گیلان ، زیبا کنار
0133416

مکان های دیدنی خطه شمال قسمت اول

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-03-26
مکان های دیدنی خطه شمال _ قسمت 1

مکان های دیدنی خطه شمال

چقدر ایران را می شناسید ؟ یا شاید بهتر باشد دقیق بپرسیم که چه اندازه شمال ایران عزیز را می شناسید ؟ خطه ای که مملو از دیدنی ها و گردشگاه های خارق العاده ایست که شاید نظیرش در هیچ کجای جهان یافت نشود.

 دیدنی های خطه سبز شمال ایران محدود به پاساژ ها و مراکز خرید، بازار، کافه و رستوران و . . . نمی شود. بلکه این دیدنی ها جنسی از نوع طبیعت دارد. مکان های تفریحی و دیدنی شمال کشور یعنی همه این خط ساحلی دریا، دیدنی شگفت انگیز و تکرار نشدنی است. با خود که بیاندیشیم میبینیم، این طبیعت زیبا و دلنواز و پر از آرامش خطه شمال است که باعث می شود مسافران حتی با این حجم از ترافیک، همچنان مصمم برای رسیدن و گذراندن چند روزی در شمال باشند. در فصل تابستان اما به دلیل آب و هوای شرجی و گرم، کمی از مسافرت ها کم می شود.

در این مقاله قصد داریم تا بارزترین مناطق گردشگری خطه زیبای شمال ایران را به شما معرفی کنیم . اگر مشتاق به شناخت این زیبایی ها هستید، کافیست با ما همراه باشید.

امامزاده هاشم گیلان

امامزاده هاشم گیلان حدودا در ۳۰ کیلومتری جنوب رشت و در جاده اصلی رشت به تهران واقع شده است. این بقعه زیبا را به سادگی در مسیر رفت و آمد بر فراز کوهی کم ارتفاع می توانید مشاهده کنید. گویند که این بقعه در زمان شاهزاده منوچهر خان معتمدالدوله که حاکم وقت گیلان بوده است، به طور گسترده و تقریبا کامل بازسازی شده و در جریان مبارزات میرزا کوچک خان جنگلی و یارانش و جنگ جهانی اول بود که این بقعه آسیب فراوان دید. اما صدمه جدی را در سال ۱۳۶۹ و در جریان زلزله به خود دید. صدمات وارده بر ساختمان بقعه امامزاده، در سال های اخیر کاملا بازسازی و مرمت شده است. امروزه اطراف امامزاده هاشم مملو از فروشگاه های متنوع و میهمان خانه ها و هتل است که پذیرای حضور گرم مسافران عزیز هستند.

استخر لاهیجان

استخر بزرگ لاهیجان

لاهیجان زیبا را همه می شناسیم. لاهیجان شهر کلوچه و کوکی های بسیار لذیذ و خوشمزه است. اما جدای از خوراکی های لذیذش، این شهرستان یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری استان زیبا و سرسبز گیلان می باشد.

استخر لاهیجان در بخش شرقی شهر و در پایین قله ‌ای پوشیده از درخت و شمشاد که به نام شیطان کوه شهره است ( که در قدیم آن را شاه‌نشین کوه می‌ نامیدند ) قرار دارد. استخر بزرگ و زیبای لاهیجان ۱۷ هکتار وسعت دارد و دارای عمق در حدود ۴ متر است. در گذشته این استخر مخزن آبی برای آبیاری مزارع و شالیزار های برنج بوده که با آب‌ های جاری شده از سمت کوه ها تغذیه و پر آب می‌ شده است.

درست در قسمت وسط استخر می توانید جزیره‌ زیبایی مشاهده کنید که با پرندگان و مرغ های دریایی زیبا که پروازشان می تواند ساعت ها شما را جادو کند، آراسته شده. این جزیره کوچک به وسیله پلی سیمانی و بتنی و طویل، به حاشیه جنوبی استخر متصل شده است و امروزه به محلی برای عبور مردم و عکاسی روی استخر تبدیل گشته است.

آبشار شیطان کوه لاهیجان

لاهیجان و زیبایی هایش اما به استخر آن منتهی نمی شود. شیطان کوه لاهیجان، کوهی در قسمت شرقی شهر لاهیجان است که شهرت اصلی و نماد شهر زیبای لاهیجان است. در گذشته نام این کوه متفاوت بود و به این منطقه از گیلان شاه ‌نشین کوه می‌گفتند. در همان دوران قدیم استخر لاهیجان مکانی گردشگری و توریستی نبود، بلکه برکه‌ای بود که تنها ۲۰۰ متر عرض و ۷۰ متر طول آن بوده و در جلوی شیطان کوه قرار داشت و از آن برای انبار کردن آب در آبیاری مزارع برنج استفاده می‌ کرده اند. در دل شیطان کوه آبشاری مصنوعی اما بسیار زیبا و خوش منظره ای به نام آبشار شیطان کوه ایجاد شده است که آب آن از پمپاژ آب همین دریاچه و استخر مقابلش تأمین می ‌شود.

برای مطالعه ادامه مقاله مکان های گردشگری خطه زیبای شمال اینجا را مطالعه کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×