمند و سنسورهای به‌کار رفته در این تجهیزات به‌همراه آیتم ها و نرم افزار ها و سخت افزار های متنوع بسیار گسترده هستند. یک سنسور چراغ روشنایی تنها هم در چین و هم ایران و هم کشورهای اروپایی تولید می‌شود و قاعدتاً سنسورهای اروپایی و امریکایی بسیار با کیفیت تر و گران‌قیمت‌تر از نوع چینی هستند.

موضوع بعدی در قیمت تمام‌شده هوشمند سازی ویلاها را باید میزان طبقات ویلا و یا متراژ ویلا نامید. طبیعی است هوشمند سازی در ویلاهای بزرگ شمال هزینه به مراتب بالاتری نیاز دارد.

مطابق با آخرین قیمت‌ها اگر بخواهیم یک سیستم متوسط هوشمند سازی را در یک ویلای 100 متری بررسی کنیم و تنها 50 درصد این ویلا را هوشمند سازی کنیم حدود 4 تا 5 میلیون تومان باید بیشتر هزینه کرد.

اما در نظر داشته‌باشید این هزینه یک‌بار خواهد بود و اگر با کیفیت انتخاب شود هزینه‌های تمام‌شده را به مراتب کاهش خواهد داد. منظور اینکه استفاده از سیستم هوشمند به‌جای استخدام یک نفر برای انجام امور جاری در طول حتی یک سال بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

نتیجه‌گیری از نکات ساخت ویلا هوشمند

بی تردید استفاده از تخصص و کاردانی شرکت‌های پیشرفته انبوه‌ساز برای هوشمند سازی ویلا ها بسیار به‌صرفه خواهد بود.

شرکت انبوه‌سازان آرش به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین شرکت‌های انبوه‌ساز در ایران و خاورمیانه به‌دلیل قابلیت های بالای مهندسین این شرکت در طراحی پروژه‌های ویلایی هوشمند و با سابقه طولانی مدت بهترین انتخاب برای هوشمندسازی ویلاهای شما خواهد بود. در این راستا شرکت انبوه‌سازان آرش با ساخت ویلاهای پیش‌ساخته با قابلیت اجرای انواع پروژه‌های هوشمند در این ویلاها در صورت درخواست مشتری می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان و با استفاده از برتیرن تجهیزات هوشمند سازی ویلاها را در ابعاد مورد نظر مشتری و به‌سرعت هوشمند سازی و ضمانت نمایند.

برای دریافت جزئیات این نوع هوشمند سازی بهتر است با مشاروان ما در شرکت انبوه‌سازان آرش تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×