گیلان ، زیبا کنار
0133416

سفر به زیباکنار و زیبایی های وصف ناپذیر آن

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1397-03-05
سفر به زیباکنار

زیباکنار نامی آشنا هنگام مسافرت به مناطق شمالی کشور است. اما این روز ها این ناحیه ساحلی دیگر تنها به خاطر جاذبه های طبیعی خود مورد توجه همگان نیست، بلکه به دلیل رشد اقتصادی چشمگیر و همچنین موقعیت جغرافیایی آن از اهمیت ویژه ای برخورداری پیدا کرده است. در این مقاله همراه ما باشید تا با هم سفر به زیباکنار داشته باشیم و همه چیز را در رابطه با اینکه زیباکنار کجاست، موقعیت های اقتصادی و تفریحی بدانید.

 

زیباکنار کجاست ؟

زیباکنار ناحیه ساحلی در شمال کشور است، که از مرکز استان گیلان یعنی رشت دارای 40 کیلومتر فاصله و از بندر و منطقه آزاد انزلی 15 کیلومتر فاصله دارد. نام دیگری که برای این نوار ساحلی در نظر گرفته اند شاه را تجاری است چرا که دارای نزدیک ترین فاصله به بندر آزاد انزلی است. در سال 93 به دلیل این میزان نزدیکی، زیباکنار را نیز جزئی از منطقه آزاد اعلام کردند.

همان طور که می دانید اخیرا بندر انزلی به عنوان منطقه آزاد شناخته شده است. منطقه آزاد بودن به شما این فرصت را می دهد تا بدون پراخت گمرکی بتوانید جدید ترین و لوکس ترین کالاهای خارجی را با قیمت بسیار پایین خریداری نمایید. پس نزدیکی به این منطقه باعث می شود که پروژه های چشمگیری با استفاده از سرمایه گذارهای ایرانی و خارجی در این منطقه در حال احداث باشند. بنابراین همین مسئله باعث می شود افراد زیادی در سفر به زیباکنار خرید ویلا در این منطقه را انتخاب کنند چرا که علاوه بر بهره بردن از زیبایی های وصف ناپذیر و بی نظیر این منطقه می توانند یک سرمایه گذاری بلند مدت و بی خطر انجام دهند.

فاصله زیباکنار از سایر شهر ها عبارت است از :

فاصله تا تهران : حدود 350 کیلومتر

فاصله تا همدان : حدود 390 کیلومتر

فاصله تا سنندج : حدود 500 کیلومتر

فاصله تا قزوین : حدود 180 کیلومتر

سفر به زیباکنار

زیباکنار دارای روستاهای زیادی است که جمعیت کل آن در آخرین سر شماری 6 هزار نفر اعلام شده است. جالب است بدانید که این میزان جمعیت بدون در نظر گرفتن افراد صاحب ویلا است. 15 روستای ناحیه زیباکنار عبارت هستند از : اژدها بلوچ، اژدها کیا، جلیدان، خشک اسطلخ، دوباج، امیلدان، پالکش لات، تازه آباد، شهمیرسرا، چونچنان، علی آباد، ملکده و نوده، فخر آباد.

زیباکنار از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به دریای خزر و یا دریای کاسپین، شهرهای لشت نشاء و کوچصفهان، شهرهای کیانشهر و چمخاله، شهر بندر انزلی راه دارد.

شما در سفر به زیباکنار از سه مسیر زیر می توانید به ساحل زیباکنار برسید :

از سمت جنوب از جاده تهران به رشت ، خمام، منطقه آزاد انزلي، ساحل زيباكنار
از سمت شرق از مازندران، لنگرود، آستانه، ساحل زيباكنار
از سمت غرب از تبريز و اردبيل، آستارا يا خلخال، انزلي، ساحل زيباكنار

سفر به زیباکنار

بازارهای زیباکنار :

با توجه به این که زیباکنار یکی از شهرهای تفریحی محسوب می شود باید سرگرمی های مختلفی برای گردشگران نیز داشته باشد. در سفر به زیباکنار متوجه خواهید شد که یکی از جاذبه های این منطقه، وجود بازارهای متنوع و سنتی است که موجب جذب اکثر افراد خصوصا خانوم ها می شود.

معروف ترین بازارهای زیبا کنار عبارت هستند از : شنبه بازار و سه شنبه بازار لشت نشاء ، چهارشنبه بازار کیاشهر و پنجشنبه بازار زیباکنار. همان طور که از نام این بازارها شخص است هر کدام از آن ها در روز خاصی بر گزار می  شوند. بارز ترین ویژگی این بازار ها این است که کالا بعد از تولید مستقیما و بدون واسطه به دست مصرف کننده می رسد. بنابراین انواع کالا مانند : ترشیجات، سبزیجات، نان محلی، ماست، کرده، دوغ، انواع ماهی و … در این بازارهای هفتگی به دست مردم می رسد.

 

خرید ویلا در زیباکنار :

یکی از چالش هایی که این شهر زیبا این روزها با آن رو به رو است ساخت و ساز بی رویه بسیاری از افراد سودجو است. همان طور که می دانید برخی از زمین های این منطقه دارای کاربری کشاورزی هستند. به این معنا که شما تنها می توانید در 25 درصد از مساحت زمین ساخت و ساز داشته باشید. برخی با استفاده از روش های غیر قانونی کاربری زمین را تغییر داده و ویلا ساخته اند. بنابراین ممکن است بسیاری از خرید و فروش زمین و ویلاهایی که در این منطقه انجام می شوند بدون مجوز و غیر قانونی باشد.

برخی از اهالی این منطقه عقیده دارند که زیبایی این منطقه به کناری رفته است! بنابراین اگر قصد خرید زمین و ویلا در زیبا کنار را دارید حتما اطمینان حاص کنید که موارد قانونی در رابطه با زمین رعایت شده باشد تا دچار ضرر های جبران نا پذیر نشوید.

آب و هوای زیباکنار :

این منطقه سحالی دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. در تمام فصل های ساحل این منطقه دارای بارش های زیادی بوده است و همین موضوع به سر سبزی همیشگی زیباکنار کمک زیادی کرده است.

گویش و شغل مردم زیباکنار :

مردم این منطقه عمدتا به شغل کشاورزی و ماهیگیری مشغول بوده و دارای گویش گیلکی هستند.

مکان های دیدنی زیبا کنار :

هتل زیباکنار :

این هتل در دوران پهلوی برای سران دولت و مهمان های خارجی جهت سکونت و پذیرایی مورد استفاده قرار می گرفته است.

کاخ قطبی :

این بنا دارای معماری مدرن است که در اواخر دوران پهلوی ، توسط دایی شهر بانو به نام رضا قطبی ساخته شد. این کاخ در واقع تنها جایی برای تفریح و خوشگذرانی شاهزاده ها بوده است.

متاسفانه یا خوشبختانه!! این دو بنای دیدندی دیگر وجود ندارند و بعد از انقلاب تغییر کاربری دادند. هتل زیبا کنار به مرکز آموزشی سیدالشهدا و کاخ قطبی هم به مجتمع آموزشی رفاعی صدا و سیما زیبا کنار تغییر یافت!

رودخانه اوشمک :

این رودخانه با طول تقریبی 8 کیلومتر از دل زیبا کنار می گذرد که علاوه بر داشتن زیبایی بیش از اندازه فرصت ماهیگیری را برای افراد محلی و مسافران فراهم می کند.

پارک ملی بوجاق :

این پارک به عنوان یکی از تالاب های بین المللی در سطح جهان شناخته می شود که زیستگاه انواع پرندگان و آبزیان است. از جمله پرنده هایی که در این پارک می توانید مشاهده کنید عبارت هستند از : غاز خاكستري ، عروس غاز ، فلامينگو ،پليكان ، آوست چوب پا ، باكلان ، انواع حواصيل ، اكراس ، كله سبز ، خوتكا ، اردك ارده اي ، كفچه نوك ، آنقوت ، تنجه ، نوك پهن ، كشيم ، قو ، طاووسك ، بحري ، ليل ، سنقر تالابي ، خروس كولي ، چنگر ، آبچليك ، گيلانشاه ، كاكايي ،اردك سرحنايي ،گيلار و

البته وجود این آبزیان و پرندگان تنها جاذبه این پارک نیست. اگر به تفریحاتی مانند شنا، قایق سواری، جت اسکی، اسکی روی آب، ماهی گیری، فوتبال و سوالیبال ساحلی علاقه دارید دیدن این منطقه را از دست ندهید.

سفر به زیباکنار

 

در سفر به زیباکنار شما می توانید به منطقه های تفریحی زیر نیز بروید  :

  • ساحل زیبای حاجی بکنده
  • ساحل مروارید
  • منطقه ی تجاری و مراکزتفریحی کاسپین
  • موزه و مردابهای زیبای انزلی
  • پارک جنگلی کیاشهر
  • پل چوبی کیاشهر
  • ساحل چمخاله
  • آستانه اشرفیه

 

با توجه با پتانسیل های منطقه ساحلی زیباکنار، شرکت انبوه سازان آرش این منطقه را برای ساخت و ساز همراه با مجوز قانونی انواع ویلا ها مناسب دانسته و ویلاهای مختلفی با طرح های گونانون در این منظقه چه به صورت اختصاصی و چه به صورت شهرکی ساخته است. در صورتی که در این رابطه نیاز به مشاوره در رابطه با خرید ویلا در زیباکنار دارید می توانید با استفاده از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×