گیلان ، زیبا کنار
0133416

نقاط ضعف ویلا های ساحلی چیست؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-01-16
معایب خرید ویلا در مناطق ساحلی

یکی از دلایل محبوبیت شمال کشور برای مردم دریا و ساحل زیبای شمال است،  اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از فضای آرام ساحل و دریا برای استراحت و فرار از شلوغی شهرهای بزرگ استفاده کنند. استرس، آلودگی هوا و مشکلات شهر نشینی در شهرهای بزرگ و صنعتی باعث شده است تا اغلب افراد برای تعطیلات و روزهای پایانی هفته به‌دنبال فضایی آرام برای سکونت باشند تا از شلوغی فضای شهری در امان باشند. برای افرادی که در مرکز و جنوب کشور زندگی می‌کنند، به خاطر آب و هوای خشک و گرمی که وجود دارد طبیعت سبز کمتر دیده می‌شود. اغلب این افراد شمال کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند چرا که دارای آب و هوای خوب ، محیط بکر و آرام و بدون خشک‌سالی است. ویلاهای موجود در شمال کشور به دو دسته ی ویلاهای ساحلی و ویلاهای جنگلی تقسیم می شوند ویلاهای ساحلی به‌دلیل نزدیکی به دریا و چشم‌انداز زیبایی که دارند بیشتر مورد توجه خریداران و علافه مندان قرار دارند. درست است که ویلاهای ساحلی دارای مزایای فراوانی هستند اما در کنار این عوارض دارای معایب نیز هستند که در این مقاله قصد داریم تا معایب خرید ویلا در مناطق ساحلی را بررسی کنیم.

معایب خرید ویلا در مناطق ساحلی شمال کشور

دور بودن از جاده اصلی شهر

یکی از معایب خرید ویلا در مناطق ساحلی ،دور بودن به جاده و راه‌های ارتباطی است. ویلاهای ساحلی به‌دلیل اینکه به جاده اصلی دسترسی کامل ندارند در فصل زمستان امکان رفت و آمد راحت تری ندارند. به‌همین دلیل است که در فصول سرد سال تفریبا صعب‌العبور هستند.

جزر و مد دریا

یکی دیگر از معایب ویلاهای ساحلی نزدیک بودن به دریا و قرار داشتن از معرض چزر و مد دریا  است. بالا امدن آب دریا باعث می‌شود تا ویلا از بین برود و در معرض نابودی قرار داشته باشد

مزایای ویلاهای ساحلی

دسترسی

یکی دیگر از مزایای ویلاهای ساحلی دسترسی بهتر به امکانات شهری است.شما می‌توانید به‌راحتی به مغازه و پاساژ های مختلف در نزدیکی ویلای ساحلی بروید و مواردی را که نیاز دارید تأمین کنید. به‌دلیل توریست پذیر بودن بالای ویلاهای ساحلی مغازه ها و پاساژ های مختلفی در اطراف آن ها قرار دارند و شما می‌توانید  به‌راحتی تمامی مواردی که نیاز دارید را جمع آوری کنید. در حالی که در ویلاهای جنگلی معمولاً شما باید چند کیلومتر رانندگی کنید تا به یک مغازه برسید و نیازی که دارید را برطرف کنید.

استفاده از امکانات ساحلی

معمولاً در تمامی سؤال شمال کشور امکانات تفریحی زیادی نظیر جت اسکی، قایق، موتور و موارد دیگری از این دست قرار داده شده است و شما می‌توانید به‌راحتی برای تفریح از آن ها استفاده کنید. داشتن ویلا در نزدیک ساحل باعث می‌شود تا شما هر زمان که خواستید به‌راحتی از امکانات ساحلی استفاده کنید و دسترسی راحت تری به امکانات داشته باشید

امنیت بیشتر

ویلاهای ساحلی اغلب به‌دلیل اینکه در شهر یا در نزدیکی شهر قرار دارند و تردد و رفت و آمد در این مناطق بسیار بالا است در مقایسه با ویلاهای جنگلی که خارج از شهر قرار دارند کمتر دچار سرقت می شوند.

آب و هوای مناسب

ویلاهای ساحلی به‌دلیل نزدیکی به دریا آب و هوای شجری تری دارند و برای افرادی که دچار مشکلات ریوی هستند انتخاب مناسبی هستند چرا که رطوبت هوا بالا است و باعث می‌شود تا ریه خشک نشود

طراحی مدرن تر

ویلاهای ساحلی به‌دلیل اینکه در نزدیکی دریا قرار دارند و همواره بیشتر مورد توجه خریداران هستند معمولاً بسیار به روز تر و زیبا تر از ویلاهای جنگلی طراحی و ساخته می شوند. اغلب ویلاهای ساحلی بسیار مدرن هستند و از جدیدترین در آن ها استفاده شده است.

فاصله کمتر

یکی دیگر از مزایای ویلاهای ساحلی نزدیک بودن به شهرهای بزرگ است به‌عنوان مثال شما برای رسیدن به ویلای ساحلی در شمال کشور مسافت کمتری را نیاز است طی کنید در مقایسه با ویلای جنگلی. این امر به خصوص برای افرادی که دوست دارند در تعطیلات آخر هفته به شمال بروند بسیار حائز اهمیت است.

نیاز کمتر به مراقبت

معمولاً  ویلاهای ساحلی حیاط کوچکی دارند و در آن ها درختان زیادی نیست به‌همین دلیل نیاز ب مراقبت و نگهداری کمتری دارند و برای افرادی که فرصت کافی برای رسیدن مداوم به ویلا را ندارند و نمی‌خواهند نگهبان هم بگیرند انتخاب بسیار مناسبی هستند. ویلاهای جنگلی به‌دلیل اینکه در بافت جنگلی قرار دارند عمدتاً دارای درخت های فروانی هستند و نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری در مقایسه با ویلاهای جنگلی دارند.

تنوع بیشتر

سال ها است که در شمال کشور ویلاهای ساحلی ساخته و به فروش می‌رسند به‌همین دلیل است که ویلاهای ساحلی در شمال کشور در مقایسه با ویلاهای جنگلی از تنوع بیشتری برخوردار هستند شما می‌توانید انواع ویلای ساحلی دوبلکس یا فلت را بر اساس نیازی که دارید در ساحل شمال کشور خریداری کنید. اما ویلاهای جنگلی با توجه به بافت خاص جنگل از تنوع کمتری برخوردار هستند.

چشم‌انداز زیبا

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت شمال در بین مردم وجود دریا و چشم‌انداز زیبا و روح نواز دریا است. بیشتر افراد دوست دارند تا در ویلایی زندگی کنند که رو به دریا باشد و بتوانند به‌راحتی غروب خورشید و دریا را نظاره کنند. ویلاهای ساحلی تمام این مزایا را با هم دارد و به‌همین دلیل است که اغلب ویلاهای ساحلی به نسبت ویلاهای جنگلی یا ویلاهایی که چشم‌اندازی رو به دریا ندارند گران تر هستند.

سرمایه‌گذاری با خرید ویلای ساحلی

همان‌طور که اشاره کردیم ویلاهای ساحلی به‌دلیل نزدیکی به دریا طرفدار های زیادی دارند و منبع خوبی  برای کسب درامد و سرمایه‌گذاری به شمار می روند شما می‌توانید با خرید ویلای ساحلی و اجاره آن در طول سال هزینه خرید ویلا را ظرف مدت کوتاهی به دست آورید. این روز ها که اقتصاد ایران شرایط نامتعادلی را تجربه می‌کند نمی‌توان برای سرمایه‌گذاری به آن نگاه کرد به‌همین دلیل است که افرادی که به‌دنبال سرمایه‌گذاری هستند و می‌خواهند انتخاب هوشمندانه ای داشته باشند و سرمایه شان را چند برابر کنند به سراغ خرید ویلا و زمین می روند.

با توجه به شرایط اقتصادی ایران خرید ویلا ریسک کمتری دارد. درست است که می‌توان در بخش‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کرد اما با توجه به شرایط زمانی باید بخشی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرد که بیشترین بازدهی را در آینده  برای شما داشته باشد. خرید ملک در هر دورانی  رشد خودش را داشته است و به ندرت پیش می‌آید که افراد با خرید ویلا دچار ضرر شوند شاید سود کمتری کنند اما هرگز سرمایه اولی‌شان را از دست نخواهند داد، چیزی که در ارتباط با ارز و طلا رخ نمی‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که در بازار خرید ویلا نیز باید دقت داشته باشید و در زمان مناسب اقدام به خرید ویلا کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید حتماًً ویلا را با سند معتبر خریداری نمایید و مطمئن باشید که ویلا جواز پایان کار دارد. در همین شرایط هم خرید ویلا ریسک کمتری دارد و اگر شما در بازار ملک نیز به درستی عمل کنید می‌توانید حتی در این زمان هم به سود قابل توجهی دست پیدا کنید.

هدف شما از خرید ویلای ساحلی

در انتها باید توجه داشته باشید که هدف افراد از خرید ویلا با هم متفاوت است و همین تفاوت در هدف باعث می‌شود تا افراد مختلف انتخاب های متفاوتی با هم داشته باشند برای مثال برخی از افراد تنها برای سرمایه‌گذاری همان‌طور که اشاره کردیم به‌دنبال خرید ویلا هستند و برایشان امکانات ویلا یا مکان قرار گیری ویلا در اولویت قرار ندارد‌ و  اما برخی از افرادی می‌خواهند با خرید ویلا مکانی  برای تفریح در تمام فصول سال داشته باشند مسلم است که برای دسته ی  دوم مکان قرار گیری ویلا نسبت به قیمت در میزان ترقی ویلا در آینده در اولویت بالاتری قرار دارد. توجه داشته باشید که حتماًً ویلاهای ساحلی را خریداری کنید چرا که برخی از افراد سودجو به‌دلیل محبوبیتی که ویلاهای ساحلی  در بین افراد دارند اقدام به فروش یک ویلا به چند نفر می‌کنند حتماًً ویلای ساحلی را از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه ی ساخت ویلا تهیه کنید.

نتیجه‌گیری

ویلاهای ساحلی از جمله انواع ویلاهای پرطرفدار در شمال کشور هستند. در این مقاله سعی کردیم تا معایب خرید ویلا در مناطق ساحلی را در کنار مزایای آن بررسی کنیم. مهم‌ترین نکته ای که باعث می‌شود تا شمال کشور بین مردم محبوب باشد داشتن دریا و آب و هوای بی نظیر آن است و ویلاهای ساحلی بهترین انتخاب برای افرادی هستند که به‌دنبال دریا و استفاده از آرامش آن هستند. شرکت انبوه سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت و ساز شهرک های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است. مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت و ساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×