گیلان، زیباکنار
0133416

مصالح ویلاهای ساحلی را از کجا تهیه کنیم؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-05
مصالح ویلاهای ساحلی

مصالح ویلاهای ساحلی را از کجا تهیه کنیم؟ اقبال و علاقه مردم به سفر به شمال در ایران سابقه طولانی دارد. به‌دلیل آب‌وهوای دل‌چسب مناطق شمالی ایران اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا برای گذراندن تعطیلات به این مناطق سفر کنند.

همین امر موجب‌شده است تا در سال‌های اخیر ساخت ویلا در شمال کشور به‌شدت افزایش پیدا کند و اغلب افراد با توجه به نوسانات شدید سایر بازار ها به سرمایه‌گذاری در شمال با خرید ویلا راغب تر باشند.

در ادامه ی  مقاله قصد داریم تا نکاتی را در ارتباط با ساخت‌وساز ویلا و خرید مصالح مناسب برای ساخت ویلا در مناطق ساحلی بیان کنیم. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز در شمال کشور را دارید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

اقبال و علاقه مردم به سفر به شمال در ایران سابقه طولانی دارد. به‌دلیل آب‌وهوای دل‌چسب مناطق شمالی ایران اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا برای گذراندن تعطیلات به این مناطق سفر کنند.

همین امر موجب‌شده است تا در سال‌های اخیر ساخت ویلا در شمال کشور به‌شدت افزایش پیدا کند و اغلب افراد با توجه به نوسانات شدید سایر بازار ها به سرمایه‌گذاری در شمال با خرید ویلا راغب تر باشند.

در ادامه ی  مقاله قصد داریم تا نکاتی را در ارتباط با ساخت‌وساز ویلا و مقایسه قیمت مصالح در شمال کشور و تهران بیان کنیم .اگر شما هم قصد ساخت‌وساز در شمال کشور را دارید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مقایسه هزینه خرید مصالح

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در هنگام ساخت ویلا در شمال کشور انتخاب مصالح درست برای ساخت است. مناطق شمالی کشور ایران به‌دلیل آب‌وهوای خاصی که دارند به مصالحی خاصی برای ساخت‌وساز نیاز دارند.

هزینه خرید مصالح در تهران و شمال کشور با توجه به نوسانات اخیر در بازار تقریباً برابر است و اما خرید مصالح از شمال یک حسن دارند و آن این است که شما هزینه باربری و حمل و نقل کمتری پرداخت خواهید کرد و نیاز نیست دائماً بین شمال و تهران برای خرید صمالح در رفت‌وآمد باشید.

در گذشته که سااخت ویلا در شما کشور به‌شدت امروز نبود مصالح در شمال با قیمت کمتری به فروش می‌رسیدند اما در حال حاضر این امر اتفاق نمی افتد و عمده تفاوت بین قیمت مصالح مربوط به هزینه حمل و نقل است.

در حال حاضر اغلب انواع مصالح چه سنتی و چه مدرن که برای ساخت ویلا در شمال کشور نیاز هستند در بازار شمال وجود دارند و نیاز نیست تا برای خرید به تهران سفر کنید مگر اینکه برای طراحی داخلی سبک خاصی مد نظر داشته‌باشید که حتماً نیاز به خرید از تهران راداشته‌باشید.

و حتی به‌دلیل اینکه عمده ساخت‌وساز ها در شمال کشور به‌صورت ویلا است برخی از مصالح در شمال کشور یافت می‌شوند که در تهران وجود دارند، چرا که آب‌وهوای شرجی و باران فرواان در شمال کشور در تهران وجود ندارد.

هزینه خرید مصالح  ساخت برای ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا در شمال کشور تمام هزینه‌هایی برای شروع، اجرا و بهره‌برداری از ویلا مورد نیاز است را شامل می‌شود.

این هزینه‌ها با توجه به موقعیت قرار‌گیری زمین و سبک ساخت ویلا متفاوت هستند. درست است که از نظر اصول کلی ساخت ویلا مشابه ساخت خانه است مسلم است که افراد از ساخت ویلا انتظارات خاصی دارند، این انتظارات معمولاً در حیطه لوکس بودن بنا است.

نکته مهمی که در هنگام اقدام برای ساخت ویلا باید در نظر داشته‌باشید این است که هر چه قدر ویلایی که مد نظر دارید بزرگ‌تر باشد و مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار می‌برید گران‌قیمت‌تر باشند مسلم است که هزینه تمام‌شده ویلا برای شما بیشتر خواهد بود.

همه افراد برای ساخت  ویلا مصالح یکسانی در نظر ندارند و کیفیت ساخت ویلاها مشابه یکدیگر نیست همین عامل باعث می‌شود تا هزینه تمام‌شده ویلاها نیز با یکدیگر متفاوت باشد. مصالح ویلاهای ساحلی

زمانی که قرار است در ارتباط با هزینه تمام‌شده ساخت ویلا صحبت کنیم هر کس کیفیت متفاوتی را مد نظر دارد به‌همین دلیل است که با توجه به نوسانات شدید بازار و تفاوت در دیدگاه هر فرد نسبت به  کیفیت ویلا برآورد قیمت ساخت کار دشواری است.

خرید مصالح  ساخت

در این مقاله برای برآورد قیمت ساخت ویلا، یک ویلا با امکانات رفاهی معمول و فضا های استاندارد با مصالح معمول بازار  را در نظر می گیریم و در ارتباط با ویلاهای لوکس قیمتی ارائه نمی‌دهیم چرا که مصالحی که در ساخت ویلاهای لوکس به‌کار می‌روند خارجی هستند و با توجه به نوسانات بازار ارز قیمت ثابتی ندارند.

متوسط ​​هزینه ساخت ویلا بسته به موقعیت مکانی، زیر بنای ویلا و پیچیدگی طراحی و اجرا بین ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است البته که این قیمت در حال حاضر دائما کم و زیاد می‌شود و می‌تواند تا متری 20 مییلون تومان هم جا به‌جا شود به‌عنوان مثال ساخت ویلا در رامسر یا ویلاهای ساحلی قیمت تمام‌شده به ازای هر متر مربع بیشتری دارند.

اگر هزینه ساخت ویلا در هر متر مربع را همان 6 تا 10 میلیون تومان در نظر داشته‌باشید، ساخت یک ویلا با زیربنای حدود 200 متر معمولاً بین ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت  که هزینه کمی نیست.

اگر قصد شما از ساخت ویلا فروش و یا اجاره است می‌توانید امید داشته‌باشید که هزینه تان صرف حدود 2 تا 4 سال باز گردد اما اگر فقط برای استفاده شخصی قصد ساخت ویلا دارید حتماً توجه‌داشته‌باشید که سرمایه شما باید کافی باشد چرا که قرار نیست با درامد حاصل از فروش یا اجاره ویلا هزینه ساخت را تأمین کنید.

قیمت خرید مصالح  ساخت

همان‌طور که اشاره کردیم ساخت ویلاهای دوبلکس یا خاص هزینه بیشتری نسبت به ویلاهای عادی در پی دارد. اگر شما تنها یک ویلای معمولی می‌خواهید و طراحی خاصی برای ساخت ویلا مد نظر ندارید بهتر تا یک زمین در شهرک خریداری کتید ،

در شهرک ها معمولاً ویلاها با مواد ثابتی ساخته می‌شوند و یکسان هستند به‌همین دلیل هم قیمت تمام‌شده کمتری دارند. مصالح ویلاهای ساحلی

. ساخت صفر تا صد یک ویلا حداقل یک سال طول می‌کشد و مراحل زیادی برای روند ساخت ویلا وجود دارد. به‌همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم برای ساخت ویلا به‌صورت انفرادی اگر تجربه کافی در زمینه ساخت ویلا ندارید اقدام نکنید.

 

مصالح مورد نیاز برای ساخت ویلا در مناطق ساحلی

به‌طور کلی ساخت ویلا در شمال بر اساس اصول و قواعد خاصی است که برای هر نوع ویلا چه ساحلی و چه جنگلی یکسان هستند.

تفاوت اصلی در ویلاهای ساحلی و جنگلی در نوع مصالح به‌کار رفته در ساخت است، برای ساخت ویلاهای ساحلی باید از مصالحی استفاده شود که نسبت به آب و نم مقاوم باشند.

برای ساخت ویلای ساحلی به‌جای گچ باید از اتو کلاو استفاده کرد چرا که گچ نیز نسبت به آب و رطوبت حساس است و پس از مدتی فرسوده می‌شود. همچنین نمای بیرونی ویلاهای ساحلی از مصالح کاذب و چوب هستند .

در ساخت ویلای جنگلی نیز باید اسکلت کلی ساختمان از بتن باشد اما نیاز نیست که به‌جای گچ از اتوکلاو استفاده شود چون میزان آب و رطوبت در بخش‌های جنگلی کمتر است.

خاک شمال کشور به‌دلیل بارش‌های فروانی که در این منطقه رخ می‌دهد نسبت به سایر مناطق کشور سست تر هستند، در هنگام گود برداری برای ایجاد اسکلت اصلی ساختمان باید به امنیت سازه توجه کرد، گود برداری باید اصولی انجام شود. مصالح ویلاهای ساحلی

برخی از افراد برای صرفه‌جویی در وقت گودبرداری انجام نمی‌دهند که بسیار خطرناک است و خسارت جبران‌ناپذیری را به‌همراه دارد.

مصالحی که برای ساخت ویلا در شمال کشور به‌کار می‌روند به غیر از موارد ذکر شده معمولاً یکسان هستند و برای ساخت ویلا در شمال معمولاً از مصالحی چون شن، بلوک سیمانی، سیمان،سنگ، کاشی، موزاییک، لیکا، مصالح کاذب به مانند سقف های کاذب و دیواره های کاذب استفاده می‌شود.

 

نتیجه‌گیری

در سال‌های اخیر هزینه ساخت مصالح روزانه تغییر می‌کند و همین امرباعث‌شده است تا هزینه خرید مصالح در تهران و شمال به‌جز تفوات در هزینه حمل و نقل تفاوت دیگری با هم نداشته‌باشند.

به‌طور کلی هزینه خرید مصالح چه در تهران و چه در شمال کشور به‌شدت افزایش پیدا کرده و همین امر باعث‌شده است تا هزینه تمام‌شده ساخت ویلا در شمال کشور افزایش قابل توجهی نسبت به گذشته داشته باشد.

شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است.

مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد.

اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است. مصالح ویلاهای ساحلی

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×