گیلان ، زیبا کنار
0133416

سرولات روستایی کوهستانی

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1398-08-19

سرولات روستایی کوهستانی

رامسر یکی از شهرهای شهره در میان اهل سفر است. شهری به زیبایی بهشت که تک‌تک جاذبه‌های آن خود یادآور گوشه کوچکی از بهشت است؛ اما اگر کمی سرتان را بچرخانید و در اطراف رامسر جست و جو کنید، به نام هایی نظیر چابکسر، آچی رود و سرولات برخورد می‌کنید. در این نوشته قصد داریم شما را با این سه نام به‌ویژه سرولات آشنا کنیم. سرولات یکی از روستا های توابع چابکسر است. روستای سرولات در کنار رود خانه ای به اسم آچی رود شکل گرفته است. سرولات روستایی کوهستانی است و در دامنه کوه‌های البرز واقع شده است؛ و مانند خیلی از بخش‌های سرزمین شمال مناظر بسیاری شامل رود خانه، کوهستان، دریا و جنگل را در بر دارد. نکته مهم این مناظر دید شما به باغ‌های میوه به‌ویژه درختان پرتقال است. حتماًً می دانید که پرتقال یکی از معروف‌ترین محصولات رامسر و توابع آن است. همان‌طور که گفته شد روستای سرولات از توابع چابکسر است و 3 کیلو متر با آن فاصله دارد. فاصله سرولات با رامسر نیز 22 کیلو متر است.

 

سرولات

 

سرولات یکی از روستا های خوشمزه ایران

برای این که به این روستا برسید باید اول از محله قدیمی که در واقع ورودی سرولات است گذر کنید. این محله قدیمی زرسر نام دارد که از قدیم باغات پرتقال آن معروف است و ورودی کوهستانی دره سرولات است. سرولات خود راه ورود به چند روستای دیگر از جمله روستا های جنگسر، لیکام، لیمه سرا، منه سئه و پشتاسران است. این روستا به‌دلیل رود خانه آچی رود محل مناسبی برای پیک نیک و گذراندن اوقات فراغت کنار خانواده است. بخش قابل توجه این روستا اما خوراکی ها و غذا های خوشمزه آن است. ما ایرانیان در سفر ها و گردش هایمان به غذا و خوراکمان اهمیت فراوانی می دهیم و انتظارمان از یک سفر خوب به جز دیدن طبیعت با خوردن غذای خوشمزه برآورده می‌شود. سرولات یکی از روستا های خوشمزه ایران است. خودمانی بگویم اگر شما هم در سفرهایتان به شکم و غذایتان اهمیت ویژه ای می دهید، حتماًً باید سری به سرولات بزنید و از رستوران هایش دیدن کنید و مزه غذاهایش را بچشید. یکی از رستوران هایی که در سفر به سرولات حتماًً با آن مواجه خواهید شد، رستوران خاور خانم است. غذاهایی که می‌توانید سفارش بدهید، شامل غذا های: مرغ شکم پر، کباب ترش، باقالی قاتق، میرزا قاسمی و انواع غذا های شمالی است؛ اما آن چه که شما را ترغیب می‌کند به رستوران خاور خانم بروید و هم چنین باعث می‌شود شلوغی آن جا را تحمل کنید، منظره زیر پایتان است. وقتی در ایوان رستوران پشت میز نشسته اید در حالی که منتظرید غذایتان را بیاورند، چشم های شما دارند غذای خود را می خورند. چشم های شما غذا می خورند و سیر نمی شوند از تماشای طبیعتی که زیر پایتان است. پس با این اوصاف اگر قصد رفتن به سرولات را داشتید حتماًً به تماشای طبیعت هنگام غذا خوردن بنشینید. البته اگر شما فرد درون گرایی باشید، غذا خوردن در شلوغی احوال خوشی را در شما ایجاد نمی‌کند و احساس می‌کنید که هر چه زودتر باید از محیط فرار کنید؛ اما صبوری در این موقعیت حداقل غذای خوشمزه تقدیمتان می‌کند.

 

سرولات

 

پیدا کردن ویلا در سرولات

با این که سرولات 22 کیلو متر با رامسر و 3 کیلو متر با چابکسر فاصله دارد، روستای وابسته ای نیست. پس برای پیدا کردن ویلا به زحمت نمی افتید. چرا که این روستا به‌دلیل منظره هایی که به واسطه کوهستانی بودنش ایجاد می‌کند، محل بسیار مناسبی برای ساخت و ساز است. اگر دقت کنید در میان سرسبزی ها، پراکندگی هایی با رنگ قرمز که بام ویلا ها هستند به چشم می خورند. پس شما برای ماندن در سرولات کافیست به سراغ اجاره کردن یکی از این ویلا ها بروید و از امکانات آن استفاده کنید. اگر خواستید ذخیره ای از خوراکی های خوشمزه برای مسیر برگشتتان داشته باشید و یا مقداری سوغاتی تهیه کنید و با خود به شهرتان ببرید، حتماًً به مغازه های روستا سری بزنید. در این مغازه ها انواع ترشی جات، لواشک و خوراکی های خوشمزه شمالی به وفور یافت می‌شود.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×