گیلان، زیباکنار
0133416

قله شاه‌معلم گیلان دومین قله این استان

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
قله شاه‌معلم گیلان

قله شاه‌معلم گیلان دومین قله این استان : اگر از کوهنوردان قهار باشید با شنیدن نام قله شاه معلم تنها به یاد یک چیز خواهید افتاد و آن هم صلابت است. قله شاه معلم یکی از سخت‌ترین قله‌های استان گیلان برای صعود است که برای مبارزه حریف طلب می‌کند. تنها کوهنوردان قهار و عاشقان کوهنوردی هستند که می‌توانند به قله شاه معلم دومین قله گیلان صعود کنند. هرچه از زیبایی‌های و استوار بودن این قله بگوییم کم گفته اید. تا از نزدیک آن را نبنینید و جذابیت‌های آن را لمس نکنید به عمق مطلب پی نخواهید برد. اما در ادامه قصد داریم از زیبایی‌های قله شاه معلم دومین قله گیلان بگوییم تا اگر موفق به دیدن آن نشده‌اید با چشم جان آن را رویت کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید. بدون شک عاشق این طبیعت سحر انگیز خواهید شد.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

 

 

طبیعت خشن در قله شاه معلم گیلان

صعود به قله شاه معلم دومین قله گیلان بحثش از صعودهای دیگر به قلل دیگر استان جداست. کوهستانی سرسخت و پر پیچ‌و‌تاب که طبیعت خشن و جذاب آن شما را جادو خواهد کرد. طبیعتی نامهربان و در عین حال جذاب که با طبیعت ماسوله زمین تا آسمان فرق دارد.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

آغاز مسیری سرسخت از روستای ماسوله تا قله شاه معلم

مسیری که تا قله شاه معلم دومین قله گیلان در پیش دارید از روستای تاریخی و زیبای ماسوله آغاز می‌شود. در ابتدای مسیر با شیبی ملایم روبه‌رو هستید و طبیعتی زیبا و سرسبز که چشم به هر طرف می اندازید چیزی جز درختان تنومند و چمنزارهای باران‌خورده نخواهید دید. حدوداً یک ساعت پیاده‌روی دارید تا به جاده کوهستانی خلخال برسید. دقت داشته‌باشید که می‌توانید این مسیر را با ماشین طی کنید و یا پیاده بروید. چنانچه تمایل داشته‌باشید می‌توانید در میانه‌های مسیر بنشینید و صبحانه تان را در فضای دل‌انگیز کوهستان میل کنید. تا مسیر رسیدن به قله شاه معلم مسیری شیبدار و نفس‌گیر را در پیش دارید وبادهای شدیدی آماده استقبال از شما هستند بنابراین نفسی تازه کنید و خود را برای صعود قله آماده کنید.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

موقعیت جغرافیایی قله شاه معلم گیلان

این قله زیبا و پر فراز و نشیب که آن را با نام ماسوله داغ نیز می‌شناسند در خط الراس ماسوله قرار دارد و از جاذبه‌های فومن به‌حساب می‌آید. این قله از یک طرف به زنجان و از سمتی دیگر به خلخال مشرف است. چشم‌اندازهای زیبایی را در نوک این قله خواهید دید. پیوند زیبای دو استان در خط مرزی و چشم‌اندازهای سرسبز و ارتفاعات مه گرفتهای که جان می‌دهد برای رها شدن از قید و بند مشغله‌های فکری و لختی آسایش. قله شاه معلم گیلان دارای ارتفاع 3058 متر است و پیشتر از این‌ها به‌عنوان بلندترین قله گیلان معرفی می‌شد اما بعد ها با قرارگرفتن سماموس در این استان، قله شاه معلم به رتبه دومین قلبه بلند گیلان رسید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

چیدن گلپر تازه در مسیر قله شاه معلم گیلان

اگر در فصل تابستان راهی قله شاه معلم گیلان شده‌اید می‌توانید در مسیر خود گیاهان معطر و تازه‌ای را بچینید و زمانی که به نوک قله رسیدید با دم کردن این گیاهان و میل کردن یک نوشیدنی معطر خستگی را از جان و تن خود خارج کنید. یکی از گیاهانی که می‌توانید در مسیر قله شاه معلم گیلان بچینید گیاه گلپر است. چیدن گیاهان معطر در حین کوهنوردی از لذت هایی ست که تنها یک کوهنورد واقعی آن را درک می‌کند.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

احتمال رعد و برق و طوفان در تابستان‌های قله شاه معلم

اگر تصور می‌کنید در فصل تابستان از مه گرفتگی و بارش‌های ناگهانی در قله شاه معلم گیلان در امان هستید باید گفت که سخت در اشتباهید. شما حتی در تابستان و نیمه های مرداد هم ممکن است با رعد و برق و طوفان در نوک قله روبه‌رو شوید. پس پیش از اینکه حرکت کنید شرایط جوی را از مراکز معتبر جویا شوید و بعد راهی قله شاه معلم گیلان شوید. این قله بسیار زیبا و نفس‌گیر و است و مسیر سختی را پیش روی شما باز خواهد کرد. پس حیف است که بعد از این همه مسیرهای سخت و طولانی نتوانید کمی در قله بمانید و چند عکس یادگاری ثبت کنید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

ییلاق اولسبلنگاه در حوالی قله شاه معلم گیلان

در مسیر قله شاه معلم گیلان که باشید جایی در میانه‌های راه زمانی که به‌دست راست خود می نگرید منظره‌ای شگفت‌انگیز خواهید دید. منظره‌ای از ییلاق اولسبلنگاه و دام‌هایی که در میانه‌های چمنزار در حال جولان دادن هستند. اسب‌هایی رها که حس رهایی را به زیبایی هرچه تمام از آن‌ها خواهید گرفت. به‌راستی که صعود به قله شاه معلم گیلان یک صعود پر هیجان و به یاد ماندنی خواهد بود.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

قله شاه معلم گیلان همچون توچال در تهران

شاید از خودتان بپرسید که دلیل این تشابه چیست؟ چه شباهتی بین توچال و قله شاه معلم وجود دارد؟ از این رو این دو را به‌هم شباهت داده‌ایم که قله شاه معلم گیلان برای مردمان گیلان و حوالی فومن همچون قله توچال برای ساکنین تهران است که فارغ از شرایط آب‌وهوایی به‌طور هفتگی راهی آن می‌شوند و مسیر آن را در پیش می‌گیرند. هرچند که صعود به قله شاه معلم گیلان بسیار سخت و نفس‌گیر است اما نباید مردمان ورزشکار گیلان را دست کم گرفت. شما هم اگر به تازگی سفری به گیلان خواهید داشت توصیه می‌کنیم برای یک‌بار هم که شده به این قله زیبا و دوست‌داشتنی با طبیعت خشن و جذاب صعود کنید.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

چه مدت‌زمان برای رفت و برگشت به قله شاه معلم گیلان نیاز است؟

اگر می‌خواهید با سرعنی معمولی و متداول به قله صعود کنید خود را برای یک صعود 5 ساعته آماده کنید. شما تا رسیدن به قله شاه معلم گیلان حدوداً 5 ساعت زمان نیاز دارید بنابراین پیش از آینکه آفتاب طلوع کند باید راهی شوید. زمان برگشت از قله اما کمتر است و حدوداً 3 ساعت و نیم زمان می‌برد بنابراین می‌توانید در مدت‌زمان هشت تا نه ساعت مسیر فت و برگشت قله شاه معلم گیلان را طی کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

دلیل نامگذاری قله شاه معلم گیلان چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا قله شاه معلم گیلان به این اسم نامگذاری شده است. باید گفت که دلیل اسم گذاری این قله به این نام وجود یک عارف پیر در این حوالی بوده که محل زندگی وی در این منطقه بوده و بعدها مقبره او در این منطقه قرار گرفته.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

هشدار! هیچ چشمهای در مسیر قله شاه معلم گیلان نیست

هرچند که کوهنوردان قهار این را به‌خوبی می‌دانند اما بد نیست شما هم آگاه باشید که هیچ چشمهای در مسیر صعود به قله شاه معلم گیلان وجود نداردو از این رو کوهنوردان آب مورد نیاز خود را با خود تا قله حمل می‌کنند. بد نیست حداقل سه لیتر آب برای خود همراه داشته‌باشید تا نیازهایتان را با آن مرتفع گردانید و در هوای گرم تابستان با مشکل تشنگی دست و پنجه نرم نکنید.

زمانبندی صعود به قله شاه معلم گیلان در زمستان را رعایت کنید

در فصل زمستان باید زمانبندی صعود به قله شاه معلم گیلان را به‌درستی رعایت کنید تا زمان برگشت به تاریکی هوا برخورد نکنید. دقت داشته‌باشید که در فصل زمستان مسیر خارند بسته است و باید برای زمان برگشت خود به‌درستی برنامه‌ریزی کنید. همه مان به‌خوبی می‌دانیم که گیر افتادن در کوه آن هم به‌هنگام شب مبتدی و حرفه‌ای نمی شناسد و برای همه به یک میزان خطرناک است.

تماشای آسمان بیکران در شب‌های قله شاه معلم گیلان

اگر می‌خواهید شب را در قله شاه معلم گیلان بمانید باید تجهیزات کافی همراه داشته‌باشید. شما می‌توانید شب‌های دل‌انگیز بهاری و تابستانی را در قله شاه معلم گیلانبمانید و کمپ بزنید. به تماشای ستارگان بی شمار در آسمان بی‌کران بپردازید. هرچند که امکانات چندانی در قله شاه معلم گیلان برای اقامت وجود ندارد اما می‌توانید یک کمپ حرفه‌ای در این منطقه برپا کنید و شب را در هوای مطبوع و چشم‌انداز دل‌انگیز قله شاه معلم گیلان سپری کنید. فراموش نکنید که در اینگونه مواقع باید یک راه بلد و راهنمای حرفه‌ای همراه شما باشد.

نتیجه‌گیری

قله شاه معلم گیلان که آن را با نام شاه گیلان نیز می‌شناسند یکی از زیباترین و مرتفع‌ترین قلل استان گیلان است و به‌طور هفتگی کوهنوردان به آن صعود می‌کنند. چشم‌اندازهای بکر و زیبایی در مسیر قله شاه معلم گیلان وجود دارد که شما را در خود غرق خواهد کرد. به‌ویژهیلاق اولسبلنگاه و زیبایی‌های بی‌نظیری که در این مسیر خواهید دید. فراموش نکنید که مسیر طی‌کردن تا قله و برگشت آن کمی طولانی است بنابراین اگر از بومی‌های این منطقه نیستید و یا برای اولین بار است که می‌خواهید به قله شاه معلم گیلان صعود کنید بهتر است برنامه‌ریزی دقیقی برای زمان رفت و برگشت داشته‌باشید تا به تاریکی هوا برخورد نکنید و تجربه یک کوهنوردی پر خاطره را پشت سر بگذارید.

 

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×