گیلان، زیباکنار
0133416

شرایط جغرافیایی و محیطی ویلاهای شرکت آرش

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-02-01
ویلاهای شرکت آرش

شرایط جغرافیایی و محیطی ویلاهای شرکت آرش

ارزش ویلا به‌شرایط محیطی آن وابسته است. هرچه محیط قرارگیری ویلا از وضعیت بهتری برخوردار باشد، در رده­ بالای ارزش­ گذاری قرار می­گیرد. هدف از اقامت در ویلا نیز در  وهله اول، بهره­مندی از شرایط آب‌وهوایی روح­ افزا و مناظر بکر و محیط‌زیست سالم است. تأمین همین نیازهای مهم انسانی به نعمات طبیعت، هدف اصلی بنیان­ گذاران شرکت آرش بوده است. مؤسسان شرکت آرش که خود ساکن تهران و متأثر از آلودگی هوا بوده ­اند،

بعد از مطالعات گسترده­ شرایط جغرافیایی و آب‌وهوایی شمال کشورمان، به بندر انزلی مهاجرت نموده و سواحل زیباکنار را به‌عنوان نقطه­ هدف برای ویلاسازی انتخاب کردند و به این ترتیب، این بهشت زیبا به مرکز فعالیت­ هایی منجر شد که هم‌اکنون ثمره­ آن، ساخت ویلاهای رویایی و مطمئن با طیف گسترده­ای از وسعت و تنوع برای هر نوع سلیقه و بودجه­ای است.

 

ویلاهای شرکت آرش ساحلی از امتیازات زیادی برخوردارند؛ برخی از آنها عبارتند از:

 • آب‌وهوای استثنایی
 • صدای ابهت دریا و پرندگان دریایی
 • ویوی ابدی دریا
 • امکان ورزش­های ساحلی
 • امکان فعالیّت­های تجاری

ویلاهای ساحلی شرکت آرش به‌علت قرارگرفتن در شرایط آب‌وهوایی مرطوب، بیشتر در معرض فرسایش هستند؛ بنابراین باید از مصالح مقاوم در ساختمان آنها استفاده کرد. ویلاهای شرکت آرش، از استحکام و مقاومت مثال­ زدنی برخوردارند و این ویژگی در ساختمان آنها بسیار جدی و برجسته است. این مهم، با تلاش متخصصان شرکت آرش در تقویت چندلایه­ پوشش­ ها و استفاده از مواد و مصالح با کیفیت بالا، به‌دست آمده است.

راه­های دسترسی و جاده­ ها از شرایط جغرافیایی مهم هر ویلا محسوب می­شوند. تمامی ویلاداران شمال کشور ایران با اتمام بزرگراه تهران ـ شمال، از شاهراهی ایمن و سریع به پایتخت برخوردار می­شوند. این پروژه عظیم به طول  ۱۲۱ کیلومتر، در مراحل نهایی ساخت قرار دارد. این آزادراه بخشی از «آزاد راه سراسری شمال ـ جنوب ایران» است. دسترسی به ویلاهای زیباکنار از فرودگاه «سردار جنگل» شهر رشت و از مسیر جاده­ی انزلی- حسن­ رود، به‌سرعت انجام می­شود. این مزیت، به خصوص برای آن دسته از هموطنانی که در نقاط دورتر از مرکز ایران ساکن هستند، کاربرد دارد. فرودگاه شهر رشت، از فرودگاه­های مهم و پر رفت‌وآمد کشور است و همه­ روزه پروازهایی را به اقصی نقاط ایران در برنامه دارد.

از هر سمتی که با خودرو وارد استان گیلان شوید، جاده­ های استاندارد و مسیرهای کوتاهی برای دسترسی به ویلاهای زیباکنار خواهید یافت که با علائم و تابلوهای راهنمایی مشخص شده ­اند و از نظر دسترسی، با هیچ مشکلی مواجه نخواهید بود. دسترسی­ های متعدد سریع و ایمن، از ارزش­ های افزوده­ ویلاهای آرش به‌شمار می­آید.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد ویلاهای ساحلی، فاصله­ آنها از دریاست. این مورد برای ویلاهای آرش بسیار ایده­ آل و رویایی است؛ یعنی مابین 500 تا 800 متر. چنین  مسافت‌های کوتاهی تا دریا، ویلاهای آرش را به گزینه­ای ویژه از نظر جغرافیایی و محیطی تبدیل می­کند که نمونه­ های مشابه اندکی در سطح دنیا دارد. با این حال، مدیران مجموعه آرش، قیمت­ها را در سطح منصفانه و اکونومیک حفظ کرده ­اند.

سواحل زیباکنار از موقعیت خاصی در میان سایر مناطق نوار ساحلی دریای خزر برخوردار است که مرهون شرایط زیست‌محیطی  ویژه آن است. به‌علت کنترل عالی مسئولین شهری، از ساخت‌وسازهای غیرمجاز یا آلوده­ ساز خبری نیست و به‌همین دلیل، طبیعت این منطقه از آسیب­ های انسانی در امان مانده و غنای خود را حفظ کرده است. مشتریان ویلاهای آرش همگی به این موضوع اذعان دارند که طبیعت بکر، بدیع و منحصربفرد زیباکنار در  تصمیم‌گیری آنان برای خرید ویلا، بسیار مؤثر بوده است.

زیباکنار از مناطق تحت پوشش منطقه­ آزاد انزلی نیز محسوب می­شود و این امتیاز بزرگ باید مد نظر متقاضیان ویلاهای آرش قرار گیرد؛ چرا که با سکونت دائم در این منطقه، امکان فعالیت­ های اقتصادی خوبی هم فراهم می­شود. علاوه بر این،  بستر رشد ارزش ویلاها به‌دلیل رونق اقتصادی در منطقه، وجود دارد.

شرایط اقلیمی شمال ایران با تمدن و فرهنگ والای مردم منطقه در ارتباط است و صاحبان ویلاهای آرش در محیطی باصفا و خرم، با مهر و محبت اهالی پذیرایی خواهند شد.

برخی دیگر از امتیازات اقلیمی ویلاهای زیباکنار عبارتند از:

 • مجاورت با رودخانه­ باعظمت سپیدرود
 • نزدیکی به شهر بندری و منطقه­ آزاد تجاری انزلی
 • وجود بازار و مراکز بزرگ خرید در کمترین فاصله ­ها
 • وجود مرداب­ها و جنگل­ های حفاظت­ شده
 • دسترسی به تالاب بوجاق و پل چوبی کیاشهر
 • وجود مجتمع­ های رفاهی و ورزشی گوناگون
 • وجود هتل­ها و رستوران­های لوکس

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×