گیلان، زیباکنار
0133416

مصالح اصلی ساخت ویلا در مناطق شرجی چیست؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-12-16
ساخت ویلا در مناطق شرجی

مصالح اصلی ساخت ویلا در مناطق شرجی چیست؟ ساخت ویلا در شمال کشور در طول چند سال اخیر به‌دلیل افزایش تقاضای مردم برای خرید ویلا در شمال کشور به‌شدت افزایش پیدا  کرده است. در حال حاضر اغلب افراد به‌صورت تیمی یا به‌تنهایی برای ساخت ویلا در شمال کشور اقدام می‌کنند.

مصالحی که برای ساخت باید در مناطق شرجی به‌کار بروند، با مصالحی که در سایر نقاط کشور به‌کار می‌روند متفاوت هستند. اگر افرادی که به‌صورت انفرادی برای ساخت ویلا اقدام می‌کنند به اصول اولیه ساخت ویلا در مناطق شرجی و مصالحی که باید از آن‌ها استفاده‌کنند آشنایی نداشته‌باشند مسلم است که ویلای ساخته‌شده دوام کافی را ندارد و مناسب استفاده در مناطق شرجی نیست.

برای ساخت ویلا در مناطق شرجی هرکدام از مصالحی که استفاده می‌شوند باید دارای استانداردهای خاصی باشند که در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اگر شما هم می‌خواهید با مصالح ساخت ویلا در مناطق شرجی آشنا شوید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مصالح مورد نیاز برای ساخت ویلا در مناطق شرجی

بتن

مخلوطی از سیمان و آب با درصد مشخص

سیمان

باعث افزایش استحکام و چسبندگی بتون ها به‌هم می‌شود. بهترین مارک سیمان در حال حاضر برند پرتلند است. سیمان یکی از مصالح محبوب برای ساخت ویلا در شمال است.

یکی از مصالحی که به‌راحتی در دسترس است، قیمت کمی دارد و نیروی کار به آن آشنا است، سیمان است که سطحی صاف و یکنواخت ایجاد می‌کند و به‌سرعت ساخته می‌شود. به‌همین دلیل است که اغلب معماران و سازندگان ترجیح می‌دهند تا از آن در ساخت ویلا استفاده‌ کنند.

سیمان یکی از مصالح مهم و مناسب برای دیوار‌های بیرونی ویلا است. می‌توان به‌راحتی با استفاده از سیمان برای طراحی‌های مینیمال استفاده کرد.

در هنگام استفاده از سیمان باید توجه‌ داشته‌ باشید که ارتفاع کافی از سطح زمین را در نظر بگیرید و سپس شروع به سیمان‌کاری کنید. چراکه رطوبت زمین باعث فرسایش و خرابی سیمان می‌شود.

علاوه بر این به‌دلیل مقاومت بیشتر سیمان نسبت به گچ در برابر آب می‌توان در داخل ویلا نیز از سیمان به‌عنوان جایگزین گچ استفاده کرد. درست است که سیمان از همه نظر مناسب و خوب است، اما باید در نظر داشت که سیمان هرچند سال یک‌بار باید ترمیم شود. چراکه پس از مدتی دچار کثیفی و فرسودگی می‌شود.

چوب

به‌دلیل اینکه آهن در شمال زنگ می‌زند برای ساخت در و نمای بیرونی ویلاها از چوب مرغوب استفاده می‌شود.

سنگ

پله‌ها و نمایی بیرونی ویلاها علاوه بر چوب از سنگ نیز ساخته می‌شود. تمامی این موارد به این دلیل است که آهن و فلزات در شمال کشور زنگ می‌زنند و بعد از مدتی باید عوض شوند. سنگ زیبایی و مقاومت بالایی دارد و نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

نکته مهم در ارتباط با استفاده از سنگ در نمای ساختمان این است که همه سنگ‌ها برای استفاده در نمای ساختمان مناسب نیستند. به‌عنوان مثال سنگ‌های مرمریت از تنوع و زیبایی بالایی برخوردار هستند، اما اصلاً برای استفاده در فضای بیرونی ویلا مناسب نیستند.

چراکه در رطوبت و تابش نور مستقیم خورشید به‌سرعت تغییر رنگ می‌دهند و تیره می‌شوند. بنابراین هزینه نگهداری از این نوع سنگ‌ها بالا است. تراورتن یکی از سنگ‌های مناسب برای ساخت ویلا در شمال هستند. اما تنوع رنگی کمی دارند و برای استفاده نیاز به پرداخت بیشتری نسبت به سنگ‌های مرمریت دارند.

سنگ‌های گرانیت

سنگ‌های گرانیت با توجه به مقاومت بالایی که دارند ازجمله مصالح مناسب برای ساخت ویلا در شمال کشور هستند. این نوع سنگ‌ها به‌دلیل مقاومت بالا و قیمت مناسب نسبت به سایر سنگ‌ها، برای پوشش فضاهای خارجی مثل کف فضای باز انتخاب مناسبی هستند.

آجر سفالی یا بلوک های سفالی :این مدل از آجر ها وزن کمتر و قدرت چسبندگی و استحکام بالاتری دارند و برای ساخت ویلا در شمال گزینه مناسبی هستند.

اغلب افراد به‌دلیل قیمت مناسب‌تر از آجر در ساخت ویلا استفاده می‌کنند، اما آجر به‌دلیل اینکه رطوبت را به‌خود جذب می‌کند جزو مصالح مناسب برای ساخت ویلا در شمال کشور نیست.

علاوه بر این به‌دلیل نوع خاص اقلیمی  در شمال کشور آجر در این منطقه دچار شوره زنی شدید می‌شود. امروزه آجرهایی تولید می‌شوند که سازگاری بیشتری با آب‌وهوای شمال دارند، می‌توان از این آجر ها در شمال کشور استفاده کرد.

گچ ساده و گچ ضدآب

گچ یکی از مصالحی است که برای ساخت اغلب ساختمان‌ها به‌کار می‌رود و در دسترس است. اما در برابر آب و رطوبت مقاوم نیست و دچار فرسودگی می‌شود. برای اینکه بتوان از گچ در شمال کشور هم استفاده کرد، گچ را با موادی ترکیب می‌کنند، این مواد باعث می‌شوند تا مقاومت گچ در برابر رطوبت بالا برود.

مصالح مناسب برای تیغه‌چینی

مصالحی که برای تیغه‌چینی استفاده می‌شوند به عواملی بستگی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

وزن

هر چه قدر وزن مصالح به‌کار رفته بیشتر باشد، سازه سنگین تر می‌شود، به‌همین دلیل بهتر است که زمان انتخاب مصالح به وزن آن‌ها و میزان مقاومت سازه توجه کنیم. وزن مصالح نسبت به حجمی که دارند به‌ترتیب عبارت‌اند از بلوک سفالی، بلوک لیکا،  بلوک سیمانی و آجر.

هزینه تمام شده

بلوک‌های سیمانی قیمت بسیار کمتری دارند و در شمال کشور به‌راحتی در دسترس هستند. بلوک‌های سیمانی به‌دلیل قیمت کمی که دارند برای ساخت ویلا مناسب هستند. علاوه بر این مقاومت بیشتری دارند.

نوع سند ویلا

یکی دیگر از نکات قابل تأمل در هنگام خرید ویلا نوع سند ملک است. اگر اطلاعات کافی در این زمینه  ندارید حتماً از مشاور املاک ماهر و معتبر بخواهید تا نوع سند شما را چک کنند و برخی از افراد بر روی سند ویلا وام می‌گیرند و در صورت عدم پرداخت قسط‌ها شما ناچار به پرداخت قسط‌ها هستید چون سند ویلا به‌نام شما است.

مورد دیگری که احتمال دارد رخ دهد فروش ویلا با قولنامه به چند نفر است. تا جای ممکن بودن داشتن سند معتبر ویلا را با قولنامه خریداری نکنید. متأسفانه برخی از افراد سودجو نیز زمینی که کاربری کشاورزی دارد را به فروش می‌رسانند که بعداً مشکلات فراوانی برای شما ایجاد می‌کند چرا که این زمین ه کاربری ساخت‌وساز ندارند و تنها باید برای مصارف کشاورزی از آن‌ها استفاده کرد.

نوع مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار رفته است. هر چه قدر مصالحی که در ساخت به‌کار رفت است بهتر باشند عمر سازه بیشتر است و کمتر نیاز به بازسازی وجود دارد.

هر چه قدر مصالحی که در ساخت به‌کار رفته است بهتر باشند، عمر سازه بیشتر است و کمتر نیاز به بازسازی وجود دارد.

نتیجه‌گیری

تمام مصالحی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، از جمله مصالح مهم و موردنیاز برای ساخت ویلا در مناطق شرجی شمال هستند. در مناطق شرجی رطوبت هوا بسیار بالاتر از سایر مناطق هست به‌همین دلیل نوع مصالحی که برای ساخت ویلا در این مناطق به‌کار برده می‌شوند، بسیار مهم هستند.

نمی‌توان از هر مصالحی برای ساخت ویلا در این مناطق استفاده کرد. اغلب افراد زمانی که در شمال کشور و مناطق شرجی ویلا می‌خرند بسیار به‌چشم‌انداز ویلا اهمیت می‌دهند. بنابراین در هنگام ساخت باید به‌ چشم‌انداز ویلا نیز توجه‌ کنید.

شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه ساخت‌وساز ویلا در شمال کشور است. شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است.

مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ است. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×