گیلان، زیباکنار
0133416

بهترین ایده‌های طراحی پنجره ویلا در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
طراحی پنجره ویلا

بارها گفته‌ایم باز هم می‌گوییم که پنجره‌ها چشمان ویلای شما هستند بنابراین هر گلی که به سر آن‌ها بزنید به سر ویلای خود زده‌اید. اینکه ویلای شما ظاهری دلربا و شیک داشته باشد و یا ظاهر آن ظاهری کسل کننده و ملال‌آور باشد به طراحی پنجره‌ ویلا بستگی دارد بنابراین در طراحی پنجره ویلا باید نهایت خلاقیت و نوآوری را به‌کار ببندید.

چشمان مخاطبان امروزی از دیدن پنجره‌های مستطیل شکل و ساده که ظاهری اغلب کسل کننده دارند به تنگ آمده بنابراین بد نیست کمی خلاقیت را چاشنی را این موضوع کنید اقدام به تعبیه پنجره‌هایی با ظاهر و فرم خاص برای ویلای خودنمایید. در روزگاری که رقابت اصلی ویلاها بر سر طراحی و معماری آن هاست شما همان فردی باشید که با ایده‌های نوآورانه و کمک گرفتن از یک تیم خلاق ظاهری شیک و منحصربه‌فرد برای ویلای خود ایجاد می‌کند. ساختار شکن باشید و از تفاوت‌ها نترسید. گاهی اوقات همین تفاوت‌ها می‌توانند چشمه جوشان زیبایی باشند. بنابراین اگر می‌خواهید ایده‌هایی جذاب برای طراحی پنجره‌های ویلا بگیرید در ادامه ما را همراهی کنید چرا که ایده‌های نابی برای شما در راه داریم.

ایده‌های طراحی پنجره ویلا

تعبیه پنجره‌های قدی و کشیده از سقف تا کف

پیش از هر چیز باید گفت که این پنجره‌ها باعث می‌شوند تا فضای ویلای شما بسیار دلباز تر شود. شما می‌توانید چشم‌اندازی وسیع و گسترده به فضای بیرونی داشته‌باشید. در تعبیه و طراحی پنجره‌های ویلا باید یه این نکته دقت داشته‌باشید که تنها موضوع زیبایی پنجره‌ها از نمای بیرونی مهم نیست و باید به‌چشم‌اندازی که این پنجره در برابر دیدگان شما به تصویر می‌کشد نیز اهمیت داد.

پنجره‌های قدی هم نمای ویلای شما را زیبا و مدرن می‌کنند و هم چشم‌اندازی وسیع برای شما که درون اتاق هستید فراهم می‌نمایند. اگر از پنجره‌های قدی در ویلای خود بهره جستید دقت داشته‌باشید که باید آن‌ها را با یک پرده ساده و نازک به‌صورت تک رنگ مزین کنید. ذات این پنجره‌ها مدرن است و با سادگی در آمیخته اند بنابراین نباید آن‌ها را بیش از اندازه شلوغ کنید و دور آن‌ها چیدمان شلوغی ایجاد کنید.

پنجره‌های قدی می‌توانند آبشاری از نور طبیعی را به ویلای شما سرازیر کنند بنابراین ویلای شما بسیار درخشان تر و تابناک تر از آنچه که هست به نمایش در خواهد آمد. اگر روبه‌روی این پنجره‌ها تعدادی گلدان کوچک قرار دهید شاهد رشد بی‌وقفه آن‌ها رو به نور خواهید بود.

استفاده از شیشه‌های رنگی در طراحی پنجره ویلا

شیشه‌های رنگی در پنجره‌های ویلا شما را احتمالاً به یاد عمارت‌های سنتی و قدیمی‌خواهد انداخت. عمارت‌هایی که یادگارهایی کهن از ایران باستان هستند و زیبایی آن‌ها هنوز هم که هنوز است در تاریخ مثال زدنی ست. اگر می‌خواهید ظاهری منحصربه‌فرد برای ویلای خود ایجاد کنید و یا حال و هوای ایرانی را در آن به جریان بیندازید می‌توانید از شیشه‌های رنگی در پنجره‌های ویلا استفاده کنید. آن زمان است که ویلای شما به عمارت‌های قدیمی شبیه خواهد شد. باریکه از نور که از پشت این شیشه‌های رنگی می تابد و در اتاق شما پراکنده می‌شود می‌تواند فضایی آرامش‌بخش و دلنشین ایجاد کند. خوابیدن زیر این نور ملایم و دل‌انگیز آن هم در یک عصر آفتابی از روزهای پاییز لذتی دارد که با هیچ چیز دیگر برابری نمی‌کند.

شما می‌توانید روبه‌روی پنجره‌های رنگی خود تعدادی گلدان‌های کوچک شمعدانی و یا هر گل دیگری که بدان علاقه دارید قرار دهید و از خلق منظره‌ای دل‌انگیز و نوستالژیک لذت ببرید. اگر می‌خواهید معماری ایرانی را زنده نگه دارید انتخاب پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی در ویلا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از اشکال و فرم‌های هندسی متنوع در طراحی پنجره ویلا

طراحی‌های نخ نما و پوسیدهای چون پنجره‌های مربع شکل و مستطیل شکل را فراموش کنید و ساختار شکن باشید. چرا سراغ پنجره‌هایی با ظاهر هشت ضلعی یا بیضی نمی‌روید؟ هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد که دست شما را برای انتخاب طرح و فرم پنجره بسته باشد بنابراین با آزادی عمل دست به انتخابی هوشمندانه بزنید. از فرم های منحنی شکل برای طراحی پنجره‌های ویلا کمک بگیرید. این طرح‌ها می‌توانند خالق آثاری نوآورانه باشند و ظاهری متفاوت به ویلای شما بدهند.

اجازه دهید چشمانتان به فرم های جدید عادت کند و از قالب های تکراری مربع شکل دوری کند. قاب های مثلثی، شش ضلعی و دایرهای می‌توانند قاب های جذابی برای طراحی پنجره در ویلای شما باشند. بنابراین به آن‌ها فکر کنید.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

پنجره‌های تمام شیشه‌ای برای ویلا

این پنجره‌ها علیرغم اینکه پنجره‌هایی شیک و جذاب هستند اما برای هر ویلایی مناسب نهستند و تنها مناسب آن دسته از ویلاها هستند که چشم‌اندازی شگرف و بی‌نظیر در پس پنجره انتظار چشمان شما را می‌کشد. منظره‌ای رو به افق‌های بیکران دریا و یا منظره‌ای رو به جنگل‌های کوهستانی سرسبز که در مه غلیظی فرو رفته‌اند. چنین منظره هایی لایق تماشا از پس پنجره‌های کوچک و دلگیر نیستند بلکه آن‌ها را باید از پس پنجره‌هایی وسیع و دلباز به تماشا نشست.

دقت داشته‌باشید که اگر می‌خواهید از تابش نور خورشید در ساعت میانی روز جلوگیری کنید بهتر است پرده‌های بلک اوت برای این پنجره‌ها استفاده کنید تا مانع ورود و خروج انرژی و هدر رفت آن شوید. این پرده‌ها در برابر حرارت عایق خوبی هستند و می‌توانند بخش زیادی از هدر رفت انرژی را جبران کنند.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه پنجره‌های چوبی در ویلا

پنجره‌های چوبی یادآور خاطرات شیرین دوران کودکی ست. وقتی به خانه مادربزرگ و پدر بزرگ می رفتیم و از پس پنجره‌های چوبی به ایوان پر از گلدان خیره می‌شدیم و یا بارش باران را بر پهنه حوض آبی میان حیاط از پس این قاب چوبی به نظاره می نشستیم. پنجره‌های چوبی می‌توانند حس و حال مثبتی را در فضا ایجاد کنند. این پنجره‌ها حال و هوای نوستالژیک و جذابی به ویلای شما خواهند داد. چوب یکی از متریال‌هایی است که استفاده از آن می‌تواند موجب انتقال انرژی گرم و مثبتی به بیننده شود و در او حس مثبتی را زنده کند.

متریال‌های چوبی با کیفیت بالایی در بازار موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها برای قاب پنجره ویلای خود استفاده کنید. بهترین آن‌ها ترمووود است که دارای عمر مفید بالا، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی و همچنین مقاومت در برابر ضربه و ساییدگی است.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ایجاد فضای نشیمن در کنار پنجره‌های ویلا

شما می‌توانید یکی از پنجره‌های ویلای را با ابعادی بزرگتر طراحی کنید و اقدام به ایجاد فضایی به‌عنوان فضای نشیمن در این نقطه نمایید. به‌عنوان مثال می‌توانید لب پنجره تعدادی کوسن و یک کاناپه قرار دهید و آن را با تعدادی گلدان کوچک مزین نمایید. این مکان می‌تواند مکانی عالی برای صرف یک عصرانه یا یک فنجان چای باشد زمانی که کتاب مورد علاقه تان را در دست گرفته‌اید و غرق در لذت خواندن شده‌اید.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

طراحی پنجره‌های قوس‌دار در ویلا

اگر می‌خواهید پنجره‌های ویلا را از حالت مربعی در آورید اما پذیرش ریسک جهت طراحی پنجره‌هایی با فرم های متنوع و خلاقانه را ندارید می‌توانید اقدام به طراحی پنجره‌هایی قوس دار نمایید. شما می‌توانید با این طراحی زیبایی را به ظاهر ویلای خود هدیه دهید. برای طراحی پنجره‌های شیک لزوماً نیازی به ایده‌های سختگیرانه نیست همین که قالب و فرم پنجره‌ها را از قالب مربع شکل و کسل کننده در آورید برای شما کافی ست.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه پنجره‌های سقفی در ویلا

بارش بارانی از نور را تصور کنید که از سقف ویلای شما بی‌وقفه می‌بارد. مطمئناً منظره‌ای شگفت و هیجان‌انگیز خواهد بود. با عبور از زیر این پنجره‌ها شما در واقع در حال عبور از زیر رقصی از باریکه های نور هستید. با تعبیه پنجره‌های سقفی می‌توانید نور و روشنایی بیشتری به ویلای خود آورید. تماشای منظره دلفریب حرکت ابرها و تابش نور ملایم خورشید از پشت ابرهای تکه تکه شده می‌تواند شما را برای چنددقیقه محو خود کند. تماشای آسمان پر ستاره شب نیز از پس این پنجره‌ها دیدنی ست. اگر می‌خواهید پنجرهای متفاوت و منحصربه‌فرد در ویلا داشته‌باشید که چشم‌اندازی شگرف و بی‌نظیر برای شما خلق کند به پنجره‌های سقفی فکر کنید. تعبیه این پنجره‌ها به‌صورت زاویه دار می‌تواند به جذابیت ویلای شما بیفزاید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

برای قضاوت‌کردن میزان زیبایی یک ویلا و جذاب‌بودن طراحی آن لزوماً نباید به چیدمان داخلی نگاه کرد بلکه باید المان‌های اساسی همچون پنجره‌ها را نیز مدنظر قرارداد. پنجره‌ها می‌توانند بارشی از نور را به میانه ویلای شما روانه کنند. نور طبیعی می‌تواند معجزه‌گر باشد و زیبایی ویلای شما را چند برابر کند. بنابراین اگر قصد ساخت ویلای خود را دارید به طراحی پنجره‌ها و جهت تابش نور اهمیت دهید چراکه این نکته روی زیبایی ویلا و روحیات شما تأثیرگذار خواهدبود.

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×