گیلان ، زیبا کنار
0133416

شرایط جغرافیایی و محیطی ویلا های شرکت آرش

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-02-01
ویلاهای شرکت آرش

شرایط جغرافیایی و محیطی ویلا های شرکت آرش

ارزش ویلا به شرایط محیطی آن وابسته است. هرچه محیط قرارگیری ویلا از وضعیت بهتری برخوردار باشد، در رده­ ی بالای ارزش­ گذاری قرار می­گیرد. هدف از اقامت در ویلا نیز در  وهله ی اول، بهره­مندی از شرایط آب و هوایی روح­ افزا و مناظر بکر و محیط زیست سالم است. تأمین همین نیازهای مهم انسانی به نعمات طبیعت، هدف اصلی بنیان­ گذاران شرکت آرش بوده است. مؤسسان شرکت آرش که خود ساکن تهران و متأثر از آلودگی هوا بوده ­اند،

بعد از مطالعات گسترده­ ی شرایط جغرافیایی و آب و هوایی شمال کشورمان، به بندر انزلی مهاجرت نموده و سواحل زیباکنار را به عنوان نقطه­ ی هدف برای ویلاسازی انتخاب کردند و به این ترتیب، این بهشت زیبا به مرکز فعالیت­ هایی منجر شد که هم اکنون ثمره­ ی آن، ساخت ویلاهای رویایی و مطمئن با طیف گسترده­ای از وسعت و تنوع برای هر نوع سلیقه و بودجه­ ای است.

 

ویلا های شرکت آرش ساحلی از امتیازات زیادی برخوردارند؛ برخی از آنها عبارتند از:

 • آب و هوای استثنایی
 • صدای ابهت دریا و پرندگان دریایی
 • ویوی ابدی دریا
 • امکان ورزش­های ساحلی
 • امکان فعالیّت­های تجاری

ویلا های ساحلی شرکت آرش به علت قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی مرطوب، بیشتر در معرض فرسایش هستند؛ بنابراین باید از مصالح مقاوم در ساختمان آنها استفاده کرد. ویلاهای شرکت آرش، از استحکام و مقاومت مثال­ زدنی برخوردارند و این ویژگی در ساختمان آنها بسیار جدی و برجسته است. این مهم، با تلاش متخصصان شرکت آرش در تقویت چندلایه­ ی پوشش­ ها و استفاده از مواد و مصالح با کیفیت بالا، به دست آمده است.

راه­های دسترسی و جاده­ ها از شرایط جغرافیایی مهم هر ویلا محسوب می­شوند. تمامی ویلاداران شمال کشور ایران با اتمام بزرگراه تهران ـ شمال، از شاهراهی ایمن و سریع به پایتخت برخوردار می­شوند. این پروژه عظیم به طول  ۱۲۱ کیلومتر، در مراحل نهایی ساخت قرار دارد. این آزادراه بخشی از «آزاد راه سراسری شمال ـ جنوب ایران» است. دسترسی به ویلاهای زیباکنار از فرودگاه «سردار جنگل» شهر رشت و از مسیر جاده­ی انزلی- حسن­ رود، به سرعت انجام می­شود. این مزیت، به خصوص برای آن دسته از هموطنانی که در نقاط دورتر از مرکز ایران ساکن هستند، کاربرد دارد. فرودگاه شهر رشت، از فرودگاه­های مهم و پر رفت و آمد کشور است و همه­ روزه پروازهایی را به اقصی نقاط ایران در برنامه دارد.

از هر سمتی که با خودرو وارد استان گیلان شوید، جاده­ های استاندارد و مسیرهای کوتاهی برای دسترسی به ویلاهای زیباکنار خواهید یافت که با علائم و تابلوهای راهنمایی مشخص شده ­اند و از نظر دسترسی، با هیچ مشکلی مواجه نخواهید بود. دسترسی­ های متعدد سریع و ایمن، از ارزش­ های افزوده­ ی ویلاهای آرش به شمار می­آید.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد ویلاهای ساحلی، فاصله­ ی آنها از دریاست. این مورد برای ویلاهای آرش بسیار ایده­ آل و رویایی است؛ یعنی مابین 500 تا 800 متر. چنین  مسافت های کوتاهی تا دریا، ویلاهای آرش را به گزینه­ ای ویژه از نظر جغرافیایی و محیطی تبدیل می­کند که نمونه­ های مشابه اندکی در سطح دنیا دارد. با این حال، مدیران مجموعه آرش، قیمت­ها را در سطح منصفانه و اکونومیک حفظ کرده ­اند.

سواحل زیباکنار از موقعیت خاصی در میان سایر مناطق نوار ساحلی دریای خزر برخوردار است که مرهون شرایط زیست محیطی  ویژه ی آن است. به علت کنترل عالی مسئولین شهری، از ساخت و سازهای غیرمجاز یا آلوده­ ساز خبری نیست و به همین دلیل، طبیعت این منطقه از آسیب­ های انسانی در امان مانده و غنای خود را حفظ کرده است. مشتریان ویلاهای آرش همگی به این موضوع اذعان دارند که طبیعت بکر، بدیع و منحصربفرد زیباکنار در  تصمیم گیری آنان برای خرید ویلا، بسیار مؤثر بوده است.

زیباکنار از مناطق تحت پوشش منطقه­ ی آزاد انزلی نیز محسوب می­شود و این امتیاز بزرگ باید مد نظر متقاضیان ویلاهای آرش قرار گیرد؛ چرا که با سکونت دائم در این منطقه، امکان فعالیت­ های اقتصادی خوبی هم فراهم می­شود. علاوه بر این،  بستر رشد ارزش ویلاها به دلیل رونق اقتصادی در منطقه، وجود دارد.

شرایط اقلیمی شمال ایران با تمدن و فرهنگ والای مردم منطقه در ارتباط است و صاحبان ویلاهای آرش در محیطی باصفا و خرم، با مهر و محبت اهالی پذیرایی خواهند شد.

برخی دیگر از امتیازات اقلیمی ویلاهای زیباکنار عبارتند از:

 • مجاورت با رودخانه­ ی باعظمت سپیدرود
 • نزدیکی به شهر بندری و منطقه­ ی آزاد تجاری انزلی
 • وجود بازار و مراکز بزرگ خرید در کمترین فاصله ­ها
 • وجود مرداب­ها و جنگل­ های حفاظت­ شده
 • دسترسی به تالاب بوجاق و پل چوبی کیاشهر
 • وجود مجتمع­ های رفاهی و ورزشی گوناگون
 • وجود هتل­ها و رستوران­های لوکس

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×