گیلان، زیباکنار
0133416

سبزه‌میدان رشت قدیمی‌ترین میدان رشت

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
سبزه‌میدان رشت

سبزه‌میدان رشت قدیمی ترین میدان رشت : بعید است از اهالی اصیل رشت باشید و ندانید میدان سبزه میدان کجاست. سبزه میدان همان میدانی ست که میعادگاه خاطرات نوستالژیک مردم رشت و است و فراز و نشیب های زیادی را به‌خود دیده.

همان میدانی که برای فرار از انبوه غلغله های شهر و شلوغی‌های آن می‌توان به آن پناه برد و ساعاتی را در آرامش سپری کرد. فرقی ندارد جوان هستید یا پا به‌دوران میانسالی گذاشته‌اید. سبزه میدان رشت همیشه جایی در دل خود برای شما پنهان نموده. اگر اهل دل باشید می‌توانید به جمع میانسالان بپیوندید و به‌خاطرات شیرین دوران گذشته گوش جان بسپارید.

جایی که صدای پر زدن انبوه پرندگان به‌همراه صدای لطیف جریان آب و فواره ها همنشینی جذابی را در گوش شما طنین‌انداز خواهد کرد. اگر شما هم مشتاق این هستید که از سبزه میدان رشت بیشتر بدانید و تاریخچه غنی آن را کشف کنید در ادامه با ما همراه شوید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تاریخچه سبزه‌میدان رشت در یک نیم‌نگاه

سبزه‌میدان رشت میدانی نیست که دیروز و امروز پدید آمده باشد. این میدان زیبا سال‌هاست که در این منطقه از رشت جای خوش کرده. این میدان زیبا در روزگاران دور و دراز تاریخ در حد فاصل محله‌های استاد سرا و کباب قرار داشته.

سبزه زاری زیبا و پرطراوت در این منطقه وجود داشته که تا محله چماسرای می‌توانستید شاهد آن باشید. نوبت به سلطنت ناصرالدین شاه قاجار که رسید یک استخر و البته یک گورستان در این منطقه بنا شد که محل دفن خلافکاران بود! متاسفانه بی کفایتی برخی شاهان قاجار روزگار تاریکی را برای ایران رقم زد اما بعد ها فردی به‌نام محمد ولی خان تنکابنی تصمیم گرفت تا سبزه میدان را سر پا نگاه دارد و این منطقه را آباد سازد.

درختکاری، گل کاری، ایجاد فضای سبز و محیطی شاد و پرطراوت از اولین اقدامات ایشان در این راستا بود. ایشان گورستان این منطقه را گورستانی متروکه اعلام کردند و تام سبزه میدان را بر این منطقه زیبا نهادند. تلاش‌های بی‌وقفه ایشان باعث شد تا این میدان زیبا امروزه روز به یکی از مکان‌های گردشگری رشت تبدیل شود و علاوه بر مردمان رشت مردمان سراسر کشور برای تفریح سری به سبزه میدان بزنند و ساعاتی فرح بخش را در این میدان زیبا سپری کنند.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چگونه به سبزه میدان رشت برویم؟

سبزه میدان رشت را اگر روی نقشه جستجو کنید به‌سمت غرب رشت هدایت خواهید شد. این مکان زیبا در حوالی میدان شهرداری که بی‌شک معرف حضورتان است قرار گرفته.شما می‌توانید از سمت خیابان لاکان، خیبان بیستون و خیابان علم الهدی راهی سبزه میدان رشت شوید.

تندیس‌های مشاهیر گیلان در سبزه‌میدان رشت

یکی از جذابیت‌های سبزه میدان رشت وجود تندیس‌هایی زیبا و خوش تراش از مشاهیر گیلان است. در واقع شما می‌توانید همزمان با قدم‌زدن در طبیعت دلنشین و زیبای سبزه میدان با این مشاهیر آشنایی پیدا کنید. شعرا و بزرگ مردانی که نامی نیک از خود در تاریخ رشت به‌جای گذاشته‌اند و امروزه روز مایه فخر و مباهات ایران هستند. از جمله‌این تندیس‌ها می‌توان به تندیس شیون فومنی، محمود بهزاد، پروفسور سمیعی، و پروفسور اکبرزاده اشاره کرد.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تفریحات مفرح در حوالی سبزه‌میدان رشت

اگر می‌خواهید اوقات خوشی را در سبزه میدان رشت سپری کنید و در عین حال از جاذبه‌های اطراف میدان استفاده کنید توصیه می‌کنیم که سری به بستنی فروشی های حوالی میدان بزنید و یا در پاساژهای اطراف سبزه میدان گشت‌وگذاری داشته‌باشید. شما می‌توانید هرآنچه که می‌خواهید را در حوالی سبزه میدان رشت را قیمتی مناسب خریداری کنید بنابراین هم فال است و هم تماشا.

با کمی پیاده‌روی در حوالی سبزه میدان رشت می‌توانید خود را به میدان شهرداری رشت برسانید و در این مکان زیبا نیز چند ساعتی گشت‌وگذار داشته‌باشید. جای جای رشت دیدنی و جذاب است و شما را در این جذابیت غرق خواهد کرد. بد نیست بدانید که موزه رشت نیز در فاصله کمی از سبزه میدان رشت قرار گرفته و در مدت‌زمان کوتاهی می‌توانید خود را به آن برسانید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

فعالیت‌های ورزشی در سبزه‌میدان رشت

اگر عاشق دوچرخه‌سواری هستید می‌توانید ساعاتی را به دوچرخه‌سواری در سبزه میدان رشت بپردازید. این منطقه سرسبز و زیبا در روزهای نم دار و بارانی نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد و اکسیژن خالص در اتمسفر آن جریان دارد. بنابراین بهترین مکان برای ورزش‌هایی همچون دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی است.

اگر اهل شطرنج هستید و می‌خواهید یک مبارزه جانانه داشته‌باشید می‌توانید لذت این بازی پر هیجان فکری را در سبزه میدان رشت تجربه کنید.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

رد پای سبزه‌میدان رشت در تاریخ پر فراز و نشیب

سبزه‌میدان رشت یکی از مکان‌هایی در استان گیلان و شهر رشت است که رخدادهای تاریخی زیادی را به‌خود دیده و روزگاران پر تب‌وتابی را از سر گذرانده. سبزه میدان رشت در واقع اولین مکانی بود میرزاکوچک‌خان جنگلی در آنجا با مردم دیدار داشت و در آن از آزادی و مبارزات آزادی خواهانه حرف می‌زد.

جایی که میعادگاه آزادی خواهان و وطن پرستان حقیقی در روزگاران دور و دراز تاریخ بوده. میدانی که روزگاری تاریک را نیز به‌خود دید و مکانی برای همدلی و اندوه مردم رشت در سرکوب های سیاسی شد. این میدان زیبا و پر حادثه در نهایت در سال 1390 در دسته آثار ملی به‌ثبت رسید.

چشم‌انداز سبزه‌میدان و شباهت آن با تصاویر کارت پستالی

بیراه نیست اگر بگوییم که چشم‌انداز سبزه میدان رشت بی شباهت به تصاویر بی‌بدیل کارت پستالی نیست. تصاویری که در آن چیزی جز سرسبزی و طراوت به‌چشم نمی‌خورد و یک بافت قدیمی و اصیل که در جای جای آن تندیس‌های مشاهیر جای خوی کرده. مردمانی که به شطرنج و دوچرخه‌سواری می پردازند و میانسالی که گرد هم آمده‌اند و گاه گاه حول میدان پیاده‌روی می‌کنند.

چشم‌انداز این میدان از دو درست ها به‌قدری زیبا و چشم‌نواز است که بی‌شک برای سپری‌کردن چند ساعت در آن راهی این میدان خواهید شد. دورتادور این میدان زیبا ستون های قدیمی بنا شده و تصویری اصیل و قدیمی از سبزه میدان رشت در اولین سال‌های بنا شدن به نمایش کشیده.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

لذت تماشای پرندگان در سبزه‌میدان

اگر در سبزه میدان رشت نشسته اید به ناگاه دسته‌ای از کبوتران جلوی پای شما تجمع کردند تعجب زده نشوید چرا که پرندگان زیادی به این میدان می‌آیند و صدای بال زدن آن‌ها همیشه در گوش مردمان رتش طنین‌انداز می‌شود.

شما می‌توانید برای پرندگان گندم بپاشید و لذت همنشینی با آن‌ها را در این میدان زیبا تجربه کنید. حس و حالی قدیمی و دلنشین که گویی شما را مستقیم به دل تاریخ می‌برد. شهر رشت حقیقتاً شهری بی‌نظیر و دل‌انگیز است که حال و هوای نوستالژیک در آن هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

عکاسی در سبزه‌میدان رشت

اگر قصد کرده‌اید که به سبزه میدان رشت بروید حتماً دوربین عکاسی تان را همراه داشته‌باشید چرا که با مناظر زیبا و شگفت‌انگیزی در این میدان زیبا روبه‌رو خواهید شد. از تندیس‌های زیبا و خوش تراش که حاصل دست هنرمندان ایرانی ست گرفته تا طبیعت سرسبز و پرندگانی که لهجه آواز آن‌ها را نمی‌توانید در عکس‌ها ثبت کنید. اما می‌توانید عکس‌هایی بی‌نظیر از زیبایی آن‌ها به‌ثبت برسانید.

اگر جزو آن دسته از عکاسان خوش قریحه هستید حتی می‌توانید از گرد هم آمدن های میانسالان نیز در گوشه گوشه‌این پارک زیبا عکس‌هایی ماندگار ثبت کنید. میانسالانی که یا در حال مطالعه روزنامه هستند و یا به گپ و گفت مشغول اند و جدول حل می‌کنند. تماشای این صحنه‌های زیبا در قلب شهر رشت روح زندگی را در جان شما به قلیان خواهد انداخت.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

کتابخانه عمومی در سبزه‌میدان

سبزه میدان رشت دارای یک کتابخانه عمومی با نام کتابخانه پورداود است که البته نام قدیمی اش این است. این کتابخانه دارای قدمت بالایی است و در سال 1347 تأسیس شده است. بنابراین اگر اهل کتاب و کتابخوانی هستید می‌توانید راهی این کتابخانه قدیمی‌شوید و به گنجینه اصیل از کتاب ها دسترسی داشته‌باشید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

مطمئناً هرگز این جمله را از مردم رشت نخواهید شنید؛ دیگر جایی برای رفتن باقی نمانده! چرا که این شهر پر از دیدنی‌های جذاب و بکر است که از دیدن چند باره آن‌ها هم سیر نخواهید شد. مکان‌های جذابی که در شهر رشت وجود دارد تلفیقی از تاریخ، هنر، طبیعت و تاریخچه غنی و پرصلابت این شهر است.

دقیقاً مانند یک کتاب تاریخی که هر ورقش رخدادی را در خود جای داده. سبزه میدان رشت نیز یکی از مکان‌های دیدنی رشت است که هم جنبه تاریخی و فرهنگی دارد و هم جنبه تفریحی و ورزشی. مطمئناً بعد از سر زدن به این مکان زیبا به سختی از آن دل خواهید کند. عطر دل‌انگیز گل‌های معطر در باغچه‌های این میدان همراه با صدای پر زدن پرندگان و تردد عابران خاطرهای به یاد ماندنی و دل‌انگیز از سبزه میدان رشت خواهد بود.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×