گیلان ، زیبا کنار
0133416

قیمت کاشت نهال در ویلا چگونه محاسبه می شود؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-05
قیمت کاشت نهال در ویلا

طراحی داخلی و فضای سبز ویلا یکی از بخش های مهم برای هر ویلا است و باعث ایجاد زیبایی و جذب افراد به سمت ویلا می شود. طراحی فضای سبز خصوصاً برای ویلاهایی که برای اجاره ساخته می شوند بسیار حائز اهمیت است. یکی از راحت ترین راه‌ها برای ایجاد فضای سبز برای ویلا بدون پرداخت هزینه های زیاد کاشت انواع نهال های مختلف است.در این مقاله به برسی قیمت کاشت نهال در ویلا می پردازیم .

مراحل کاشت نهال

مرحله 1: مکان درست ، گیاه مناسب

آیا گیاهانی که انتخاب کرده اید مانند آفتاب ، سایه یا ترکیبی از هر دو هستند؟ با مرتب کردن گیاهان خود را شروع کنید تا آنها در جایی قرار بگیرند که آنها نور مورد نظر خود را بدست آورند (گیاهانی که مانند خورشید هستند باید در فضای باز باشند ، گیاهانی که به سایه احتیاج دارند باید در محلی کاشته بشوند که نور خروشید در آن حداقل باشد. آفتاب کامل ۶ ساعت یا بیشتر خورشید در روز است، نه لزوماً به طور مداوم. سایه قسمت معمولاً به معنی ۴ تا ۶ ساعت در روز است. تعریف سایه تغییر می‌کند، بسته به این که سایه چقدر عمیق است.

مرحله 2: خاک را حفر کنید

باغ های زیبای گل با خاک خوب شروع می شوند. به طور کلی ، بیشتر گیاهان گل‌دار در خاکی که سست و زهکشی شده باشد و مواد آلی زیادی در آن وجود دارد ، بهترین عملکرد را دارند. برای کاشت گل نیازی به حفاری یک منطقه بزرگ نیست ، اما باید خاک آنقدر حفر کنید که بتوانید مقداری کمپوست به آن اضافه کنید تا ساختار خاک بهتر شود. خاک را تا عمق حداقل 6 متر کار کنید. برای جلوگیری از تراکم ، از حفر و کار با خاک در هنگام خیس بودن خودداری کنید. گیاهان برای رشد ریشه ها به فضای مشخصی بین ذرات خاک نیاز دارند.

یک آزمایش برای اینکه ببینید خاک می تواند کار کند ، حفر نمونه کوچک خاک از یک سوراخ 3 اینچی است. آن را به صورت گلوله فشرده کرده و سپس خاک را روی سطح سخت مانند سنگ یا روسازی بریزید. اگر خاک با هم بماند ، برای کاشت خیلی مرطوب است ، اما اگر خرد شود ، زمان کاشت است.همچنین می توانید قبل از کاشت ، مقداری کود دانه ای متعادل و همه منظوره با نسبت 10-10-10 به خاک وارد کنید.

مرحله 3: گل های جدید خود را بکارید

مراحل چگونگی کاشت بذر گل کمی با نهال ها متفاوت است ، بنابراین دستورالعمل های موجود در بسته بذر را دنبال کنید تا بدانید کاشت هر دانه در چه عمق و فاصله آن چقدر است. با گیاهان گلدان باغی معمولاً باید خاک را در همان سطح خاک گلدان بکارید ، اما برای اطمینان از برچسب گیاه را بخوانید. برخی از گیاهان گل‌دار ، مانند زنبق و گل صد تومانی که ریزوم ها و ریشه های آنها بسیار کم عمق  است باید در خاک کم عمق کاشته شوند. هنگام بیرون آوردن گیاه از گلدان ، مقداری از خاک را به آرامی از ریشه جدا کنید و گیاه را در چاله ای که آماده کرده اید قرار دهید. خاک را دوباره به داخل سوراخ فشار دهید ، آن را به آرامی محکم کنید تا خاک را دوباره برگردانید اما آن را کاملاً فشرده نکنید.

مرحله چهارم: عمیق آب دهید و مالچ را اضافه کنید

خاک اطراف گلهای تازه کاشته شده خود را کاملاً خیس کنید. گلهای باغچه به طور کلی هر هفته به 1 تا 2 اینچ رطوبت نیاز دارند تا عملکرد خوبی داشته باشند ، بنابراین اگر باران کافی نمی بارید آبیاری کنید. بهتر است آبیاری عمیق و در عمق کم انجام شود تا ریشه گیاهان عمیق تر شود. از غوطه ور شدن خاک خودداری کنید در غیر این صورت ممکن است ریشه گیاهان گل دهنده شما پوسیده شود. لایه ای از مالچ مانند پوست خرد شده در اطراف گیاهان جدید شما به کند شدن تبخیر و کاهش دفعات نیاز به آب کمک می کند.

کاشت گیاهان جدید در باغچه

پرورش گیاهان از بذرها می‌تواند راه بسیار جالبی برای اضافه کردن ارقام جدید به باغ باشد. بسیاری از گونه‌های غیر معمول سبزیجات در خزانه محلی شما موجود نیستند و تنها گزینه شما رشد این گیاهان از بذر است. اما برای رشد این ارقام غیر معمول, شما باید چیزی در مورد کاشت نهال‌ها بدانید. چگونه کاشت نهال یک سوال متداول از افرادی است که گیاهان را از بذر کشت می‌کنند, ” چگونه می‌دانم وقتی گیاهچه‌های من به اندازه کافی بزرگ هستند تا در باغچه من قرار گیرند? ” این سوال خوبی است که وقتی یاد می‌گیریم چگونه گیاهان را از بذر شروع کنیم, زیرا کاشت نهال در باغ در زمان مناسب برای رشد آن‌ها بسیار مهم است.

” اگر آن‌ها را پیش از آماده شدن قرار دهید, ممکن است زمان سختی برای زنده ماندن عناصر داشته باشند. اگر مدت زیادی صبر کنید, ممکن است گیاهچه شما به ظرف اصلی خود تبدیل شود. زمانی که به چگونگی پیوند نشا ها مربوط می‌شود, هیچ قانون سخت و سریعی برای این که یک گیاه چقدر ارتفاع داشته باشد, به خاطر این واقعیت که گیاهان مختلف به اندازه‌های مختلف رشد می‌کنند, وجود ندارد. همچنین, مقدار نوری که گیاهچه می‌تواند بر سرعت رشد گیاه در هنگام پرورش گیاه از بذر تاثیر بگذارد, تاثیر می‌گذارد. اگر نور کافی وجود نداشته باشد, یک گیاه می‌تواند خیلی سریع رشد کند, اما این گیاه ممکن است برای کشت آماده نباشد.

برگ‌های حقیقی

بهترین راه برای قضاوت در صورتی که یک گیاه به اندازه کافی بزرگ باشد تا در باغ گیاه باشد, نگاه کردن به تعداد برگ‌های حقیقی است. برگ‌های حقیقی روی گیاهچه, قاعده کلی این است که وقتی یک گیاهچه سه‌تا چهار برگ حقیقی دارد, این گیاه به اندازه کافی بزرگ است تا در باغ کاشته شود (پس از آن که سخت شده). زمانی که بذر را بکارید, اولین برگ تشکیل می‌شود.

این برگ‌ها با برگ‌هایی که بعداً رشد خواهند کرد, متفاوت خواهند بود. هدف از این برگ‌ها, تامین غذای ذخیره‌شده برای گیاهچه برای مدت کوتاهی است. برگ‌های حقیقی اندکی پس از لپه‌ها رشد می‌کنند. خروج واقعی و شروع تولید انرژی از طریق فتوسنتز که به تغذیه گیاه برای بقیه عمر کمک خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که گیاه به اندازه کافی از این برگ‌ها برای حفظ آن در هنگام کاشت در باغچه, برای رشد مناسب آن مهم است.

فقط به یاد داشته باشید که چقدر ارتفاع دارد, اما تعداد برگ‌های حقیقی گیاه شما زمانی مشخص خواهد شد که باید گیاهچه را خارج کنید. اما حتی زمانی که بذرهای شما به اندازه کافی بزرگ هستند تا خارج شوند, اطمینان حاصل کنید که قبل از کاشت, از گیاهچه خود دور شوید. زمانی که گیاهان در حال رشد از بذر هستند, می‌خواهید آن‌ها به مقدار زیادی آماده رشد در گیاهان زیبا باشند که شما را با خوردن سبزیجات خوش‌مزه فراهم خواهند کرد.

 

هزینه ساخت ویلا

هزینه ی ساخت ویلا در شمال کشور تمام هزینه هایی برای شروع، اجرا و بهره‌برداری از ویلا مورد نیاز است را شامل می شود. این هزینه ها با توجه به موقعیت قرار گیری زمین و سبک ساخت ویلا متفاوت هستند. درست است که از نظر اصول کلی ساخت ویلا مشابه ساخت خانه است مسلم است که افراد از ساخت ویلا انتظارات خاصی دارند، این انتظارات معمولاً در حیطه ی لوکس بودن بنا است. نکته ی مهمی که در هنگام اقدام برای ساخت ویلا باید در نظر داشته باشید این است که هر چه قدر ویلایی که مد نظر دارید بزرگ تر باشد و مصالحی که در ساخت ویلا به کار می برید گران قیمت تر باشند مسلم است که هزینه ی تمام شده ویلا برای شما بیشتر خواهد بود.

همه ی افراد برای ساخت  ویلا مصالح یکسانی در نظر ندارند و کیفیت ساخت ویلا ها مشابه یکدیگر نیست همین عامل باعث می شود تا هزینه ی تمام شده ویلا ها نیز با یکدیگر متفاوت باشد. زمانی که قرار است در ارتباط با هزینه ی تمام شده ساخت ویلا صحبت کنیم هر کس کیفیت متفاوتی را مد نظر دارد به همین دلیل است که با توجه به نوسانات شدید بازار و تفاوت در دیدگاه هر فرد نسبت به  کیفیت ویلا برآورد قیمت ساخت کار دشواری است.

ساخت ویلا معمولی و استاندارد

در این مقاله برای برآورد قیمت ساخت ویلا، یک ویلا با امکانات رفاهی معمول و فضا های استاندارد با مصالح معمول بازار  را در نظر می گیریم و در ارتباط با ویلاهای لوکس قیمتی ارائه نمی دهیم چرا که مصالحی که در ساخت ویلاهای لوکس به کار می روند خارجی هستند و با توجه به نوسانات بازار ارز قیمت ثابتی ندارند. متوسط ​​هزینه ساخت ویلا بسته به موقعیت مکانی ، زیر بنای ویلا و پیچیدگی طراحی و اجرا بین ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است البته که این قیمت در حال حاضر دائما کم و زیاد می شود و می تواند تا متری 20 مییلون تومان هم جا به جا شود به عنوان مثال ساخت ویلا در رامسر یا ویلاهای ساحلی قیمت تمام شده به ازای هر متر مربع بیشتری دارند.

اگر هزینه ساخت ویلا در هر متر مربع را همان 6 تا 10 میلیون تومان در نظر داشته باشید، ساخت یک ویلا با زیربنای حدود 200 متر معمولاً بین ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت  که هزینه ی کمی نیست. اگر قصد شما از ساخت ویلا فروش و یا اجاره است می توانید امید داشته باشید که هزینه تان صرف حدود 2 تا 4 سال باز گردد اما اگر فقط برای استفاده شخصی قصد ساخت ویلا دارید حتماً توجه داشته باشید که سرمایه شما باید کافی باشد چرا که قرار نیست با درامد حاصل از فروش یا اجاره ویلا هزینه ساخت را تأمین کنید.

 

 

نتیجه گیری

کاشت نهال در ویلا یکی از راه های آسان برای زیبا تر کردن فضای داخلی ویلا است. شرکت انبوه سازان آرش یکی از شرکت های پیشگام در ساخت ویلاهای معمولی فلت و دوبلکس است و انواع ویلاهای دوبلکس و فلت را  در مدل های مختلف را باتوجه به نیاز و سلیقه ی شما طراحی و عرضه می کند. تمامی افرادی که در این شرکت مشغول به کار هستند و زبده ترین و ماهرترین افراد درزمینه ی ساخت ویلا هستند.

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×