گیلان ، زیبا کنار
0133416

معرفی سبک نمای رومی ویلا

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
طراحی سبک نمای رومی ویلا

برخی ویلاها در همین ایران خودمان به گونه ای طراحی می شوند که با نگاه کردن به آن ها طرحی از ویلاهای اروپایی به‌ویژه ویلاهای قرون وسطی در یونان در ذهن مان تداعی می‌شود. این ویلاها که حس و حالی از طرح‌های نوستالژیک با خود به همراه دارند و به زیبایی هرچه تمام طراحی شده‌اند ویلاهای رومی هستند. ویلاهای رومی یکی از انواع ویلاهای کلاسیک به شمار می روند و دارای قدمتی دیرینه هستند. اغلب ویلاهایی که به سبک رومی طراحی می شوند ویلاهای لاکچری و شیکی هستند که نمادی از اصالت، صلابت و شکوه را در چشمان مخاطب عیان می سازند. اگر می‌خواهید با این سبک شکوهمند و با وقار آشنایی بیشتری پیدا کنید در ادامه همراه ما باشید چرا که قصد داریم سبک دیرین نمای رومی ویلا را معرفی کنیم.

برای خرید ویلا در کلاچای با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه سنگ هایی به رنگ روشن در نمای ویلا

نمای ویلای رومی با سنگ های روشن تعریف می‌شود. در واقع آنچه که تراشکاری های هنرمندانه و نقش برجسته های زیبا را به رخ بینندگان می‌کشد سایه روشن های زیبایی ست که به واسطه نورپردازی و نور طبیعی روز روی سنگ های روشن نما ظاهر می‌شود.

سنگ هایی که در نمای ویلای رومی مورد استفاده قرار می گیرند اغلب سنگ های گرانیت، مرمر و تراورتن هستند با این حال می‌توان از انواع سنگ های دیگر برای تعدیل قیمت نما در نمای رومی استفاده کرد. درخشش و صلابتی که رنگ سفید به نمای ویلای رومی می‌دهد را باید یکی از نکات جذاب این سبک دانست.

تعبیه ستون های ابزارکاری شده و با شکوه در نمای ویلا

یکی دیگر از المان های جذابی که معرف نمای رومی است وجود ستون های باشکوه و بلندبالایی ست که اغلب در ورودی ویلا جای خوش کرده‌اند. این ستون ها می‌توانند ستون هایی ساده و فاقد طرح‌های برجسته باشند اما در اغلب ویلاهای کلاسیک و لاکچری این ستون ها دارای ابزارکاری های هنرمندانه به همراه سرستون های زیبایی هستند که به شکوه و صلابت ستون ها افزوده. ستون های کوچک نیز به‌طور معمول در تراس یا بالکن مورد استفاده قرار می گیرند و به‌عنوان نمادی از ویلای رومی شناخته می شوند.

برای اجاره ویلای ییلاقی در مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

تعبیه قوس های گرد و عریض در نمای ویلا

در نمای ویلای رومی اگر دقیق شوید خواهید دید که در آن خبری از سطوح صاف نیست. در واقع یکی از فاکتورهای مهم در طراحی نمای رومی ویلا وجود قوس های هلالی شکل است. وجود سقف گنبدی شکل و هلال هایی که در سر در ویلا عیان است حکایت از نمای رومی آن دارد. سر در ویلا به‌طور عمده دارای یک قوس زیبا و هنری است که به واسطه تراشکاری های هنرمندانه روی سنگ زیبایی بیشتری پیدا کرده است. سقف ویلا نیز به‌طور عمده یک سقف گنبدی شکل است و یا با زوایای نوک تیز طراحی شده.

تعبیه مجسمه های تراشکاری شده در نمای ویلا

یکی از چیزهایی که در نمای ویلای رومی خودنمایی می‌کند مجسمه های تراشکاری شده ای است که به‌طور عمده در دو طرف ورودی قرار داده می شوند. این مجسمه ها ممکن است در لابی تعبیه شوند اما اگر می‌خواهید نمای ویلای شما ظاهری شاهانه و جذاب داشته باشد باید این مجسمه های سنگی و زیبا را در ورودی ویلا قرار دهید. این مجسمه ها یکی از مهمترین المان های نورپردازی در شب در نمای ویلای رومی هستند.

برای خرید ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

تقارن و توازن در نمای ویلا

آنچه که در نمای ویلای رومی عیان است وجود تقارن های دقیق و منظمی است که مو لای درز آن ها نمی رود. در واقع در طراحی نمای رومی از عدم تقارن خبری نیست و هر آنچه که می بینید تقارن و توازن در این نما است. صفر تا صد طراحی نمای رومی به‌طور حساب‌شده و مهندسی شده است بنابراین جای ارائه خلاقیت و نوآوری زیادی در آن وجود ندارد و باید کاملاً منظبط و قانونمند اقدام به طراحی آن نمایید.

تعبیه پنجره های هلالی یا نوک تیز در نمای رومی

قاب پنجره ها در نمای ویلای رومی قابی هلالی شکل یا نوک تیز است. در واقع پنجره های نمای رومی نباید پنجره هایی با قاب مستطیل ساده یا اشکال هندسی دیگر باشند. این پنجره ها دارای زوایه های نوک تیز یا هلالی هستند که به زیبایی هر چه تمام نمادی از نمای رومی را به رخ می کشند.

برای خرید خانه در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

وجود قاب هایی با نقش برجسته های ظریف در نمای ویلا

همانطور که گفته شد پنجره های ویلای رومی در واقع پنجره هایی با قاب هلالی شکل یا نوک تیز هستند. اما آنچه که موجب زیبایی بخشی هر چه بیشتر به قاب این پنجره ها شده ابزارکاری های هنرمندانه ای است که دور تا دور این قاب ها را فرا گرفته. حاشیه پنجره ها در نمای ویلای رومی حاشیه ای پر از نقش برجسته های تراشکاری شده است که به ظرافت تمام اجرا شده.

تعبیه کتیبه های تراشکاری شده در نمای ویلا

این مورد می‌تواند در نمای ویلای رومی وجود نداشته باشد ما اگر نگاهی به نماهای رومی اصیل داشته باشید بی‌شک در نمای آن ها شاهد کتیبه های ظریف و تراشکاری شده ای خواهید بود که به زیبایی تمام نمادی از نمای رومی را عیان می سازند. این کتیبه ها اغلب از پیش ساخته شده هستند و نمادهایی از هنر کلاسیک را در بر دارند. هر چه ظرافت و دقت در طراحی این کتیبه ها بیشتر باشد بی‌شک نمای رومی ویلا نیز جذاب تر خواهد بود.

برای اجاره ویلا استخردار در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

اگر می‌خواهید نمای رومی ویلای شما جلوه ای جذاب تر داشته باشد باید از قوانین طراحی نمای رومی پیروی کنید. به‌عنوان مثال عدم استفاده از سنگ های تیره و تعبیه ستون های بلند و ابزارکاری شده از جمله مهمترین این موارد است. برای ایجاد شکوه و صلابت هر چه بیشتر در نمای رومی می‌توانید از سنگ های سفید، طلایی، یشمی و کرمی استفاده کنید تا نقش برجسته ها با زیبایی بیشتری خود را نمایان سازند. هزینه طراحی نمای رومی به‌طور کلی هزینه بالایی است چرا که این نما دارای جزئیات زیادی است و ظرافت هنری در آن به شکلی واضح قابل رویت است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×