گیلان، زیباکنار
0133416

مکان‌های دیدنی گرگان را بشناسیم.

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
مکان‌های دیدنی گرگان

مکان‌های دیدنی گرگان

حتماً برای شما هم پیش آمده است که از سفر به شهرهای تکراری شمالی خسته شده باشید. به‌عنوان مثال سفرهای مکرر به یکی از شهرهای شمالی می‌تواند بعد از مدتی شما را از آن منطقه خاص زده کند. زمانی که این جمله را از سایرین می‌شنوید که می‌گویند به شمال عزیمت کنیم معترضانه می‌گویید که دل‌تان هوای جای تازه‌ای را کرده. ما به‌طور اکید به شما توصیه می‌کنیم که گرگان را از دست ندهید.

گرگان تافته‌ای جدا بافته در بین شهرهای شمالی است که با طبیعت زیبا و آثار تاریخی خود شما را شگفت‌زده خواهد کرد. سرزمینی کهن به‌نام هیرکان که جای جای آن نمادی از فرهنگ، تاریخ و آثار ملی و طبیعی این مرز و بوم را در خود جای داده و مردمانی با فرهنگ و مهمان‌نواز ساکنین آن هستند. پس اگر به‌دنبال سفری متفاوت و منحصربه‌فرد هستید چمدان‌تان را به مقصد گرگان ببندید و با ما همراه شوید.

کاخ موزه گرگان

جایی در میانه‌های شهر، حوالی پارک مرکزی شهر گرگان کاخی مستقر شده که روزگاری کاخ سلطنتی شاه بوده و هنوز که هنوز است از ابهت و شکوه آن چیزی کم نشده. اگر عاشق تاریخ و غرق شدن در خاطرات دیرین و کهن هستید توصیه می‌کنیم به این کاخ زیبا که امروزه روز آن را با نام کاخ موزه می‌شناسند و یکی از آثار ملی ثبت‌شده است سری بزنید. این کاخ موزه یکی از 12 قصر مجلل شاه در خطه‌ی شمال است که عنوان چهارمین موزه باستان‌شناسی ایران را به‌خود اختصاص داده.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جاهای دیدنی گرگان

ناهارخوران

مگر می‌شود به گرگان سفر کرد و راهی ناهارخوران نشد؟ جاده‌ای رویایی و خیال‌انگیز که در هر فصل سال حرف‌ها برای گفتن دارد. طبیعت سبز و مخملین آن در فصل بهار حس زندگی و نشاط را به شما القا خواهد کرد و طبیعت طلایی رنگ آن در پاییز حس شاعرانگی و خیال پردازی را در شما بیدار می‌کند. این جنگل زیبا که شما را از دل جاده‌ای رویایی و شگفت‌انگیز عبور می‌دهد سراسر درختان شکوهمند و سربه‌فلک‌کشیده را در خود جای داده و با عظمت خود شما را حیرت زده خواهد کرد.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

مدرسه عمادیه

اگر علاقه‌مند به حوزه‌های تاریخی باشید به‌خوبی می‌دانید که گرگان سرزمینی با تاریخ کهن است. مدرسه عمادیه از بناهای تاریخی این شهر زیباست که باز مانده از دوران صفویه است و در بافت قدیمی این شهر واقع‌شده. مدرسه عمادیه گرگان را با نام مدرسه آقا حسین عمادیه دروازه نو نیز می‌شناسند که در سال 952 هجری قمری تأسیس شد. تاریخچه‌ای کهن پشت این مدرسه وجود دارد و وسعت آن به 1550 متر مربع می‌رسد. این مدرسه بخش‌هایی همچون حمام، آب انبار، مسجد گلشن، چند تکیه و بافت قدیمی بازار را شامل می‌شود.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جاهای دیدنی گرگان

جنگل النگدره

اگر بگوییم جان مردمان گرگانی به جان النگدره بسته است بیراه نگفتیم. این جنگل زیبا و رویایی با جاده‌های پیچ در پیچ خود یکی از دیدنی‌ترین مکان‌ها در گرگان است. گوش دادن به صدای دل‌انگیز چشمه سارهای زلال، لذت دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی در دل درختان انبوه خزان زده و گوش سپردن به صدای پرندگان جنگلی که با صدای خش خش برگ‌های طلایی هم نوایی می‌کنند همه و همه در جنگل النگدره قابل دستیابی ست. اگر در فصل بهار به این جنگل رویایی سفر کنید با انبوهی از شکوفه‌های صورتی رنگ و زیبای درختان روبه‌رو خواهید شد که حاصل رستاخیز طبیعت‌اند. درختان زیبای توسکا، افرا، بید و بلوط در این جنگل زیبا همنشینی جذابی در کنار هم دارند و مناظر شگفت‌انگیزی را در پیش چشمان شما به تصویر خواهند کشید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جاهای دیدنی گرگان

آبشار رنگو

آبشار رنگو یکی از آبشارهای جذاب و دیدنی در گرگان است که در جنگلی با همین نام مستقر شده است. ساختار جالب این آبشار باعث معروفیت آن شده؛ ساختاری نیم دایره‌ای شکل که با ارتفاع نسبتاً کم منظره‌ای خیالی را رقم زده. برای رسیدن به آبشار رنگو باید دل را به‌طبیعت بزنید و پیاده‌روی پیشه کنید. گرمابه‌ای قدیمی و بعد گورستانی که در مسیر خود خواهید داشت مسیر را برای شما رمز آلود و هیجان‌انگیز خواهد کرد. بنابراین دل و جرات به‌خرج دهید و تا این آبشار زیبا و رویایی پیش روی کنید.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سرای باقری ها

اگر می‌خواهید معماری بومی این سرزمین کهن را به عینه رویت کنید سری به خانه باقری‌ها در شهر دل‌انگیز گرگان بزنید. این خانه زیبا در بافت قدیمی شهر گرگان واقع‌شده و در حد فاصل نعلبندان و سرچشمه قرار دارد. خانه‌ی باقری‌ها بیش از 2500 متر مربع وسعت دارد و به‌عنوان بزرگترین خانه تاریخی در خطه‌ی شمال به‌حساب می‌آید. جذابیت این سرای قدیمی آنجایی زیاد خواهد شد که می‌فهمید می‌توانید در این اقامتگاه سنتی و تاریخی بمانید؛ چرا که بخش اعظمی از آن به‌عنوان هتل بوتیک شناخته می‌شود.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جاهای دیدنی گرگان

دریاچه توشن

اگر در حال گشت‌وگذار در شهر گرگان هستید و دل‌تان هوای یک چشم‌انداز وسیع با دریاچه‌ای زلال و پاک را کرد راهی دریاچه توشن شوید. این دریاچه زیبا یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های گرگان است و آرامشی وصف‌ناپذیر حول آن جریان دارد. کوهستان‌هایی سرسبز و درختانی سربه‌فلک‌کشیده دورتادور دریاچه را محاصره کرده‌اند و هر از گاهی صدای بال زدن پرندگان به گوش می‌رسد. طبیعت دل‌انگیز دریاچه توشن شما را به یاد تصاویر کارت پستالی خواهد انداخت. اگر می‌خواهید هیجانات جدید را تجربه کنید می‌توانید در این دریاچه اقدام به ماهیگیری نمایید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

کاخ آقامحمدخان قاجار

گفته بودیم که گرگان سرزمینی با تاریخ کهن و غنی است. شاید برای شما هم جالب باشد اما خاستگاه اصلی حکومت قاجاریه گرگان است. از این رو آثار تاریخی زیادی از دوران قاجار در این شهر زیبا به‌جای مانده. بیراه نیست که می‌گوییم بافت و اصالت این شهر بافتی غنی و پر مایه است. گرگان یکی از مراکز قدرت اصلی قاجاریه بوده و کاخ آقامحمدخان نیز در این شهر بنا شده بود. این عمارت تاریخی دارای بخش‌هایی همچون عمارت کلاه فرنگی، دارالعماره، دارالحکومه و سرای پذیرایی است. این عمارت که جزو آثار ملی ایران است می‌تواند برای عاشقان فرهنگ و تاریخ مکانی جذاب و دیدنی به‌حساب آید.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جنگل‌های سردانسر

اگر راهی روستای زیارت شدید و هوس رفتن به جنگل‌های سردانسر را کردید باید راهی نخود چشمه شوید. سردانسر در واقع یک دشت وسیع و بکر است که اسب‌های آزاد و رها در میانه‌های آن جولان می‌دهد و درختانی که در یک مه نسبتاً غلیظ غوطه خورده‌اند در اطراف هوش از سر شما می‌پرانند. اگر به سردانسر سفر کردید متوجه می‌شوید که تعریف و تمجید‌های ما اغراق آمیز نبوده و چه بسا مناظر شگفت‌انگیزتری را در این دشت فراخ مشاهده کنید. مناظری که در لوح خاطر شما برای همیشه ثبت خواهد شد.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جاهای دیدنی گرگان

خانه تقوی ها

باز هم شاهکاری دیگر در بافت قدیمی گرگان؛ خانه تقوی‌ها که مربوط به‌دوران قاجار است. خانه‌ای با 2000 متر مربع وسعت که ده حیاط فرعی و اصلی را در خود جای داده است. این خانه قدیمی و اصیل خانه میرزا محمد تقی تقوی بوده و شباهت زیادی به عمارت کلاه فرنگی دارد. بازدید از این خانه زیبا و شکوهمند را به شما توصیه می‌کنیم.

جنگل قرق

اگر هوس دیدن گوزن‌های زیبایی که همیشه در خیالات خود آن‌ها را در جنگل‌های سرسبز تصور می‌کردید به سرتان زده چرا راهی جنگل قرق نمی‌شوید؟ مطمئناً لذت دیدن گونه‌های حیوانی مختلف را در هیچ کجا جز جنگل قرق تجربه نخواهید کرد. این جنگل زیبا در گرگان واقع‌شده و مکانی برای دور شدن از دغدغه‌های زندگی شهری و روزمره‌های همیشگی و کسب آرامش خیال است.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

جاهای دیدنی گرگان

جنگل‌های جهان نما

کوهستان‌های جنوب گرگان جنگل‌های جذاب و دلربایی را در قلب خود جای داده که به‌ثبت یونسکو رسیده‌اند. گونه‌های گیاهی و حیوانی کم نظیر و حتی بی‌نظیری در این جنگل وجود دارند که آن را منحصربه‌فرد ساخته. جنگل‌های جهان نما با منظره‌ای شگفت‌انگیز و همیشه غرق در مه جنگلی رویایی و خیال‌انگیز است که شما را برای همیشه عاشق مرز و بوم گرگان خواهد کرد.

بازار نعلبندان

اگر عاشق قدم‌زدن در بازارهای شلوغ و پرتردد شمالی هستید و می‌خواهید عطر تازه‌ی سبزی و سیر ترشی را حس کنید به بازار نعلبندان سری بزنید. این بازار کهن در بافت قدیمی گرگان واقع‌شده و با گذر از آن می‌توانید از بازار ماهی فروش‌ها، فروشندگان صنایع‌دستی، انواع مربا و ترشی‌ها و سبزیجات محلی و میوه‌های خوش‌رنگ عبور کنید. حتی اگر قصد خرید نداشته‌باشید قدم‌زدن در این بازار پر شور حس زندگی به شما خواهد داد.

نتیجه‌گیری

گرگان شهری غنی از لحاظ فرهنگی و تاریخی با طبیعت بکر و دلپذیر است. مردمان گرگان مردمانی با فرهنگ و خونگرم هستند بنابراین با حضور در این شهر زیبا و رویایی هرگز احساس غریبگی نخواهید کرد.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×