گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی لاهیجان قطب گردشگری

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-07-03
لاهیجان

لاهیجان قطب گردشگری و عروس شهرهای گیلان نام گرفته و به‌دلیل زیبایی‌های بی‌اندازه آن این نام را برایش انتخاب کرده‌اند. بی‌شک اگر به گیلان سفر کرده‌اید حداقل یکبار اسمشان را شنیده‌اید و یا به آن سر زده‌اید .زیبایی‌های شهرستان لاهیجان باعث‌شده تا هر ساله میلیون‌ها گردشگر راهی سفر به آن شوند. اگر قصد سفر به لاهیجان شهر کلوچه های سنتی معروف را دارید با ما همراه شوید.

استخر لاهیجان اولین مکانی است که بعد از ورود به شهر در دل آن خودنمایی می‌کند. استخر در بخش شرقی شهر و درست پایین شیطان‌کوه قرار گرفته است. وسعت استخر ۱۷ هکتار است و ۴ متر نیز عمق دارد. این استخر محل تفریح دسته جمعی مردم شهر است. مردم لاهیجان به کنار استخر می‌آیند و دور آن قدم میزنند و حتی ورزش می‌کنند.

نیمکت هایی نیز برای نشستن افراد و لذت‌بردن از این مکان قرار داده شده. در نزدیکی استخر انواع مغازه‌های خوراکی فروشی از بستنی و فالوده گرفته تا فست‌فود و البته کلوچه‌های داغ و خوشمزه فروخته می‌شود. در میان استخر هم جزیره کوچکی قرار گرفته که پلی از میان آب ها شما را به آن می‌رساند. پرندگان مهاجر زیادی هم به این حوالی می‌آیند و در کنار استخر بزرگ لاهیجان لانه می‌گزینند.

 شایسته نیست که هرچه زودتر در مورد شیطان‌کوه زیبا و اطراف آن ننویسیم .حتی اگر وارد شهر زیبای لاهیجان هم نشوید و از جاده‌های اطراف عبور کنید، شیطان کوه را خواهید دید. شیطان کوه در کنار استخر لاهیجان قرار گرفته است. آبشار شیطان کوه هم به زیبایی این فضا افزوده است. آبشاری پرآب که البته باید بگوییم مصنوعی است. اگر تمایل دارید به بالای آبشار برسید باید از ۷۵۰ پله بالا بروید.

اگر می‌خواهید در سکوت از طبیعت لذت ببرید و صدای پرندگان پر هیاهو را گوش کنید پیشنهاد ما آن است که صبح روزهای غیر تعطیل را برای این سفر تفریحی انتخاب کنید. از مکان‌های توریستی و تفریحی این منطقه، تله‌کابین لاهیجان است که خود به‌تنهایی قطب گردشگری به‌حساب می‌آید.

 

در اکثر شهرهای زیبای گیلان در کنار طبیعت بی‌نظیرشان مقبره امامزادگان هم قرار گرفته. از جمله در لاهیجان که شیخ زاهد آن از همه معروف‌تر است.اگر با تاریخ ایران آشنایی داشته‌باشید حتماً شیخ صفی الدین اردبیلی را می شناسید.

شیخ زاهد گیلانی تأثیر قوی بر روی شیخ صفی گذاشته بود و دختر شیخ زاهد نیز با شیخ صفی ازدواج کرد. این مقبره را نوادگان صفویه برایش ساخته‌اند. این آرامگاه ۴ کیلومتر با مرکزیت شهر فاصله دارد و در میان مزارع عطرآگین چای قرار گرفته.

موزه چای یا همان آرامگاه کاشف السلطنه بیانگر تاریخ چای در ایران زمین است.این محل گردشگری لاهیجان را با نام‌های مقبره کاشف السلطنه یا آرامگاه کاشف السلطنه پدر چای ایران و موزه تاریخ چای ایران نیز می‌شناسند. وی وصیت کرده بود جسدش را در میان بوته های چایی دفن کنند. سال ۱۳۷۵ موزه چای را هم در این محل تأسیس کرده‌اند.

تالاب سوستان از دیگر جاهای دیدنی این شهرستان است. شاید  کمتر کسی از این مکان زیبا اطلاع دارد. پیشنهاد می‌کنیم هنگام رفتن کمی امکانات رفاهی نیز همراه خودتان ببرید، آنجا هیچ مغازه‌ای وجود ندارد و ممکن است از نداشتن کمی خوراکی و نوشیدنی پشیمان  شوید.

اگر قصد سفر به لاهیجان را دارید پیشنهاد می‌ کنیم بازدید از سیاهکل، دیلمان، آستانه، لنگرود و رودسر را هم در برنامه سفرتان بگنجانید. این شهرها نزدیک‌ترین شهرهای دیدنی در اطراف لاهیجان هستند.

فاصله لاهیجان تا شهر تهران ۳۴۷ کیلومتر است با ماشین شخصی حدود ۵ ساعت زمان می‌برد تا به مقصد برسید.

باید این را بدانید که لاهیجان دریا ندارد. لاهیجان استخری ۲ کیلومتری و چند تالاب دارد اما با نزدیکترین ساحل که همان ساحل چمخاله است  ۲۷ کیلومتر فاصله دارد و البته فاصله زمانی  لاهیجان تا دریا حدوداً ۴۰ دقیقه است.

بی‌شک زیبایی‌های شهر لاهیجان آنقدر زیبا است که نیازی به‌وجود ساحل و دریا در خود ندارد. صد البته پیشنهاد می‌کنیم که در اولین زمان ممکن بار سفر را ببندید و راهی این منطقه بی‌نظیر و رویایی شوید.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×