گیلان ، زیبا کنار
0133416

نمونه دکور سنتی ویلای شمال

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-11-29
دکوراسیون داخلی

نمونه دکور سنتی ویلای شمال چگونه است؟ ویلاها در شمال کشور به دو صورت مختلف طراحی می شوند. برخی از ویلا ها به صورت سنتی و برخی از ویلا ها به صوت سنتی و برخی دیگر به صورت مدرن تزئین و طراحی می شوند، ویلاهای سنتی ویلاهایی هستند که در طراحی آن ها از مواد و متریال سنتی استفاده می شود و بافت سنتی ویلاهای قدیمی را دارا هستند.

در مقابل این ویلاها ویلاهای مدرن قرار دارند که سبک طراحی و دیزاین آن ها کاملاً متفاوت با ویلاهای سنتی است و از ساخت تا طراحی ان ها از ابزار و متریال روز استفاده می شود.

در ادامه این مقاله نکاتی درارتباط با نمونه دکور سنتی ویلای شمال را بررسی خواهیم کرد.

نمای بیرونی ویلاهای سنتی

برای ساخت ویلاهای سنتی از بتن و مصالحی از این دسته استفاده نمی شود. ویلاهای سنتی مانند ویلاهای قدیمی از آجر و سیمان سفید ساخته می شوند.

در ساخت ویلاهای سنتی از ستون ها و تیر های چوبی، نرده های چوبی به شکل سنتی و پنجره ها با درهای بزرگ چوبی استفاده می شود.

استفاده از تیر های چوبی سقف حسی از گرما و خودمانی بودن را در فضا ایجاد کرده است.در ویلاهای سنتی به جای استفاده از مبل از پشتی و بالشتک استفاده می شود. فرش هایی که در ویلاهای سنتی استفاده می شوند تماما دست بافت هستند واصلا فرش های مدرن در ویلاهای سنتی جای ندارند.

آشپزخانه ویلاهای سنتی کاملاً با ویلای مدرن متفاوت است، در طراحی آشپزخانه ویلاهای سنتی از کاشی های فیروزه که تداعی کننده قدیم است استفاده می شود. کابینت ها تماما از چوب هستند و تیر های چوبی در سقف ویلا قرار دارند.

بالکن ها در ویلاهای سنتی دور تا دور منزل قرار دارند و مانند ویلای های مدرن بالکن تنها در یک طرف قرار ندارد.

فرش های ایرانی و سنتی

فرشهای ایرانی بیشترین جستجو را برای بیشتر بازدید کنندگان از ایران دارند. اما اگر نمی خواهید هزینه زیادی صرف کنید ،

گلیم ها یا قالیچه های قبیله ای ساخته شده توسط قبایل عشایر وجود دارد. این فرش ها دارای طرح های هندسی خطی یا انتزاعی هستند و جایگزینی جالب ، آسان برای مراقبت و کم هزینه برای فرش ها ایجاد می کنند.

کاشی های ایرانی به رنگ های زرد ، فیروزه ای ، آبی و سفید از ویژگی های بارز اکثر ساختمان ها و سازه های ایران است.

کاشی سازی در ایران قدمت چند صد ساله دارد و از نظر فناوری و طراحی تغییرات زیادی داشته است. محدوده ارائه شده شامل کاشی های رنگ آمیزی شده براق ، کاشی های پلی کروم و کاشی های معرق است. اگر خرید کاشی برای تزئین دیوارها امکان پذیر نیست ، می توانید به اندازه کافی یک میز قهوه با روکش کاشی تهیه کنید.

 

سفال های آبی و خاکستری ایرانی یکی دیگر از هنرهای باستانی است که فارغ از حوزه های تولید وسایل برای استفاده روزانه فارغ التحصیل شده است. نمونه دکور سنتی ویلای شمال

در حالی که تکنیک های مدرن سنت را خدشه دار کرده است ، احیای اخیر علاقه به سفال های سنتی کارگاه های سفالگری سنتی را در تجارت حفظ کرده است.

برای شلوغی رنگ در اتاق نشیمن خود ، از ظروف سفالی با رنگ های سفید ، خاکستری و قرمز (با رنگ های سنتی) با نقاشی های رنگی به رنگ قرمز یا سیاه که حیوانات ، گیاهان ، افراد و طرح های زاویه دار را به تصویر می کشد ، انتخاب کنید.

فرش های ایرانی

کوزه ها ، قابلمه های پخت و پز ، کاسه ها ، لیوان ها ، شیشه ها … محدوده ارائه شده گیج کننده است. نقاشی های مینیاتوری که شعرها ، داستان ها و نوشته های عامیانه را به تصویر می کشند به طور سنتی صفحات بسیاری از کتاب های فارسی را تزئین کرده اند. حمایت از مینیاتورهای حاکمان پارسی سبک محبوب نقاشی در ایران بوده است.

برای کسانی که یک اثر هنری زیبا می خواهند ، سرمایه گذاری در یک مینیاتور قطعاً یکی از راه های آوردن رنگ و زیبایی ایران باستان است.

نقاشی های لاکی در ایران دو قرن قدمت دارند. جعبه های قلم ، آینه و جعبه های جواهرات که درباریان را در حال شکار و جنگ نشان می دهد ، برشی از تاریخ را زنده می کند.

شما همچنین می توانید طرح هایی را به تصویر بکشید که طبیعت ، الگوهای هندسی ، طرح های گل و طرح های عربی را برای یک لمس معاصر انتخاب کنید.دیوار آویزهای بافته شده و ورق های کوسن و ورق های رنگ آمیزی شده و رنگ آمیزی شده به سبک سنتی و گزینه های ارزان تری هستند که می توانید در نظر بگیرید.

برای تزئین خانه خود از بین طرح های سنتی و معاصر انتخاب کنید.قلیان یا لوله سیگار کشیدن یکی از وسایل رایج در ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس است. نمونه دکور سنتی ویلای شمال

دکور سنتی ویلای شمال

امروزه قلیان که به طور معمول از دخانیات استفاده می کردند ، به عنصر تزئینی مورد توجه در خانه ها و رستوران ها در سراسر جهان تبدیل شده است. نمونه دکور سنتی ویلای شمال

ساخته شده از فلز و شیشه ، که در طرح های سنتی و معاصر موجود است ، یک لوازم جانبی بسیار مورد نیاز فرش ایرانی است که در هر گوشه از خانه شما با کوسن پخش شده است.

کارهای تزئینی فلز از ایران باعث درخشش اتاق نشیمن یا راهرو شما می شوند. بشقاب ها ، سطل ها ، شمعدان ها ، صندلی ها و چراغ ها با مس قلع و برنج حکاکی شده که روی آن پرندگان و حیوانات نقش بسته است ، گزینه هایی هستند که می توانید انتخاب کنید.

چرا خرید ویلای سنتی در شمال ایران سرمایه گذاری است؟

خرید ویلا در شمال کشور یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در حال حاضر در ایران است ، این روز ها که اقتصاد ایران شرایط نامتعادلی را تجربه می کند نمی توان برای سرمایه گذاری به آن نگاه کرد به همین دلیل است که افرادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند و می خواهند انتخاب هوشمندانه ای داشته باشند و سرمایه شان را چند برابر کنند به سراغ خرید ویلا و زمین می روند.

با توجه به شرایط اقتصادی ایران خرید ویلا ریسک کمتری دارد. درست است که می توان در بخش های مختلفی سرمایه گذاری کرد اما با توجه به شرایط زمانی باید بخشی را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد که بیشترین بازدهی را در آینده  برای شما داشته باشد.

خرید ویلا با توجه به دلایلی که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم انتخاب مناسبی در این شرایط زمانی برای سرمایه گذاری است.

 

خرید ویلا در شمال کشور علاوه بر اینکه باعث می شود تا سرمایه شما حفظ شود ، می تواند برای شما درامد زایی نیز به همراه داشته باشد . نمونه دکور سنتی ویلای شمال

شهرهای شمالی کشور همواره مقصد اول مسافران برای تعطیلات هستند و زیبایی طبیعی در این مناطق به حدی است که افراد از آن سیر نمی شوند شما می توانید با داشتن ویلا در این مناطق و اجاره ویلا نیز کسب درامد داشته باشید خصوصاً در مناطقی مثل رامسر و زیبا کنار که ساخت ویلاهای جدید کمتر شده است.

ویلاهای سنتی

در این مناطق افراد به دلیل اینکه نمی توانند ویلا خریداری کنند به سراغ  اجاره ویلا می‌روند . دسته ی دیگری از افراد هم هستند که به دلیل اینکه سرمایه کافی برای خرید ویلا را ندارند به سراغ اجاره ویلا می روند در هر صورت داشتن ویلا در شمال کشور می توانند برای شما ایجاد درامد کند.

از جمله  مناطق دیگری که اجاره ویلا در این مناطق رونق دارد، ویلاهایی هستند که در نزدیکی ساحل قرار دارند، این ویلاها چشم انداز روبه دریا دارند و برای افرادی که می خواهند. نمونه دکور سنتی ویلای شمال

از شلوغی شهر های بزرگ فرار کنند و به آرامش دریا پناه ببرند انتخاب بسیار مناسبی هستند.

شهر های شمالی کشور همواره یکی از انتخاب های مسافران برای گذراندن تعطیلات بوده و هستند و به همین دلیل است که ساخت ویلا در شمال کشور شدت بیشتری گرفته است با این حال باز هم تقاضا برای خرید ویلا روز به روز بیشتر می‌شود.

با توجه به اینکه تمام  زمین های شمال کشور برای ساخت و ساز مناسب نیستند، در حال حاضر خرید ویلا به سخی انجام می گیرد چرا که در مناطقی که طرفدار بیشتری برای خرید ویلا وجود دارد اغلب زمین ها ساخته شده اند و دیگر زمینی برای ساخت  ویلا وجود ندارد، به همین دلیل اگر شما قصد ساخت ویلا یا خرید در این مناطق را دارید باید دقت و صبر بیشتری داشته باشید.

در این مناطق قیمت ویلا عمدتاً از سایر مناطق کشور بیشتر است، همین امر باعث می شود تا افرادی که با خرید ویلا در این مناطق اقدام به سرمایه گذاری کرده اند به سود قابل توجهی برسند.

 

نتیجه گیری

ویلاهای سنتی در شمال کشور یکی از پر طرفدارترین انواع ویلا خصوصا برای توریست ها هستند. چرا که اغلب توریست ها ترجیح می دهند تا در ویلاهای سنتی و مطابق با اصول ایران اقامت کنند تا ویلاهای لوکس که مشابه ویلاهای خودشان است. نمونه دکور سنتی ویلای شمال

ساخت ویلای سنتی در شمال کشور به دلیل کمبود این دسته از ویلا ها سرمایه گذاری مناسبی به شمار می آید. شرکت انبوه سازان آرش یکی از شرکت های پیشگام در ساخت ویلاهای معمولی فلت و دوبلکس است و انواع ویلاهای دوبلکس و فلت را  در مدل های مختلف را باتوجه به نیاز و سلیقه ی شما طراحی و عرضه می کند. تمامی افرادی که در این شرکت مشغول به کار هستند و زبده ترین و ماهرترین افراد درزمینه ی ساخت ویلا هستند.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×