گیلان ، زیبا کنار
0133416

ضمانت های فروشنده به خریدار ویلا شمال

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
ضمانت فروشنده به خریدار ویلا

اگر آهنگ خرید ویلا در شمال را نموده اید و عزم تان را جزم کرده‌اید که در منطقه‌ای خوش و آب و هوا و رویایی در شمال ویلا بخرید، پیش از هر چیز به شما هشدار می دهیم که سراغ فروشندگان معتبر بروید. قبل از اینکه بخواهید گزینه‌های خرید ویلا را بررسی کنید، به این نگاه کنید که فروشنده ی اصلی این ویلا کیست و اعتبار آن در چه حد است؟ فروشندگان متقلب همیشه و همه جا در کمین خریدارن ساده نشسته اند بنابراین وظیفه ی شماست که بتوانید با آگاهی تمام فروشندگان صادق را تشخیص دهید و انتخاب کنید و ضمانت های  فروشنده به خریدار ویلا را آگاهی داشته باشید .

ضمانت فروشنده به خریدار ویلا

فروشندگان ویلا در شمال پیش از فروش ویلا بایستی ضمانت هایی به خریداران ویلا ارائه دهند. برخی از فروشندگان که در پوشش فروشنده ظاهر می شوند اما در واقع یک کلاهبردار بیش نیستند به زیرکی هرچه تمام از زیر این ضمانت ها شانه خالی می‌کنند. بنابراین این وظیفه ی شماست که به‌عنوان خریدار ویلا نسبت به این ضمانت ها آگاهی کافی داشته باشید و با نگاهی شفاف رو به جلو قدم بردارید.

هرچه آگاهی شما در این زمینه کمتر باشد احتماًلا اینکه از سادگی و عدم آگاهی شما سو استفاده شود بیشتر خواهد بود. مگر اینکه شانس آورید و به فروشنده ای خوش انصاف و درستکار برخورد کنید اما انسان ها همیشه خوش شانس نیستند و این قاعده برای شما نیز صدق می‌کند. بنابراین دانش و آگاهی خود را در زمینه ی خرید قانونی ویلا در شمال افزایش دهید تا بتوانید معامله ای پر سود را به ثمر برسانید و خدایی ناکرده متحمل ضررهای سنگین نشوید.
در ادامه خواهیم گفت که ضمانت فروشنده به خریدار ویلا در شمال ارائه دهد چیست. پس اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید می‌خواهید این مسیر را به شکلی درست و قانونی طی کنید در ادامه با ما همراه باشید.

مفاد قرارداد را کامل بخوانید

یکی از زمینه های بروز مشکلات و مسائل حقوقی در خرید ویلا این است که یا مفاد قرارداد به شکلی زیرکانه توسط بنگاه دار و فروشنده تنظیم شده است و یا اینکه شما بدون خواند کامل این مفاد اقدام به عقد قرارداد نموده اید. در هر دو حالت شما کم تقصیری ندارید. چرا که پیش از عقد قرارداد باید حتماً تمام مفاد آن را به دقت مطالعه کنید و در صورتی که هر قسمت آن دارای شبهه بود و یا مورد پذیرش شما نبود آن را به فروشنده اعلام دارید. شما می‌توانید از یک کارشناس حقوقی برای این امر بهره بگیرید. این کار باعث می‌شود تا دقت بیشتری در عقد قرارداد اعمال شود و احتماًل اینکه فروشنده از ضمانت های فروش ویلا فرار کند به صفر برسد.

چرا که برخی ضمانت ها باید در مفاد قرارداد ذکر شود و عدم ذکر شدن آن ها یعنی ضرری که تماما متوجه شما خواهد بود. بنابراین کمک گرفتن از کارشناسان متبحر را فراموش نکنید چرا که خرید ویلا کم سرمایه‌ای نیاز ندارد و مطمئناً برای این سرمایه برنامه ای چیده اید.

سند شورایی و قولنامه در خرید ویلای شمال چه تفاوتی دارند؟

اغلب قرادادهایی که برای خرید ویلا در شمال تنظیم می شوند در قالب قولنامه هستند اما فراموش نکنید که قولنامه ها اسنادی عادی هستند و نمی‌توان خیلی روی اعتبار آن ها حساب بار کرد. در واقع سندهای شورایی دارای اعتبار بیشتری از قولنامه هستند. سندهای شورایی ممهور به مهر و امضای شورای اسلامی و شاهدانی معتبر هستند که اصالت آن ها توسط ماموران قانونی دولت مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرند.

نکته مهم و ظریف که در مورد سند شورایی و قولنامه وجود دارد این است که به واسطه سند شورایی می‌توان اقدام به دریافت سند رسمی و تک برگ نمود، چیزی که امکان آن توسط قولنامه در مورد خرید ویلا در شمال وجود ندارد.

بنابراین فروشنده در هنگام فروش ویلای شمال و تنظیم اسناد قولنامه بایستی بنچاق ملک را به خریدار ارائه دهد. این در واقع یکی از ضمانت هایی است که حسن نیست فروشنده را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد که در ارائه ی ضمانت ها صادقه عمل می‌کند.

به‌طور کلی سند شورایی برای خرید ویلا در شمال بهتر است چرا که دارای مزایای زیر است:

• شامل هزینه‌های مالیات و عوارض شهرداری نمی‌شود بنابراین هزینه اضافی روی دست شما نخواهد گذاشت.
• چنانچه قصد انتقال سند را داشته باشید، این کار برای شما بدون دریافت هزینه و به‌صورت رایگان در دفترخانه های رسمی انجام می‌شود.
• رسمیت و اعتبار معامله در صورت ارائه ی سند شورایی بسیار بیشتر است.

بنابراین اگر قصد خرید ویلا د شمال را دارید و برای تنظیم قولنامه اقدام کرده‌اید، فروشنده بایستی به‌عنوان ضمانت بنچاق ویلا را به شما ارائه دهد. با این حال توصیه می‌شود که اقدام به تنظیم سند شورایی نمایید تا اعتبار معامله شما بیشتر شود.

ارائه ی ضمانت در مورد عدم گرو بودن سند در بانک یا بابت بدهی

پیش از هر چیز باید گفت که در زمان عقد قرارداد تمامی جزئیات ویلا مو به مو باید در قولنامه یا سند ذکر شود و این جزئیات بایستی عینا با واقعیت در تطابق باشد. پیشنهاد می‌شود که وجه التزام قابل توجهی برای انتقال سند، کیفیت ساخت ویلا و شیوه ی پرداخت مبلغ در نظر گرفته شود.
فروشنده ملزم است تا تمامی مفاد موجود در قولنامه را مو به مو اجرا نماید. بنابراین اگر نیاز به درج شدن مورد خاصی در قولنامه هست باید آن را اظهار کنید در غیر این صورت فروشنده الزامی برای اجرای آن ندارد.

فروشنده موظف است تمامی ویژگی ها و مشخصات مندرج در سند را عینا طبق واقعیت عنوان کند و ذره ای در آن کم و کاستی لحاظ نکند از طرفی خریدار ویلا نیز ملزم است تا این مشخصات را با واقعیت تطابق دهد.

همچنین فروشنده باید ضمانتی معتبر به خریدار دهد که سند ویلا گرو بانک یا هر گونه بدهی، توقیف یا وثیقه ناست. باز هم توصیه می‌شود که از تنظیم قولنامه خودداری کنید و اقدام به تنظیم یک سند با کد رهیگری معتبر نمایید تا بتوانید تمامی ضمانت های فروشنده را بعد از خرید ویلا پیگیری کنید.

ارائه ی ضمانت بابت اصولی بودن ساخت ویلا

فروشنده ی ویلا ملزم است تا ضمانتی محکم بابت سلامت سیستم‌های داخلی ویلا اعم از برق کشی، لوله کشی، سیتم های گرمایشی و سیم کشی ها بدهد. همچنین در مورد اصولی بودن ساخت ویلا و اجرای استانداردها در ساخت آن بایستی ضمانت دهد. چرا که این موارد تا زمانی که خریدار وارد ویلا نشود واز سیستم‌های آن استفاده نکند مشخص نخواهد شد. بنابراین باید ضمانت سلامت و اصالت این سیستم ها داده شود و در صورت عدم صداقت فروشنده، وجهی بابت جریمه و تخلف در نظر گرفته شود و یا حتی در برخی موارد قرارداد فسخ می‌شود.

چنانچه ویلا دارای عیب و نقصی است، فروشنده باید اعلام کند

وجود هرگونه عیب و نقص در ساختار ویلا و سیستم‌های آن باید توسط فروشنده اعلام شود. همچنین اگر در مورد توابع، ملحقات و مشاعات نکته ای وجود دارد، فروشنده بایستی آن را بیان کند و در مفاد قرارداد درج نماید. به‌عنوان مثال مشاعات آب، برق، پارکینگ، انباری و غیره. این‌ها مواردی هستند که می‌توانند در تصمیم خریدار برای خرید ویلا تأثیرگذار باشند. بنابراین ذکر آن ها توسط فروشنده الزامی وبه نوعی ارائه ی ضمانت است.

تمامی مالکان باید قرارداد را امضا کنند

اگر تعداد مالکان ویلا متعدد است و تنها یکی از آن ها برای فروش ویلا اقدام نموده، بایستی به‌طور حتم در ذیل قرارداد امضای تمام مالکان دیگر نیز وجود داشته باشد. بنابراین اگر تنها با یک نفر طرف حساب‌شده‌اید، آن فرد به‌عنوان نماینده باید ضمانت دهد که سایر مالکان نیز در جریان این فروش هستند و رضایت کامل دارند. در صورتی که وکیل از طرف تمامی مالکان وارد جریان فروش ویلا شده باشد نیز بایستی وکالت نامه ی رسمی خود را به‌عنوان نشانی از ضمانت به خریدار نشان دهد.

نتیجه گیری

خرید ویلا در شمال نیاز به سرمایه ی قابل توجهی دارد بنابراین نباید خرید ویلا در شمال را سرسری بگیرید و بدون داشتن پیش زمینه و آگاهی اقدام به خرید ویلا نمایید. توصیه می‌شود که قراردادتان را در دفاتر ثبت اسناد رسمی و قانونی ببندید و پیش از اقدام به معامه در مورد رسمیت دفتر اطمینان کافی کسب کنید.

به‌هیچ‌وجه اقدام به خرید ویلایی نکنید که ارتباط حضوری با فروشنده آن نداشته اید چرا که این نوع از فروش ویلا می‌تواند نوعی کلاهبرداری باشد. بنابراین پیش از خرید ویلا، فروشنده موظف است تمامی اسناد و مدارک شناسایی خود را در اختیار خریدار قرار دهد تا خریدار نسبت به معتبر بودن اطلاعات او و تطبیق دادن این اطلاعات با اطلاعات موجود در سند ویلا و مشخصات مالک اطمینان حاصل نماید.

امید است تا معامله ای شیرین و معتبر برای خرید ویلا در شمال داشته باشید اما پیش از خرید ویلا این شما هستید که به میزان زیادی موظفید تا نکات مربوط به خرید قانونی ویلا را چک کنید و با آگاهی کامل قدم بردارید چرا که فروشندگان متقلب همواره در کمین نشسته اند و این شما هستید که باید مراقب باشید گول آن ها را نخورید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×